E8400 s pasivcem?

poruka: 4
|
čitano: 1.424
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
E8400 s pasivcem?

Isplati li se stavljati pasivni hladnjak NT01v2 na C2D E8400? I kolko bi temp išla gore u odnosu na Intelov box cooler (ako netko zna procijeniti)? Proc se nalazi unutar big towera i okružen je s dva 12cm fana (jedan na kučištu jedan na napajanju).

Temperature na Intelovom box cooleru se kreću od 30C   na idle do 40C   pri opterećenju. Ne planiram overclockat, samo želim tišinu  Cool

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2008 17:46 (4ndY).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
E8400 s pasivcem?

Izgleda da nitko to nije isprobavao... pa sam onda ja  Smijeh

 

Temperatura se kreću od 40C na idle do 57C na full opterećenju. Nažalost, iako LGA socket podržava postavljanje tog Silverstonea na sve 4 strane, na DFI Lanparty X38 matičnoj ga je moguće postaviti samo tako da je okrenut prema napajanju (zbog okolnih kapacitora i ostalih džindži na matičnoj oko socketa). S time da je napajanje (a time i fan) udaljen 10-ak cm od radiatora. Tako da smještaj nije idealan, a opet... temperature su razumne s obzirom na Prescott s istim pasivcem na 55/70C. Zaključak E8400 rulz!  Cool

 

 

Sad mi je najbučnija komponenta fan od napajanja... neki Chieftec od 400W.

Neka preporuka za ultra-tiho i kvalitetno napajanje do 500-600kn s fanom s doljnje strane?

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
E8400 s pasivcem?

Pošto je taj ćiftek navjerojatnije ok napajanje, razmisli samo o zamjeni venta na njemu, ljudi to često rade i šljaka bez beda, a i puno je jeftinije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: E8400 s pasivcem?
stavrno su divota ti e8400, mislio sam da nema sanse da ce ic sa pasivcem
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice