CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.438
|
čitano: 1.060.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ništa na kraju sam završio sa Artic Liquid Freezer iii 240

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ekipa, kolko ste čekali na cooler sa amazon.de od dana narudžbe?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 22:04 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Cryogenic kaže...

Ekipa, kolko ste čekali na cooler sa amazon.de od dana narudžbe?

 10 dana

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 23:32 (Boris grozni).
15 godina
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Cryogenic kaže...

Ekipa, kolko ste čekali na cooler sa amazon.de od dana narudžbe?

 Meni stiglo za 9 dana.

Sve bilo ok s paketom, al' likovi u običnu papirnatu vrećicu stavili CPU cooler i ventove za kućište

Edit:

Bili su i ventovi i CPU cooler u svojim kutijama, al' opet...

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 23:17 (fromcelltohell).
4 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
darijoman kaže...

Ništa na kraju sam završio sa Artic Liquid Freezer iii 240

 Jel to valja, vidim da je u Instaru 79 eura na akciji? Koji cpu hladiš s tim?

3 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Zeppelin Graf kaže...
darijoman kaže...

Ništa na kraju sam završio sa Artic Liquid Freezer iii 240

 Jel to valja, vidim da je u Instaru 79 eura na akciji? Koji cpu hladiš s tim?

Opcenito vec godinama najbolja aio hladenja na trzistu! Nemozes fualti s niti jednim svi su na samom vrhu u svojoj klasi cak i iznad!

4 godine
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Jel će mi biti dosta taj slavni Peerless Assasin 120 ili da uzmem AIO Artic freezer III 240? Odnosno jel velika razlika? Treba mi za 5700x3d, undervolt je -30, ali mi opet throttle-a jer temperature prođe 75c, ali da budemo fer, trenutno imam staru Scythe katanu 3 na tom procesoru.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma naravno da će biti dosta jer taj cooler nije daleko realno od ponajboljih zračnih coolera, a to ti sve govori. 

4 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
itomic009 kaže...

Ma naravno da će biti dosta jer taj cooler nije daleko realno od ponajboljih zračnih coolera, a to ti sve govori. 

 Ma brine me jedino dal bi morao uzet vodeno hlaðenje, sad kad već uzimam, a opet je duplo skuplje ne PE120se.

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma ne moraš. Taj CPU ti inače ionako nije za nikakvo overclokanje, tako da ti vodeno ne bi donjelo ništa korisno, osim višeg troška i tekućine u kućištu . To je baš dobar zračni cooler i tebi ne treba ništa više od toga. Prošao bi ok i sa "slabijim" coolerom od toga.

4 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
itomic009 kaže...

Ma ne moraš. Taj CPU ti inače ionako nije za nikakvo overclokanje, tako da ti vodeno ne bi donjelo ništa korisno, osim višeg troška i tekućine u kućištu . To je baš dobar zračni cooler i tebi ne treba ništa više od toga. Prošao bi ok i sa "slabijim" coolerom od toga.

Onda ću uzeti taj, mislim da je to najbolje. Jel bolji onaj e sports ili assassin?

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Uzmi assassin.

4 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
itomic009 kaže...

Uzmi assassin.

 Naručio sam sa Amazona. Hvala ti na brzom rješavanju dileme

8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav, uzeo sam R7 5700X3D. Zanima me jer mi bude Arctic Freezer 34 eSports Duo dovoljan za ohladiti taj CPU ili moram uzeti nekaj boljega?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
GridLocK kaže...

Pozdrav, uzeo sam R7 5700X3D. Zanima me jer mi bude Arctic Freezer 34 eSports Duo dovoljan za ohladiti taj CPU ili moram uzeti nekaj boljega?

 

 I vise nego dovoljno, odlican mid range hladnjak!

6 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Pozdrav, zna li netko možda koji model kabela je potreban za spajanje RGB osvjetljenja Wraith Spire RGB hladnjaka na matičnu ploču? Matična je B450 Tomahawk Max II, vjerojatno se spaja na 4-pin JRGB header. Ako netko ima viška taj kabel, a na području zapadnog Zagreba je, može se slobodno javiti! :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Da spaja se u 4 pin RGB konektor na ploči + USB 2.0 front konektor jer s tim hladnjakom dolaze dva kabela, USB je potreban da bi se radila kontrola preko programa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Hvala na odgovoru! Nemam taj kabel, a volio bih imati mogućnost RGB-a. Kako se zove kraj kabela koji ide u hladnjak? Trebao bi biti 5-pinski ženski, ali ne nalazim takav kabel po dućanima.
12 godina
online
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Nema to u trgovinama, samo mozda njuskalo a sigurno kina, aliex itd

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2024 20:07 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma dosta je 🙂. Taj CPU nije zahtjevan za hlađenje i nije uopće za clockanje. Tako da je realno bilo kakav normalni 12cm tower cooler dosta. 😎

14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ekipa,mala pomoc.Instalirao sam vodeno hladjenje,pa me zanima ventilatori na vodenom blocku...da li moraju biti okrenuti ovako kao sto je na slici ili ih mogu okrenut,onako kako su zamisljeni radi rgb?Kolega kaze da mora biti ispuh.Ako ih okrenem da li ce se temperature povecat.Hvala
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
galinjo24 kaže...
Ekipa,mala pomoc.Instalirao sam vodeno hladjenje,pa me zanima ventilatori na vodenom blocku...da li moraju biti okrenuti ovako kao sto je na slici ili ih mogu okrenut,onako kako su zamisljeni radi rgb?Kolega kaze da mora biti ispuh.Ako ih okrenem da li ce se temperature povecat.Hvala

 Ovi sta su na radijatoru su dobro okrenuti, ni slucajno ih ne okreci kontra uoropastit ces temperature svega plus napraviti negativan tlak u kucistu koji ce uvlaciti prasinu kroz svaku rupicu.

 

Druga stvar, ovi ventilatori na dnu ispod graficke isto moraju biti kontra okrenuti da ubaciju zrak u kuciste jer sa ovakvim polozajem radis stetu opisanu u prvoj natuknici.

 

Ako vec patis na rgb i taj prikaz ledica onda si kupis reversibile polozajem lopatica tako da estetika ostaje neostecena.

14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Hvala na savjetu,okrenuo😀

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 15:06 (galinjo24).
8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

ako pati na estetiku, a sigurno nebi dao tolike novce na kuciste, aio i ventove da ne pati, onda instalira radijator gore......

 

ili uzme reverse fanove, ali, bolje rjesenje je radijator gore, a rv fanovi samo za usis, nego rv fanovi na rsdijatoru...

 

i stavi jedan ispuh nazad, on je mozda i najbitniji, djabe svega ostalog.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 15:06 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Hvala na savjetima,naravno da bi i stavio gore radijator ali u ovom limitiranom kucistu moze gore samo jedan fan od 140mm...Ide samo naprijed radijator..Dodao sam sliku sad sa ventom koji je iza za ispuh

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 15:16 (galinjo24).
8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

nisam skuzio da gore nema mjesta za radijator, vidim vent, pa rekoh...... my bad

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 15:20 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Kuciste imam od 2018,a nikako uzet drugo..pa sam eto probao najbolje sto mogu

2 mjeseca
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ti stari NZXT su koma od kučista, narocito po temperature sa tim zatvorenim prednjim panelima i minimalno prostora sa jedne strane za usis zraka. Ako ti vec sve sta trebas stane u njega moddiraj front panel pa ga izbusi bušilicom ili izreži 3cm od ruba pa preko praznine nalijepi perforirani lim.

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice