Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4

poruka: 14
|
čitano: 7.863
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4
Zadnjih par dana mi izbaci taj error.3-4 bipa .
Kad vratim postavke na default nema errora al onda mi hladnjak radi valjda na 100 %.
Negdje sam procitao da bios prrpoznaje da se ventilator presporo vrti pa izbacuje error.?!hladnjak je katana 3.
Zna neko di se to iskljuci tj. da mogu poriktat hladnjak na 60% max a da mi ne izbacuje error
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4

Stavi zadnji BIOS i pokušaj namjestiti brzinu u BIOS-u. Alternativno, sa Asusove web stranice, tačnije stranice tvoje matične ploče, skini software koji je Asus namjenski razvio u svrhu regulisanja brzine ventilatora, instaliraj i podesi.

Za svaki slučaj provjeri kako se pokreće ventilator kada startaš računar. Možda je neispravan pa ga uključi u drugi konektor da se uvjeriš da radi dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 23:12 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4
phoenix2003 kaže...

Stavi zadnji BIOS i pokušaj namjestiti brzinu u BIOS-u. Alternativno, sa Asusove web stranice, tačnije stranice tvoje matične ploče, skini software koji je Asus namjenski razvio u svrhu regulisanja brzine ventilatora, instaliraj i podesi.

Za svaki slučaj provjeri kako se pokreće ventilator kada startaš računar. Možda je neispravan pa ga uključi u drugi konektor da se uvjeriš da radi dobro.

Ma ventilator je u redu. Samo mi nije to izbacivalo dok nisam smanjio ventilator na 60%max. Procitao sam na netu da bios repoznaje premale okretaje hladnjaka pa izbacuje taj error, a da se to najcesce dogada kod nestock hladnjaka kod smanjenog broja okretaja ventilatora. Trebalo bii izgasiti taj hw monitoring da ne izbacuje taj error ili mozda nest drugo.?!

14 godina
offline
Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4

Možeš podesiti u BIOS-u donju granicu na koju te računar upozorava a koja se odnosi na obrtaje ventilatora. Samo je spusti i nema problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4
marxone kaže...
phoenix2003 kaže...

Stavi zadnji BIOS i pokušaj namjestiti brzinu u BIOS-u. Alternativno, sa Asusove web stranice, tačnije stranice tvoje matične ploče, skini software koji je Asus namjenski razvio u svrhu regulisanja brzine ventilatora, instaliraj i podesi.

Za svaki slučaj provjeri kako se pokreće ventilator kada startaš računar. Možda je neispravan pa ga uključi u drugi konektor da se uvjeriš da radi dobro.

Ma ventilator je u redu. Samo mi nije to izbacivalo dok nisam smanjio ventilator na 60%max. Procitao sam na netu da bios repoznaje premale okretaje hladnjaka pa izbacuje taj error, a da se to najcesce dogada kod nestock hladnjaka kod smanjenog broja okretaja ventilatora. Trebalo bii izgasiti taj hw monitoring da ne izbacuje taj error ili mozda nest drugo.?!

ma samo ugasi u biosu da ti to javlja i i to je to,meni je to bilo na mugenu jer se on znao vrtiti na 250

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
13 godina
offline
Re: Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4
dart_tom kaže...
marxone kaže...
phoenix2003 kaže...

Stavi zadnji BIOS i pokušaj namjestiti brzinu u BIOS-u. Alternativno, sa Asusove web stranice, tačnije stranice tvoje matične ploče, skini software koji je Asus namjenski razvio u svrhu regulisanja brzine ventilatora, instaliraj i podesi.

Za svaki slučaj provjeri kako se pokreće ventilator kada startaš računar. Možda je neispravan pa ga uključi u drugi konektor da se uvjeriš da radi dobro.

Ma ventilator je u redu. Samo mi nije to izbacivalo dok nisam smanjio ventilator na 60%max. Procitao sam na netu da bios repoznaje premale okretaje hladnjaka pa izbacuje taj error, a da se to najcesce dogada kod nestock hladnjaka kod smanjenog broja okretaja ventilatora. Trebalo bii izgasiti taj hw monitoring da ne izbacuje taj error ili mozda nest drugo.?!

ma samo ugasi u biosu da ti to javlja i i to je to,meni je to bilo na mugenu jer se on znao vrtiti na 250

Jel znas di se ugasi to u biosu na ovoj maticnoj ploci

14 godina
offline
Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4

pa potrazi malo,svaka mbo je drugacija i samo stavi fan error  disable

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4

a jbg da sam nasao nebi ovdje trazio pomoc{#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4
marxone kaže...
Zadnjih par dana mi izbaci taj error.3-4 bipa .
Kad vratim postavke na default nema errora al onda mi hladnjak radi valjda na 100 %.
Negdje sam procitao da bios prrpoznaje da se ventilator presporo vrti pa izbacuje error.?!hladnjak je katana 3.
Zna neko di se to iskljuci tj. da mogu poriktat hladnjak na 60% max a da mi ne izbacuje error

Pokušaj ovako, u BIOS-u odaberi tab "Power" zatim "Hardware monitor":

1.  Odaberi "Temperature Monitor" 

  • MB overheat protection temperature za:MB,SB,NB,OPT1/2/3 postavi za pocetak na minimalnih 700C

2. Odaberi "Fan speed monitor"

  • pogledaj brzine vrtnje CPU i ostalih opcionalnih ventilatora, za ventilatore koje NEMAŠ u sustavu disabliraj odnosno postavi "N/A"

3. Odaberi "CPU Q-FAN"

  • postavi minimalne brzine vrtnje CPU i opcionalnih ventilatora, prema specifikacijama za "Scythe-KATANA 3" to je 300rpm, dakle MINIMALNO 300rpm ili više, za ostale opcionalne ventilatore u sistemu (chassis fan...) pročitaj njihove specifikacije i postavi njihove minimalne brzine vrtnje
  • FAN TYPE za tvoj "Scythe-KATANA 3" CPU-cooler postavi na 4-pin PWM-FAN
  • CPU Q-FAN MODE postavi na "Silent" ili ako želiš "Optimal"

NAPOMINJEM da "fino podesiti" minimalne brzine vrtnje, temperature na kojima fanovi prelaze u maksimalni režim rada, vršne temperature sistema prije gašenja TREBA PODESITI prema specifikacijama ventilatora i za sve ostale ventolatore Chassis i opcionalne.
Prema uputama fanove možeš podesiti i "Duty Mode" opcijom u postotku 40-90%, no svakako je najbolje fino podesiti na opisan nacin.
Na nivou OS-a svakako instaliraj i podesi ASUS-ov tool za HW-monitoring "ASUS Probe".
SAVJET: niza temperatura, zasigurno duzi vijek komponenti!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 1:13 (Hardwhelper!!!).
14 godina
offline
Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4

Na slici u prilogu možeš vidjeti gdje se podešava.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4

dali je ovako ok postavljeno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 17:11 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4
marxone kaže...

dali je ovako ok postavljeno?

tako je,to bi trebalo biti to!!!!

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4
marxone kaže...

dali je ovako ok postavljeno?

 Da to je to, savjetujem kao sto sam gore u postu napisao da za svoj cooler CPU-fan "CPU Fan Low Level Limit" postaviš na 300rpm.

13 godina
offline
Cpu fan error press F1 to setup Asus formula 4

pozdrav kupio sam novo kučiste sama. isto tako i napajanje sama gold od 650w.sve componente iz staroga kučista sam lagano prebacio u novo.

znači isto tako sam promjenio i novu pastu na procesoru sve sam premjestio i spojio i pri pokretanju računala pojavi se poruka fan cup error f1.onda sam na yutubu pogledao 

video i u biosu isključim. sada kada upalim računalo prvo mi bude dugi bip i jedno tri kratka bipa i poruka fan cup error.što da radim imam vodeno hlađenje master coolor,

nepton 140xl.sad problem je u tome što računalo radi ok i u speccy je temperatura normalno e sad u ćemu je problem.ploča mi je ova Asus P7P55DLE,1156,intel p55,DDR3,broj utora 4,1600MHz,pc12,pciex16 2,pciex1 2,pata1,sata6,raid 0,1,1+0,5,8-kan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice