Asus ili gigabyte?

poruka: 22
|
čitano: 3.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Asus ili gigabyte?

Koju od ove 2 ploče da uzmem?Cijena im je skoro ista pa se ne mogu odlučiti.


Gigabyte

 

Asus

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2008 12:54 (master gojko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
master gojko kaže...

Koju od ove 2 ploče da uzmem?Cijena im je skoro ista pa se ne mogu odlučiti.


Gigabyte

 

Asus

 Asusica je noviji čipset (P45) - napredniji P35 čipset, međutim ja bih ipak ovu Gigabyteovu.
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2008 13:04 (kompotko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
Definitivno Asus.
15 godina
neaktivan
offline
Asus ili gigabyte?

Gigabyte Nevinašce

ASUS STRIKER EXTREME, INTEL Core2Quad Q6600 BOX 4*2.4 + Cooler ZALMAN CNPS9500, PC-6400, 4 GB 2* 500.0 GB SEAGATE, GeForce PCX 8800 GTX, 768MB DDR3, PIONEER DVR-115DBK APLUS CS-188A PC Case. 600W, OCZ StealthXStream. 22'' LCD SAMSUNG SM 2232BW,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ili gigabyte?

Asus

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Asus ili gigabyte?

Dajte obrazložite svoj odgovor, a nemojte samo napisati asus ili gigabyte jer mi to ništa ne pomaže.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
master gojko kaže...

Dajte obrazložite svoj odgovor, a nemojte samo napisati asus ili gigabyte jer mi to ništa ne pomaže.

 X38 je dosta kvalitetniji od P35, a P45 je samo nasljednik P35, tak da zato mislim da je Gigabyteica bolja.
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
Pričaš gluposti, Po čemu je X38 kvalitetniji čipset? Navedi konkretne razloge.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
Razer kaže...
Pričaš gluposti, Po čemu je X38 kvalitetniji čipset? Navedi konkretne razloge.
 Bolji clock potencijal, bogatija oprema, X16 + X16 CF. Nažalost, samo to.
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
16 godina
offline
RE: Asus ili gigabyte?

asus ,nemas tu kaj razmisljat cipseti su dosta slicni a svi znamo da asus ima najkvalitetnij embo i najvise opcija za overclock ja nebi ni razmisljo odmah bi uzo asus.

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?

@kompotko - Nažalost, opet pričaš besmislice.

Prvo i osnovno, P45 dolazi sa CFX podrškom, dakle i sa dva PCI-E X16 utora, drugo još važnije, P45 ima DRASTIČno veći overclock potencijal od X38 čipseta. Maksimalni FSB sa P45 je postignut na Biostarovoj ploči sa 725MHz, dok X38 JEDVA potežu blizu 600MHz, a i tu se radi o rijetkim primjercima. Prosjek je 550MHz.

Tako da priče o nekoj kvaliteti objesi mačku o rep. P45 je puno dorađeniji čipset i daleko od toga da je ''samo'' nasljednik P35 čipseta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2008 13:51 (Razer).
15 godina
protjeran
offline
Asus ili gigabyte?

Zašto ova asusova ploča ima 3 utora za grafičku? Koliko znam ima 2 PCIe X16 i 1 PCIe X4.Ako na toj ploči napravim crossfire da li moram staviti grafičke u 2 PCIe X16 utora ili jednu u PCIe X16 a drugu u PCIE X4. Čemu onda služi još jedan utor za grafičku?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
Možeš spojiti tri kartice i napraviti CFX, doduše taj 3. će raditi na x4. Kad radis obican CF, naravno stavis kartice u X16 utore.

Ista stvar kao i npr. sa X38 pločama s 3 PCI-E utora. Dakle, dva rade na X16, a treci radi na X4.
15 godina
protjeran
offline
Asus ili gigabyte?

Jel mogu na asusovu ploču staviti ovaj cooler.Mislim na to jel će biti dovoljno mjesta zbog pasivnih hladnjaka na matičnoj oko socketa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
Najvjerojatnije će ići, no za tu lovu imaš boljih coolera. Thermalright Ultra 120E, ili Xigmatek 1283/1284, Scythe Ninja...
15 godina
protjeran
offline
Asus ili gigabyte?

Jel bi na asusovu ploču stao ovaj hladnjak? Svi kažu da je to jedan od najboljih hladnjaka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
O njemu i pričam. Stao bi.
15 godina
protjeran
offline
Asus ili gigabyte?

Mislio sam uzeti i ovo napajanje pa me zanima da li bi to napajanje bilo dovoljno jako za dva redeona HD4850?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
master gojko kaže...

Mislio sam uzeti i ovo napajanje pa me zanima da li bi to napajanje bilo dovoljno jako za dva redeona HD4850?

 Dovoljno je i za 4 komada. ;)
P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
protjeran
offline
RE: Asus ili gigabyte?
Razer kaže...

@kompotko - Nažalost, opet pričaš besmislice.

Prvo i osnovno, P45 dolazi sa CFX podrškom, dakle i sa dva PCI-E X16 utora, drugo još važnije, P45 ima DRASTIČno veći overclock potencijal od X38 čipseta. Maksimalni FSB sa P45 je postignut na Biostarovoj ploči sa 725MHz, dok X38 JEDVA potežu blizu 600MHz, a i tu se radi o rijetkim primjercima. Prosjek je 550MHz.

Tako da priče o nekoj kvaliteti objesi mačku o rep. P45 je puno dorađeniji čipset i daleko od toga da je ''samo'' nasljednik P35 čipseta.

 Tebe treba za moda stavit definitivno!
Prijavi se...
Znaci P45 je mnogo jaci..
A da li se P45 moze mjerit sa X48 chipsetom?
http://s1.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=62731 Klikni puno ces mi pomoci!Server 1.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
natan13 kaže...
Razer kaže...

@kompotko - Nažalost, opet pričaš besmislice.

Prvo i osnovno, P45 dolazi sa CFX podrškom, dakle i sa dva PCI-E X16 utora, drugo još važnije, P45 ima DRASTIČno veći overclock potencijal od X38 čipseta. Maksimalni FSB sa P45 je postignut na Biostarovoj ploči sa 725MHz, dok X38 JEDVA potežu blizu 600MHz, a i tu se radi o rijetkim primjercima. Prosjek je 550MHz.

Tako da priče o nekoj kvaliteti objesi mačku o rep. P45 je puno dorađeniji čipset i daleko od toga da je ''samo'' nasljednik P35 čipseta.

 Tebe treba za moda stavit definitivno!
Prijavi se...
Znaci P45 je mnogo jaci..
A da li se P45 moze mjerit sa X48 chipsetom?
 Slažem se. Vidi se da si mod na PCE.

Kad je već tolika razlika izmešu P35 i P45, kolika je razlika između X38 i X48. Koliko je X48 isplativ?
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ili gigabyte?
kompotko kaže...
 Kad je već tolika razlika izmešu P35 i P45, kolika je razlika između X38 i X48. Koliko je X48 isplativ?
 Suprotno od velikih razlika između P35 i P45 čipseta, razlika između X38 i X48 je vrlo mala, u praksi gotovo nikakva. U teoriji bi se X48 trebao pokazati kao bolji OC-er, no u praksi to i nije tako. X38 i X48 se više manje isti clockeri, čipseti koji općenito nisu najbolji izbor za žešći OC dual core procesora, tj za ganjanje visokog FSB-a.

Za te stvar tu su bili stari 965 i P35 čipseti, te novopridošli kralj P45 (koji usput budi rečeno dolazi sa ICH10R SB-om za razliku od X38 i X48 koji dolaze sa starijim ICH9R SB-ovima). Za svoju cijenu nudi mnogo, i pored njega, po meni nema razloga za kupovinu X38/X48 baziranih ploča.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2008 16:19 (Razer).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice