AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.101.579
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A kaj je tu cudno?
Proizvod je dobar i cijena je oke.
Ima hrpa amd korisnika sa plocama koje ga podrzavaju. Nece sad ljudi to bacit i prec na intel pa ponovo sve kupuj radi razlike koja je prilikom normalnog koristenja nepostojeca

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2022 22:56 (Santana).
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Budući da u dogledno vrijeme mislim preći na 5700x ili 5800x3d, da li bi mi preporučili upgrade matične na B550 ili X570? Trenutno imam B450 Tomahawk Max koja me jedino kopka što ima jedan Nvme SSD slot i taj što nisam siguran da li bi VRM bio dobar za te procesore.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 10:17 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ukoliko ne misliš ići u neki overclock (što kod svih ovih modernih procesora više nema smisla), onda se ne trebaš sekirati oko VRM-a i raditi će ti bez problema R7 5700X ili 5800X. Što se tiče NVME, tu nema pomoći ili filozofije. Ako ti je jedan dosta, onda si dobar, ako nije, onda bi ti trebao upgrade matične. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

5700x ide bez problema.

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zahvaljujem! Ostati će Tomahawk do daljnjeg 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Overclocking ovih novih generacija procesora je nepotreban i već jedno vrijeme mrtav kao što je kolega gore naveo. Tako da Tomahawk je i dalje way to go.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako imaš slobodnih PCI-E slotova zašto ne dodaš karticu sa M.2 portovima za 1, 2 ili 4 SSD, ima ih i sa NVMe + SATA.

Nisam siguran za ploču pa provjeri ali ona bi trebala imati isti VRM kao i Carbon na kojoj 3900X radi bez problema.

Ako već trebaš B550, Tomahawkica je ok, imam combo sa 5950X.

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Picajzla samo picajzli, kao i obično . Nakači se na neku iznimku ili nešto što misli da je bitno i picajzli. To mu je nick pa valjda i mora 

 Idem ja po AMD Neo Pitroid prašivo.

dreadmoore kaže...
gdje samo kopas iz supka interneta takve podatke od lika koji je deklarirani amd fanboy, ima kanala sa 42k preplatinka zadnji 50 benchmarka sto je napravio sve uradio sa amd toliko o njemu i njegovoj vjerodostojnosti same vijesti.

Več i žabe u močvari znaju, da jedino Mindafactory ističe točne brojke prodanog hardvera.Dalje je lako, dakle samo malo truda i složiš tjednu tablicu kolko je prodanog hardvera.

 

Amazon ne ističe prodajne brojke, ali CPU lista za čudo izgleda vrlo slično baš se pitam zakaj.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189

 

To su več odavno prožvakani detalji, ili daj smisli nekaj bolje kao barem malo upotrebljiv komentar.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 13:01 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Več i žabe u močvari znaju, da jedino Mindafactory ističe točne brojke prodanog hardvera.Dalje je lako...

 već je i rodama koje jedu žabe jasno da su majndfaktori podaci zakurac, jer prema majndfaktoriju ispada da amd prodaje bar pet puta više procesora od intela, a zapravo je situacija obrnuta

tak da majndfaktori prodajna statistika služi jedino kaubojima poput tebe da bacaju besmislene podatke i vesele se glupostima 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Več i žabe u močvari znaju, da jedino Mindafactory ističe točne brojke prodanog hardvera.Dalje je lako, dakle samo malo truda i složiš tjednu tablicu kolko je prodanog hardvera.

 

Amazon ne ističe prodajne brojke, ali CPU lista za čudo izgleda vrlo slično baš se pitam zakaj.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189

 

To su več odavno prožvakani detalji, ili daj smisli nekaj bolje kao barem malo upotrebljiv komentar.

 

 

 Rekli bi stari ljudi "pair trpi sve". 

Potkrijepi dokazima opituranu tvrdnju. Možda neki švapski rambox piše te rezultate.

INTEL,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

stevo se nastavlja istovarivat po amd-u, kaže - najgori cpu koji su vidjeli duže vrijeme, a ne zaboravimo, nekidan su imali još jedan "waste of sand" proizvod 

čekamo nastavak sage, ovo je što južnije to tužnije 

 

 

a je ih izvrijeđao, kaže - bolje bi bilo da su napravili wc umjesto ovoga, kaže - vjerojatno su čekali da se nakupi otpada iz proizvodnje apua jedna veća količina da bi ovo izbacili, a posebno je, kaže, glupo - da su stavili na ove jeftine procesore pcie 3.0 - jer sami proizvode grafu koja treba pcie 4.0

bitno da fanbojčeki uglas viču kako se samo picajzle hvataju izuzetaka, pa eto i stevo postao picajzla 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 20:59 (picajzla0707).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

stevo se nastavlja istovarivat po amd-u, kaže - najgori cpu koji su vidjeli duže vrijeme, a ne zaboravimo, nekidan su imali još jedan "waste of sand" proizvod 

čekamo nastavak sage, ovo je što južnije to tužnije 

 

 

a je ih izvrijeđao, kaže - bolje bi bilo da su napravili wc umjesto ovoga, kaže - vjerojatno su čekali da se nakupi otpada iz proizvodnje apua jedna veća količina da bi ovo izbacili, a posebno je, kaže, glupo - da su stavili na ove jeftine procesore pcie 3.0 - jer sami proizvode grafu koja treba pcie 4.0

bitno da fanbojčeki uglas viču kako se samo picajzle hvataju izuzetaka, pa eto i stevo postao picajzla 

 To bi bio izvrstan proc da mu je cijena 50$ koliko bi trebao i koštat jer je ionako otpad koji nitko neče kupovat po lansiranoj cijeni.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 To bi bio izvrstan proc da mu je cijena 50$ koliko bi trebao i koštat jer je ionako otpad koji nitko neče kupovat po lansiranoj cijeni.

slažem se, uz to da podržava i pcie 4.0 jer je kao budget proc idealan za upariti s budget grafom, koju isti pak davi bez pcie 4.0 

dobro je reko stevo - komad smeća koji ne treba kupovat i koji pokazuje da je amd u panic modu kao i intel sa 11 serijom

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Več i žabe u močvari znaju, da jedino Mindafactory ističe točne brojke prodanog hardvera.Dalje je lako...

 već je i rodama koje jedu žabe jasno da su majndfaktori podaci zakurac, jer prema majndfaktoriju ispada da amd prodaje bar pet puta više procesora od intela, a zapravo je situacija obrnuta

tak da majndfaktori prodajna statistika služi jedino kaubojima poput tebe da bacaju besmislene podatke i vesele se glupostima 

 Znaci ukratko zelis rec da je i mindfactory fanboy AMDa i da tamo nitko ne smije kupovat ? Dok ti tu pricas budalastine, oni su prodali 200 komada 5600X u tjedan dana...

 

Bemti i Amazon je isto fanboy, pa jel ima tko a da nije fanboy AMDa ? Ocito da nesto ne stima ono kad netko veli da se intel bolje prodaje, a automatiziran sustav amazona/mindfactorija tvrdi drukcije... Uostalom po meni je to istina, jer vlasnike 12gen na ovom forumu mozes izbrojat na prste jedne ruke...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 10:08 (hahhaajaads).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Postoji statistika na svjetskoj razini, ne samo nekoliko trgovina

 

Intel's Alder Lake Begins Chipping Away at AMD's Market Share - ExtremeTech

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 10:15 (forumaš).
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Postoji statistika na svjetskoj razini, ne samo nekoliko trgovina

 

Intel's Alder Lake Begins Chipping Away at AMD's Market Share - ExtremeTech

 

 

 A kak znas da to nije fejk ? To je vjerovatno neka statistika od Intel fanboya...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ha ha vjerojatno i je  :D

 

Koga briga na kraju dana. Svatko nek si kupi kaj mu paše.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
To bi bio izvrstan proc da mu je cijena 50$ koliko bi trebao i koštat jer je ionako otpad koji nitko neče kupovat po lansiranoj cijeni.

Forumski dječiji vrtič, dakle dječurlija bi htela da 6/12 R5 4500 košta žuto, dok u međuvremenu eto ovo dole.

 

2/4 Pentium G7400, 85$

 

2/2 Celeron G6900, 60$

 

GamerNexus zanima večinom samo gejming, a sav ostali razni manje ili više poznati softver za njega kao da ne postoji.

 

CPU dio, R5 4500=R5 4650G

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000g-am4-cezanne-apu/282027.aspx?page=0&jumpto=6397344&sort=asc&view=flat

 

https://www.anandtech.com/show/16824/amd-ryzen-7-5700g-and-ryzen-5-5600g-apu-review

 

Kao primjer eto ovo dole, i kaj su sve Frenčeri(Web stranica dizajn iz doba druga Tita) iskoristili za taj usporedni test.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-i5-12400i5-12400f/285507.aspx

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 A kak znas da to nije fejk ? To je vjerovatno neka statistika od Intel fanboya...

 evo ti onda statistika koja se izbacuje svaka tri mjeseca - link i koju svi koriste, ne samo tom's hardware, techpowerup i ostali tech portali, nego i mediji koji prate poslovne vijesti, jer se zasniva na broju isporučenmih procesora obaju tvrtki, dakle podaci samih kompanija koliko su u tri mjeseca isporučili procesora određene vrste

 

uostalom, amd je jedan jedini put reagirao na izvješće mercury research i to da napomene kako je serverski udio veći za par postotaka od izvješća zato jer mercury ne broji sustave sa više od dva procesora ili nešto slično

dakle sam amd nikad nije rekao da imaju veći udio nego što su u tim izvješćima koja cijeli svijet već godinama uzima kao relevantna za tržište 86x procesora

 

ali naravno da fanboji ne vjeruju ničem osim onome što im odgovara

 

EDIT

evo ti primjer gdje sam nasdaq koristi analitiku mercury reasercha u predviđanjima o budućem rastu dionica, koje investitori koriste kao pokazatelj u što će investirati 

2 Top Tech Stocks Ready for a Bull Run | Nasdaq

ali da, to su vjerojatno statistike intel fanboja 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 14:19 (picajzla0707).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolege, pardon, dosadni ste. 

 

malo pauzirajte SHITpostanje, ako moze.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
16 0 hvala 7
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 

 4.5GHz vs 5.5GHz

 

AMD Ryzen 7 5800X3D Review - The Magic of 3D V-Cache

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 22:57 (mirzet1976).
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Impresivan je taj 3d keš samo je dosta skup. Bolje pričekati Zen 4 i Raptor Lake ako netko misli kupovati cpu za 480p gaming. 

Realno za gaming ti ne treba više od i5 ili i7/R5 ili R7. Tko još igra na 1080p i niže?

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pqweasdyxc kaže...

Impresivan je taj 3d keš samo je dosta skup. Bolje pričekati Zen 4 i Raptor Lake ako netko misli kupovati cpu za 480p gaming. 

Realno za gaming ti ne treba više od i5 ili i7/R5 ili R7. Tko još igra na 1080p i niže?

Za hrpu novaca manje, 12600K ga pomete u aplikacijama a kad se clockne na 5ghz uhvati ga i u gamingu na 720p... 

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Za hrpu novaca manje, 12600K ga pomete u aplikacijama a kad se clockne na 5ghz uhvati ga i u gamingu na 720p... 

 

 

 I šta si ti sada rekao, da se za igrati igrice ne treba kupiti skup procesor ili? Isto tako, šta ti to znači da ga "pomete u aplikacijama" za hrpu novaca manje? Osim toga, vama je jasno da je R7 5800X3D halo product? Ili nekima možda i nije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 9:29 (itomic009).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 

Od Intela ostali samo dugmići 

 


Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 9:52 (segregator).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
ansha kaže...

Za hrpu novaca manje, 12600K ga pomete u aplikacijama a kad se clockne na 5ghz uhvati ga i u gamingu na 720p... 

 

 

 I šta si ti sada rekao, da se za igrati igrice ne treba kupiti skup procesor ili? Isto tako, šta ti to znači da ga "pomete u aplikacijama" za hrpu novaca manje? Osim toga, vama je jasno da je R7 5800X3D halo product? Ili nekima možda i nije.

Nije mi jedino jasno kako losiji procesor moze biti dosta skuplji, to spada u zabranjena pitanja? Pomete u aplikacijama? Mislim prije svega na rendering gdje je 12600K ponekad dosta brzi i bez OC-a...

 

Halo product - to znaci da je namjenjen fanboyima? Onda ok...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
itomic009 kaže...

 

Od Intela ostali samo dugmići 

 


Dzaba je tih par igara kad je u prosjeku izjednacen s Intelima cak i na 720p...

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Skroz nebitni su ti testovi na 720p. U praksi nepostojec scenarij.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
6 1 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

Skroz nebitni su ti testovi na 720p. U praksi nepostojec scenarij.

To su jedini bitni gaming cpu testovi jer testiras cpu a ne gpu... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice