AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.098.927
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedan komentar na yt. 

 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali !!
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Hwinfo, afterburner, ryzen master... svi pokazuju temperature. Skini zadnje verzije programa.

 Ryzen master pokazuje uredno temperaturu. Afterburner sam updejto ali jednostavno nema opcije da ukljucim cpu temperature in osd. 

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo recimo 

nema razlike

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ako nemaš Ryzen nisi cool!
Ako nemaš Ryzen ti si fool!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gil kaže...

Evo recimo 

nema razlike

 Naravno da nema, ali ocito je po njemu R5 2600 na 4.0ghz+ cca 20% losiji od i5 9400f 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A tu negdje...

 

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ovaj 3500 će biti hit za gaming sa cijenom od 150$. Sve isto kao i 3600 izuzev smt-a=gaming king.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Stigao i moj primjerak Ryzena R5 3600. Sve je prošlo bez ikakvih problema te uredno radi sa mojom B350 pločom, rame sam stavio na xmp 1 3200mhz. Procesor clockao nisam, obavio sam stress testove sve je proslo uredu. Jedini problem je što ne vidim temperaturu procesora u ni jednom programu, niti kad upalim igru pa msi afterburner, uvijek se prikazuje samo postotak rada procesora. U cpu z vidim, i brzinu jezgri i voltazu i sve, no temperaturu ne vidim ni sa jednim programom. Vidim je samo u biosu... Sad gdje je problem ne znam.

  Ma ti ako imaš to vodeno iz potpisa i dobro montirano, nemaš se što brinuti oko temperature.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
BeLLicus kaže...

Stigao i moj primjerak Ryzena R5 3600. Sve je prošlo bez ikakvih problema te uredno radi sa mojom B350 pločom, rame sam stavio na xmp 1 3200mhz. Procesor clockao nisam, obavio sam stress testove sve je proslo uredu. Jedini problem je što ne vidim temperaturu procesora u ni jednom programu, niti kad upalim igru pa msi afterburner, uvijek se prikazuje samo postotak rada procesora. U cpu z vidim, i brzinu jezgri i voltazu i sve, no temperaturu ne vidim ni sa jednim programom. Vidim je samo u biosu... Sad gdje je problem ne znam.

  Ma ti ako imaš to vodeno iz potpisa i dobro montirano, nemaš se što brinuti oko temperature.

 Imam da. Ma sve je tip top još sam i arctic mx4 uzeo uz procesor pastu jel, provjerio sam sve u ryzen masteru samo da budem siguran da je sve okej. 34 idle 59 load sa tim da je u sobi dobrih tridesetak stupnjeva :D

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...
itomic009 kaže...
BeLLicus kaže...

Stigao i moj primjerak Ryzena R5 3600. Sve je prošlo bez ikakvih problema te uredno radi sa mojom B350 pločom, rame sam stavio na xmp 1 3200mhz. Procesor clockao nisam, obavio sam stress testove sve je proslo uredu. Jedini problem je što ne vidim temperaturu procesora u ni jednom programu, niti kad upalim igru pa msi afterburner, uvijek se prikazuje samo postotak rada procesora. U cpu z vidim, i brzinu jezgri i voltazu i sve, no temperaturu ne vidim ni sa jednim programom. Vidim je samo u biosu... Sad gdje je problem ne znam.

  Ma ti ako imaš to vodeno iz potpisa i dobro montirano, nemaš se što brinuti oko temperature.

 Imam da. Ma sve je tip top još sam i arctic mx4 uzeo uz procesor pastu jel, provjerio sam sve u ryzen masteru samo da budem siguran da je sve okej. 34 idle 59 load sa tim da je u sobi dobrih tridesetak stupnjeva :D

 u sobi ti je 30 a CPU ti je u idle 34 stupnjeva?

 

s cime god ocitavas temperaturu laze te 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

 u sobi ti je 30 a CPU ti je u idle 34 stupnjeva?

 

s cime god ocitavas temperaturu laze te 

Bedastoce pricas...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...
vrinho kaže...

Hwinfo, afterburner, ryzen master... svi pokazuju temperature. Skini zadnje verzije programa.

 Ryzen master pokazuje uredno temperaturu. Afterburner sam updejto ali jednostavno nema opcije da ukljucim cpu temperature in osd. 

 Evo kod mene AB 4.6.2 beta2 uredno prikazuje pa i ona verzija prije nje koja je izašla, i Hwinfo 6.10 također. Jesi siguran da si uključio u AB opciju?

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 23:46 (vrinho).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...
BeLLicus kaže...
vrinho kaže...

Hwinfo, afterburner, ryzen master... svi pokazuju temperature. Skini zadnje verzije programa.

 Ryzen master pokazuje uredno temperaturu. Afterburner sam updejto ali jednostavno nema opcije da ukljucim cpu temperature in osd. 

 Evo kod mene AB 4.6.2 beta2 uredno prikazuje pa i ona verzija prije nje koja je izašla, i Hwinfo 6.10 također. Jesi siguran da si uključio u AB opciju?

 

 Mah nisam skinuo beta verziju nego običnu. Sad mi je sve jasno. Hvala :)

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
3dfx kaže...

 u sobi ti je 30 a CPU ti je u idle 34 stupnjeva?

 

s cime god ocitavas temperaturu laze te 

Bedastoce pricas...

vjerovatno da

 

isto je moguce da gleda temperature sa mbo senzora CPU, a ne od procesora CPU (Tctl)

 

r5 3600 koji spajka sa voltazama 1.4v+ da ima tako niske temperature pri 30 stupnjeva ambijentalne, meni je cudno

 

evo na primjer gore kolega sto je stavio screen shot. 4200MHz all core i 47 stupnjeva, afterburner to prikazuje temo od MBO senzora, koji krivo ocitava, ziher

 

HWinfo CPU (Tctl) pokrenes cinebench 20, i ryzen master, pa onda pogledaj temperature. pri 30 stupnjeva ambijent da su ispod 60 stupnjeva, ako je to tocno to je brutalno hladan CPU

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 8:28 (3dfx).
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen 2 jezgre u idle rade na extremno niskom naponu, tako da me ne čude niske idle temperature.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 3 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ima netko sa novijim ryzenom vremena za napravit jedan test. Znaci napravit bench u igri (tipa csgo) sa ukljucenim SMTom i iskljucenim, pa da usporedimo rezultate...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Jel ima netko sa novijim ryzenom vremena za napravit jedan test. Znaci napravit bench u igri (tipa csgo) sa ukljucenim SMTom i iskljucenim, pa da usporedimo rezultate...

 Ne znam jesi li vidio ovo:

 

 

Imaš i CSGO unutra.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
hahhaajaads kaže...

Jel ima netko sa novijim ryzenom vremena za napravit jedan test. Znaci napravit bench u igri (tipa csgo) sa ukljucenim SMTom i iskljucenim, pa da usporedimo rezultate...

 Ne znam jesi li vidio ovo:

 

 

Imaš i CSGO unutra.

Da vidio sam, ali volio bi da netko ovdje isproba sa slabijom grafom (tipa nesto slicno GTX 1070/GTX 1080, tu spada i 1660/1660TI/RTX 2060)

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

 

evo na primjer gore kolega sto je stavio screen shot. 4200MHz all core i 47 stupnjeva, afterburner to prikazuje temo od MBO senzora, koji krivo ocitava, ziher

 To sam tek ušao u ETS2 i bio u meniju da kolegi pokažem da prikazuje, kod igranja se kreće između 60 i 65 stupnjeva u prosjeku, istu temperaturu prikazuje i hwinfo kad ga spojim s afterburnerom prek OSD (RTSS) postavke.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 12:21 (vrinho).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...
3dfx kaže...

 

evo na primjer gore kolega sto je stavio screen shot. 4200MHz all core i 47 stupnjeva, afterburner to prikazuje temo od MBO senzora, koji krivo ocitava, ziher

 To sam tek ušao u ETS2 i bio u meniju da kolegi pokažem da prikazuje, kod igranja se kreće između 60 i 65 stupnjeva u prosjeku, istu temperaturu prikazuje i hwinfo kad ga spojim s afterburnerom prek OSD (RTSS) postavke.

 ma da, to je to, to su realne temperature 

 

zato mi je od kolege povise u threadu bila preniska temperatura, bez obira sto ima vodeno

 

uglavnom, nebitno, picajzlim previse

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...
3dfx kaže...

 

evo na primjer gore kolega sto je stavio screen shot. 4200MHz all core i 47 stupnjeva, afterburner to prikazuje temo od MBO senzora, koji krivo ocitava, ziher

 To sam tek ušao u ETS2 i bio u meniju da kolegi pokažem da prikazuje, kod igranja se kreće između 60 i 65 stupnjeva u prosjeku, istu temperaturu prikazuje i hwinfo kad ga spojim s afterburnerom prek OSD (RTSS) postavke.

 Zanimljivo da uvijek kad gledam, imam vece temperature u ETS2 nego u PUBGU i BF5 i na grafickoj i na procesoru... Nikad nebi rekao ali nevjerovatno 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene je 1600 OC 3.8Ghz 1.275V (HWinfo), 0.404-1.264V (AI Suite) idle oko 38°C, uz malo surfanja do 44°C, CPU vent i vent pozadi lagano oko 300rpm (250-350), naprijed jedan oko 600rpm (550-650), ostali ventovi spavaju. Trenutno lagani Vcore offset +0.03125V za taj OC, LLC 3. Kolega prije mene je drzao isti proc isto oko 1.3V god-dvije, valjda mu nist nece bit.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kod mene je 1600 OC 3.8Ghz 1.275V (HWinfo), 0.404-1.264V (AI Suite) idle oko 38°C, uz malo surfanja do 44°C, CPU vent i vent pozadi lagano oko 300rpm (250-350), naprijed jedan oko 600rpm (550-650), ostali ventovi spavaju. Trenutno lagani Vcore offset +0.03125V za taj OC, LLC 3. Kolega prije mene je drzao isti proc isto oko 1.3V god-dvije, valjda mu nist nece bit.

 nece mu nista biti, 1600X@4.0 sa 1.375v 24/7 LLC 1 sam svoga derao, skoro 2 godine, i jos je ko beba 

www.youtube.com/TerabitTV
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo sad instalirao ryzen master rekoh da vidim kakvih opcija ima i vidim nesta cudno edc (cpu) zakucan! sta ovo znaci?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

odi na power options i prebaci na AMD Ryzen Balanced

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad bas malo proucavam ovaj 3900X bas za cistokrvi gaming, ak neko ima viska love. Uzet njega, iskljucit mu jedan CCX i ostavit SMT on i kloknut ga na 4.6 (tad postaje 6/12 proc, ali sve jezgre rade na 4.6 na cca 1.4v ili moze ispod 1.4v na 4.5ghz)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Sad bas malo proucavam ovaj 3900X bas za cistokrvi gaming, ak neko ima viska love. Uzet njega, iskljucit mu jedan CCX i ostavit SMT on i kloknut ga na 4.6 (tad postaje 6/12 proc, ali sve jezgre rade na 4.6 na cca 1.4v ili moze ispod 1.4v na 4.5ghz)

Ili jednostavno uzmes 9900K.... A i 9600K @5ghz ga opere... 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...

Sad bas malo proucavam ovaj 3900X bas za cistokrvi gaming, ak neko ima viska love. Uzet njega, iskljucit mu jedan CCX i ostavit SMT on i kloknut ga na 4.6 (tad postaje 6/12 proc, ali sve jezgre rade na 4.6 na cca 1.4v ili moze ispod 1.4v na 4.5ghz)

Ili jednostavno uzmes 9900K.... A i 9600K @5ghz ga opere... 

 Bemti, taj 9600k 5ghz opere i 9900k na 5ghz... Neki svemocan procesor

4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pomagajte, nemogu nigdje u biosu nac opciju da nastelam max temp, u ryzen masteru mi pise pod temp da je max 95. Normalno nikada ne ide do 95 osim npr kad pustim prime95 mali ffts. Kak da to nastelam?

 

Sve pise pod moj pc od hw. 

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...

Sad bas malo proucavam ovaj 3900X bas za cistokrvi gaming, ak neko ima viska love. Uzet njega, iskljucit mu jedan CCX i ostavit SMT on i kloknut ga na 4.6 (tad postaje 6/12 proc, ali sve jezgre rade na 4.6 na cca 1.4v ili moze ispod 1.4v na 4.5ghz)

Ili jednostavno uzmes 9900K.... A i 9600K @5ghz ga opere... 

 Bemti, taj 9600k 5ghz opere i 9900k na 5ghz... Neki svemocan procesor

 Slažem se, jako dobar procesor i pere.

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice