AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.210.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jebava ga CPU-Z, a ne napon da ne valja. Meni kada upalim CPU-Z miš krene štekati nešto su zajebali sa tim programom. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

na svim verzijama ili? inace forumas se nije na nista zalio vec je pitao za napon/mhz!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2017 18:34 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na svim koji imaji fix za ryzen procesore.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanzu kaže...

Na svim koji imaji fix za ryzen procesore.

 kakav fix? daj malo vise informacija jel moram izvlaciti rijeci iz tebe?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve verzije CPU-Z koji imaju fix za ryzen procesore jer je ryzen imao veci score nego sto bih valjda trebao tako da su promjenili neki kod da to smanji.

https://www.cpuid.com/news/51-cpu-z-1-79-new-benchmark-new-scores.html

 

Validacija na 3.8GHz, kasnije probam na 4GHz.

https://valid.x86.fr/88vlem

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2017 18:45 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Threadripper 1900X 4600kn kod nas pocetna cijena

 

Vidim Rambox drzi bojisnicu na vise frontova KLIK  

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 5:33 (Lucidius).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A gdje je zuto-zeleno?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Chico12 kaže...
A gdje je zuto-zeleno?

 ma dok ima "fučkaj ga sad" sve je jasno 

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Instalirao sam neki amd all in 1 driver, tu je bio Radeon logo i pisalo je "Your graphics card is ready", posto imam Nvidijinu grafu kako bi to trebao obrisati (ničeg nema u control panelu)?Da li da skinem chipset drajvere sa amd-ovog sajta?U pitanju je asrock ab350m.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma jel to daship podlegao čarima rizena   

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ni ja nisam siguran, dali trolla ili je konačno uvidio da je Ryzen prava stvar :D

Kolega ako ne trollaš, screenshotaj mi CP sa programima i pošalji u inb, ja imam AMD Nvidia combo pa da vidim ima li potrebe da diraš to :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zoharbizo kaže...

Ni ja nisam siguran, dali trolla ili je konačno uvidio da je Ryzen prava stvar :D

Kolega ako ne trollaš, screenshotaj mi CP sa programima i pošalji u inb, ja imam AMD Nvidia combo pa da vidim ima li potrebe da diraš to :)

 CP?Control panel?

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da kolega, screenshot i uploadaj na net, pošalji link u PP.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...

Instalirao sam neki amd all in 1 driver, tu je bio Radeon logo i pisalo je "Your graphics card is ready", posto imam Nvidijinu grafu kako bi to trebao obrisati (ničeg nema u control panelu)?Da li da skinem chipset drajvere sa amd-ovog sajta?U pitanju je asrock ab350m.

 netrebaš ništa to na kraju kad se instaliraju driveri od ćipseta piše . očito je novi "catalyst" brzinski napravljen.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj dio chipset drivera je support za APU modele na AM4 pločama, ne treba to dirati.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD’s Threadripper Was Designed By Engineers In Their Spare Time As A Side Project  nastao usput, malo experimentiranja u slobodno vrijeme...

Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa to je genijalno. Novac nije sve na svijetu, ovo je napokon stvaralacka strast i zelja za napretkom.

 

Svaka cast za ekipu, ako je to stvarno istina.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozz ljudi iman jedno pitanje iman Ryzen 5 1600 mislin se da ga dignem na 3.8ghz tako nešto.Pa sada jel ima to smisla sada dizati il ipak ne još fala na pomoći :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovisi cim se bavis, ako samo igras s tom grafom, plus surf i multimedija, nemas nikakve realne potrebe niti dobiti.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ustvari uzeo sam prije neki dan Gtx 1060 6gb i pretežno za igre koristim komp ;)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako si "normalni 60Hz" gamer, samo uzivaj u kompu na stock taktu dok ne dosadi.

 

Kad si tako lijepo kompletirao Ryzen build, nabavi sto bolju periferiju ako te veseli.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da trenutno igran na 60hz ne mislin tako skoro ići na više a što se tiče periferije i to će doći samo trenutno ce da to malo pričeka :)

al fala na pomoći svakako znači da ništa ne diram i da uživam u tome ;)

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Pozz ljudi iman jedno pitanje iman Ryzen 5 1600 mislin se da ga dignem na 3.8ghz tako nešto.Pa sada jel ima to smisla sadadizati il ipak ne još fala na pomoći :)

Naklokavanje proca uvijek ima smisla, nek digne ruku onaj koji neče za badave povečat CPU performanse.Srečom AMD za razliku od Intela nema poseban K porez na klokanja procesora.

 

Intel K oznaka=klokerski porez ili harač

 

Dakle digni to na 3.7-3.8ghz, tolko če ič bez problema i na Wraith Spire hladnjaku.

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da prepostavljam da ce svako dignit cpu bez dodatne kune al mene samo zanima jel ima to smisla za mene sto se tice performansi pogotovo u igrama jer ipak sam ovo slozio za igre :)

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Da prepostavljam da ce svako dignit cpu bez dodatne kune al mene samo zanima jel ima to smisla za mene sto se tice performansi pogotovo u igrama jer ipak sam ovo slozio za igre :)

 samo ti njega digni na 3.7 ili 3.8

sigurno da će ti pomoć oko performansi igri, a čim će pomoć, ne vidim razlog da se to ne radi, pogtovo zbog toga koliko je to lako za napraviti na ryzenu

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A evo diga san ga na 3.8Gzh napon sam stavio 1,356V i temp u full loadu su 72c jeli to dobro ili čak odlično?

Bio sam pokrenio Aida system stability test na 20min i temp stoji na 72c

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

A evo diga san ga na 3.8Gzh napon sam stavio 1,356V i temp u full loadu su 72c jeli to dobro ili čak odlično?

Bio sam pokrenio Aida system stability test na 20min i temp stoji na 72c

Za strest test od 20min super. Vjerojatno imaš dobar propuh kroz kučište, ili klasika barem obavezan jedan stražnji ili gornji ispušni 12cm ventilator.U realnoj upotrebi nečeš doč niti bilzu 72c, osim možda kao rekodiraš neki video ali to neče dogurat do 72c.

 

Podigni malo broj okretaja CPU hladnjaka.Nemam poima na kolko je podešen na defoltu, ali kad je proc kloknut tak se to radi malo digneš okretaje CPU vent hladnjaka.To su ti okretaji ventilatora, na kojima CPU hladnjak obično radi dok ne poraste temperatura preko određene granice. Recimo kad se proc zagrije na 55stupnjeva, onda ide dodatno automatsko ubrzanje na visoke ili najviše okretaja za uspješno skidanje visoke temperature.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2017 18:29 (rambox).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da znan okretaji cpu hladnjaka su bilo oko 2600rpm na toj temp nisam dira nista sto se tice brzine hladnjaka sam dize kako mu triba :)

al mislim da i ne tribam dirati kada je sve ovako dobro.Da iman dobru propuh kroz kuciste,dva ventilatora od 140mm sprijeda,jedan na straznjoj strani isto 140mm i jedan 12cm na vrhu kucista 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Da znan okretaji cpu hladnjaka su bilo oko 2600rpm na toj temp nisam dira nista sto se tice brzine hladnjaka sam dize kako mu triba :)

al mislim da i ne tribam dirati kada je sve ovako dobro.Da iman dobru propuh kroz kuciste,dva ventilatora od 140mm sprijeda,jedan na straznjoj strani isto 140mm i jedan 12cm na vrhu kucista 

Onda ok, u takvom vjetrovitom kučištu ne moraš mjenjat brzinu CPU vent hladnjaka. Zato i imaš takve temperature, realno imaš veči propuh nego kaj ga radi ovaj Hurikano na Floridi.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

A evo diga san ga na 3.8Gzh napon sam stavio 1,356V i temp u full loadu su 72c jeli to dobro ili čak odlično?

 svojega vozim na istoj voltaži i brzini, sve radi uredno bez ikakvog problema 

idealna brzina i gzh za r5 1600 :)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice