AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.101.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Koliko RAM-a uopće imaš, jel bar 16GB ili imaš 8GB ?

Imam G.Skill Ripjaws V 3200 C16 2x8GB. Sinoć sam updateao BIOS na verziju F42, prethodna je bila F22 (bilo me strah ulazit u BIOS dok matična još radi, jbg nema više garancije ) pa ću ovih dana primjetit razliku ako je bude. .

 

@jovial ne vjerujem da je do diska jer imam 2 SSD-a(Samsung 250gb i Kingston 120gb) koji služe samo za obradu, napajanje je Fortron HydroX 650W 80+ Gold.

 

Nisam razmišljao o R5 3600 umjesto 2700x, pogledat ću svakako..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
absolon kaže...

Zen3 da će imati 15% IPC gain,

pa ljudi je li ovo moguće.

Bit' će "rastaljenog" silicija.

AMD kicking hard, or scaring INTEL!

Hoće li Zen 3 (2020. release date) ići na AM4? Kakve su priče, skroz sam zaboravio, znam da je bilo da će podržavati AM4 do 2020. Eh, sad, dal to obuhvaća i Zen 3?

Hej, izleda obečavajuće, radujmo se!! digitaltrends.com/computing/amd-ryzen-4000-rumors-news-specs-features-price-release-date/

 

original post kolege The_Fichek strana 533..... link: /amd-ryzen-procesori

 

ZZ

 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kratko ali idealno, eto stigo je i šef Tredripanovič 3000 i njegov AM4 Ryzen sluga pa kaj bude bit če.

 

 

 

Hm solidan napredak, s obzirom da procovi imaju identičan broj CPU jezgri.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 15:53 (rambox).
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Branimir2412 kaže...

AMD Ryzen 9 3950x je od danas u prodaji na našem tržištu. ADM link

Odavno je na trzistu i stigao je tjedan dana nakon izlaska na EU trziste, ako ne isti tjedan. Samo trebas pitat ducan. Ja sam slao Futuri mejl taj tjedan i bili su ga stavili na web stranicu pa kasnije maknuli ili se prema nekom algoritmu sam maknuo iz ponude jer ga ljudi u HR ne kupuju tak puno.

 

EDIT: ja mislio na 3900X, whoops..

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 17:12 (The_Fichek).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Branimir2412 kaže...

AMD Ryzen 9 3950x je od danas u prodaji na našem tržištu. ADM link

Odavno je na trzistu i stigao je tjedan dana nakon izlaska na EU trziste, ako ne isti tjedan. Samo trebas pitat ducan. Ja sam slao Futuri mejl taj tjedan i bili su ga stavili na web stranicu pa kasnije maknuli ili se prema nekom algoritmu sam maknuo iz ponude jer ga ljudi u HR ne kupuju tak puno.

Nije bio na tržištu kad je danas tek službeni početak prodaje kako je i najavljeno.

 

Glede gornjih rezultata za Threaripper, može im se oprositi dizanje cijene za $200 :)

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Glede gornjih rezultata za Threaripper, može im se oprositi dizanje cijene za $200 :)

 

 pa nije samo 200 eura moras uracunati jos novi mobo koji je trenutnmo najjeftiniji 450 eura od  asrocka...

Znaci najjeftinije( u njemackoj ako si) trebas dati 2 soma eura za 24 jezgre i neki mobo od asrocka kojem je smijesan I/O za jednu HEDT platformu( ajd baren je ispod 500 eura)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 17:13 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mladen

Istina, ja sam mislio na 3900X, sorry. Faking nazivi, 3700X i 3800X imaju clock razlicit za 0.1Ghz, a 3900X i 3950X veliku razliku u broju jezgri i threadova.. Ovu peticu teze primjetit, nego prvu ili drugu brojku :/

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Branimir2412 kaže...

AMD Ryzen 9 3950x je od danas u prodaji na našem tržištu. ADM link

 Ok je cijena.

 Koja je bila cijena? Link je umro.

Twitter: @GoldCookiez
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije link umro nego je proc rasprodan u minutama vjerojatno.

 

Intel je izbacio svjeg gen10 konja za trku i ispalo je da nema konja već magarca pa se ekipa koja hvalisa intel potrudila pobrat najbolje na tržištu na vrijeme, a tako će bit i dalje.

 

Al ne valja AMD, Intel 4ever, samo potiho ćemo razgrabit ćim stigne sve od AMD-a. Al nebu se niko hvalil na forumu - to su neki drugi ljudi kupili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

6399 kn ak sam dobro vidio prije par sati

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oko 6500 ako se ne varam

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da je bilo nešto tipa 6.399, korektno, MSRP + PDV.

3900X je bio u M-Sanu 3-4 dana nakon službenog početka prodaje 07.07., mislio sam da su se ovaj put bolje pripremili :)

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VRl46 kaže...
itomic009 kaže...

 Koliko RAM-a uopće imaš, jel bar 16GB ili imaš 8GB ?

Imam G.Skill Ripjaws V 3200 C16 2x8GB. Sinoć sam updateao BIOS na verziju F42, prethodna je bila F22 (bilo me strah ulazit u BIOS dok matična još radi, jbg nema više garancije ) pa ću ovih dana primjetit razliku ako je bude. .

 

@jovial ne vjerujem da je do diska jer imam 2 SSD-a(Samsung 250gb i Kingston 120gb) koji služe samo za obradu, napajanje je Fortron HydroX 650W 80+ Gold.

 

Nisam razmišljao o R5 3600 umjesto 2700x, pogledat ću svakako..

 Provjeri u tasku sta ti tacno koci u tim projektima, taj tvoj procesor je idalje odlican proc ali ako ti bude do procesora ja bih prije onda isao na 2700x, cisto radi dodatne dvije jezgre i 4 thread-a.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji je na kraju bolji procesor za gaming ryzen 2700x ili r5 3600?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
d4rkd3atH kaže...

Koji je na kraju bolji procesor za gaming ryzen 2700x ili r5 3600?

Kratko i jasno - 3600

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
d4rkd3atH kaže...

Koji je na kraju bolji procesor za gaming ryzen 2700x ili r5 3600?

 Za gaming 3600 bez razmisljanja, ako radis u Premieru ili uporedo neku video obradu i usput jos neke stvari onda vrijedi razmotriti 2700, 2700x ili ako se ima kesha ici na 3700+ seriju. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Jel ima Threadripper temu za komentiranje ovog uništavanja Intela ?? Ovakvo gažanje u CPU djelu stvarno nisam baš očekivao nakon toliko godina Intel dominacije. Ali čini se da je Intel ostao tamo gdje je i bio prije jedno 4 - 5 godina uz dodavanje jezgara i brukanje te standardno podmićivanje da se software optimizira za Intel procesore. Nisu se doslovno s mjesta makli a AMD je radio i radio i sada sve to došlo na naplatu i na vidjelo. Nevjerovatan obrat, stvarno.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam se nadao da će u igrama bit ovako jaki.9900k je ovde bio nedodirljiv.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Jel ima Threadripper temu za komentiranje ovog uništavanja Intela ?? Ovakvo gažanje u CPU djelu stvarno nisam baš očekivao nakon toliko godina Intel dominacije. Ali čini se da je Intel ostao tamo gdje je i bio prije jedno 4 - 5 godina uz dodavanje jezgara i brukanje te standardno podmićivanje da se software optimizira za Intel procesore. Nisu se doslovno s mjesta makli a AMD je radio i radio i sada sve to došlo na naplatu i na vidjelo. Nevjerovatan obrat, stvarno.

Pa "mali" Ryzeni su već bili dobar uvod što se može očekivati a ispalo je i još bolje ... 24 i 32-core sa istim takvim clockovima, puno jači od starih (3960X je jači od 2990WX), nema više problema sa NUMA modovima, temperature i potrošnja relativno mali za takve mrcine.

Već sam napisao, ali tih 100 odnosno 200$ veće cijene su ustvari 30-40% sniženje u odnosu na 1. i 2. generaciju (već se spominje sniženje 2950X na 600-800$).

Intel je snizio cijene svojim HEDT modelima na pola i opet nije dovoljno, a 28-core Xeoni W-3175X i W-3275X koji su jedini mogli konkurirati Threadripperima su i dalje preko 3 odnosno 4.5k$.

 

Oznaka modela me potsjetila na stare SandyBridge-E, pa da dodam malo povijesti za usporedbu.

i7-3960X, 6/12 core, 3.30 GHz base i 3.90 boost clock, socket 2011, TDP 130W, cijena je bila tada uobičajenih $999 za flagship.

Kako pratim 3D rendering performanse, Cinebench score overclockanog na 4.5 GHz je bio nešto manji od R5 2600 koji trenutno košta oko 1.000 Kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 23:42 (Mladen).
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zna netko jel ima gdje jako dobar deal Ryzena 5 3600 sad za Black Friday tjedan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Nisam se nadao da će u igrama bit ovako jaki.9900k je ovde bio nedodirljiv.

  

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Nije link umro nego je proc rasprodan u minutama vjerojatno.

 

Intel je izbacio svjeg gen10 konja za trku i ispalo je da nema konja već magarca pa se ekipa koja hvalisa intel potrudila pobrat najbolje na tržištu na vrijeme, a tako će bit i dalje.

 

Al ne valja AMD, Intel 4ever, samo potiho ćemo razgrabit ćim stigne sve od AMD-a. Al nebu se niko hvalil na forumu - to su neki drugi ljudi kupili.

 Ugrabio sam posljednji komad po 6399kn. Adm ga je jedini imao jučer.

I jedna anegdota, odem u trgovinu kupim proc i potrebne komponente, odem do auta spremiti vrećice i gladam po vrećicama i ne vidim procesor, ništ vratim se natrag i velim prodavaču da nema procesora, gleda on u vrečicu i pronađe ga :D Ugl. fora je kaj je došao samo u onom malom zaštitnom prozirnom pakiranju, a ja sam očekivao kutiju kao od 3900x verzije :D

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To be fair, ovaj graf od Hardware unboxeda gdje Threadripperi izbacuju više FPSa od 9900k, taj 9900k je na stock brzinama (il MCE, neznamo), kaj mi je teško povjerovati da bi takav i ostao generalno.

 

Al da stock pariraju i njemu je bome acievement.

Apoc
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Branimir2412 kaže...

došao samo u onom malom zaštitnom prozirnom pakiranju

Imaš Tray verziju koja vjerojatno ima SAMO godinu dana garancije.

Znam da se procesori rijetko kvare, ali svejedno, nikad ne znaš.

Apocalypso722 kaže...

To be fair, ovaj graf od Hardware unboxeda gdje Threadripperi izbacuju više FPSa od 9900k, taj 9900k je na stock brzinama (il MCE, neznamo), kaj mi je teško povjerovati da bi takav i ostao generalno.

To su "zaboravili" navesti, slučajno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 10:38 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

To be fair, ovaj graf od Hardware unboxeda gdje Threadripperi izbacuju više FPSa od 9900k, taj 9900k je na stock brzinama (il MCE, neznamo), kaj mi je teško povjerovati da bi takav i ostao generalno.

 

Al da stock pariraju i njemu je bome acievement.

 

Rekli su kako ne, 9900k uvijek testiraju sa MCE.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Rekli su kako ne, 9900k uvijek testiraju sa MCE.

Vidi se po benchmarku koji je odradio GN koji je najjači procesor za gaming.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji se RAM i MBO preporucuju za R5 3600?

I da je preporuceno uzeti neke drugi RAM i MBO ako se uzima R7 3700X?

 

I ima li neko jednostavno objasnjenje da razumijem zasto kakav RAM uzimati za koji CPU? Da znam sam odabrati inace. Znam da ram ima memoriju, brzinu, neki channel CL10... Al ne kuzim izvan toga.

Moze i isto pitanje za MBO.

 

Tnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam da sam vec dosadan,da li se isplati kupiti ryzen 3600x na prema r5 3600,vidim da je x verija 95w tdp a obicna 65w tdp,vidim da je oko 500kn skuplja verzija

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
d4rkd3atH kaže...

Znam da sam vec dosadan,da li se isplati kupiti ryzen 3600x na prema r5 3600,vidim da je x verija 95w tdp a obicna 65w tdp,vidim da je oko 500kn skuplja verzija

 

To je nešto što stvarno lagano otkiješ sam uz par klikova na netu

 

al kratki odgovor je NE, raztliak je u prosjeku 2fps-a odnosno nema razlike

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice