AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

poruka: 147
|
čitano: 41.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
Ako na AM3 socket ide samo AM3 procesor, a na AM2+ socket  AM2, AM2+ i AM3 procesori. Zasto su maticne sam AM3 socketom skuplje?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 18:54 (ViiX).
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
Ako na AM3 socket ide samo AM3 procesor, a na AM2+ socket  AM2, AM2+ i AM3 procesori. Zasto su maticne sam AM3 socketom skuplje?

podržavaju ddr3, dok am2+ rade sa ddr2.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

kad otkljucavam jezgru i nije zdrava, jel se moze ozdravit ili se neda nis s tim napravit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Kako misliš ozdravit?Pomoću čega bi to izveo?

Izzy
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
EVO kaže...

Uzmi Phenom II X3 710.

 

 

1.OC-aj ga na 3,2 Ghz pa ćeš imat radni takt koji ima 360.

2.Ozključaj četvrtu jezgru,al pazi da je zdrava.

3.Ako si otključo i četvrtu, i OC-o, onda ćeš dobit procesor brzine Phenoma II X4 955BE.

Pa neznam, sta ako nije zdrava? Kaj onda moze samo na 3 jezgre radit?

14 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

ne može, ako je neispravna nećeš moći otključati, nece ti moci niti bootati do windowsa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

To je onda 50-50. Koje sam srece ja cu uzet sa neispravnom.

16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

To je onda 50-50. Koje sam srece ja cu uzet sa neispravnom.

I kaj onda da ne otkljucas nikom nista pa nisu to stvari oko kojih se trebas opterecivat ovisi kakav proc dobijes to je to. Ionako malo igrica tj mos ih nabrojat a da podrzavaju 4 jezgre a slicno je i s programima vec duze vrijeme imamo procesore s cetri jezgre ali oni koji rade programe izgleda da to ne znaju zapravo zmire na jedno okoNevinašce. Meni se cini da  je njima svejedno ne da im se natezat s tim problemom i podrskom za vise jezgri u svojim igricama ili programima pa ionak prodaju svoje programe i igrice a to kaj ljudi s takvim prcesorima bas i nemaju korist od njih e to je druga prica no bitno da se lova okrece.Nevinašce

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 18:50 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Jel mi moze neko rec kak da clockam Intel Celeron 2.40 GHz? Do koliko ga mogu clockati i kako se to radi? Maticna je Asus P4GE-MX.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 19:57 (ViiX).
14 godina
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Max do nekih 3,4 Ghz ako imaš sreće, to je moja procjena.

Nabaviš program:probat ću nać neki, ja sam clocko ATOM na svom EEE-u pomoću EEEctl-a.

Izzy
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
Kaj nejde to iz BIOS-a?
16 godina
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Do koliko para misliš uzimati kompjutor?? Neznam ako niste znali adm vam sam sastavi kompjutor, s time da ako netko hoce neki poseban hladnjak za procesor onda to naplate jer to oduzima dosta vremena, oni sve sastave, na svaku komponentu imaš posebno garanciju, ali ako ti oni sastave oni ti i besplatno servisiraju ako se nešto desi, s tim ako ti skineš naljepnicu onda servis nije besplatan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
Kaj nejde to iz BIOS-a?

 Ovisi o matičnoj, i BIOS-dal možeš OC-a.Ja svoj Intel nemogu clockat jer nemam niš u BIOS-u, dok moj frend ima opciju AMD Ocerclocking System, pa iz tog menija diže takt.Ne znam kako je s Intelom, jer nisam provjeravo kod frend s sličnim procesorom.

Izzy
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
Ja sam procitao one osnove clockanja, al mi nije to bas previse jasno :/
14 godina
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Gdje si to čito, možda to skužim.

Izzy
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Još nešto, jeli to jednojezgreni ili dvojezgreni procesor?

Izzy
14 godina
neaktivan
offline
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Evo neš:

 

Ti zapravo dižeš FSB-ov takt, tako da dobiš veću brzinu, tako je i na EEEctl-u.

Tvoj procesor vjerojatno nema multiplier(zaključan je)pa ćeš morat dizat takt FSB-a.

 

 

Kada je multiplier otključan puno je lakše overclockati procesor nego dizanjem FSB-a. To je zato što dizanjem multipliera to se odnosi samo na procesor. Kada dižete FSB, vi ustvari overclockate svaku komponentu u vašem računalu koja komunicira sa procesorom. To vam može stvarati probleme kada neke komponente koje niste imali namjeru overclockati gurnete preko granice i one prestanu raditi. Kada naučite overclockati znati ćete kako spriječiti takve probleme.

 

Eto, kada oc-aš FSB-OC-a ćeš i ostale komponente.

Ne znam da li se multiplier može otključat, al nać ću i o tome neš.

 

Izzy
14 godina
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Čito dalje i dalje i sazno sam samo o hlađenju i sličnim stvarima.

Kako bilo ako imaš otključan multiplier i u BIOS-u imaš podržan OC, multiplier, a kad to skužiš digni FSB- jer kako je napiso, FSB komunicira sa svim u PC-u, pa ga je poželjno dić, ali dignut ćeš i voltažu, pa ako imaš uređaj za mjerenje voltaže, izmjeri je poslije savkog dizanja, i diži po oko 5 Mhz približno 10Mhz, pa kad ti crkne zabilježi takt i voltažu.Sada resetiraj BIOS kako je naveo i digni do zabilježene frekvencije.Ako imaš laptop(prijenosnik) ne diži FSB jer se pretjerano zagrijava, kao moj EEE, zato sam vratio nazad na običnu od 1.6 Ghz.

Izzy
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
Sta znaci EEE?
15 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Evo da ne otvaram novu temu zanima me ovaj proc  Procesor AMD Athlon II X4 630, socket AM3, BOX , 2Mb cache, 95W isto za cod4 - 6.

 

add me xfire >>> razvaljot add me steam>>disco brew
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 14:20 (ViiX).
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
Sta znaci EEE?

Easy,Excellent,Exiciting.Koliko ja znam to bi trebalo značit to, nač ću kutiju.

Izzy
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
disco brew kaže...

Evo da ne otvaram novu temu zanima me ovaj proc  Procesor AMD Athlon II X4 630, socket AM3, BOX , 2Mb cache, 95W isto za cod4 - 6.

 

Reci u koju konfu ide, inače ne mogu točno reć.

Izzy
15 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Evo da ne pisem sve imam grafu HD3870.

add me xfire >>> razvaljot add me steam>>disco brew
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Danas mi je jedan frend reko da su AsRock maticne sra*e. Da on to nebi nikad uzeo, i da maticna od 400 kn nemoze bit dobra za clockanje. Kome da vjerujem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

Danas mi je jedan frend reko da su AsRock maticne sra*e. Da on to nebi nikad uzeo, i da maticna od 400 kn nemoze bit dobra za clockanje. Kome da vjerujem?

Nak pogleda test u BUG-u br.205, pa nek se javi, po meni nisu smeće, samo neznam jesu li za OC.Moj frend ima neku s LGA775 socketom i prezadovoljan je.I di si vidio matičnu od 400kn.Npr... neke jeftinije matične su bolje za OC od skupljih.Kada smo ja ifrend dizali takt na Asus-ovoj matičnoj sve je bilo u redu, tako da znam da je ASUS jako dobar.Evo njegove konfe:

 

AMD Athlon 64 X2 3600+ 2.0 Ghz (90nm)

Zalman 120mm hladnjak za CPU

Još jedan Zalman od 120mm na kućištu

Asus GX6200 turbocache 256Mb

Grafa ima pasivn hlađenjeMršti se.

1 Gb DDR 2 RAM 800Mhz.

Matična mu je neka Asus-ova-uglavnom podržava am3 procesor, AMD OC Unit, 1033Mhz ddr2 ram i dvojezgrene procesore.

 

Sada smo kroz BIOS ušli u mislim da je bilo AMD overclocking menu( tako neš) digli FSB- sve radilo normalno i procesor radi na 3,2 Ghz.

 

O AsRocku ti je tu s Tom's hardware-a link pa prevodi s engleskog ili iskoristi prevoditelj.

Iskreno bi reko da štujem AsRock i Asus, a da mrzim većinu Gigabyte-ovih proizvoda, mom bratiću je njihova grafa zagorčala život.

 

Izzy
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
disco brew kaže...

Evo da ne pisem sve imam grafu HD3870.

Onda ti je izbor odličan, no mnoge igre i programi ne iskorištavaju četiri jezgre.

Pročitaj sve postove u ovoj temi i shvatit ćeš.

Izzy
16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

Danas mi je jedan frend reko da su AsRock maticne sra*e. Da on to nebi nikad uzeo, i da maticna od 400 kn nemoze bit dobra za clockanje. Kome da vjerujem?

Frend ti nema poima pa prica svasta bezveze i onda nije nit cudno normalno,Smijeh itekako se moze klokat na Asrock maticnoj za primjer eto koliko sam ja kloknul svoj proc Athlon II X2 240  2.8 ghz na svojoj Asrock maticnoj. Inace FSB na njoj ide do 300 to ti je ovo Bus Speed na fotki dole pa ko hoce malo vise dignut procesor tj da on moze ic toliko visoko to je to sve je jasno.Nevinašce

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
Kad clockas, kaj nije bolje dizat multiplier, a FSB manje?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice