AMD FX Club

poruka: 5.910
|
čitano: 830.435
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club

OC nije trenutno opcija, a mislim da i cijene budu minimalne razlike između tih proca, pa bude odabir pao na 8370. A tek poslije ako bude htio, pozabaviti se kojim Mhz više ili ne...

SkorvY
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
zoharbizo kaže...

Polovni 8320 ili novi 8300 plus cooler, multiplier na x44 i napon na 1.375V fix sa LLC na najvišoj opciji.

 Pa mali je nešto taj napon za multi x44= 8.8GHz neznal dal bi to bio i rekord sa FX serijom.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
offline
AMD FX Club

Zab ja na bclk od 200MHZ hshah

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Evo ja imam fx 8300 i trenutno mi je ocan na 4500mhz, voltaža na 1.380, za 4800mhz mu treba cca 1.428, LLC isto high, dalje nisam probao dali bi išao do okruglih 5 Ghz, možda..

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Munky_Funky kaže...

 Samo validacija ili je stabilan na tom naponu 

 

http://hwbot.org/image/1639037.jpg

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

treram ga vec 1 tj :D

15 godina
offline
AMD FX Club

Drustvo kupio sam LC-CC-120 cooler i kloknu fx na 4.0ghz napon 1.35v odradio sam test na prime95 i rezultat se vidi na slici jel to ok odnosno temperature?  Pokusao sam prvo na 4.ghz sa 1.30v i testirao u prime-u nakon par minuta racunar je zaledio.. Iskljucio se sve u cpu configu u biosu osim HPC mode i turbo mode sam iskljucio... Ostalo sve sam ostavio na auto :) Ako imate savjet sta bih jos mogao uraditi odnosno popraviti?!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Ima dosta vdroopa. Spominješ da si stavio napon od 1.35V a u CPU-Z je 1.272V. Koliko dugo si vrtio Prime ?? Ovo što se vidi su temperature super ali treba vrtiti P95 barem sat ili dva da se nešto vidi. Ako je sve 5 ondaaa ostavi taj napon u BIOS-u na 1.35V a LLC postavi na high ili very high i vidi onda koji će napon biti u CPU-Z. Trebao bi biti bliže tom što si podesio u BIOS-u (dakle 1.35V). Onda opet diži pomalo takt pa vidi dokle je stabilan s tim naponom. Ja s tom pločom ne bi išao na viši napon od oko 1.35V pod loadom.

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Ima dosta vdroopa. Spominješ da si stavio napon od 1.35V a u CPU-Z je 1.272V. Koliko dugo si vrtio Prime ?? Ovo što se vidi su temperature super ali treba vrtiti P95 barem sat ili dva da se nešto vidi. Ako je sve 5 ondaaa ostavi taj napon u BIOS-u na 1.35V a LLC postavi na high ili very high i vidi onda koji će napon biti u CPU-Z. Trebao bi biti bliže tom što si podesio u BIOS-u (dakle 1.35V). Onda opet diži pomalo takt pa vidi dokle je stabilan s tim naponom. Ja s tom pločom ne bi išao na viši napon od oko 1.35V pod loadom.

 6 minuta je vrtio prime. LLC nisam nista dirao ali dobio sam preporuku da probam vratiti na 1.3v i da ukljucim LLC pa da probam opet hoce li zalediti racunar kao sto je bio slucaj.. A ja mislim da probam dici takt na 4.2ghz sa trenutnom voltazom od 1.35 i da ukljucim LLC ili cu prvo probati bez LLC-a

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Prvo, vrti P95 duže. Za ovako odoka vrti barem 30 minuta a kad misliš da je to to onda vrti jedno dva sata i skini OCCT i isto vrti jedno dva sata. Što se tiče takta i napona probaj onako kako sam ti rekao. Ti sad nemaš tih 1.35V zbog vdroopa pa probaj sa LLC opcijom doći na oko 1.35V i onda vidi dokle ti takt ide. Možeš naravno probat i sa 1.30V pa vidi dokle ide. Ključno je da se igraš s LLC opcijom da znaš koji napon imaš kada podesiš neki u BIOS-u. Ovako s i BIOS napon = Windows -0.07V. 

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Prvo, vrti P95 duže. Za ovako odoka vrti barem 30 minuta a kad misliš da je to to onda vrti jedno dva sata i skini OCCT i isto vrti jedno dva sata. Što se tiče takta i napona probaj onako kako sam ti rekao. Ti sad nemaš tih 1.35V zbog vdroopa pa probaj sa LLC opcijom doći na oko 1.35V i onda vidi dokle ti takt ide. Možeš naravno probat i sa 1.30V pa vidi dokle ide. Ključno je da se igraš s LLC opcijom da znaš koji napon imaš kada podesiš neki u BIOS-u. Ovako s i BIOS napon = Windows -0.07V. 

 Ok probat cu kad dodjem kuci sa posla :) hval pa javim rezultate

14 godina
offline
AMD FX Club

Molim savjet.
Rx 480 G1 Gigabyte mi radi užasne probleme, stalno se gasi i konstantno imam problema s driverima.

Buraz ima slijedece:
Corsair cx 500w
960-gm neko smece od ploce

fx 8320

 

Ne znam od kuda da pocnem koliko problema igra da u zadnje vrijeme vise ne moze nista igrati, komp se ugasi nakon par minuta igranja. Temperature su oko 60 za gpu i isto tako za cpu, znaci nije pretjerano.
Uzeo sam gpu kod sebe na m5a96 r2 i 8300 te cx 550w i tek nakon sto sam ju underclocko sam uspio postici da stablino radi, inace mi se smrzavala u igrama.

Plan je sada kupiti njemu novu plocu i do sada sam bio uvjeren da ce m5a97 r2 to ok odraditi ali vise nisam siguran te bi uzeo radje 8+2phase jer me strah da je ovaj underclock samo privremeno nesigurno rjesenje.

Treba mi savjet za MBO na kojem naravno planiram i taj njegov 8320 dici na barem 4-4.2Ghz

Pa osim 99fxa-ud3 i m5a99x ne znam što bi još imao kao izbor a da ne ide baš preko 1000kn ako nije sila :)
Napominjem da mi je primarno otkloniti probleme s grafickom a Oc posve postrani jer trenutno komp ne radi nikako. Hoce li mbo to rijesiti? Jel GPU pregladna za te ploce?
Korisno bi jos nadodao da je kod buraza trenutno moja r9 280x dcu2 koja mu radi iste probleme i isto se gasi nakon par minuta igranja.


6 Gigabyte GA-990FXA-UD3
2 Nešto drugo do 1000kn? Šta?
1 Asus M5A99X EVO R2.0
live and let live
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 12:43 (smiglcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

990FXA-UD3 je po meni odlicna ploca, ja ju imam vec godinama i super mi je...

http://valid.x86.fr/14peml
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
smiglcro kaže...

Molim savjet.
Rx 480 G1 Gigabyte mi radi užasne probleme, stalno se gasi i konstantno imam problema s driverima.

Buraz ima slijedece:
Corsair cx 500w
960-gm neko smece od ploce

fx 8320

 ...

Ne znam od kuda da pocnem koliko problema igra da u zadnje vrijeme vise ne moze nista igrati, komp se ugasi nakon par minuta igranja. Temperature su oko 60 za gpu i isto tako za cpu, znaci nije pretjerano.
Uzeo sam gpu kod sebe na m5a96 r2 i 8300 te cx 550w i tek nakon sto sam ju underclocko sam uspio postici da stablino radi, inace mi se smrzavala u igrama.
Pa osim 99fxa-ud3 i m5a99x ne znam što bi još imao kao izbor a da ne ide baš preko 1000kn ako nije sila :)
Napominjem da mi je primarno otkloniti probleme s grafickom a Oc posve postrani jer trenutno komp ne radi nikako. Hoce li mbo to rijesiti? Jel GPU pregladna za te ploce?
Korisno bi jos nadodao da je kod buraza trenutno moja r9 280x dcu2 koja mu radi iste probleme i isto se gasi nakon par minuta igranja.

 Meni to izgleda prije kao nestabilan napon. Već je bilo pritužbi o gašenjima RX480 zbog preslabog napajanja (negdje sam pročitao u ovoj temi).

Malo mi je čudno da bi i jedna i druga matična radile slične probleme. Ali nisam ti potpuno siguran.

Ako ti ovdje nitko neće znati odgovoriti točno što bi moglo biti uzrok problema, pokušaj to isto pitati u temi o napajanjima gdje će ti kolega kiwi_91 znati bolje pojasniti ako je u pitanju napajanje.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
15 godina
offline
AMD FX Club

Evo vratio sam napon na 1.3v i LLC enabled u biosu i odradio 30min test u prime-u... Sad cu mozda da probam da dignem na 4.2ghz sa ovim naponom i LLC enabled da vidim hoce li uspijeti ili mozda da nadjem neki stabilan napon za 4.2ghz bez llc-a

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 15:06 (DangerousB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa sad ostavi i napon i LLC kako je pa diži pomalo da vidiš dokle ide i dobro.

15 godina
offline
AMD FX Club

evo da javim rezultat digao sam na 4.2ghz 1.3v llc upaljen 30min prime bez ikakvih problema jel safe da ostavim sad ovako 24/7 jel imate jos koji savjet sta bih trebao uraditi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 18:16 (DangerousB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Što se tiče temperatura sve je ok. Što se tiče potpune stabilnosti trebali bi vrtiti kažem oko 2 sata P95 i onda još jednom isto toliko OCCT. Onda bi trebalo biti ok. Probaj malo igrati neke CPU zahtjevne igre pa vidi. Ako bude problema ili malo dole takt ili za level digni napon.

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Što se tiče temperatura sve je ok. Što se tiče potpune stabilnosti trebali bi vrtiti kažem oko 2 sata P95 i onda još jednom isto toliko OCCT. Onda bi trebalo biti ok. Probaj malo igrati neke CPU zahtjevne igre pa vidi. Ako bude problema ili malo dole takt ili za level digni napon.

 Probat cu jos occt jedno 2 sata cu pustiti da vrti... sve me strah da nece nesto otici u vjecna lovista ako bude 2h konstantno tako radio ali morat ce proci taj test :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
DangerousB kaže...

 Probat cu jos occt jedno 2 sata cu pustiti da vrti... sve me strah da nece nesto otici u vjecna lovista ako bude 2h konstantno tako radio ali morat ce proci taj test :)

 Prati temperature. Ako su temperature uredu, nece nista otici pa i radi mjesec dana neprestano.

15 godina
offline
AMD FX Club

Eh ovako ubacio sam jos jedan 120mm cooler sa strane da uvlaci zrak temperatura je pala za 2-3 stepena... Odradio sam occt test 1h i prosao je bez problema! Ukljucio sam prime95 i nakon 20min je 5 jezgro stalo :/ test je nastavio ali 5 jezgro nije radilo dalje! Sta li to moze biti? Ako treba da okacim i rezultate sa occt-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 16:05 (DangerousB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 S obzirom da su temperature ok povećaj napon za jedan level ili 0.025V i ponovi test. OCCT ni ne moraš ako je prošao s trenutnim naponom. Ako ti onda prođe jedno 2 sata P95 dobar si.

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 S obzirom da su temperature ok povećaj napon za jedan level ili 0.025V i ponovi test. OCCT ni ne moraš ako je prošao s trenutnim naponom. Ako ti onda prođe jedno 2 sata P95 dobar si.

 evo sad sam ulazio u bios i jedino koliko mogu povecati je sa 1.3v na 1.306250v kad kliknes plus jel to ok? ili previse?

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa jel ne možeš ti ručno upisati 1.325V ?

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Pa jel ne možeš ti ručno upisati 1.325V ?

 mogu upisati :) jer sam stoji kako sam vec upisao 1.300000 onda cu sad pokusati upisati 1.325v

15 godina
offline
AMD FX Club

 Evo sad je izdrao 40min okruglo 720k passed i temp je bila 60stepeni i onda je zaledio racunar.. Nakon restarta pisalo prvo no signal i onda sam ponovo restartovao i proradio je.. Znaci nije jezgro stalo ni jedno samo je zaledio racunar! opet napon povecati ili? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 17:35 (DangerousB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Jes, to je  4.2Ghz takt ili ?

15 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Jes, to je  4.2Ghz takt ili ?

 da 4.2ghz takt... Ali moram priznati nisam upisao voltazu koju si mi rekao nego sam digao samo za jedan plus tj na 1.30625... Jel moze biti do toga mozda?

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Hahah, pa može naravno jer je to stvarno minimalan pomak u naponu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice