775 jos nije za baciti

poruka: 48
|
čitano: 9.337
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
Luka123 kaže...


Ovaj thread je posvecen svima koji imaju Q seriju sa 12 MB cache ili su kupili Xeona 771 sa adapterom cisto da vide na cemu stoje. GTX 970 se smatra jednom od high end kartica za gaming i nevjerojatno je da u toliko mnogo igara gpu radi u full i bottlneck uopce nije masovni koliko bi covjek ocekivao...

 Sve ovisi koje igre igras. Ovi console portovi ne opterecuju bas CPU.

12 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
overhaul kaže...
Luka123 kaže...
overhaul kaže...


I nigdje nisam napisao, da ljudi uloze u 775, NEGO POANTA POSTA JE, DA NERAZBACUJU NOVCEM ZA NOVE KOMPONENTE, kad quad core 775 je jos uvijek dobar ukoliko ga imas i nema potrebe za novom konfiguracijom barem sljedecih 2 godine uz ovu karticu, koja je na knap ovom procesoru.

i cim uspoređujes phenom sa intelom vidim da si neki panjinja ko ovaj stjepanj.

 Ehej, ne vrijeđaj ad hominem nego argumentiraj. Pazi ti njega, ima jedan stari procesor, ali sve drugo je sad odjednom smeće.
A malo prakse da se stekne neka objektivnost? 
Ja sam imao paralelno Q6600 i Phenom2 X4 940 te Q9550 i Phenom2 X4 965 i znam dobro što koji može. 
Kažem PARALELNO sam ih imao i oni (q6600-x4 940 te q9550-x4 965be) su potpuno ujednačeni.
Nikakav jujtub mi netreba da bih to znao kad sam imao redom:
Q6600, Q9450, q9550 Q9650x, X4 940, X4 965BE, da ne spominjem kasnije i7 920, X6 1090t i t.d. 
Ne pada mi na pamet niti sada glorificirati ono što imam i djetinjasto kiseliti susjedovo grožđe. Alat kao alat. 
Kao da sad o bottlenecku nije napisamo milijune stranica,
i još pola milijuna onih koji poput tebe to negiraju, jer imaju stariji hardver pa cherry pickaju bencheve i igre koje
su uglavnom gpu ovisne. Lijepo sam ti rekao da će ti ZA IGRANJE procesor vjerojatno biti dovoljan, što ti nije jasno?
Igraj se i uživaj. Zašto tražiš potvrdu svojih uvjerenja ako je tebi sve ok? 
Otvoriš temu sa lako dokazivom/oborivom tvrdnjom i očekuješ da nema diskusije?

 
Ispricavam se kolega. Nisam htio uvrijediti, vjerujem da ima iskusnih ljudi ovdje i i previse. Post iznad imas također mali zadatcic za sve koje me "mrze" u ovo threadu :P

16 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
steelman kaže...
Luka123 kaže...


Ovaj thread je posvecen svima koji imaju Q seriju sa 12 MB cache ili su kupili Xeona 771 sa adapterom cisto da vide na cemu stoje. GTX 970 se smatra jednom od high end kartica za gaming i nevjerojatno je da u toliko mnogo igara gpu radi u full i bottlneck uopce nije masovni koliko bi covjek ocekivao...

 Sve ovisi koje igre igras. Ovi console portovi ne opterecuju bas CPU.

 Pa naravno. Imam ja dolje na hdtv htpc složen od 2 jezgrenog Intel g 2030 sa 
maltene pasivnom gtx 750ti i vozikam portane NFS ko putar. Ali mi ne pada na pamet 
tvrditi da bi to sa jačom grafičkom bilo sasvim dovoljno za neznam Crysis3 ili bf4 i 
uvjeravati sve ostale da su blesavi što kupuju bolje. 
Uvijek je lako cherrypickati ono što ti ide u korist, ali čemu?
Ako je zadovoljan, ako mu ne zapinje to njegovo igranje, sve pet.
Ali nije nikakav problem naguglati da kombinacija čak i max OCanog q9550 i gtx970
nije balansiran sistem i bolje je provjeriti što bolje odgovara toj generaciji procesora.


evo usporednog testa u igrama koji uključuje q9550, sve na istoj grafičkoj; hd 7970 (koja je dakako još slabija od gtx970) i SSD-u.
http://www.tomshardware.com/reviews/ivy-bridge-wolfdale-yorkfield-comparison,3487.html
lijepo se vidi masivno skaliranje na skoro svakoj igri, dakle koliko pada iskoristivost grafe, posebno na minimum fps i to i na OCanom Q9550.
Pritom nema uvijek veze % cpu usage sa bottleneckom.
Neke stvari neki stari procesori jednostavno ne izvode dovoljno optimalno.
Ali što me briga, što se mene tiče eod.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 23:02 (overhaul).
12 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
overhaul kaže...
steelman kaže...
Luka123 kaže...


Ovaj thread je posvecen svima koji imaju Q seriju sa 12 MB cache ili su kupili Xeona 771 sa adapterom cisto da vide na cemu stoje. GTX 970 se smatra jednom od high end kartica za gaming i nevjerojatno je da u toliko mnogo igara gpu radi u full i bottlneck uopce nije masovni koliko bi covjek ocekivao...

 Sve ovisi koje igre igras. Ovi console portovi ne opterecuju bas CPU.

 Pa naravno. Imam ja dolje na hdtv htpc složen od 2 jezgrenog Intel g 2030 sa 
maltene pasivnom gtx 750ti i vozikam portane NFS ko putar. Ali mi ne pada na pamet 
tvrditi da bi to sa jačom grafičkom bilo sasvim dovoljno za neznam Crysis3 ili bf4 i 
uvjeravati sve ostale da su blesavi što kupuju bolje. 
Uvijek je lako cherrypickati ono što ti ide u korist, ali čemu?
Ako je zadovoljan, ako mu ne zapinje to njegovo igranje, sve pet.
Ali nije nikakav problem naguglati da kombinacija čak i max OCanog q9550 i gtx970
nije balansiran sistem i bolje je provjeriti što bolje odgovara toj generaciji procesora.

evo usporednog testa u igrama koji uključuje q9550, sve na istoj grafičkoj; hd 7970 (koja je dakako još slabija od gtx970) i SSD-u.
http://www.tomshardware.com/reviews/ivy-bridge-wolfdale-yorkfield-comparison,3487.html
lijepo se vidi masivno skaliranje na skoro svakoj igri, dakle koliko pada iskoristivost grafe, posebno na minimum fps i to i na OCanom Q9550.
Pritom nema uvijek veze % cpu usage sa bottleneckom.
Neke stvari neki stari procesori jednostavno ne izvode dovoljno optimalno.
Ali što me briga, što se mene tiče eod.

 
ZADATAK NISI ISPUNIO:

Pogledajte moj pc sad u profilu i recite koliko mogu dobiti za njega realna procjena, zatim daj mi konfiguraciju koja ce raditi isto kao i moj trenutni pc, znaci mora biti isti buđet novaca s koliko sam ga prodao i mora imati processor,napajanje i 6gb rama koliko sad iman i naravno processor nece imat bottleneck na gtx970. Ja cu ga istog trena na njuskalo staviti.

Evo i thread:

http://www.bug.hr/forum/topic/racunala-procjene/procjena-procjena-775-quad-core-pc/223526.aspx?page=0&jumpto=4591094&sort=asc&view=flat


Ako nemate odgovora na ovo, nemojte ni pisat tu.

10 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
Krajnja grafa koju bih sastavio sa q9550 procesorom je r9 270-270x od amd-a i gtx 660-660ti kd nvidie. To je mislim neki krajnji optimum i sasvim dovoljno i nista vise. Tom procesoru fali dosta novijih instrukcija ali jos se dobro drzi i dobro se overclocka.
Hejjjjj
12 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
Chico12 kaže...
Krajnja grafa koju bih sastavio sa q9550 procesorom je r9 270-270x od amd-a i gtx 660-660ti kd nvidie. To je mislim neki krajnji optimum i sasvim dovoljno i nista vise. Tom procesoru fali dosta novijih instrukcija ali jos se dobro drzi i dobro se overclocka.

 ZADATAK NISI ISPUNIO:

Pogledajte moj pc sad u profilu i recite koliko mogu dobiti za njega realna procjena, zatim daj mi konfiguraciju koja ce raditi isto kao i moj trenutni pc, znaci mora biti isti buđet novaca s koliko sam ga prodao i mora imati processor,napajanje i 6gb rama koliko sad iman i naravno processor nece imat bottleneck na gtx970. Ja cu ga istog trena na njuskalo staviti.

Evo i thread:

http://www.bug.hr/forum/topic/racunala-procjene/procjena-procjena-775-quad-core-pc/223526.aspx?page=0&jumpto=4591094&sort=asc&view=flat


Ako nemate odgovora na ovo, nemojte ni pisat tu.

15 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
Chico12 kaže...
Krajnja grafa koju bih sastavio sa q9550 procesorom je r9 270-270x od amd-a i gtx 660-660ti kd nvidie. To je mislim neki krajnji optimum i sasvim dovoljno i nista vise. Tom procesoru fali dosta novijih instrukcija ali jos se dobro drzi i dobro se overclocka.

 Fali dosta novijih instrukcija? Tocno ali totalno nebitno ako mu je bitan iskljucivo gaming i ako ne cilja na "enthusiast iskustvo" jer je taj CPU i dalje kompatibilan s najnovijim naslovima odnosno moci ce ih pokrenuti (a taj Q9550 moze i vise od samog pokretanja za razliku od low end jednojezgrenih i dvojezgrenih CPU-a). Zapravo, jedine igre koje imaju problema sa starijim procesorima i recimo dual core procesorima i cini mi se trojezgrenim (cak i novijim, doduse, nisam 100% siguran za trojezgrene) jer se cak ne mogu niti pokrenuti su igre koje imaju namjernu "hardcoded" podrsku za minimum 4 jezgrene CPU-e, a te igre su koliko znam iskljucivo Dragon Age Inquistion i Far Cry 4 (znaci, developeri su namjerno maknuli podrsku za dual core procesore s dva threadsa) ali cak i za to postoji rjesenje zahvaljujuci 3rd party alatima odnosno dual core fixevima.

 

Inace, pravi "minimum system requirementsi" odnosno "can you run it" nisu oni sluzbeni requirementsi vec su to shaderi/DirextX za 99,9% igara (trenutno su jedine iznimke ove dvije navedene igre), drugim rijecima, za samo pokretanje igara (99,9% svih igara, ukljucujuci najnovije) je dovoljan i jednojezgreni procesor. Ne znam za dosta starije CPU-e ali Pentium 3/4 su confirmed, a imas i niz dokaza na netu... a posjedovao sam i sam donedavno Pentium 4 Prescott 2.4 GHz (no HT) i procesor je bio u stanju pokrenuti najnovije igre, naravno, uz uvjet da mi je GPU podrzavao DX odnosno shadere koje je neka odredena igra zahtjevala za samo pokretanje. Medutim, performanse su nesto drugo i logicno je da ces na takvom procesoru poput Pentium 4 dobiti nista doli slide show u novijim igrama (eventualno 2-3 FPS-a tu i tamo, jbt pa puno je brzi rpcs3 i Citra emulator za PC cak i s interpreterom i software rendererom) ali pazi, on ne govori o nikakvim jednojezgrenim, dvojezgrenim ili nekadasnjim midrange 1/2/3-core CPU-ima, on govori o Q9550 procesru koji je cetvojezgreni i nekada je bio sami high end i nije bez razloga dobar jos dan danas s obzirom na to loliko je star (predstavljen u prvom kvartalu 2008 god), ne znam ali meni to nije lose za Q1 2015 god.

 

Uglavnom, s GTX 970 ce dobiti boost u odnosu na GTX 560 bez obzira na to sto ima Q9550 ali normalno da nece iskoristiti GTX 970 u potpunosti s tim procesorom, igre nebi trebale stekati ali na njemu je da se odluci moze li zivjeti s cinjenicom da mu GPU od 3K kuna nece biti u potpunosti iskoristen s tim CPU-om.

 

BTW kada smo vec kod toga, botteleck mu je i RAM (u potpisu mu stoji 2x2 GB, a u onoj temi za procjenu mu stoji 2X1 GB). Kako god, preporuka je minimum 6-8 GB rama za najnovije igre (npr. Watch Dogs kojeg sam konkretno testirao, s 8GB rama u odnosu na 2GB i 4GB rama sam dobio boost s GTX 460, R7 260x i GTX 680 pogotovo ako je multitasking u pitanju odnosno ako nisu pozatvarani svi nepotrebni procesi i sl.).

 

EDIT:

 

Kada si vec otvorio drugu temu, procjenu ocekuj tamo.... ovdje si drukcije zapoceo temu odnosno trazio si drugu stvar.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2015 1:32 (lovac82).
12 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
lovac82 kaže...
Chico12 kaže...
Krajnja grafa koju bih sastavio sa q9550 procesorom je r9 270-270x od amd-a i gtx 660-660ti kd nvidie. To je mislim neki krajnji optimum i sasvim dovoljno i nista vise. Tom procesoru fali dosta novijih instrukcija ali jos se dobro drzi i dobro se overclocka.

 Fali dosta novijih instrukcija? Tocno ali totalno nebitno ako mu je bitan iskljucivo gaming i ako ne cilja na "enthusiast iskustvo" jer je taj CPU i dalje kompatibilan s najnovijim naslovima odnosno moci ce ih pokrenuti (a taj Q9550 moze i vise od samog pokretanja za razliku od low end jednojezgrenih i dvojezgrenih CPU-a). Zapravo, jedine igre koje imaju problema sa starijim procesorima i recimo dual core procesorima i cini mi se trojezgrenim (cak i novijim, doduse, nisam 100% siguran za trojezgrene) jer se cak ne mogu niti pokrenuti su igre koje imaju namjernu "hardcoded" podrsku za minimum 4 jezgrene CPU-e, a te igre su koliko znam iskljucivo Dragon Age Inquistion i Far Cry 4 (znaci, developeri su namjerno maknuli podrsku za dual core procesore s dva threadsa) ali cak i za to postoji rjesenje zahvaljujuci 3rd party alatima odnosno dual core fixevima.

 

Inace, pravi "minimum system requirementsi" odnosno "can you run it" nisu oni sluzbeni requirementsi vec su to shaderi/DirextX za 99,9% igara (trenutno su jedine iznimke ove dvije navedene igre), drugim rijecima, za samo pokretanje igara (99,9% svih igara, ukljucujuci najnovije) je dovoljan i jednojezgreni procesor. Ne znam za dosta starije CPU-e ali Pentium 3/4 su confirmed, a imas i niz dokaza na netu... a posjedovao sam i sam donedavno Pentium 4 Prescott 2.4 GHz (no HT) i procesor je bio u stanju pokrenuti najnovije igre, naravno, uz uvjet da mi je GPU podrzavao DX odnosno shadere koje je neka odredena igra zahtjevala za samo pokretanje. Medutim, performanse su nesto drugo i logicno je da ces na takvom procesoru poput Pentium 4 dobiti nista doli slide show u novijim igrama (eventualno 2-3 FPS-a tu i tamo, jbt pa puno je brzi rpcs3 i Citra emulator za PC cak i s interpreterom i software rendererom) ali pazi, on ne govori o nikakvim jednojezgrenim, dvojezgrenim ili nekadasnjim midrange 1/2/3-core CPU-ima, on govori o Q9550 procesru koji je cetvojezgreni i nekada je bio sami high end i nije bez razloga dobar jos dan danas s obzirom na to loliko je star (predstavljen u prvom kvartalu 2008 god), ne znam ali meni to nije lose za Q1 2015 god.

 

Uglavnom, s GTX 970 ce dobiti boost u odnosu na GTX 560 bez obzira na to sto ima Q9550 ali normalno da nece iskoristiti GTX 970 u potpunosti s tim procesorom, igre nebi trebale stekati ali na njemu je da se odluci moze li zivjeti s cinjenicom da mu GPU od 3K kuna nece biti u potpunosti iskoristen s tim CPU-om.

 

BTW kada smo vec kod toga, botteleck mu je i RAM (u potpisu mu stoji 2x2 GB, a u onoj temi za procjenu mu stoji 2X1 GB). Kako god, preporuka je minimum 6-8 GB rama za najnovije igre (npr. Watch Dogs kojeg sam konkretno testirao, s 8GB rama u odnosu na 2GB i 4GB rama sam dobio boost s GTX 460, R7 260x i GTX 680 pogotovo ako je multitasking u pitanju odnosno ako nisu pozatvarani svi nepotrebni procesi i sl.).

 

EDIT:

 

Kada si vec otvorio drugu temu, procjenu ocekuj tamo.... ovdje si drukcije zapoceo temu odnosno trazio si drugu stvar.

Zahvaljujem kolegi iznad.

Sve si rekao moje misljenje ja i nisam ocekivao kupiti gtx 970 jer nemam toliko novaca...

I da imam opet nebi uzeo jer je to previse po meni dati za graficku karticu jer nisam oluđen high end detaljima i slicno. Kad budem imao,a trebao bi krajem travnja primiti neke novce jos neznam koliko ali racunam 200-300++ eurica, ubaciti 280x polovnu ili mozda GTX 960 jos cu vidjeti zato jer imaju dx12, uglavnom neku mid range gaming karticu sigurno cu kupiti, +2 gb rama i vozi. Meni dosta, i mislim da ce se unreal engine 4 drzati kako spada, a i ostale igre. Ionako neplaniram ih igrati na ultra.

Krivo si shvatio sto se tice rama, imam 6 gb rama trenutno, ali jedna plocica je Melco, a dvije su transcend. Zato sam ih odvojeno napisao, pogledat cu thread pa ispraviti.

Iskreno ova moja konfiguracija vrijedi po meni 2000 realnih kn... ali eto stavio sam procjenu pa cemo vidjeti sto lljudi kazu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2015 2:20 (Luka123).
16 godina
offline
775 jos nije za baciti

Luka ako trazis neki polovnjak onda uzmes starudiju i7 920 ( 250Kn) dignes na 4ghz  + plocu (500kn ) i ddr3 memoriju i imas puno jaci komp za iste novce. Isto je EOL ali opet puno jaca platforma

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
775 jos nije za baciti

Cekam dan kad ce izac neka igra ili softwer te me natjerat na nadogradnju gaming grdosije iz 2008. ili laptopa iz 2010. Trenutno obe masine vrlo dobro vrte sto got se baci u njih. Mislio sam da ce Arma 3 trebat nadogradnju hardwera al sve radi fluidno.

 

Informaticar starog kova

   "Ako radi nediraj"

 

Evo usporedba procesora iz desktop racunala(Q6600) i laptopa(i7 Q 720).

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2015 11:03 (weeman).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
775 jos nije za baciti

Ovisi za što vam služi komp.

 

Ja sam prelaskom sa Q6600@3.6GHz na i5 3570K@stock dobio puno veće performanse sa tadašnjom GTX660Ti u BF3 Multiplayeru sa 64 igrača.

 

Najveća razlika je bila u min frejmovima 30FPS vs. 60FPS.

 

U manje CPU zahtjevnim igrama razlika će biti manja!

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
Rino kaže...

Ovisi za što vam služi komp.

 

Ja sam prelaskom sa Q6600@3.6GHz na i5 3570K@stock dobio puno veće performanse sa tadašnjom GTX660Ti u BF3 Multiplayeru sa 64 igrača.

 

Najveća razlika je bila u min frejmovima 30FPS vs. 60FPS.

 

U manje CPU zahtjevnim igrama razlika će biti manja!

 Naravno da je razlika i5 pogotovo K koji se moze clockati je nebo i zemlja za ovaj stari Q, ali za one koji nemaju para za upgrade koliko si ti imao, Q je jos uvijek dobar i snalazljiv u drugim igrama.
Inace taj 6600 je dobar processor, ali je neusporediv sa 9550 jer mu fali pola instrukcija i manje chace po coreu ima, tako da je u stvarnosti 50% jaci q9550 po meni 9550 od 6600, to ovako na blef govorim... stvarni benchmark bi trebao netko napraviti, a tko ce raditi to za ovaj stari sljam. :)

16 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
Luka123 kaže...
Rino kaže...

Ovisi za što vam služi komp.

 

Ja sam prelaskom sa Q6600@3.6GHz na i5 3570K@stock dobio puno veće performanse sa tadašnjom GTX660Ti u BF3 Multiplayeru sa 64 igrača.

 

Najveća razlika je bila u min frejmovima 30FPS vs. 60FPS.

 

U manje CPU zahtjevnim igrama razlika će biti manja!

 Naravno da je razlika i5 pogotovo K koji se moze clockati je nebo i zemlja za ovaj stari Q, ali za one koji nemaju para za upgrade koliko si ti imao, Q je jos uvijek dobar i snalazljiv u drugim igrama.
Inace taj 6600 je dobar processor, ali je neusporediv sa 9550 jer mu fali pola instrukcija i manje chace po coreu ima, tako da je u stvarnosti 50% jaci q9550 po meni 9550 od 6600, to ovako na blef govorim... stvarni benchmark bi trebao netko napraviti, a tko ce raditi to za ovaj stari sljam. :)

 Tako je. Napredniji je Q9xxx, taman da su na istom taktu, a već u startu nisu (bazni clock q6600 je samo 2,4GHz, 9950 2.83GHz).
Potom 50% veći L2 cache, bus na 1333MHz u odnosu na 1066, 45nm umjesto 65nm ( i shodno tome niži napon i tdp 95W prema 105W), i samim time lakše ga je dobiti na višem clocku... 
-predloženi i7 920 (evo imam jedan u ladici, ako nekoga zanima, dam za 250kn) jest napredniji, ima SSE4.2 koji ovi nemaju,
 ali ponajviše je bolji onima kojima je bitno 8 threadova, 3 kanalni ddr3 RAM i bolja kontrola takta u idleu-loadu(turbo boost).
Za igre nisam siguran da je to od tolike koristi. Htjedoh reći samo dakle da je OCani Q9550 i dalje vjerujem sasvim dobar 
za budget gaming, jedino se mora pripaziti da se bira balansirane komponente. Kako se nismo razumjeli (mislio sam da želiš dokupiti gtx970)
treba mu samo grafika koju ostatak konfe nebi gušio. Naravno da bi i sa gtx970 sve daleko bolje radilo, ali to nebi bio optimum snage te grafike, 
a priče da se "kasnije" može zamijeniti konfiguraciju a grafiku zadržati, obično nisu realne jer grafičke kartice još uvijek 
najbrže zastarjevaju a često su najskuplje investicije u gaming rigu.
Po meni, nek me ispravi neko upraksiraniji; do limita bottlenecka OCanog 775 sa q9950 bi bila nadogradnja
sa sadašnjeg gtx 560ti na neku referentnu second hand GTX 670, gtx 760 ili  HD 7970/7950 boost, R9 270x... i to bi moralo lijepo skočiti. 
Po chartovima, skok bi trebao biti na 1080p igranju oko 100%:
linkos usporedbe

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
weeman kaže...

Cekam dan kad ce izac neka igra ili softwer te me natjerat na nadogradnju gaming grdosije iz 2008. ili laptopa iz 2010. Trenutno obe masine vrlo dobro vrte sto got se baci u njih. Mislio sam da ce Arma 3 trebat nadogradnju hardwera al sve radi fluidno.

 

Informaticar starog kova

   "Ako radi nediraj"

 

Evo usporedba procesora iz desktop racunala(Q6600) i laptopa(i7 Q 720).

 

 Ma o čemu ti pričaš kralju, koji sudnji dan ti čekaš pokreni s bilo kojom od te tvoje dvije zvijeri crysis 3 na high u full hd-u nečeš imat niti 40 fpsa... Valjda nisi vidio izlazak  SoM, crysis, FC, AC, Thief ili Bioshock-a...

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2015 21:50 (Backdraft).
12 godina
offline
775 jos nije za baciti

Imao Q6600 (3 GHz)/6870,570,zatim Q9550 (3.5GHz) /570 i 660ti,zatim i5 2500k (4.5 GHz) / 670,i5 3570K / 660ti i 670,potom i7 3770K (4,4 GHz) / 670 i 770!Od prve grafike i procesora igranje BF3 je bilo odlično,naravno 7870 je bilo amo reć najgore,ali npr kombo q6600 i GTX 670 je bilo odlično!

To da bi dobio nekoliko fps sa jačim procesorom je istina,ali ja sam se isto naigrao od početka do kraja,jedino prva opcija je imala smanjenje detalje!!

Trenutno ima i7 3770k koji mi je sasvim nepotrebnan i koji će me bez problema služit još godinama u kombinaciji sa GTX 770,780,970,980!

Sad sam u fazi hibernacije i integrirana grafika od procesora zadovoljava sve moje potrebe,pred ljeto ću roknit jednu 780 i bit miran min 2 godine!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
volegradele kaže...

Imao Q6600 (3 GHz)/6870,570,zatim Q9550 (3.5GHz) /570 i 660ti,zatim i5 2500k (4.5 GHz) / 670,i5 3570K / 660ti i 670,potom i7 3770K (4,4 GHz) / 670 i 770!Od prve grafike i procesora igranje BF3 je bilo odlično,naravno 7870 je bilo amo reć najgore,ali npr kombo q6600 i GTX 670 je bilo odlično!

To da bi dobio nekoliko fps sa jačim procesorom je istina,ali ja sam se isto naigrao od početka do kraja,jedino prva opcija je imala smanjenje detalje!!

Trenutno ima i7 3770k koji mi je sasvim nepotrebnan i koji će me bez problema služit još godinama u kombinaciji sa GTX 770,780,970,980!

Sad sam u fazi hibernacije i integrirana grafika od procesora zadovoljava sve moje potrebe,pred ljeto ću roknit jednu 780 i bit miran min 2 godine!!

 A pa dobro, bilo je već riječi:ovisi ŠTO igraš. Neće ti trzati angry birds ni na integriranoj grafici od procesora i atom procesoru.
BF3 je izdan 2011 godine, a ni tada nije bio prezahtjevan za dobar hardver. U cijeloj ovoj priči nije mi samo jasno zašto si
sa Q6600 išao na q9550->i5 2500k->i53570k->i7 3770k te redao grafe 6870->570->660ti->670->770
ako ti je taj BF3 sasvim dobro igrao od "početnog" Q6600 sa gtx570?!

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
775 jos nije za baciti

je isao mu je na ultri s 12 fps-a kao i meni, sad tu istu igru pegla u 70+

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: 775 jos nije za baciti
overhaul kaže...
volegradele kaže...

Imao Q6600 (3 GHz)/6870,570,zatim Q9550 (3.5GHz) /570 i 660ti,zatim i5 2500k (4.5 GHz) / 670,i5 3570K / 660ti i 670,potom i7 3770K (4,4 GHz) / 670 i 770!Od prve grafike i procesora igranje BF3 je bilo odlično,naravno 7870 je bilo amo reć najgore,ali npr kombo q6600 i GTX 670 je bilo odlično!

To da bi dobio nekoliko fps sa jačim procesorom je istina,ali ja sam se isto naigrao od početka do kraja,jedino prva opcija je imala smanjenje detalje!!

Trenutno ima i7 3770k koji mi je sasvim nepotrebnan i koji će me bez problema služit još godinama u kombinaciji sa GTX 770,780,970,980!

Sad sam u fazi hibernacije i integrirana grafika od procesora zadovoljava sve moje potrebe,pred ljeto ću roknit jednu 780 i bit miran min 2 godine!!

 A pa dobro, bilo je već riječi:ovisi ŠTO igraš. Neće ti trzati angry birds ni na integriranoj grafici od procesora i atom procesoru.
BF3 je izdan 2011 godine, a ni tada nije bio prezahtjevan za dobar hardver. U cijeloj ovoj priči nije mi samo jasno zašto si
sa Q6600 išao na q9550->i5 2500k->i53570k->i7 3770k te redao grafe 6870->570->660ti->670->770
ako ti je taj BF3 sasvim dobro igrao od "početnog" Q6600 sa gtx570?!

 Eh zašto sam išao,ukaže ti se prilika,nadoplatiš nešto sitno i kupiš novije s garancijom,znaš kako to ide,uvjek nekog vraga ganjaš pa na kraju skužiš da je večina nepotrebna!!

 

I molim lijepo kad je BF3 izašao bio jeda od zahtjevniji igara,a najbolji i najisplativiji procesor je bilo i5 2500K,a totalni fijasko i5 3570K!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2015 22:40 (volegradele).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice