Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.822
|
čitano: 13.270.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ovako, prvo, u protis nebi ušao ni mrtav. Uvjerljivo najgori dućan u HR. Drugo, definiraj grafički dizajn, tj koje aplikacije bi koristio? Jer oba imaju iGPU. Ne znam šta si točno mislio raditi na njima. I još k tome intelovu koja je brat bratu jedno 50% slabija od AMD-ove vege.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Adobe illustrator i figma.

 

Imaš nešto drugo za preporučit?

budžet mi nije baš neki, do 5000 kn.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...

 Ovako, prvo, u protis nebi ušao ni mrtav. Uvjerljivo najgori dućan u HR. Drugo, definiraj grafički dizajn, tj koje aplikacije bi koristio? Jer oba imaju iGPU. Ne znam šta si točno mislio raditi na njima. I još k tome intelovu koja je brat bratu jedno 50% slabija od AMD-ove vege.

 

 

 

Adobe illustrator i figma.

 

Imaš nešto drugo za preporučit?

budžet mi nije baš neki, do 5000 kn.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, moze preporuka za laptop oko 2500-3500 kn. Hvala!

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U potrazi sam za nekima Asusom Oled ali slaba je ponuda do 700 eura, Sta mislite o ovoj specki HP Pavilion Gaming Laptop 15-ec2041ne Product Specifications | HP® Customer Support za 700 eura? Ima sta bolje u tom rangu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
andrr kaže...

Adobe illustrator i figma.

 

Imaš nešto drugo za preporučit?

budžet mi nije baš neki, do 5000 kn.

 Adobe ilustrator traži 1GB Vram minumum, recommended 4GB. Figma kaže da vrti na igpu ali dgpu je preporučeno. Tebi treba laptop sa dGPU, znači ne one koje si ti naveo.

 

Danas je BF pa probaj malo proslistati shopove, vidi kaj se nudi.

 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.lenovo.com/de/de/p/laptops/yoga/yoga-slim-series/yoga-slim-7-pro-x-gen-7-(14-inch-amd)/82tl009uge

https://www.lenovo.com/de/de/p/laptops/thinkpad/thinkpadx/thinkpad-x13-gen-3-(13-inch-intel)/21bncto1wwde4

jel ova dva modela vrijede ovih para, da li se naći šta bolje za te cifre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marxone kaže...

U potrazi sam za nekima Asusom Oled ali slaba je ponuda do 700 eura, Sta mislite o ovoj specki HP Pavilion Gaming Laptop 15-ec2041ne Product Specifications | HP® Customer Support za 700 eura? Ima sta bolje u tom rangu? 

link na nabava.net

6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav Htio bih iskoristiti popuhttps://www.ekupi.hr/p/EK000572423ste danas ako se mogu tako nazvati pa mi je zapeo za

oko jedan laptop pa ako mislite da je ok za te pare ili ima nešto bolje u tojcijeni.Laptop je isključivo za internet, filmovi,pohrana.

 

Sa popustom u aplikaciji cijena konačna je 

482 eur

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 16:55 (vavzo).
 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
14 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo mi se cini kao dobra cijena, pogotovo zbog ovih 2+3 god garancije. Iako je prosli laptop bio lenovo idea pad 5 i puknule su one kopce kada se ekran otvara opet cu izabrati lenovo jer eto vidim da i o drugim markama pisu lose stvari. Ako netko ima neki bolji prijedlog od ovoga neka javi.

 

 

Lenovo

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ekipa moze preporuka za laptop 15.6” sluzio bih trenutno za pisanje doktorata a poslije lagana multimedija,internet,word exel i slicno!
Budget je 400-500€
Links
Hvala!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možda ovaj Ideapad 1 Ryzen 7

Za 550€ u Instaru je ovaj po meni bolji, Ideapad Slim 3 I5

 

Napomena, gledao sam da imaju po 16GB RAM-a, za tabove u browseru i za budućnost.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel narucivao itko preko mydealz serch stranice. Vidim ima dosta dobrih ponuda, kako je sa slanjem i garancijom? Trenutno ima jedna odlicna ponuda Lenovo Education IdeaPad Slim 5i 14 - Intel i7-13620H, 16GB (LPDDR5 5200MHz), 521GB SSD (M.2, PCIe 4.0), 14" WUXGA (1920x1200, 300nits) | mydealz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To nije trgovina, nego nabava hr, ako idealo de

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
T-bone's kaže...

To nije trgovina, nego nabava hr, ako idealo de

 Da da, skuzio sam. Jesi narucivo možda s neke od njemačkih stranica. Kako salju u HR i kako s garancijom?

14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ali ne znam kako je s garancijom, nisam ima potrebu reklamirati.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

Trazim pokucni laptop do cca 600 eura. 

Za office, internet, tu i tamo youtube ili neki streaming servis. Gameat ne planiram, a ako i budem, to ce bit neke nezahtjevne igre.

 

Na kraju cu stavit link jednog koji mi je zapeo za oko pa ako netko ima bolji prijedlog, pucajte!

Asus Vivobook Go 15 16/512 mi isto ok izgleda. Bitno mi je da dolazi s Windowsima jer mi se vise ne da natezat s nelegalnim kopijama. Osim ako je cijena bez OS-a tolko dobra da se isplati kupit licenca za Win 11 zasebno.

 

Sto se tice specifikacija, 16 GB RAM-a bi volio imat zbog tabova u browseru, za CPU u tom rangu ne znam sta bolje ima od Ryzen 5 i SSD ne bi ispod 512 GB. U biti su mi vise-manje solidan zaslon i tipkovnica (ici cu pogledat prijedloge da vidim kaj mi pase) tu onda najveci faktor od ostalih dijelova hw-a.

 

 

Model koji sam gledao

 

 

Hvala!

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam takvo nešto tražio prije 2 tjedna. Vagao između nekoliko verzija Lenovo laptopa i isto gledao Ideapad 1 i Ideapad 3.. Ideapad 3 je imao pozadinsko osvjetljenje tipkovnice i nešto bolji ekran pa je time prevagnuo. Nakon toga sam uspoređivao procesore Ryzen 5 7520u i Ryzen 7 5700u.. i tu mi je pobjedu odnio Ryzen 7.. ove nove generacije Ryzena 5 mi se nisu dopale. Jedino je razlika u brzini ram memorije, ali neprimjetno za svakodnevno korištenje. Uglavnom odabir je pao na ovaj Lenovo Ideapad 3: Lenovo Ideapad 3

 

Zasad nakon nekog vremena i korištenja vrlo sam zadovoljan, niti jednu zamjerku nemam :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 21:32 (Crosale).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sta mu nisu stavili windowse pa zaokruzili na 600 :D

Uzet cu ga u obzir, hvala.

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@filips ako laptop nije u poslovne svrhe onda je lako za Windowse.
Skini legalni windows 11pro sa microsoft legalne stranice.
Instaliraj taj legalni win. i kupi licencu evo možeš i na bug. hr gdje stalno reklamiraju.

Imat ćeš sve legalno ali za manje novca. Samo kažu da se ne smije koristiti taj windows u poslovne svrhe.
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Crosale kaže...

Ja sam takvo nešto tražio prije 2 tjedna. Vagao između nekoliko verzija Lenovo laptopa i isto gledao Ideapad 1 i Ideapad 3.. Ideapad 3 je imao pozadinsko osvjetljenje tipkovnice i nešto bolji ekran pa je time prevagnuo. Nakon toga sam uspoređivao procesore Ryzen 5 7520u i Ryzen 7 5700u.. i tu mi je pobjedu odnio Ryzen 7.. ove nove generacije Ryzena 5 mi se nisu dopale. Jedino je razlika u brzini ram memorije, ali neprimjetno za svakodnevno korištenje. Uglavnom odabir je pao na ovaj Lenovo Ideapad 3: Lenovo Ideapad 3

 

Zasad nakon nekog vremena i korištenja vrlo sam zadovoljan, niti jednu zamjerku nemam :)

 Taj Ryzen 5700 nije novi, jer 7-ica kao neparna znači da se radi o Zen 2 procesoru. Isto što i 2-ka u 7520 znači da je Zen 2. Ježi ga, muljaju s tim nazivima.

Za 600€ preporučam ti ovaj koji sam preporučio frendu: lenovo-ideapad-ultraslim-3

 

Zen 3 je, ima 8 jezgri, 16GB RAM-a i 1TB SSD-a.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ajimerej kaže...
@filips ako laptop nije u poslovne svrhe onda je lako za Windowse.
Skini legalni windows 11pro sa microsoft legalne stranice.
Instaliraj taj legalni win. i kupi licencu evo možeš i na bug. hr gdje stalno reklamiraju.

Imat ćeš sve legalno ali za manje novca. Samo kažu da se ne smije koristiti taj windows u poslovne svrhe.

 Ma dobro, win se da nabavit, mozda bi cak na poslu kolega imao koju licencu viska. Ali imam fobije od zadnjeg laptopa koji sam uzeo bez os-a prije cca 8 godina, muka isusova je bila dobit da ucita usb s instalacijom, a vidim po temama na win podforumu da se cesto dese slicni problemi.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
Crosale kaže...

Ja sam takvo nešto tražio prije 2 tjedna. Vagao između nekoliko verzija Lenovo laptopa i isto gledao Ideapad 1 i Ideapad 3.. Ideapad 3 je imao pozadinsko osvjetljenje tipkovnice i nešto bolji ekran pa je time prevagnuo. Nakon toga sam uspoređivao procesore Ryzen 5 7520u i Ryzen 7 5700u.. i tu mi je pobjedu odnio Ryzen 7.. ove nove generacije Ryzena 5 mi se nisu dopale. Jedino je razlika u brzini ram memorije, ali neprimjetno za svakodnevno korištenje. Uglavnom odabir je pao na ovaj Lenovo Ideapad 3: Lenovo Ideapad 3

 

Zasad nakon nekog vremena i korištenja vrlo sam zadovoljan, niti jednu zamjerku nemam :)

 Taj Ryzen 5700 nije novi, jer 7-ica kao neparna znači da se radi o Zen 2 procesoru. Isto što i 2-ka u 7520 znači da je Zen 2. Ježi ga, muljaju s tim nazivima.

Za 600€ preporučam ti ovaj koji sam preporučio frendu: lenovo-ideapad-ultraslim-3

 

Zen 3 je, ima 8 jezgri, 16GB RAM-a i 1TB SSD-a.

 

 

Hvala za preporuku! Sad je jedino pitanje bi li mi taj 7730u pravdao razliku od 160 eura, jer ovaj model sto je Crosale preporucio ima u arhitehu za 480 eura. Ok, i 1TB disk, ali ni 512 necu napunit nikad valjda.

 

Edit: cisto da bude i jedan s intelom, evo isti ideapad 3 s i5. Kakav je on u usporedbi s 7730u, jer i u ovom slucaju je razlika u cijeni konkretna

Ideapad i5

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2023 8:13 (filips989).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
filips989 kaže...
EricCartman kaže...
Crosale kaže...

Ja sam takvo nešto tražio prije 2 tjedna. Vagao između nekoliko verzija Lenovo laptopa i isto gledao Ideapad 1 i Ideapad 3.. Ideapad 3 je imao pozadinsko osvjetljenje tipkovnice i nešto bolji ekran pa je time prevagnuo. Nakon toga sam uspoređivao procesore Ryzen 5 7520u i Ryzen 7 5700u.. i tu mi je pobjedu odnio Ryzen 7.. ove nove generacije Ryzena 5 mi se nisu dopale. Jedino je razlika u brzini ram memorije, ali neprimjetno za svakodnevno korištenje. Uglavnom odabir je pao na ovaj Lenovo Ideapad 3: Lenovo Ideapad 3

 

Zasad nakon nekog vremena i korištenja vrlo sam zadovoljan, niti jednu zamjerku nemam :)

 Taj Ryzen 5700 nije novi, jer 7-ica kao neparna znači da se radi o Zen 2 procesoru. Isto što i 2-ka u 7520 znači da je Zen 2. Ježi ga, muljaju s tim nazivima.

Za 600€ preporučam ti ovaj koji sam preporučio frendu: lenovo-ideapad-ultraslim-3

 

Zen 3 je, ima 8 jezgri, 16GB RAM-a i 1TB SSD-a.

 

 

Hvala za preporuku! Sad je jedino pitanje bi li mi taj 7730u pravdao razliku od 160 eura, jer ovaj model sto je Crosale preporucio ima u arhitehu za 480 eura. Ok, i 1TB disk, ali ni 512 necu napunit nikad valjda.

 

Edit: cisto da bude i jedan s intelom, evo isti ideapad 3 s i5. Kakav je on u usporedbi s 7730u, jer i u ovom slucaju je razlika u cijeni konkretna

Ideapad i5

 U tom slučaju ja bih išao ili na toga tu Intela I5 za male pare ili na Ryzen 7 Zen 3 za veće. Jer su po brzini tu negdje Ryzen 7 je za eventualne jače taskove jači i ima bolju integriranu grafiku, a zaobišao bih Zen 2 za male pare.

 

Što se tiče Windoza, to zaista nije problem, instalirao sam ih jedno 10-tak puta frendovima. I Win 10 i 11.

Kupiš key za home ili pro win 11 na Bug.hr reklami.

Skineš Windows media installation tool sa Microsoftovih stranica, pokreneš ga i napraviš njime instalacijski medij sa praznim stickom.

I to je to, trkneš ga u komp i nema frke.

Samo pazi ako nekome kasnije stavljaš Windowse, da taj tool ažuriraš, da ne bude stara verzija, jer može biti problema.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Je, u tom smjeru sam i ja razmisljao. i5 ili 7730. Vidjet cu jos. Za ovo za kaj cu ga koristit, ne bi trebao vidjet neke velike razlike, osim ako cu ga na kraju vise koristit za igranje od planiranog, ali to ce gotovo sigurno biti rts-ovi stari po 10+ godina, tak da opet.

Za win sve 5, instalirao sam ga preko nekoliko puta opcenito, samo mi je taj jedan na free dos laptop bio muka isusova. Nadam se da ce ovaj put bit bezbolno.

Hvala svima!
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
filips989 kaže...
Je, u tom smjeru sam i ja razmisljao. i5 ili 7730. Vidjet cu jos. Za ovo za kaj cu ga koristit, ne bi trebao vidjet neke velike razlike, osim ako cu ga na kraju vise koristit za igranje od planiranog, ali to ce gotovo sigurno biti rts-ovi stari po 10+ godina, tak da opet.

Za win sve 5, instalirao sam ga preko nekoliko puta opcenito, samo mi je taj jedan na free dos laptop bio muka isusova. Nadam se da ce ovaj put bit bezbolno.

Hvala svima!

 Freedos ili šta god je već tamo nema veze, googlaj kako doći do boot menuja pri paljenju, tako da bi odabrao da boota sa instalacijskog sticka.

Kad ga boota, pri tom setupu, rokni sve particije (rokni=izbriši) sa diska, kreiraj novu (ili nove ako možda želiš dvije), formatiraj je, i odaberi prvu za instalaciju Windowsa. Dalje s instalacijom po slobodnom nahođenju.

 

Za gameanje vjv bolje AMD zbog jače integruše, i ja igram stare RTS-ove (SC2), nije uvjet al nek se nađe.

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima kakav laptop isti kao za Filipsa, sličnih specifikacija i u tom cjenovnom rangu ali da je 17 incha ekran? Ima li uopće takvih laptopa za cca 600 eura i koji su im nedostatci?

Ovo mi se čini kao odlična ponuda za 550 eura s promo kodom (zabina mastercard kartica):
https://www.sancta-domenica.hr/laptop-hp-17-cp2020nm-9n4f3ea-17-r7-16-512.html

Postoji li što bolje od ovog? Većinom nam treba za surfanje s hrpom tabova otvorenih, Office i gledanje videa.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji je bolji procesor: Ryzen 3 7320U sa 4,1 GHz ili i3 1215U do 4,4 GHz odnosno i3 1115U do 4,1 GHz, petice mi se čine malo preskupe za budžet?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice