Laptop do 2000 kuna

poruka: 18
|
čitano: 9.062
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Laptop do 2000 kuna

Tražim laptop, primarna mi je brzina i da može podnijeti osrednje opterećenje. 

Zbog posla često imam otvoreno i po 20-30 tabova i važno mi je da se to brzo učitava.

Igrice i slično me ne zanimaju u kontekstu specifikacija.

Molim savjete...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptop do 2000 kuna

Da kn nisu mozda km ili euri?

Tesko da ces trazene spcifikacije pronaci za 2000 kn.

Powered by Vino
10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop do 2000 kuna

kn su kn

tražim najbolje što se može dobiti za te pare, eventualno do 2200 kn

ako nemaš prijedlog slobodan si zaobići temu

8 godina
offline
Laptop do 2000 kuna

Mislim da bolje od ovog ne ide a da je unutar 2k kn... ali, 4GB rama i 30ak tabova baš i ne idu zajedno.

uloženo - dobiveno
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 22:50 (Kaby).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop do 2000 kuna

2000kn novo kod nas? Teško ćeš pronaći za te novce nešto brzo i da otvara 20-30 tabova, mada to ovisi što je u tim tabovima.

 

Ovo bi mogao biti best buy LINK

 

Asus koji je kolega kaby stavio ima jači procesor, nešto veći ekran i za te novce je odličan, ali ovaj Chuwi ima duplo više brže memorije, bolju bateriju, lakši je 30% (oko pola kg lakši), moderniji i kvalitetniji dizajn, original windowse 10.

za 2000kn ćeš jako teško pronaći nešto bolje.

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Laptop do 2000 kuna

Primjećujem da su kod nas u Bosni niže cijene preračunato u kune, pa dižem granicu na recimo 2600 kuna.

Hvala za dosadašnje savjete, bio bih zahvalan za još..

 

EDIT: Kakav vam je DELL E6540 ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 0:48 (Bili Tić).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop do 2000 kuna
Bili Tić kaže...

Primjećujem da su kod nas u Bosni niže cijene preračunato u kune, pa dižem granicu na recimo 2600 kuna.

Hvala za dosadašnje savjete, bio bih zahvalan za još..

 

EDIT: Kakav vam je DELL E6540 ?

Taj Dell je bio odličan prije nekih 7 godina kad je izašao u prodaju, sad ne znam gdje ga uopće možeš naći novog, jedino polovni.

Danas je to zastarjela cigla, hardwareski je ok, ali baterija mu drži oko 3h, debel je skoro 4cm, glomazan, težak, ogroman okvir oko ekrana, usporedbe radi onaj Chuwi ima 1.3kg, baterija drži 6-7h, duplo je tanji.

 

Tražiš novi laptop ili polovni?

 

Bilo bi dobro da napišeš što ti je bitno osim da možeš otvoriti 20-30 tabova.

Da li će ti laptop ležati stalno na radnom stolu ili ćeš ga često nositi sa sobom, da li ti je bitno trajanje baterije, nešto posebno od priključaka, veličina ekrana, zvučnici...?

4 godine
odjavljen
offline
Laptop do 2000 kuna

Zaboravi na te Pentiume i Celerone, skupi još 200 kn za ovaj

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-ideapad-l340-81lw0047sc.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ryzen 3200U, Full HD, 256 GB SSD.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop do 2000 kuna
VladimirLem kaže...

Zaboravi na te Pentiume i Celerone, skupi još 200 kn za ovaj

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-ideapad-l340-81lw0047sc.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ryzen 3200U, Full HD, 256 GB SSD.

Ovaj model je odličan za svoju cijenu, u usporedbi sa modelom koji sam stavio ovaj Lenovo ima daleko bolji procesor, ali lošiji ekran (TN matrica), duplo manje RAM-a, gotovo je duplo teži i osjetno glomazniji.

E sad je na kolegi vidjeti što mu je bitnije.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop do 2000 kuna

Ajmo reći da laptop često nosim po kući, rijetko van kuće, trajanje baterije nije ključno, kao ni priključci i zvučnici.

Najvažnje da može podnijeti to opterećenje koje sam naveo i da brzo procesuira podatke, koliko je to moguće za ove pare...

6 godina
offline
Re: Laptop do 2000 kuna
Bili Tić kaže...

Ajmo reći da laptop često nosim po kući, rijetko van kuće, trajanje baterije nije ključno, kao ni priključci i zvučnici.

Najvažnje da može podnijeti to opterećenje koje sam naveo i da brzo procesuira podatke, koliko je to moguće za ove pare...

 Ovako nešto?

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-hf9ex-01d-ryzen-3-3200u-8gb-256gb-ssd-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014600337

 

Ili još malo nadodati za bolji procesor i grafiku 

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/149707/notebook-asus-m509da-wb502c-r58gb256ssdvega8fhdsrebrni-6129274303?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 7:48 (Nemo nemo).
6 godina
offline
Re: Laptop do 2000 kuna

 Iskreno, od ovoga što si linkao ja ne bi uzeo ništa! Sve su to stari uređaji sa vremešnim hardwerom! Odnosno novi ali sa starim - slabim AMD procesorom, što znači i slabom grafikom. Ja bi, za sebe, ponavljam, uzeo 

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/149707/notebook-asus-m509da-wb502c-r58gb256ssdvega8fhdsrebrni-6129274303?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

 

Ne mora biti taj Asus može i Lenovo takvih specifikacija. Za razliku od cca 700 kuna, spram ovih koje si naveo, bolji u više pogleda:

1) Novo, nova baterija, nova tehnologija, nekorištena baterija

2) Procesor i grafika miljama od ovih koje si naveo

3) RAM brži od tvojih koje si naveo

4) SSD novi, samo tebe čeka ...

Zato, ponavljam, 2.400 kn za nešto staro 5 godina (ili novo sa AMD procesorom od prije par godina) ili 3.000 za r5 3500u sa Vega 8, ja bi dao 3.000 kn za r5. Chuwi kojeg je kolega naveo je jako zanimljiv samo što će taj procesor štekati ako ga budeš koristio kako si naveo!

Naravno, odluka je samo na tebi!!

 

 

12 godina
offline
Laptop do 2000 kuna

Trazi minimalno laptop sa ryzen 2500u , sestra se preporodila kada je presla sa N4000 na r5 3500u...

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Laptop do 2000 kuna
MGloc kaže...

Trazi minimalno laptop sa ryzen 2500u , sestra se preporodila kada je presla sa N4000 na r5 3500u...

 Jedino polovno ako i tako. Novo nema šanse.

Have no fear, Vlad is here
10 godina
neaktivan
offline
Laptop do 2000 kuna

Fujistu E736 kupujem, 1900 kuna, 8giga rama umjesto standardnih 4

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop do 2000 kuna
Bili Tić kaže...

Ajmo reći da laptop često nosim po kući, rijetko van kuće, trajanje baterije nije ključno, kao ni priključci i zvučnici.

Najvažnje da može podnijeti to opterećenje koje sam naveo i da brzo procesuira podatke, koliko je to moguće za ove pare...

U tom slučaju bi ti preporučio jedan od modela koje su kolege spomenuli Lenovo ili Acer. Imaju jači procesor, a očito ti je to bitnije od mobilnost s obzirom da ćeš ga nositi po kući.

 

Bili Tić kaže...

Fujistu E736 kupujem, 1900 kuna, 8giga rama umjesto standardnih 4

Ne znam koji si model odabrao, ali ako se ne varam za te novce možeš dobiti samo polovni Fujitsu E736 laptop star 4-5 godina sa HD rezolucijom i malim SSD diskom, ako ga uopće ima. Ne vidim to kao dobru kupovinu, ali izbor je na tebi. Sretno u svakom slučaju.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop do 2000 kuna
Ja sam za frenda nabavio laptop za 1800kn, i7-4710MQ, 16GB DDR3, GTX760M 2GB, 240GB M.2 SSD + 120GB SATA SSD + 1TB HDD, 17.3" 1080p plus gratis nova baterija i messenger bag.

Samo treba uhvatit priliku, i ic ili na kaj jace specifikacije ili kvalitetu izradbe tj. Poslovni laptop EliteBook/Latitude/Precision/Thinkpad
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 14:14 (8ax).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice