Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

poruka: 12
|
čitano: 18.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

Pozdrav svima!

 

Imam laptop Dell Studio 1555 star oko godinu i pol, instaliran je OS Windows 7 Ultimate 32-bit, a garancija traje još oko godinu i pol ( ukupno je bila 3 godine )...

 

Kokretno, događa se da dok mi je laptop uključen u kućištu nešto zaškripi ( kao zvuk nepodmazanih vrata dvorišta ), u nekim neodređenim vremenskim razmacima, dva puta i prestane... Ta ''škripa'' se prvi puta pojavila pred otprilike mjesec dana, čuje se ponekad, ne svaki dan i ne svaki put... A od ove nedjelje pa do danas mi se dogodilo da se 3 - 4 puta zablokirao u smislu da mogu otvarati programe, ali ga ne mogu isključiti normalno putem Shut Down opcije, nego iskapčanjem iz struje... Dok mi je tako blokiran, čuje se zvuk kao okretanja propelera zbog čega mislim da je stvar u hard disku...

Gledala sam u Device Manager-u da li je sve O.K. sa SATA kontrolerima i pokrenula automatsko instaliranje drivera, ali mi je dalo obavijest da je to u redu i da su driveri instalirani...

 

Ne znam u čemu je stvar, hard disku ili matičnoj, laptop mi je još uvijek pod garancijom i ne mogu ga otvarati... Od slanja na servis mi pada mrak na oči jer je jedini ovlašteni servis u Zagrebu, a ja sam na jednom od otoka te bi to trajalo jako dugo, a meni laptop treba za posao... Zato pitam vas, ako znate možda neki razlog zašto se to događa prije nego ga pošaljem na servis, što mi je zadnja opcija...

 

Unaprijed zahvaljujem! {#}

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?
ja bi reko da ti je problem u hard disku
jer frendica je tako imala problem slično
samo radi na lapu nešto i onda joj se cijeli lap smrzne i sam restarta, dugo treba da se podigne, spor je i tako...

da se mene pita hard je, i najbolja opcija bi ti bila (pošto je još garancija) da ga pošalješ na servis, a za poso posudi od nekoga lap, za to vrijeme dok je na servisu, a sa svog osiguraj podatke ako imaš gdje, pogotovo ove od posla
92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?
Najvjerojatnije je hard disk.
Provrti error scan u HD Tune programu i vidi jel ima grešaka i usput pogledaj health status u tom programu.
14 godina
neaktivan
offline
Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

Evo ti HD tune pa provjeri disk sa njim.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

Da, i ja mislim da je stvar u hard disku...

Samo meni se ne smrzne i radi normalno, jedino ga ne mogu normalno ugasit osim prisilnog gašenja, a kad ga upalim, radi sasvim normalno, normalno se podiže i uopće nije usporen... Evo, to mi se dogodilo pred niti sat vremena i sad mi radi normalno - upalim ga, radi normalno 10-ak minuta i onda kao da počne vrtit propeler... {#}

 

Sva sreća da sam kupila vanjski hard... Poslala bih ga ja već sutra, ali muka mi je vremena koje će to potrajat... {#}

Masno sam ga platila ( za svoje pojmove ) i onda mi se to događa... Pitat ću još tamo gdje sam ga kupila u čemu još može biti stvar, a ako ništa ne pomaže šaljem ga na servis preko njih...

 

EDIT:

 

@mstaglicic i mario1990

 

Hvala vam, upravo mi provjerava... {#}

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2011 16:51 (MusicWoman).
13 godina
offline
Re: Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?
najbolje da ga pošalješ na servis...
jer ako je problem sa hard diskom, oni će ti zamijenit stari i stavit novi, ako sa starim nema pomoći, zato ako šalješ osiguraj podatke
92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?
najvjerojatnije je problem sa hard diskom jer je on jedini mehanički uređaj unutra (osim DVD uređaja).
Kad ti bude gotovo skeniranje reci nam rezultate.
Ako je pod garancijom,onda ga odnesi njima da ga srede (zamjene hard disk).
13 godina
neaktivan
offline
Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

problem je u hard disku vjerovatno zato sto je 5400 rpm..kupi si od 7200 rpm i problem rijesen........

........
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

Evo, provrtih error scan HD Tune-u i provjerih health status i sve je O.K.... Jedino mi je čudno što je temperatura harda 37°C, a prije je bila 43°C... Ne znam, trenutno radi normalno...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

Da ne otvaram novu temu, danas sam dobio na popravak acerov laptop, i iz hard diska se čuje točno ovakav zvuk!

Na laptopu prođe onaj hard disk error check i nakon toga izbaci error. Probao sam ga spojiti na PC neće ni bootati ( sa mojim diskom). Dali je to za baciti ili se tu može još što napraviti?

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 21:31 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

Itkok?

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Laptop blokira - hard disk ili nešto drugo?

skini hirens boot, snimi ga na cd i digni mini xp sa cd-a i provjeri disk s hdd tuneom kojeg imaš na hirensu.

 

http://www.hirensbootcd.org/download/

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice