Kupujem laptop

poruka: 16
|
čitano: 4.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kupujem laptop

Pozdrav svima!

 

Daklem, postajem student i treba mi laptop.

 

Koristiti cu ga prvenstveno za Office, internet i ono najzahtjevnije - Photoshop CS3 (daklem, kvalitetan monitor bi bio i vise nego pozeljan). Mogu izdvojiti nekakvih 5000kn, i iznomno je bitno da laptop bude prvenstveno kvalitetan, da se cijelo vrijeme ne povlacim po servisima i slicno. Ako je moguce u tom cjenovnom rangu da se uzme neki s grafickom karticom kojom bi mogao zaigrati poneku od vec izaslih igara, pa makar i na min. detaljima.Takodjer, 2 GB RAMa su minimum, ne zelim ispod toga.

 

Receno mi je da je pametnije ne uzimati AMDe zbog pregrijavanja, stoga preferiram Intel.

 

Pa...pucajte, ocekujem prijedloge i sugestije. Namigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
Jogi kaže...

Pozdrav svima!

 

Daklem, postajem student i treba mi laptop.

 

Koristiti cu ga prvenstveno za Office, internet i ono najzahtjevnije - Photoshop CS3 (daklem, kvalitetan monitor bi bio i vise nego pozeljan). Mogu izdvojiti nekakvih 5000kn, i iznomno je bitno da laptop bude prvenstveno kvalitetan, da se cijelo vrijeme ne povlacim po servisima i slicno. Ako je moguce u tom cjenovnom rangu da se uzme neki s grafickom karticom kojom bi mogao zaigrati poneku od vec izaslih igara, pa makar i na min. detaljima.Takodjer, 2 GB RAMa su minimum, ne zelim ispod toga.

 

Receno mi je da je pametnije ne uzimati AMDe zbog pregrijavanja, stoga preferiram Intel.

 

Pa...pucajte, ocekujem prijedloge i sugestije. Namigiva

#smajli koji koluće očima#
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop

Hvala, no posto me zanima samo 2 GB RAM verzija a nju imaju samo u Linksu gdje je nedostupan onda ni ovaj bas ne dolazi u obzir...

 

BTW jel stoje tvrdnje o tome da su laptopi s AMDima prakticki sobne grijalice? : ))

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2008 16:24 (Jogi).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
Jogi kaže...

 

BTW jel stoje tvrdnje o tome da su laptopi s AMDima prakticki sobne grijalice? : ))

 Imam laptop s AMD-om i ne bih baš rekao. Da, zagrijava se ako ispod nema nekakvu tvrdu ravnu podlogu, ali niti to nije nešto prejako... Pogotovo sad preko zime :).
#smajli koji koluće očima#
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop

A kako bi se u moje gorenavedene zahtjeve uklopio HP 6730s?

 

(darkom.hr)

 

Ili: TOSHIBA Satellite A300-15I


Zaslon: 15.4" WXGA (1280x800) Procesor: Intel Dual Core T2370 (1.73GHz) Radna memorija: 2GB DDR2 667MHz Čvrsti disk: 200GB SATA DVD DL Grafička kartica: ATI Radeon HD3470 (128MB) Povezivanje: modem, LAN, WLAN, BT Ostalo: USB 2.0x4, Firewire, AudioOut, MicIn, Card reader, ExpressCard, S-Video, VGA, WebCam HARMAN KARDON zvučnici OS: Vista Home Premium (hgspot.hr)


Ili ASUS X50SL:


Procesor: Intel Core 2 Duo T5750 Zaslon: 15.4" WXGA RAM: 4GB DDR2 hard disk: 320GB SATA Grafika Ati Radeon X3470 Modem, LAN, WLAN OS: Windows Vista Home premium (hgspot.hr)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2008 18:37 (Jogi).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
Jogi kaže...

A kako bi se u moje gorenavedene zahtjeve uklopio HP 6730s?

 

(darkom.hr)

 

Ili: TOSHIBA Satellite A300-15I


Zaslon: 15.4" WXGA (1280x800) Procesor: Intel Dual Core T2370 (1.73GHz) Radna memorija: 2GB DDR2 667MHz Čvrsti disk: 200GB SATA DVD DL Grafička kartica: ATI Radeon HD3470 (128MB) Povezivanje: modem, LAN, WLAN, BT Ostalo: USB 2.0x4, Firewire, AudioOut, MicIn, Card reader, ExpressCard, S-Video, VGA, WebCam HARMAN KARDON zvučnici OS: Vista Home Premium (hgspot.hr)


Ili ASUS X50SL:


Procesor: Intel Core 2 Duo T5750 Zaslon: 15.4" WXGA RAM: 4GB DDR2 hard disk: 320GB SATA Grafika Ati Radeon X3470 Modem, LAN, WLAN OS: Windows Vista Home premium (hgspot.hr)

 

 Jesi ti iz Marofa? :) 

Laptop je ok, međutim ekran je nešto lošiji. Na tvom mjestu bih izabrao ovo Asusa, ili Toshibu ako je jeftinija.
#smajli koji koluće očima#
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop

Nisam, ali blizu sam (nedaleko od Vž. Toplica), u srednju skolu isao u Vž a sad u Zg idem na studij. ;)

 

Jednog Asusa jedno godinu i pol starog imam doma i ono...baterija nikad nije puno koristena, gotovo nikad a danas traje punih 5 min. : ))

 

Da Asus i Toshiba sadrze identicne komponente, kojeg bi uzeo? : ))

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
Jogi kaže...

 

Da Asus i Toshiba sadrze identicne komponente, kojeg bi uzeo? : ))

 Hm, pa to ipak ovisi o modelu. Najbolje bi bilo da pogledaš koji je čvršći i koji ima bolji ekran, pa njega uzmeš...
#smajli koji koluće očima#
15 godina
neaktivan
offline
Kupujem laptop

A koliko bi me koštala nadogradnja od jos jednog GB RAMa na Lenovo kojeg si mi gore preporucio?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
Jogi kaže...

A koliko bi me koštala nadogradnja od jos jednog GB RAMa na Lenovo kojeg si mi gore preporucio?

 Gigabajt ti je oko 200kn, ali uzmi Toshibu, radi boljih komponenti...
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
Kupujem laptop

Isporucio sam nekoliko komada pa i sebi uzeo jedan 6820 HP i nemam progovora, spram cijene su fenomenalni, 17 ekran, tastatura san snova, ima diskretnu grafisku kakvu takvu(igrao sam na njemu LOTRO na min postavkama) ako je model sa gigom rama da se dograditi jos giga jer je sad to jeftino, intelovi su procesori u njemu(sirok raspon zavisno od modela) i odgovorno tvrdim da ma sta pricali ovi po casopisima ako covjek je iole normalan sa tim laptopom moze sve, imam canona g9 i sa lightroomom normalno editujem gomile slika, prebacujem u photoshop uredjujem, sve to tumbam u corel u kataloge velike po 400-500 megabajta i sve to radi ko sat, niej neka zvjezdana brzina ali nekad sam  ja radio grafiku(davna istorija) i na cyrix procesoru pa je islo tako da stotinka zaostatka ne znaci mi nista.

sve u svemu fenomenalan laptop i jos samo 3 kile tezak a 17'', postoji jos i HP originalan ruksak u koji sve to fino stane da uopst ene izgleda glomazno i jos ima mjesta za aparat, dzepoe z amobitel, papire i slicno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 0:22 (Barbarosa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop

A eto, nasao sam sad u VeMilu (jucer im cijeli dan bio srusen sajt) Lenovo N200 s 2 GB RAMa:

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5520088

 

I znaci sad je konacna dvojba izmedju Lenova i Toshibe Satellite A300-15I .

 

Kompotko?

 

P.S. razlika je prakticki samo u grafickoj a tu Toshiba s ATI Mobility Radeon HD 3470 tuce Lenova s GeForce Go 7300, no opet ATI ima samo 128 MB a GeForce 256...

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 12:03 (Jogi).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
Jogi kaže...

A eto, nasao sam sad u VeMilu (jucer im cijeli dan bio srusen sajt) Lenovo N200 s 2 GB RAMa:

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5520088

 

I znaci sad je konacna dvojba izmedju Lenova i Toshibe Satellite A300-15I .

 

Kompotko?

 

P.S. razlika je prakticki samo u grafickoj a tu Toshiba s ATI Mobility Radeon HD 3470 tuce Lenova s GeForce Go 7300, no opet ATI ima samo 128 MB a GeForce 256...

 Nisam siguran, ali mislim da 3470 ima Hypermemory. Uzmi Toshibu uglavnom...
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
Barbarosa kaže...

Isporucio sam nekoliko komada pa i sebi uzeo jedan 6820 HP i nemam progovora, spram cijene su fenomenalni, 17 ekran, tastatura san snova, ima diskretnu grafisku kakvu takvu(igrao sam na njemu LOTRO na min postavkama) ako je model sa gigom rama da se dograditi jos giga jer je sad to jeftino, intelovi su procesori u njemu(sirok raspon zavisno od modela) i odgovorno tvrdim da ma sta pricali ovi po casopisima ako covjek je iole normalan sa tim laptopom moze sve, imam canona g9 i sa lightroomom normalno editujem gomile slika, prebacujem u photoshop uredjujem, sve to tumbam u corel u kataloge velike po 400-500 megabajta i sve to radi ko sat, niej neka zvjezdana brzina ali nekad sam  ja radio grafiku(davna istorija) i na cyrix procesoru pa je islo tako da stotinka zaostatka ne znaci mi nista.

sve u svemu fenomenalan laptop i jos samo 3 kile tezak a 17'', postoji jos i HP originalan ruksak u koji sve to fino stane da uopst ene izgleda glomazno i jos ima mjesta za aparat, dzepoe z amobitel, papire i slicno.

 Svakako, slazem se. Sve pohvale za HPove 6820 modele. I ruksaci im kostaju oko 230 kn i zbilja su odlicni.
U linksu imaju zbilja dobru ponudu HP-a pa prouci to malo prije nego se odlucis.
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
Jogi kaže...

A eto, nasao sam sad u VeMilu (jucer im cijeli dan bio srusen sajt) Lenovo N200 s 2 GB RAMa:

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5520088

 

e i meni bi ovakvo nešto trebalo, ali mi je bitno da ima 4 gb rama pa me zanima da li se na ovaj lap može ubaciti još 2 gb, cijena je nekih 300 kn. tj. zanima me dali su na tom laptopu 2x1024 ili 1x2048 jer ne piše a sigurno ide do 4 gb.


edit:
jel bi bilo bolje kupit ovaj laptop nego se zajebavat s ubacivanje još rama u taj IBM, a ima još i 250 gb hdd

HP Compaq 6720s
Model- FU396ES
Ekran- 15,4“ WXGA (1280 x 800)
Procesor- Intel Pentium Dual Core T2410 2,0GHz
Memorija- 4 GB (2DIMM DDR2 667)
HDD- 250GB 5400rpm
Grafika- Intel GMA X3100 do 384MB
Optika- DVD±RW DL
Povezivost- 10/100 Ethernet, WLAN 802.11b/g, 56k modem
Priključci- SD, 3xUSB 2.0, ExpressCard 34/54
Masa- 2,49 kg
Operativni sustav- Free DOS
Jamstvo- 12 mjeseci
Dodaci- torba
Cijena je 4553,00 kn

 

^^ takav laptop mi je potreban za fax, a nemam novce za nešto bolje, max 4500 , možda bi išlo do 5k ako nagrecam, pa me zanima dali bi ponekad mogao zavrtiti neku noviju igricu, jer mislim da je grafika loša?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2008 20:58 (somy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupujem laptop
somy kaže...
Jogi kaže...

A eto, nasao sam sad u VeMilu (jucer im cijeli dan bio srusen sajt) Lenovo N200 s 2 GB RAMa:

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5520088

 

e i meni bi ovakvo nešto trebalo, ali mi je bitno da ima 4 gb rama pa me zanima da li se na ovaj lap može ubaciti još 2 gb, cijena je nekih 300 kn. tj. zanima me dali su na tom laptopu 2x1024 ili 1x2048 jer ne piše a sigurno ide do 4 gb.

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=033860
 2x1GB je. Aj odi ovamo, i odaberi što ti treba pomoću filtra...


#smajli koji koluće očima#
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice