Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.102.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Entry Point kaže...
Nisam kolekcionar (to se i vidi 😁), ali ovo sam skupio po raznim kutijama i ladicama. Neki su preko 20 godina stari, i imaju emocionalnu vrijednost ako već nemaju novčanu 🙂

 NI kolekcionari nisu nužno oni koji skupljaju financijski vrijedne satove..svatko ima svoj neki đir, ali ja osobno još nisam upoznao kolekcionara koji ima isključivo novčano vrijedne ure, ali zato jesam dosta njih koji imaju isključivo emocionalno vrijedne satove, ili pak one koji isključivo biraju satove koje im je veselje nosit, ili posjedovati, neovisno o novčanoj vrijednosti.

I svakako imaš par zanimljivih primjeraka!

10 godina
online
Re: Nosite li sat?
luka94 kaže...
Entry Point kaže...
Nisam kolekcionar (to se i vidi 😁), ali ovo sam skupio po raznim kutijama i ladicama. Neki su preko 20 godina stari, i imaju emocionalnu vrijednost ako već nemaju novčanu 🙂

 Ova 2 digitalna Casia su top, pogotovo kalkulator. 😀

 Ti su mi i najdraži. Ovaj nije samo kalkulator nego je i databank, sašta nešta, ima fenomenalne funkcije. Njega sam dobio ako se ne varam sredinom 90-tih. Radi ko zmaj dan danas i vjerojatno će i sljedećih 30 godina. Ni jedan sat mi nije bolje ležao na ruci, vrlo udoban za nositi.

Nadglednik dina
10 godina
online
Re: Nosite li sat?
miki1981 kaže...

 NI kolekcionari nisu nužno oni koji skupljaju financijski vrijedne satove..svatko ima svoj neki đir, ali ja osobno još nisam upoznao kolekcionara koji ima isključivo novčano vrijedne ure, ali zato jesam dosta njih koji imaju isključivo emocionalno vrijedne satove, ili pak one koji isključivo biraju satove koje im je veselje nosit, ili posjedovati, neovisno o novčanoj vrijednosti.

I svakako imaš par zanimljivih primjeraka!

 Pa tako je i meni, obožavam ručne satove, samo ih ne kupujem da ne skupljaju prašinu. Jedan od dražih brendova mi je definitivno Casio. Iluminator je klasik, a i baterija zna potegnut do 10 godina.

Nadglednik dina
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
miki1981 kaže...

Evo ga jedan od mojih novijih u kolekciji...duuuugo razmišljam o njemu, ali sve nekako nikako, nikako, pa nekad cijena, većinu vremena dostupnost problematična...ali ipak je uhvaćen.

 

 

Dobio sam pitanje u private (ne pišem od koga, pa se nadam da to onda nije kršenje pravila): "...Vidio sam tvoj post o Vostoku, zbilja je predivan, a ja tražim neki jeftini daily beater, pa me zanimaju samo neke stvari. 
Kako ti se sad čini nakon nekog vremena što ga imaš, jel su se pojavili neki problemi? Budući da ću ga zbilja puno nositi to je krucijalno :P
I jel znaš možda, ako primjerice, meni ne prođe dostava kao tebi (bez carine i slično), koliki su ti dodatni troškovi?"

Pa evo da dam odgovor ovdje, da bude info, ako još koga zanima

 

Znači sat me oduševljava iz dana u dan. Izuzetno sam zadovoljan njime, a pogotovo ak ose u računicu uplete i cijena po kojoj sam ga nabavio.

Kao daily beater je i nije za svakoga. Ja bi rekao da mu je jedina mana u ulozi daily beatera to što ima plastiku a ne staklo. A to znači izuzetnu osjetljivost na udarce i ogrebotine. Ja sam svoj primjerak „zaštitio“ s jednom od onih zaštita za staklo mobitela, jednom od onih koje se kao tekućina nakapaju na staklo pa se pusti da stvrdne i to navodno traje nekih 6 mjeseci. Koliko će biti efikasno – ne znam još, nisam još lupao tako da ne mogu reći. Ali ono što svakako preporučam svakome tko ima sat i nosi ga svakodnevno, je da kući ima PolyWatch, nije skupa pasta a izuzetno je učinkovita, i nekad čovjek dok ne proba stvarno ne vjeruje kolike se brazde mogu izvući do savršenstva.

Osim toga još jedino kao neki potencijalni minus mogu navesti relativno slab lume premaz, ali mislim da je to to. Čitao sam priče gdje su ih ljudi vraćali zbog neispravne krunice ili nepravilnog hoda sekundarke ali to nije ništa neispravno već je to tako. Krunica je slobodna, kao još jedan vid zaštite mehanizma od udaraca, dok je „čudan“ ili bolje rečeno nepravilan, hod sekundarke takav kod tog mehanizma.

 

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Dečki, frend je naručio sat Fossil BQ2384 automatic, međutim kad je stigao ne paše mu.
Folija gore, novo.
1200 kn želi za njega.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
x360gamer kaže...
Dečki, frend je naručio sat Fossil BQ2384 automatic, međutim kad je stigao ne paše mu.
Folija gore, novo.
1200 kn želi za njega.

 Možda da proba po oglasnicima na FB-u ili tako nešto...pa ako uleti uleti...1200 kn za kineski automatik...ok, to može proć, zašto ne, svašta ljudi kupuju, ako se nekome sviđa dizajn, manje je od dućana, i moguće da i prođe. 

2 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Joj pa di fossil uzme kraj casia seika i citizena u tom cijenovnom rangu... Prodat će se samo jer je atraktivan i čije a je više nego ok. 

Ja sam imao nekog citizena nikad smrti poklonio ga na kraju bratu jer ga nisam nosio zbog smartwacha ali mislim da ću se vratit na dummy watch...

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
ZaliazniMacan kaže...

Joj pa di fossil uzme kraj casia seika i citizena u tom cijenovnom rangu... Prodat će se samo jer je atraktivan i čije a je više nego ok. 

Ja sam imao nekog citizena nikad smrti poklonio ga na kraju bratu jer ga nisam nosio zbog smartwacha ali mislim da ću se vratit na dummy watch...

Znam da je to subjektivno ali meni izgleda kao jedan od onih cheapo "skeleton" satova sa aliexpressa. 

Isto tako, 48mm case size, ako nisi 2 metra visok ili 2 metra širok ne kontam kako ikome normalnih proporcija može pasat takav sat na ruci....

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
luka94 kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Joj pa di fossil uzme kraj casia seika i citizena u tom cijenovnom rangu... Prodat će se samo jer je atraktivan i čije a je više nego ok. 

Ja sam imao nekog citizena nikad smrti poklonio ga na kraju bratu jer ga nisam nosio zbog smartwacha ali mislim da ću se vratit na dummy watch...

Znam da je to subjektivno ali meni izgleda kao jedan od onih cheapo "skeleton" satova sa aliexpressa

Isto tako, 48mm case size, ako nisi 2 metra visok ili 2 metra širok ne kontam kako ikome normalnih proporcija može pasat takav sat na ruci....

 Više manje svi ti fashion watchevi su takvi. Neću reć svi, ali vjerojatno dobrano više od 95% je taj đir. Taj automatik u njemu je jedan od tih cheapo kineza, ne možeš fulat po izgledu. Pogledaj samo Armani satove, Hilfiger, Fossil, Police, DKNY, baš ogromna većina tih fashion brandova... kupljeni u HR, u normalno dućanu sa satovima, cijene su većinom u rangu 500-2000kn, a kad ga vidiš u živo...obrada smiješna (za tu cijenu), mehanizam još smiješniji, QC gotovo nepostojeći. Praktički svaki Seiko, Casio, Orient...ma svaki sat proizveden od baš proizvođača satova će biti daleko daleko bolja vrijednost za novac. Jer ovi Fashion satovi su točno to što si napisao, cheapo kinezi sa alibabe i ali expressa, jer njih štancaju ODM-ovi pa tko plati se brandira po njima. 

I s obzirom da svaki brand ima svoju vrijednost, fashion brandovi prodaju najčešće baš to, cheapo ure s alia za nekoliko desetaka puna veću cijenu. Kupac koji ne kupuje sat zbog sata, nego zbog dizajna, i branda - to je njihov kupac. 

I po meni ne bi bilo u tome ništa loše, samo da bar malo dignu kvalitetu, jer stvarno ove koje sam imao priliku vidjet u živo...baš te prave budalom. Iako priznajem da u zadnjih godinu dana su očitoi kineski ODM-ovi podigli razinu kvalitete (tj možda su neki brandovi počeli birati mrvu kvalitetnije ODM-ove), jer sam tu i tamo čak vidio i par solidnih primjeraka. Ne za tu cijenu koja je plaćena, ali jako solidnih u odnosu na ono što je bilo prije.

Ali uvijek mi je bilo zanimljivo kako za doslovno 15 usd možeš s ali-a kupit 2 sata, super na slikama, i kad stignu jedan ima markere pomaknute za puna 2 milimetra, obrada površina je kao da ih je obrađivalo dijete od 3 godine, pa onda završna obrada je precizna kao da je radio netko ručno dok se vozio u kombiju po makadamu. 

A ovaj drugi, za identične novce je potpuno druga priča i markeri su precizni (koliko se može očekivati u toj cijeni), završna obrada se vidi da je tamo gdje reba biti, ne prelaze se površine, ono, ura izgleda skroz korektno, ma ustvari puno puno korektnije nego bi očekivao za 15 USD. 

 

2 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

https://www.citizenwatch.com/us/en/product/CA0295-58E.html

Gledao sam sebi ovoga pa se mislim...

Sat mi djeluje brutalno i moćno... 

A što očekuješ dođe neki lik mene uvjerava kako dizel satovi su vrh dizajna i kvalitete...  A dođe valjda isto oko 1000 kn...  

Ps imamo i mi neke hrvatske satove iz Osijeka koliko se sjećam...  Ali nemogu se sjetit imena... 

12 godina
offline
Nosite li sat?

Taj sat izgleda super sve dok ti ne treba za pokazivanje vremena. Kazaljke i pozadina moraju biti u kontrastu. Ako ti treba ukras na ruci, onda je dobar. Osobno sam dobio na poklon nešto slično ovome i pošto je od drage osobe nisam ga vratio ili prodao, ali sam ga vrlo brzo prestao nositi. Kad vidim sat sa zlatnim kazaljkama na zlatnoj pozadini muka mi dođe.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
ZaliazniMacan kaže...

https://www.citizenwatch.com/us/en/product/CA0295-58E.html

Gledao sam sebi ovoga pa se mislim...

Sat mi djeluje brutalno i moćno... 

A što očekuješ dođe neki lik mene uvjerava kako dizel satovi su vrh dizajna i kvalitete...  A dođe valjda isto oko 1000 kn...  

Ps imamo i mi neke hrvatske satove iz Osijeka koliko se sjećam...  Ali nemogu se sjetit imena... 

 Za ure iz Osijeka stvarno nisam nikad čuo...ako netko ima kakav info nek javi. A ovo što se tiče dizel satova...da...no comment. Što se tiče dizajna - to se zna, nema tu puno smisla pričati, nekome se sviša jedno nekome drugo, ali što se tiče kvalitete to nema veze sa onime što prodaju Citizen ili Seiko, Orient, Lorus, ili bilo koji urarski brand a za istu cijenu. I da se razumijemo...špd urarski brand ne smatram MVMT, Valuchi, Asorock, FIlipo Loretti...to su sve i dalje kineski satovi sa novo osmišljenim brandom. Doslovno kao da ja sad kontaktiram ODM-a iz kine i dogovorim proizvodnju, puno njih ima prilično jeftine cijene za izradu barem 100 kom, i peri deri. Uglavnom svi ovi gore navedeni brandovi su ista stvar kao i fashion watchevi, jer se proizvode u istim tvornicama, po istim uvjetima. 

I opet...naletio sam i među njima na pokoji koji se ističe kvalitetom, ali to je rijetkost. Međutim markteting i branding čine čuda. Tj u ovom slučaju je idealan primjer prodaja MVMT-a Movadu za 100M$ inicijalne uplate. ALi ne zbog satova, tj njihove (ne)kvalitete, već zbog snage branda, koja je vrlo pametno i brzo, počevši na Kickstarteru i sličnim platformama i preko jako agresivnog nagrađivanja recenzenata došla na visoke dolarske vrijednosti. I eto, osnivač je pokupio odlične novce, i svaka mu čast. Ali MVMT satovi...za ono zbog čega ja volim satove, meni vrijede 5 USD po komadu. Samo moj osobni stav, znam ljude koji ih vole, vole dizajn, vole ideju, i imaju ih nekoliko. ALi znam i puno više ljudi koji su ih kupili pa požalili. Samo zato jer nisu odradili istraživanje nego slijepo vjerovali onome što piše na Kickstarteru, ili Instagramu...

BlueMax kaže...

Taj sat izgleda super sve dok ti ne treba za pokazivanje vremena. Kazaljke i pozadina moraju biti u kontrastu. Ako ti treba ukras na ruci, onda je dobar. Osobno sam dobio na poklon nešto slično ovome i pošto je od drage osobe nisam ga vratio ili prodao, ali sam ga vrlo brzo prestao nositi. Kad vidim sat sa zlatnim kazaljkama na zlatnoj pozadini muka mi dođe.

 Inače bi se složio s tobom, ali za ovaj konkretan model to nije potpuno točno. Imao sam prilike vidjeti u živo i iznenadio sam se koliko je ok čitljiv u svim uvjetima osim pri slabom osvjetljenju. Znači pri dobrom i srednjem osvjetljenju je taj model skroz korektno čitljiv. Iznenađujuće, ali stvarno je tako. Nije super čitljiv, ali stvarno je korektno. Pri slabijem osvjetljenju kreću problemi koje neki konstrastniji model nebi imao, ali u odnosu na očekivanje koje sam imao kad sam ga vidio - je jako dobar.

12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
miki1981 kaže...

 Inače bi se složio s tobom, ali za ovaj konkretan model to nije potpuno točno. Imao sam prilike vidjeti u živo i iznenadio sam se koliko je ok čitljiv u svim uvjetima osim pri slabom osvjetljenju. Znači pri dobrom i srednjem osvjetljenju je taj model skroz korektno čitljiv. Iznenađujuće, ali stvarno je tako. Nije super čitljiv, ali stvarno je korektno. Pri slabijem osvjetljenju kreću problemi koje neki konstrastniji model nebi imao, ali u odnosu na očekivanje koje sam imao kad sam ga vidio - je jako dobar.

 Točno ovo boldano. U sumrak je neupotrebljiv. Ako osoba ima malo lošiji vid onda i u normalnom osvjetljenju treba staviti naočale za vidjeti koliko je sati. Na kontrastnim pozadinama ne mora (barem ja). Pod morem to posebno dolazi do izražaja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
BlueMax kaže...
miki1981 kaže...

 Inače bi se složio s tobom, ali za ovaj konkretan model to nije potpuno točno. Imao sam prilike vidjeti u živo i iznenadio sam se koliko je ok čitljiv u svim uvjetima osim pri slabom osvjetljenju. Znači pri dobrom i srednjem osvjetljenju je taj model skroz korektno čitljiv. Iznenađujuće, ali stvarno je tako. Nije super čitljiv, ali stvarno je korektno. Pri slabijem osvjetljenju kreću problemi koje neki konstrastniji model nebi imao, ali u odnosu na očekivanje koje sam imao kad sam ga vidio - je jako dobar.

 Točno ovo boldano. U sumrak je neupotrebljiv. Ako osoba ima malo lošiji vid onda i u normalnom osvjetljenju treba staviti naočale za vidjeti koliko je sati. Na kontrastnim pozadinama ne mora (barem ja). Pod morem to posebno dolazi do izražaja.

 Da, točno tako. U sumrak je nula bodova definitivno, dok je u ostalim razdobljima stvarno dosta bolji nego bi čovjek (barem ja) očekivao od "crno na crnom" sata.

10 godina
offline
Nosite li sat?

Taj sat Citizen CA0295-58E je okej ćuka. Ak ' se liku lajka, nek' ga zeme.

Ionako ekipa kupuje satove po svojem nekome ćefu. Malo gledaju realne prednosti i mane istoga. 

 

Dobar comm. od kolege forumaša miki1981.

Volim pročitati prave objektivna objašanjenja. Npr. zakaj ne uzimati satove od brendiranih marki.

Seiko, Citizen, Orient, Lorus....Japanski prozivodi za cijeli svijet. 

 

 

---

e, to sam već pitao, al' ajmo opet....dal bi u istom cjenovnom rangu uzimali Seiko ili Tissot??

Ekipa, veli Seiko, jer sa njim više dobivaš.

 

 

dzg
2 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Meni je osobno seiko ali opet ovisi...  Kod takvih satova koje znaš što dobivaš da nije kineski mehanizam onda je bitna stavka dizajn... 

 

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

BTW u americi je invicta toliko popularna da je to nevjerojatno....  Nešto slično ko u nas Nautica.... 

14 godina
offline
Nosite li sat?

Joj kad se sjetim onih Invicta Marvel i DC satova, pored toga su Diesel i kompanija vrhunac ukusa. 


Ali credit where credit is due, napravili su ovaj Submariner homage (ili explorer) pod nazivom 1953 diver i iskreno je meni stvarno jako lijep sat, pogotovo ako se nađe na nekom sniženju za cca 99€ i još da izbace root beer izvedbu. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

Taj sat Citizen CA0295-58E je okej ćuka. Ak ' se liku lajka, nek' ga zeme.

Ionako ekipa kupuje satove po svojem nekome ćefu. Malo gledaju realne prednosti i mane istoga. 

 

Dobar comm. od kolege forumaša miki1981.

Volim pročitati prave objektivna objašanjenja. Npr. zakaj ne uzimati satove od brendiranih marki.

Seiko, Citizen, Orient, Lorus....Japanski prozivodi za cijeli svijet. 

 

 

---

e, to sam već pitao, al' ajmo opet....dal bi u istom cjenovnom rangu uzimali Seiko ili Tissot??

Ekipa, veli Seiko, jer sa njim više dobivaš.

 

 

 Ovo je malo onako...ja osobno - ovisi od modela do modela. Negdje sam jednom pročitao najbolji opis za Tissot, a on kaže, da je to jedini pravi affordable luxury watch. Dakle ono na što se furaju užasni šrotovi poput Filippo Loretia i slični...to nema veze sa pristupačnošću, jer su skuplji 10 puta nego bi trebali biti a pogotovo ne sa luksuzom jer su off the shelf kinezi.

Tissot je pravi Swiss brand, koji stvarno ima kvalitetne ure, i koji se stvarno kvalitetom nosi sa drugim brandovima koji se generalno smatraju luksuznijim. Po menije je stvarno ono što ih najbolje opisuje - pristupačni Swiss made luksuz. Ok, druga je stvar sad što zahtjevi za Swiss made znak su prilično smiješni, pa neki to iskorištavaju, ali Tissot je stvarno kvalitetan brand po više nego fer cijenama za ono što nudi.

Seiko, a i Orient i Lorus kao dio Seiko grupacije, Pa Citizen, Casio, Timex...to su sve satovi s kojima kupac neće pogriješiti po pitanju odnosa uloženo / dobiveno u svojim cjenovnim razredima (barem ako kupujete online, jer ako se kupuje u fizičkim dućanima to zna biti ponekad i drastično drukčije). Ako se gleda i kvaliteta satova. Ako su kriteriji drukčiji onda to naravno nije važno.

 

ZaliazniMacan kaže...

BTW u americi je invicta toliko popularna da je to nevjerojatno....  Nešto slično ko u nas Nautica.... 

 Joj da, Invicta je ludo popularna tamo, ali i kod nas ih ima puno, ali stvarno imaju dobrih modela, NJihovi ProDiveri su stvarno dobri satovi za te novce. Ali njihova cjenovna politika mi je presmiješna. Mislim da nikad u povijesti Invicte nisu imali na webu sat na kojem je pisala cijena, lupam sad...150 USD. I gotovo. Ne oni imaju 450 USD, prekriženo pa ispod 149 USD. ili oni velilki modeli 3500 USD, prekriženo pa 1200 USD prodajna cijena. Smiješni su mi s tim. Mislim ok, to je neka praksa postala posvuda, ali mislim da niti jedan proizvođač to ne radi toliko često i agresivno kao oni. Valjda svaki sat na webu im je "na popustu" od 50ak %  Nikad ni jedna Invicta u povijesti nije prodana po MSRP 

luka94 kaže...

Joj kad se sjetim onih Invicta Marvel i DC satova, pored toga su Diesel i kompanija vrhunac ukusa. 


Ali credit where credit is due, napravili su ovaj Submariner homage (ili explorer) pod nazivom 1953 diver i iskreno je meni stvarno jako lijep sat, pogotovo ako se nađe na nekom sniženju za cca 99€ i još da izbace root beer izvedbu. 

 Da, slažem se...ta ura, po toj cijeni...nemam riječi. Mislim imam...naravno ...jer da sam ja birao napravio bi je i u originalnoj veličini, ali inače ni tih 40 mm nije loše, ali ja bi radije da je u originalnih 37, može i 38mm. Iako jasno mi je, 40 je nešto što prolazi puno više sada, čak i na donjoj granici vjerojatno onoga što se prodaje. Ali da, taj sat, za tu cijenu... super je.

12 godina
offline
Nosite li sat?

Crni je 99€

2 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Ja sam lorusa (najljepši sat što sam vidio)  kupio na ebay akciji za 55 dolara a u nas isti takav bio 800kn...  

I stvarno osobno mi je najljepši sat samo pao i doviđenja...  Nikako ga popravit...

https://ie.firstclasswatches.com/lorus-mens-blue-silicone-strap-rose-gold-rt392ex9-p-27500/

Živimo Hajduk
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
ZaliazniMacan kaže...

Ja sam lorusa (najljepši sat što sam vidio)  kupio na ebay akciji za 55 dolara a u nas isti takav bio 800kn...  

I stvarno osobno mi je najljepši sat samo pao i doviđenja...  Nikako ga popravit...

https://ie.firstclasswatches.com/lorus-mens-blue-silicone-strap-rose-gold-rt392ex9-p-27500/

 Da, uvijek online, razlike u cijeni u odnosu na fizički dućan baš znaju bit jako velike. I ne samo kod nas, i vani.

14 godina
offline
Nosite li sat?

Operacija uspjela !!!

 

Pacijent živ !!!

 

Jedino doktor ima izranjavane prste...

 

Dakle za onaj Orient Ray II sam ubrao morskopseću mrežastu narukvicu....

 

prva slika je original, druga je sama shark mesh narukvica (dobije se i 3 osovinice i oruđe za nabaciti), te treća je slika kako sad stoji na ruci...

 

molim glasove, bolja je...

 

 

 

19 oriđiđi narukvica
1 morski cucak narukvica
Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2022 11:02 (Stric_Jura).
2 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Prva mi je osobno top druga nije loša ali nije to to... 

Živimo Hajduk
4 godine
offline
Nosite li sat?

Hm nekako ta druga ne pripada tom satu. Ne znam kako drugacije reci. Jednostavno je nesto pogresno :D

14 godina
offline
Nosite li sat?

ma kolegici se više sviđa morski cucak

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Nosite li sat?

Slažem se inače da bi bilo bolje da ima "prelaz" koji bi ispunio ove ušice za prihvat narukvice (lugs)...

 

kao što original ima...

 

jedino ova "šarki" mi je ugodnija za ruku i dlakur'ne....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Moja kolekcija...
Sve da i imam,otkud mi
13 godina
offline
Nosite li sat?

Ovaj mi je Citizen uvijek bio tiha patnja, jednog dana.. A nebi bilo loše ni Bambina jednog uzet, a ni Mako-a. Nema kraja 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Nosite li sat?

Evo da i ja nabacim sliku svoje kolekcije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice