TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

poruka: 221
|
čitano: 104.472
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

trebao bi pomoc oko preporuke routera i opcenito oko postavljanja wirelessa kod sebe u stanu

dakle sada se spajam na net sa kompom zicano preko optiminog telsey cpva 202+ modema (annex a)

e sad posto, kad mi dode rodbina u goste svi bi na net i normalno ne mozes doci do kompa ni za zivu glavu

ono sto bi htio (ako je moguce) je da postavim wireless ali da mi komp ostane zicano spojen na net

imam laptop i njega im dam nek surfaju do mile volje

ono sto mi nije jasno je da li mi treba i modem i router ili samo router (annex a)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Treba ti wireless router sa wan portom kao npr: http://www.asus.com/Networking/RTN10E/ wan port sa wireless routera onda spojiš na lan postojećeg modema a laptop spojiš na lan port novog wireless routera i naravno spajaš se bežično na njega. To je jedna opcija da koristiš postojeći modem od optime ili druga opcija je da nabaviš bežični ruter sa ugrađenim adsl modemom (kao npr: http://www.diskont24.com/product.php?productid=87694) i onda možeš skroz izbaciti optimov modem/router

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2013 21:25 (dastefan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

hvala na preporuci

nego palo mi na pamet danas i nazvao optimu da ih pitam da mi zamjene za wireless

tako da sam uzeo u najam njihov modem/router, jedino je lutrija koji cu dobiti jer imaju nekoliko u ponudi

ako ne bude sljakalo kako treba otkazem i uzmem neki od ovih sto si preporucio

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

ovako imam huawei e372 usb stick na vip mrezi i ima prikljucak za antenu, radim stalno po terenu i signal zna vecinom bit banana tako da me zanima dal se moze kaka antena spojit na stik da pojacam signal....

Opali HVALA ↓↓↓
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

pozdrav opet,

 

da li mi netko moze pomoci i objasniti kako da se spojim na thomson 780i wl a mobitelom i ipadom. ja se mogu spojiti na wifi ali nemam pristup internetu. biti cu vam jako zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Jel imaš samo thompsona na mreži, nema drugih routera? Jel ti uključen DHCP na thompsonu?

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

@ dastefan

 

oprosti, prilican sam n00b sta se tice ovoga.

thomson mi je jedini router / modem. imam jedan PC spojen na njega i moj laptop preko wifi.

sta se tice DHPC, nisam siguran, kako da provjerim. gledao sam po postavkama ali to nisam pronasao.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

pozdrav

 

treba mi preporuka antene koja moze hvatati wifi udaljen tri etaze( cca 15 metara, router je u prizemlju a komp je na trecem katu). Koristio bih ga za spajanje jednog racunala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Imam ovaj router ZTE ZXHN H108L koji na sebi nema nikakve antene i kupio sam ovaj wireless adapter TL-WN722N koji nema dovoljno jacine da mi signal sa ZTE routera primi. Router se nalazi otprilike 20m.Signal mi nikad nije pun i cesto puca ili se pojavi limited access. Sta trebam uraditi da mi signal bude dobar. Spajam samo jedan racunar.

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Znači, ovako, u zadnje vrijeme dosta mi je slab wifi signal u stanu, odnosno u jednom dijelu stana ga čak i nema. Kao sto sam rekao, ta soba je dosta mala i oko nje ima dosta zidova. Router se dakle nalazi na podu u jednoj maloj sobici, koja nije u sredistu stana vec je vise na jednom kraju. U toj sobici nalazi se i baza fiksnog telefona, a u sobi do baza drugog fiksnog telefona. Bezicno se spajaju dva laptopa, 3-4 mobitela, a zicno je jos spojen playstation. Kako bih mogao pojacati signal? Sto preporucate? Navodno pomaze da se router stavi na visu poziciju.

Riječ je o t-comovom thomson routeru tg782

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 23:46 (zvone9489).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Molio bih preporuku antene ili uređaja koji je jak u preprekama, debeli zidovi (2 sloja u koso dolje), običnim uređajem jedva da ima signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice