T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.468
|
čitano: 6.442.173
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
the chosen one07 kaže...
Tirkiz kaže...

Eno A1 pustio za privatne net brzine 2 Gbps

 

Tako da nije za neočekivati da će i HT i ostali imati u ponudi 2 Gbps net ubrzo da prate konkurenciju 

 

Pa većina novih pa čak i jefitnijih matičnih ploča danas ima 2,5 Gbps LAN

 Jel ovo duže vremena ili to od prije koji dan? Jer nisam do sada vidio tu ponudu online.

 

Što se tiče LAN portova, sigurno će ići na 2.5Gbit, samo opet je pitanje koliko kom će ih biti na routeru. OK ako je router i ONT u jednom uređaju pa možeš iskoristiti taj 2.5Gbit port jer optika se ušteka drito u router. Ali što ako je ONT + zasebno router (kao što sada imam), tada konekcija između ONT-a i routera ide u 2.5Gbit port a dalje 1Gbit što mi je totalna glupost osim ako ne stave router sa 1 WAN 2.5Gbit i barem jedan LAN od 2.5Gbit.

 

 

2 Gbps na A1 je od danas dostupno, dakle novo.

Ako si mislio na Telemach routere, to dijele bar već pola godine ako ne i više, ima na starijim temama, to sam već provjerio

 

Koliko vidim, svi sve više dijele IAD za optiku - ONT ugrađen u routeru sa barem jednim 2,5 Gbps RJ-45 portom

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 13:39 (Tirkiz).
16 godina
offline
T-Com Internet

Izgleda da je T-com počeo ekperimentirat sa vectoring 30a jer mi je sa 215/40 skocio od neki dan na 250/50 nakon skoro dvije godina od kad mi je profil otvoren, jel to znaci da sam prebacen na 35b?

 

https://www.speedtest.net/result/15152234528.png

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav!

Bi li tplink Archer AX20 AX1800 bio jači do tcom-ovog ARCADYAN VRV9518BA-2C što se tiče wifija i rada. Stavio bi tcom-ov u bridge mode.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-nema potrebe za bridganjem... (izuzetak kad imaš upravo takvu potrebu, kompletnu kontrolu prometa svojom-firewall opermom i sl. i otvoreni portovi).

-jednostavno router-wan spojiš na modem-lan port i to je to.. automatika može detektirati ip-subnet-koliziju ili ručno i imaš obje mreže, tj možeš isključiti npr wlan ako želiš, no ostale moguće funcije kao telefon-iptv su stvar modema, ne tvog routera itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav!

 

Uveo sam optiku u stan i sad imam problem da mi je konektor od optike koji izlazi iz utičnice prekratak, a želio sam router staviti u komodu. Da li postoji nekakav "produžni kablić" za tu optiku? Router je Magenta Home Box. Fotke u prilogu...

 

Tnx!

 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...

Pozdrav!

 

Uveo sam optiku u stan i sad imam problem da mi je konektor od optike koji izlazi iz utičnice prekratak, a želio sam router staviti u komodu. Da li postoji nekakav "produžni kablić" za tu optiku? Router je Magenta Home Box. Fotke u prilogu...

 

Tnx!

 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...

Pozdrav!

 

Uveo sam optiku u stan i sad imam problem da mi je konektor od optike koji izlazi iz utičnice prekratak, a želio sam router staviti u komodu. Da li postoji nekakav "produžni kablić" za tu optiku? Router je Magenta Home Box. Fotke u prilogu...

 

Tnx!

 Možda ovaj kabel

15 godina
offline
T-Com Internet

-za 'produžni' klasično treba muško-ženski par-konektor (ne muško-muški..). Tražiti pod optical extension cable.. ostalo je vjerojatno jasno :)

 

-patch kabel je za npr mrežni ormarić-switch-hub, muško-muški, kao i normalan mrežni kabel cat5-6-... tj nazivi i sve ostalo je isto.

+ može i žensko-ženski + muški-patch no to su tad dva dodatna kabla-spoja itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2023 22:42 (ihush).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-za 'produžni' klasično treba muško-ženski par-konektor (ne muško-muški..). Tražiti pod optical extension cable.. ostalo je vjerojatno jasno :)

 

-patch kabel je za npr mrežni ormarić-switch-hub, muško-muški, kao i normalan mrežni kabel cat5-6-... tj nazivi i sve ostalo je isto.

+ može i žensko-ženski + muški-patch no to su tad dva dodatna kabla-spoja itd..

 Dakle, to je ovaj kabel što je kolega DDavorin stavio link? 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-ne, na linku je patch kabel, muško-muški.. ako se traži produžni tad mora postojati ženski-utučnica na jednoj strani 'lanca'.. tj trebala bi biti u zidu-utičnici dok tamo izlazi muški koji bi mogao direktno u uređaj da je dovoljno dug..

 

-zato se kablovi nazivaju patch ili muško-muški i produžni kao žensko-ženski, žensko-muški kao najjednostavnije objašnjenje laicima što-kako gledati na utičnici tj za očekivati je da svi razumiju ako vide muški konektror kakav je ženski, suprotno-negativ ne identičan ili ''pimpek'' :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
T-Com Internet

Mislim da čovjeku treba komad optičkog kabela i ženski-ženski spoj, SC/APC-SC/APC. Nešto kao link .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

-ja mislim.. da su u šumici? :) .. pa dobro ljudi, imate li oči? lijepo je pomoći, no čemu na ćoravo, kontraporduktivno :)

 

-iz zida ima kabel, muški, spaja uređaj, muški kabel jer su sve utičnice ženske.. tj da nije problem nedovoljna duljina iz zida spojio bi i to je to..

zato sad, (elementarna matematika na prste) .. treba produžni, muško-ženski, jer iz zida ide muški i na njega ne može spojiti muški, nego isključivo ženski, dok u uređaj ide muški.

-ako nabavi žensko-ženski, tad mu opet treba patch kabel, muško-muški, jer ženski ne može spojiti na uređaj koji je također ženski-utičnica.. tj tad treba dva kabla, koji kad se spoje opet daju muško-ženski-produžni, no to su tad dva kabla, cijena, spojevi.. itd

 

patch kabel = muško muški, spajaju se utičnice, switch-router-mrežna utičnica na računalu.. tj ženske utičnice. Tj normalan kabel je patch kabel, s obje strane muški konektror rj45.. dok je patch recimo kraći za mrežni ormarić kao razlika u dužini-nazivu, tj kad se kupuje mrežni kabel ili patch kabel to je isto tj pitanje je samo dužine, pa će mrežni kablovi kao artikli u trgovinama biti 3-5-10-30m.. dok će patch biti 30cm-50cm.. ista stvar.

 

produžni, uvjek ima muško-žensku stranu, bilo koji konektor, vga-dvi-usb-sata.. možete spojiti 'u krug' sam u sebe jedan kraj s drugim, to razumije i čoban niže klase? :) .. strujni produžni, mrežni... bilo koji, muško-ženski.

 

-ženski, obično utičnica, zidna, uređaj, računalo.. utičnica, u našem jeziku ženskog roda dok je konektror muškog.. i naravno u utičnicu se utakne-ukopča konektror, audio-video.. bilo koji, mrežni i naravno u žensku utičnicu možemo uključiti samo muški konektor.

 

-pravila, kablovi bez oznake (spola) su obični, patch-straight, muški..

-utičnice su ženske, negativ muških, suprotne..  u njih utaknemo muški konektor.

-produžni, oboje, s jedne strane jedno, s druge drugo.. jer postojeći kabel je muški i ako ga želimo produžiti moramo ići ženskim konektorom, dok je odmaknuti cilj ženska utičnica u kojoj bi kratki kabel bio utaknut da je dovoljno dug.. i tamo mora ići muški konekor.. tj žensko-muški ako gledamo postojeće stanje žice i spajanje kao smjer.. (mada će se u rečenici obično reći muško-ženski, jer su muški u prednosti kao jači-veći-povijest patrijarhalnog društva ili što već..) :)

 

-treba li još opisa-objašnjenja? :) ili nagađanja što netko treba? pogled i zna se što treba.. 'spojiti ovo s ovim' to mora svaka osoba moći zaključiti, tj lakše nego pročitati ovaj post, zar ne? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
midzan21 kaže...
Memphis kaže...
midzan21 kaže...
Memphis kaže...
...

 Ne znam u mojem slučaju ne. Moram zvat 10tak puta da bi poslali tehničara. Do sad je bilo jedno 6-7 t-comovih tehničara i oni isto kad dođu ili nemaju pojma ili sviraju xurcu. Jedan mi je rekao da je to do rutera ja reko nije novi je nema ni mjesec dana. Veli ne ne to je do rutera metne novi i ode i opet ista stvar. Drugi mi napisao da su krive moje kućne instalacije, poslije kad više nisu imali kaj izmišljat onda bi nešto čačnuli na stupu i kao sad je ok i odu ili neka probam pa ako ne radi da zovem ponovo. Nekad se ne bi ni javili kad dođu nego samo dobim SMS poruku da je kvar sad riješen a nije. I tako ukrug. A ja moram zvat nekoliko  puta da bi telemach posalo tehničara. Iako i oni sami kažu da je linija u kvaru. Sad mi je pak telemach neki dan opet poslao novi ruter a nije do njega. Tak da se neću više igrat pokvarenog telefona. Preći ću na HT pa ću im prijavljivat kvar sve dok ga ne riješe ili neka me spoje na drugu paricu. A onda se vraćam na Telemach.

 tl;dr - i da pređeš u ht spojili bi te na bolju paricu koju bi spušio (s proštenjem) da pređeš natrag na telemach.

 

malo detaljnije, većina grešaka koju nam šalju drugi provideri su većinom na njihovim zakupljenim paricama, tako da, i da netko iz ht-a izađe riješiti stvar teško da bi to mogao po njihovim zakupima.

 

a za cijene max2 bez magente, samo ću reći - nije isplativo, niti za nove korisnike, isplativije je uzeti max3, realna razlika je svega par eur, te je fakat bolje slozit max3 combo, neovisno o magenti ili ne i po uo, bez uo je sve too much, uklj. postavljanje nove parice.

 

napomena: zaposlenik firme, mogu napraviti provjeru ht mogucnosti, javis se na pm sa adresom i br telefona da vidim sto se moze ovih dana tijekom smjene

 ma paketi su mi manje bitni jer ja tamo to tamo jako rijetko koristim, svega par puta mjesečno, većinom vikendom i to ne svaki. Tak da što god plaćam mi je previše ali eto druge nema. Inače TV imam riješen preko telemacha free. Koliko me ovo izludilo platio bi i 50 eura samo da konačno više normalno radi. Imaš PM.

 

Hoćeš reć da HT uvaljuje lošije parice u zakup a sebi ostavlja bolje? I zakaj HT-ovi tehničari ne mogu riješit problem ako je parica u zakupu i oni je održavaju?

 Iskreno ću reći, HT ne uvaljuje lošije, ali ekipa koja koristi u najmu ih baš i ne održava, ili si sami opdaberu one koje su "slobodnije", a ispadne slabija ili starija infra pa se zbog toga treba duže natezati s HT-om da se stvar riješi (ili pak nikad ne riješi). Ovo govorim kao korisnik A1 usluga kod kuće, sad preko optike, ali prije preko bakra pa je bilo više natezanja da uopće HT tehničari pogledaju, jave da je puknut vod A1, pa su onda oni morali izlaziti i prespajati što je bilo onda pak grupna smetnja, dobar dio ulica je bio, ali i ostao A1 sad pa su oni morali sami ganjati da se ispravi kad smo bili na GO/ljetu. HT daje najbolje što može, a sad je dalje na zakupnicima da brinu kakav je do kraja izvod do korisnika, hoće li biti problema ili neće.

 

Vidio PM, u njemu ti odgovorim sve što nije najjasnije.

 Bio mi ovaj vikend HT uključio uslugu. Teška banana. Parica ista, sve isto. Brzina čak u uploadu 2bita manja nego kod Telemacha. Sad treba vidjet koliiko će biti stabilna. Tak da trenutno ništa nisam dobio prelaskom na HT.

16 godina
offline
T-Com Internet

Večeras mi je HT blokirao Internet na skoro sat vremena. "Pukla veza" negdje oko pola 1 ili točno u pola jedan. I onda 45+ minuta agonije.

Provjeravao routere (Asus, Speedport), prespajao wan/lan, restartao, resetirao, provjeravao postavke, isprobavao svašta samo da osposobim i nije htjelo, ugasim wifi na mobitelu da koristim 4G/5G i nestane na minutu i mobilni signal na obje SIM kartice. Nazovem s mobitela 08009000, prolazim kroz meni i u trenutku kada je "svi agenti su trenutno zauzeti" proradi Internet kao da nikakvog kvara nije bilo. Banda.

Ne mogu se još maknuti s njihove parice, nemam valjanje alternative, Pro-ping optika prošla prije godinu i pol ispred kuće al im HT neda spoj na državnu optiku...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Evo, riješio sam problem oko produživanja optike i to sa ovom kombinacijom:

 

https://www.pcshop.hr/nfo-adapter-sc-apc-sm-duplex/NFO-ADP-30044/product/

 

i

 

https://www.pcshop.hr/nfo-patch-cord-sc-apc-sc-apc-singlemode-9-125-g657a1-simplex-1m/NFO-PCSSM-05054/product/

 

Nisam imao vremena čačkati po netu za kabel kakav je preporučio ihush, ali bitno da funkcionira... 

 

I sad imam još dva problema:

 

1. imam brzinu od 200/100 i događaju mi se povremeni padovi brzine. npr. u nedjelju ujutro brzina mi je pala na 60/65, resetirao sam modem i sve se vratilo u normalu, dok je kasnije popodne opet pala na istu. Nisam ništa dirao i jučer popodne opet mi se brzina vratila u normalu?

2. preselio sam iz starog stana gdje sam imao ADSL i predao sam zahtjev za preseljenje priključka za novi stan ali da bude optika. I sada mi dolaze dva računa: jedna za ADSL i jedan za optiku?

 

Nisam još nikoga kontaktirao u T-Comu radi toga, pa ako netko ima iskustva s tim...  

 

Tnx.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet

Vezano za racun:

 

ako si koristio adsl u starom stanu npr. do 15.8. a od 16.8. optiku u novom stanu onda ce ti doci 2 racuna. svaki za svoje obracunsko razdoblje.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mislim da su mi tehničari priključili optiku u 7. mj. jer sam za taj mjesec dobio dva računa, klasični ADSL (34,04€) i za optiku umanjeni (20,99€),  dok sam za kolovoz dobio oba računa na 34,04€.

3 godine
offline
Re: T-Com Internet

Onda si nešto krivo iskomunicirao s njima, usluga (ADSL) na staroj adresi ti nije ukinuta uopće.

 

Piši HT-u preko chata i reci da je bilo u pitanju preseljenje priključka, promjena na optiku i da ti storniraju ADSL uslugu nakon što je priključena optika na novoj adresi.

 

Ne zaboravi da je ADSL oprema u najmu i da im to moraš vratiti.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

 

zeryx kaže...

Vezano za racun:

 

ako si koristio adsl u starom stanu npr. do 15.8. a od 16.8. optiku u novom stanu onda ce ti doci 2 racuna. svaki za svoje obracunsko razdoblje.

tocno tako, prvi racun dolazi proporcionalno sa vremenom koristenja usluge, a iduci trebaju dolaziti samo za uslugu koja se koristi.

kule kaže...

Mislim da su mi tehničari priključili optiku u 7. mj. jer sam za taj mjesec dobio dva računa, klasični ADSL (34,04€) i za optiku umanjeni (20,99€),  dok sam za kolovoz dobio oba računa na 34,04€.

 hmm, ovo je malo sketchy situacija, nazovi szk da se pogleda i riješi te odradi umanjenje računa za adsl jer je trebalo ići proprcionalno vremenu uporabe usluge tj prebacivanja bakar-optika, te micanje da se ne naplaćuju 2 računa više ako se ne koristi bakar

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
13 godina
online
Re: T-Com Internet

mozda je slucajna greska...

 

kad sam dobio optiku onda je sklopljen novi ugovor. i na sljedecem racunu su mi zaracunali sljedece:  naknada za prijevremeni raskid ugovora - 369,19 kn.

 

javio sam im se i objasnio da nisam nista raskinuo nego s ADSLa presao na optiku. Odmah su odgovorili da je greska i da stavka ide na otpis i da ne moram platiti.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

ne znam zašto neće citirati, al odgovor za 191x7 na "Večeras mi je HT blokirao Internet na skoro sat vremena. "Pukla veza" negdje oko pola 1 ili točno u pola jedan. I onda 45+ minuta agonije....."

 

nije samo tebi, susjedu na ht-u i meni na iskonu ista stvar noćas oko 00.30 ili tako negdje, vjerojatno nekakav manji kvar kod njih

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2023 14:21 (Ico2005).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ja bih ipak rekao veći kvar. Pukao unlimited 4G isto oko pola jedan u noći, ali nije proradio do jutros. Zašto? Završio u roomingu kojeg sam blokirao na routeru... Oko 7 ujutro ubacio A1 karticu i radi bez problema. Prvo sam krivio svoju baznu stanicu, ali izgleda da je problem bio daleko šireg tipa...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

mozda je slucajna greska...

 

kad sam dobio optiku onda je sklopljen novi ugovor. i na sljedecem racunu su mi zaracunali sljedece:  naknada za prijevremeni raskid ugovora - 369,19 kn.

 

javio sam im se i objasnio da nisam nista raskinuo nego s ADSLa presao na optiku. Odmah su odgovorili da je greska i da stavka ide na otpis i da ne moram platiti.

 Da, ipak je bila greška, nisu uklonili staru uslugu. Problem će riješiti kroz nekih tjedan dana... 

 

Sad sam izmjerio brzinu, opet je pala na 60/60... Imam broj od tehničara pa ću vidjeti u čemu je stvar...

 

Btw, moja stara ima isto tako optiku i u istom smo kvartu i brzina je bila 60/60 ali se nisam zamarao oko toga...

11 godina
offline
T-Com Internet

Neradi mi internet, od jednom puf i više ne mogu spojiti pppoe konekciju, a zanimljivo telefon i spoj sa centralom radi

 

Edit:

Proradilo kako je i prestalo

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 14:33 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Stigla optika danas ali su mi na MaxTV-u nestali programi???

Imam HBO premium i Prosireni paket, nista od toga nema vise...

 

Jel se to nesto automatski prekine ili ih treba zvat ta mi to omoguce?

 

EDIT:
Nikakav novi ugovor ili slicno nije potpisano/mijenjano...samo su stavili optiku umjesto bakra

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 13:08 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet

ako si presao s bakra na optiku onda bi trebao ici i novi ugovor. ili neka vrsta novog ugovora.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

mozes mi dati podatke na privat pa pogledam u smjeni sutra, te ako nesto bude trebalo jos dodatno potpisati (a trebati ce, jer kad ide optika ide novi uo) moram zvati.

 

i da, za sve, potvrđen je android stb koji će dolaziti za upgradeane korisnike maxtv-a tj one kojima se odradila migracija. počinje puštanje istih krajem mjeseca u opticaj samo ekipi koja ima min 20mbps bakar ili sigurnu optiku neovisno o brzini.

 

ps.: zaposlenik koji moze to rijesiti :)

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
midzan21 kaže...

mozes mi dati podatke na privat pa pogledam u smjeni sutra, te ako nesto bude trebalo jos dodatno potpisati (a trebati ce, jer kad ide optika ide novi uo) moram zvati.

 

i da, za sve, potvrđen je android stb koji će dolaziti za upgradeane korisnike maxtv-a tj one kojima se odradila migracija. počinje puštanje istih krajem mjeseca u opticaj samo ekipi koja ima min 20mbps bakar ili sigurnu optiku neovisno o brzini.

 

ps.: zaposlenik koji moze to rijesiti :)

 nemoj zaboraviti ispuniti anketu :)

 

p.s nece dobit android stbove, samo je platforma nadograđena, daj dio sa androidom ide zasebno

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 13:01 (dado16).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
midzan21 kaže...

mozes mi dati podatke na privat pa pogledam u smjeni sutra, te ako nesto bude trebalo jos dodatno potpisati (a trebati ce, jer kad ide optika ide novi uo) moram zvati.

 

i da, za sve, potvrđen je android stb koji će dolaziti za upgradeane korisnike maxtv-a tj one kojima se odradila migracija. počinje puštanje istih krajem mjeseca u opticaj samo ekipi koja ima min 20mbps bakar ili sigurnu optiku neovisno o brzini.

 

ps.: zaposlenik koji moze to rijesiti :)

 Kome se moramo javiti i što tražiti LOL !!!!

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Stigla optika danas ali su mi na MaxTV-u nestali programi???

Imam HBO premium i Prosireni paket, nista od toga nema vise...

 

Jel se to nesto automatski prekine ili ih treba zvat ta mi to omoguce?

 

EDIT:
Nikakav novi ugovor ili slicno nije potpisano/mijenjano...samo su stavili optiku umjesto bakra

Meni su zaboravili "negdje" kliknuti da imam MaxTV, stalno je bacao onaj x3-nešto-nešto... Nazvao SZK, ovaj promrmljao nešto u stilu koji idiot je radio ovu konfiguraciju i za 5min radi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice