A1 kućni internet - optika izdvojena tema

poruka: 916
|
čitano: 577.275
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Kido Butai kaže...
PicekGlista kaže...
Kido Butai kaže...

A1 pokućni - skidam nešto veće preko torrenta, cca 200 GB i zadnja 2 dana download je užasan, tipa 50 kb/s. Speedtest pokazuje brutalne brzine. Kako onda A1 ograniči download torrenta?

Ne ograniči A1 nego je premalo seedera ili seederi ograničili upload.

 Nije to, torrent ima seedera masu. Tj. da budem jasniji nijedan od 5 torrentata koje imam aktivne se ne downloada normalno.

 dok sam imao njihove mobilne usluge, to su radili i sa netflixom u nekim terminima... jednostavno nije islo vise od 720p, 4k je bio samo san...ukljucim vpn radi normalno....tako da ukljuci vpn ako mislis da oni ogranicavaju

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
playertwo kaže...

Pozdrav, imam problem, ugovorio sam opticki internet od A1 i došli su mi tehničari provuci kablove, kad su htjeli od stupa dovuci kabel do moje kuće, nisu dobili dopuštenje susjeda preko čijeg posjeda bi kao kabel prolazio (zračnim putem, nadzemno), ne znam što da radim.. jel imao netko sličnu situaciju?

 Ono što bih ja u tvom slučaju napravio je slijedeće.

Onako ljudski bih otišao kod susjeda i pitao jel opće to istina i pitao razlog zašto neda, moguće da se tehničarima nije radilo pa su rekli za tu priću.

Ukoliko susjed kaže da on to ne dozvoljava pitaj ga fino zašto i objasni o ćemu se radi. Ne znam konstrukciju terena, no cudno mi je da kabel ide preko susjedove parcele. Ukoliko već bakreni kabel prolazi kroz njegovu parcelu ne vidim razloga zašto ne bi dozvolio da se taj makne i stavi novi optički kabel.

Kažem tu mi je sve ćudno fino lijepo ako ne znas tko je vlasnik mozes na internetu provjeriti tko je vlasnik.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Pozdrav, prosli tjedan su mi spojili optiku A1 300/150, router zte. Brzina je super neko vrijeme (oko 300), a onda padne na oko 90mbps. Pokusao sam preko digitalnog tehnicara i na kraju trazi da resetiram router, sve bude ok pa opet brzina "lock" na oko 90. Nije normalno svako malo resetirati router za svaki pad brzine.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Pitanje za one koji imaju optiku. A1 je za 4.11. ove godine najavio početak radova na postavljanju optike u moj kvart(Kozari putevi). Dal' se A1 donekle drži tih datuma početka postavljanja optike ili znaju kasniti?
Samo za usporedbu, HT je najavio planirani početak radova na postavljanju optike za 4.1. ove godine, pa još ništa nije krenulo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2024 9:40 (Conan_Zg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
mojbananko kaže...
Pozdrav, prosli tjedan su mi spojili optiku A1 300/150, router zte. Brzina je super neko vrijeme (oko 300), a onda padne na oko 90mbps. Pokusao sam preko digitalnog tehnicara i na kraju trazi da resetiram router, sve bude ok pa opet brzina "lock" na oko 90. Nije normalno svako malo resetirati router za svaki pad brzine.

 

Da li je to preko LANa ili WiFi?

10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Preko wifi, iako nema drugih uređaja uključenih tj.moj i ženin mob te sam testirao odmah do routera. Neznam kako drugacije to može bit osim ako A1 ne ogranicuje brzinu korisnika.
Instalacija je nanovo postavljena tj. doveden je opticki kabel izravno iz šahte do routera.
3 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ne, nego ti je wifi podlozan svakakvim smetnjama a ni njihovi routeri nisu nesto po tom pitanju

Brzina se uvijek sluzbeno mjeri preko LAN kabela
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Znam za to ali mi nije jasno kako mogu imat 300+, a onda nakon sat oko 90 i ne ide vise dok mi je router 3m ispred mene na polici, a nikakve druge uređaje nemam spojene na njega niti nista nema prepreke između router i mene na kauču. A onda preko digitalnog tehnicara napravim restart routera i onda se opet sve vrati u normalu neko vrijeme.
Procitao sam njegdje na forumu da A1 limitira određenim (nezahtjevnim) korisnicima brzinu dok njima to ne smeta ili se u to ne razumiju i to tako ide dok može.
3 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Kad ti padne brzina preko WiFi-ja, izmjeri preko LAN kabela i kompa/laptopa pa javi jel isto pala ili je puna brzina

15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
mojbananko kaže...
Znam za to ali mi nije jasno kako mogu imat 300+, a onda nakon sat oko 90 i ne ide vise dok mi je router 3m ispred mene na polici, a nikakve druge uređaje nemam spojene na njega niti nista nema prepreke između router i mene na kauču. A onda preko digitalnog tehnicara napravim restart routera i onda se opet sve vrati u normalu neko vrijeme.
Procitao sam njegdje na forumu da A1 limitira određenim (nezahtjevnim) korisnicima brzinu dok njima to ne smeta ili se u to ne razumiju i to tako ide dok može.

Za wifi se spoji na sučelje modema i razdvoji si mreže na 2,4 i 5 GHz frekvencije.

Na 2,4 GHz imaš manje brzine s većim dometom, na 5 GHz imaš kraći domet uz veće brzine.

A za ispravno mjerenje brzine samo jedan uređaj spojiš LAN kabelom i radiš speedtest na hakometar aplikaciji.

9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Kod nas je lokalni Pro-Ping Telekom krenio 1.5 sa provlačenjem optike po banderama ,a tako je i objavljeno na Hakom stranicama,mislim da A1 isto tako radi.

-
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Sve je u redu, moja greška. Na lan kablu vuče punu brzinu. Na kraju sam uz malo surfanja došao do informacije o ručnom postavljanju kanala 2.4 i 5 bandom u routeru. U routeru je bilo namješteno na auto pa je na određenim kanalima bila manja brzina. Sad kad sam sam postavio određeni kanal vuče punu brzinu. Zahvaljujem na pomoći
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Conan_Zg kaže...
Pitanje za one koji imaju optiku. A1 je za 4.11. ove godine najavio početak radova na postavljanju optike u moj kvart(Kozari putevi). Dal' se A1 donekle drži tih datuma početka postavljanja optike ili znaju kasniti?
Samo za usporedbu, HT je najavio planirani početak radova na postavljanju optike za 4.1. ove godine, pa još ništa nije krenulo.

 

horihoro kaže...

Kod nas je lokalni Pro-Ping Telekom krenio 1.5 sa provlačenjem optike po banderama ,a tako je i objavljeno na Hakom stranicama,mislim da A1 isto tako radi.

 

Mali update stanja.

Prekjučer je bio neki terenski agent ili što već od A1 i tražio potpisivanje neke privole, valjda da nas mogu kontaktirati i sl. Rekao je da su počeli sa radovima i da bi trebalo biti gotovo do Nove godine(malo mi je to preoptimistično, al' ajd..), a i ja sam danas vidio majstore sa onom košarom za rad na visini kako montiraju one željezne obruče na bandere. Jučer sam dobio SMS poruku od A1 da će na mojoj adresi uskoro biti dostupan optički internet i da nazovem taj i taj broj i da se predbilježim za instalaciju usluge kad bude dostupna na adresi. Nazvao sam, dogovorio i rekli da imam probni period od 14 dana i da plaćanjem prvog računa prihvaćam uvjete i da se ugovor smatra sklopljenim. Eto, vidjet ćemo dalje..

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2024 21:02 (Conan_Zg).
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Sve ovo sam i ja prošao, još krajem prošle godine. Još uvijek me nisu spojili. Niti se išta radi po tom pitanju. Ista šema je bila - evo stiže do Nove godine... SB nam je prvi na redu nakon praznika i slično... Tako da ne očekuješ previše, da ne kažem - prerano... Ormarić u susjednoj ulici su postavili i otad skuplja prašinu... I dalje mi je mobilni internet jedina mogućnost...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Daj mi reci koji si switch uzeo 2.5 Gbit i di ih ima?
u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
3 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
keki kaže...
Daj mi reci koji si switch uzeo 2.5 Gbit i di ih ima?

 

Imate sada mali Ubiquiti UniFi Flex 2.5G 5-port switch za nekih 60-tak €, vjerojatno najjeftiniji 2,5 Gbps switch kome je dosta 5 portova, podržava i VLAN-ove

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2024 9:06 (Tirkiz).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice