A1 kabelski internet

poruka: 550
|
čitano: 298.120
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
A1 kabelski internet

Produljio uslugu. Uzeo onaj Giganet. Bio tehničar danas. Fritza nije ni mijenjao, a repeater nisam ni spajao.

 

Kak se trenutno primarno spajam prek wifija na kompu (5 GHz), nemam mogućnost provjerit jesu li aktivirali uslugu. Jer brzina wifija mi je niža nakon što je resetirao router...

 

Jel to oni automatski nakon dolaska tehničara puste onu default najnižu brzinu pa nakon 24 sata puštaju ugovorenu?

 

Nemam mogućnost spojit prek etherneta i provjerit. Osim desktopa na kojemu sam spojen prek 5GHz imam laptop na kojem nemam ethernet port...

 

Edit, sad gledam WiFi postavke za 5 GHz i ovo mi je nejasno. Nekada sam dobivao brzine preko 400, pa i preko 500 Mbit. Sad vidim da je max data rate possible 400/400.

 

Edit 2: skužio konačno. Channel settings mi je bio na automatic. Morao sam odabrat WiFi 6. Kreten.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 16:31 (p3r02d3r0).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
p3r02d3r0 kaže...

Produljio uslugu. Uzeo onaj Giganet. Bio tehničar danas. Fritza nije ni mijenjao, a repeater nisam ni spajao.

 

Kak se trenutno primarno spajam prek wifija na kompu (5 GHz), nemam mogućnost provjerit jesu li aktivirali uslugu. Jer brzina wifija mi je niža nakon što je resetirao router...

 

Jel to oni automatski nakon dolaska tehničara puste onu default najnižu brzinu pa nakon 24 sata puštaju ugovorenu?

 

Nemam mogućnost spojit prek etherneta i provjerit. Osim desktopa na kojemu sam spojen prek 5GHz imam laptop na kojem nemam ethernet port...

 

Edit, sad gledam WiFi postavke za 5 GHz i ovo mi je nejasno. Nekada sam dobivao brzine preko 400, pa i preko 500 Mbit. Sad vidim da je max data rate possible 400/400.

 

Edit 2: skužio konačno. Channel settings mi je bio na automatic. Morao sam odabrat WiFi 6. Kreten.

 

 

 

 Spoji se na router pa tamo vidi koliko dolazi do routera. Nisam doma pa ne mogu zaljepiti SS di se nalazi to . 

 

Ugl 192.168.X.X -> username i pwd i onda u jednom od izbornika s lijeve strane odabereš Network ili Internet i pokaže ti koliki je DL/UP do tvog routera. 

 

Dalje brzina na krajnjem uređaju ovisi o drugim stvarima( wifi signalu, kanalima , NIC itd)

 

EDIT: još spavam tekk sad vidim da si riješio :) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 10:25 (BoomerCRO).
14 godina
offline
A1 kabelski internet

Kod kuće sam imao Supernet (u/d=200/20), samo internet, router u bridge modu. Ugovor mi traje još 9 mjeseci. Prije 2 mjeseca kontaktirao sam szk, ne bi li me prebacili na Meganet za iste pare (300/30), ali su me odbili. Prije neki dan sam opet nazvao szk i, začudo, digli me na veću brzinu, bez ikakvog produženja ugovorne obaveze.

Pa stoga eto i jedne pohvale za cure i dečke iz A1...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 kabelski internet

EXKLUZIV - NETFLIX na A1

 

S obzirom da ekipa s filmskim paketom broji zadnje dane s gratis HBOmax (nakon toga može "dobiti" isti za veću cijenu nego direkt kod HBO !?), pričalo se o suradnji s Netflixom i gratis uz filmski ( u A1 Austrija je  već gratis uz ugovor na 24 mjeseca).

Dakle,  ništa (skoro) , evo i zvanično:Aktiviraj Netflix uz A1 i iskusi više zabave, akcije i uzbuđenja! | A1 Hrvatska

 

Gratis 6 mjeseci jedino za osnovnu , sirotinjski, paket od 5 eura - 1 korisnik, 720p (akcija vrijedi samo do 31. 3. 2024. pa poleti narode, dok nije nestalo)

ostalo -iste cijene kao direkt Netflix - dakle to je strateška suradnja A1 i Netflixa, vezano za austrougarsku koloniju, koja je nekim slučajem u zajedničkom EU tržištu.

Bio sam skeptičan , no neka je nada u meni i dalje tinjala da će se A1 Hrvatska trgnuti i početi misliti kako zadržati korisnike, no kontinuiranim ukidanjem paketa i programa, dodatnim naplaćivanjem uređaja i usluga, dizanjem cijena itd. guraju ljude od sebe.

 

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Čekaj, vi ste ozbiljno mislili da će A1 ponuditi Netflix u paketu bez dodatne naknade? 

 

Pa A1 da može bi ti internet naplaćivao po brzini+vremenu provedenom na istom. 

14 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Čekaj, vi ste ozbiljno mislili da će A1 ponuditi Netflix u paketu bez dodatne naknade? 

 

Pa A1 da može bi ti internet naplaćivao po brzini+vremenu provedenom na istom. 

 Ne znam kak se toga nitko nije sjetio. Moglo bi se vrijeme mjeriti u jedinicama koje bi se nazvale recimo impulsi i trajali bi po 1 minutu. Mogla bi i neka muzika svirati tijekom spajanja na internet.

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Ili da uvedu naknadu za korištenje njihove terminalne opreme, pogotovo na optici. Budući da njihovu opremu ne možeš izbaciti jer se radi o ONT+router kombu. 🤑💰💶

6 godina
offline
A1 kabelski internet

Baš me zanima hoće li promet na netflixu biti free ili će se računati u paketu potrošeno kao i sve ostalo

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Čekaj, vi ste ozbiljno mislili da će A1 ponuditi Netflix u paketu bez dodatne naknade? 

 

Pa A1 da može bi ti internet naplaćivao po brzini+vremenu provedenom na istom. 

 Pa u svoj centrali A1 Austrija su dali gratis Netflix 24 mjeseca (koliko traje ugovorna obveza) u svim paketima (brzinama)  internet+tv. A kod nas danas show za medije, strateško partnerstvo, bla bla..., zabavljaju se novinari ,jede se, pije , i u konačnici jedina pogodnost je plaćanje Netflix po istoj cijeni kao i da nema strateškog povezivanja- e to je strategija .

Da netko od novinara ne upita zašto politika kompanije nije ista u HR i A (ipak smo isto tržište).

Evo, čekam i članak u BUG-u, koji će biti hvalospjevna kopija korportativne objave za medije A1 (bez kritičkog osvrta)

By the way, imam super internet paket (200/20) koji ističe za cca godinu dana i, normalno, nema opcije gratis osnovnog paketa 6 mjeseci - tek toliko o postojećim korisnicima. Očigledno očekuju da potrčim promjeniti paket.

Dakle, vraćamo sa torrentima. Novce za legalno su mi već uzeli. 

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
DalmatHR kaže...

Baš me zanima hoće li promet na netflixu biti free ili će se računati u paketu potrošeno kao i sve ostalo

Ovo više ne smiju raditi zbog zakona EU. Bilo kakvo priotiziranje prometa prema određenom servisu krši neutralnost interneta koja je zakonom zaštićena u EU. Zbog toga mobilni operateri nemaju više onih opcija da se promet ne računa prema određenoj usluzi.

mr.potter kaže...

 Pa u svoj centrali A1 Austrija su dali gratis Netflix 24 mjeseca (koliko traje ugovorna obveza) u svim paketima (brzinama)  internet+tv. A kod nas danas show za medije, strateško partnerstvo, bla bla..., zabavljaju se novinari ,jede se, pije , i u konačnici jedina pogodnost je plaćanje Netflix po istoj cijeni kao i da nema strateškog povezivanja- e to je strategija .

Da netko od novinara ne upita zašto politika kompanije nije ista u HR i A (ipak smo isto tržište).

Evo, čekam i članak u BUG-u, koji će biti hvalospjevna kopija korportativne objave za medije A1 (bez kritičkog osvrta)

By the way, imam super internet paket (200/20) koji ističe za cca godinu dana i, normalno, nema opcije gratis osnovnog paketa 6 mjeseci - tek toliko o postojećim korisnicima. Očigledno očekuju da potrčim promjeniti paket.

Dakle, vraćamo sa torrentima. Novce za legalno su mi već uzeli. 

Kakve to veze ima? Telemach u Sloveniji nudi EON u svim mobilnim tarifama, pa i najmanjoj. Vivacom u Bugarskoj u svim mobilnim tarifama nudi sve neograničeno, uključujući i neograničen internet; jedina razlika je u internetskoj brzini, a kod nas Telemach nudi nešto sasvim treće.

 

To što jedna kompanija unutar iste korporacije ima nešto u ponudi, ne znači da će imati apsolutno sve sestriske kompanije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 19:30 (Marko :D).
4 mjeseca
offline
Re: A1 kabelski internet
mr.potter kaže...

By the way, imam super internet paket (200/20) koji ističe za cca godinu dana

 Jednim telefonskim pozivom zatraži da ti puste trenutno 300/30.

Ništa ne utiče na ugovor ili bilo što.

Ja sam nazvao, pitao.. za 3 minuta dobio 300/30. Potrebno isključiti i uključiti ruter.

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Maskeron kaže...
mr.potter kaže...

By the way, imam super internet paket (200/20) koji ističe za cca godinu dana

 Jednim telefonskim pozivom zatraži da ti puste trenutno 300/30.

Ništa ne utiče na ugovor ili bilo što.

Ja sam nazvao, pitao.. za 3 minuta dobio 300/30. Potrebno isključiti i uključiti ruter.

 Pa zar ne ide novi router za 300 ?. Imam Ubee-ja sa docsis 3.0

4 mjeseca
offline
A1 kabelski internet

Ja sam ubee dobio kada sam dolazio na 150/15.

Onda su ponudili 200/20 i dobio sam Technicolor.

Onda sam slučajno vidio da postoji 300/30 i telefonski podigao na 300/30

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
A1 kabelski internet

200\20 sam ja imao do nedavno uredno na Ubee-u, Technicolor sam dobio kod prelaska na 1000\100

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
A1 kabelski internet

Evo ja nakon dugo vremena povirio njihovu ponudu.

Jel se mi preko kabela zovemo Mega net.. kakav je ovo upload do 150Mbita?

Kada je ovo krenulo?

 

Edit:

Zvao i pitao. Mi na kabelu ostajemo sa uploadom do 30Mbita.

Optika može imati Mega net i Giga net. I sada ispada da Mega net (a tako su uvijek nas na kabelu zvali), mogu uzeti optički korisnici. Ne moraju Giga net.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 18:53 (Maskeron).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
A1 kabelski internet

ne znam kad su to uvalili u ponudu, ali ja se nadam da mi neće smanjivati ovih 100mbit upload koje trenutno imam (uz 1000mbit download) na kablu isto (dobiveno produljenjem u 8. mjesecu 2023.)

 

tad su negdje počeli nudit i ovaj 2gbit na kablu

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
A1 kabelski internet

Razgovarao sam sa tehničkim odjelom i kasnije sa prodajom.

Dobro sam ih upozorio da temeljito pogledaju što im piše na monitoru...tko sam, gdje sam, na čemu sam.

Ne.  Sustav izbacuje 300/30. Nema dalje.

Pitam 10 puta, jeste vi sigurni da nitko na kabelu ne ide preko 30 Mbita... da jesu.

Eto, zvao maloprije.

Jesi ti siguran da nemaš nekakvu optiku ispred tog kabela?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Na tvoju žalost, u pravu su. Brzina Mega NET paketa na kabelu uključuje 30 Mb/s upload, dok je u Giga NET paketu 100 Mb/s.

 

Na optici pak druga priča, Mega NET ima upload do 150 Mb/s, a Giga NET do 1 Gb/s.

10 godina
online
Re: A1 kabelski internet
Maskeron kaže...

 

Jesi ti siguran da nemaš nekakvu optiku ispred tog kabela?

 

u stanu nemam optiku sigurno, ne znam iskreno što je u zgradi, vjerojatno postoji i mogućnost optike, ali nije mi trebala kod produljenja jer mi je neisplativo - ovih 1000/100 je sasviim ok za moje potrebe...

 

prije toga sam skoro 2 godine bio na onih 200mbit

6 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Upravo sam zvao, isto imam 200/20, može se na 300/30 ALI račun mjesečno veći 1,7€ i mijenja se router sa Ubee na neki novi, treba doći tehničar. I novi ugovor, jer više nije super nego mega internet. Ti si valjda imao sreće s nekim dobre volje...

16 godina
offline
A1 kabelski internet

Već dva mjeseca muku mučim s A1 i njihovim kabelskim internetom. Trebala bih imati download od 140Mb do 200Mb, ali je u nekim trenucima padao na 2 Mb. Počela je i skroz pucati veza. Nakon prvih nekoliko poziva su mi razdvojili mrežu na 2.4 i 5Ghz i tek je onda otišlo kvragu, veza nije bila stabilna ni 5 minuta u komadu. Reset routera bi tu i tamo pomogao. Završilo je tako da sam dobila novi router i sve je bilo super s brzinom ko 200/20.

 

Opet se počelo događati prije dva dana. Na svim uređajima 'Connected without internet'. Zovem podršku i ne vide router uopće. Resetiram ga, opet sve savršeno. I njihovo 'javite se ako opet dogodi'. Ima li itko ideju što se to događa i kako da si pomognem a bez da otkažem sve što imam kod njih?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Kinder kaže...

Već dva mjeseca muku mučim s A1 i njihovim kabelskim internetom. Trebala bih imati download od 140Mb do 200Mb, ali je u nekim trenucima padao na 2 Mb. Počela je i skroz pucati veza. Nakon prvih nekoliko poziva su mi razdvojili mrežu na 2.4 i 5Ghz i tek je onda otišlo kvragu, veza nije bila stabilna ni 5 minuta u komadu. Reset routera bi tu i tamo pomogao. Završilo je tako da sam dobila novi router i sve je bilo super s brzinom ko 200/20.

 

Opet se počelo događati prije dva dana. Na svim uređajima 'Connected without internet'. Zovem podršku i ne vide router uopće. Resetiram ga, opet sve savršeno. I njihovo 'javite se ako opet dogodi'. Ima li itko ideju što se to događa i kako da si pomognem a bez da otkažem sve što imam kod njih?

Nazoveš ih ponovo, kažeš da i dalje puca nakon spajanja novog modema.

Tražiš da dođu tehničari, da provjere koaksijalni kabel, utičnicu, cijeli ulaz, mogu poslati na nadzor mreže, ako je cijeli ulaz u banani da naprave sanaciju

Nekada treba biti uporan, pa netko od agenata vidi da se zvalo više puta i naprave što treba.

10 godina
offline
A1 kabelski internet

Jel još kome došla poruka da se HBO gasi sa 1.2. al da će ga  između 1.2. i 15.2. moći aktivirati besplatno na još godinu dana?

Ajd bar to kad ne daju popust.  

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: A1 kabelski internet
gocc01 kaže...

Jel još kome došla poruka da se HBO gasi sa 1.2. al da će ga  između 1.2. i 15.2. moći aktivirati besplatno na još godinu dana?

Ajd bar to kad ne daju popust.  

 

da, je - sms poruka...

samo kaj nisam ni znao da imam HBO premium bespla :D

 

no, u poruci nisu naveli kakvi su uvjeti nakon tih 12 mjeseci ako se produlji besplatno - tj. da li će se nakon toga moći besplatno ugasiti ili će se sljedećih 12 mjeseci plaćati neka cifra

13 godina
offline
A1 kabelski internet

Za ekipu koja je dobila SMS poruku o produljenju HBOmax usluge za 12 mjeseci, jeste li uspjeli (i kako) aktivirati ovu opciju ?

 

U mobilnoj i u web aplokaciji ne vidim opciju, a neka ekipa (po drugim forumima) tvrdi da je opcija u mobilnoj , u izborniku shop. HBOmax mi i dalje radi.

 

To puštaju po grupama ili nešto moram reinstalirati ?

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
mr.potter kaže...

Za ekipu koja je dobila SMS poruku o produljenju HBOmax usluge za 12 mjeseci, jeste li uspjeli (i kako) aktivirati ovu opciju ?

 

U mobilnoj i u web aplokaciji ne vidim opciju, a neka ekipa (po drugim forumima) tvrdi da je opcija u mobilnoj , u izborniku shop. HBOmax mi i dalje radi.

 

To puštaju po grupama ili nešto moram reinstalirati ?

 

 

 

 

 

 To je za one korisnike koji su imali HBOmax tj stare pakete bez besplatnog Netflixa.

Ako si u toj "grupi" (kao ja npr) pojavi ti se besplatan HBO Premium opcija za aktivaciju u aplikaciji:

https://ibb.co/VQPvC87

Recenzije kineskih stvari na anton008.
5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Jel ima netko koji je prešao s Frtiz box routera na optiku od A1 pošto mi za 15 dana uvode optiku a miču coax.Kakav je router i mash u odnosu na fritza , kvaliteta wi-fi ja i sl...

10 godina
offline
A1 kabelski internet

Ima li tko iskustva da mu wi-fi na 5G signalu svakih 30-tak sekundi zastajkuje, tako se makar očituje na uređajima (na više njih od xiaomi TV stick-a do mobitela)?
U pitanju je Technicolor crni i to mi se dešava već preko mjesec dana, ali samo na 5G signalu, na 2,4G signalu sve je normalno.
Nemam ideju što bi pogledao u postavkama, naravno restart routera nije pomogao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
10alex kaže...

Ima li tko iskustva da mu wi-fi na 5G signalu svakih 30-tak sekundi zastajkuje, tako se makar očituje na uređajima (na više njih od xiaomi TV stick-a do mobitela)?
U pitanju je Technicolor crni i to mi se dešava već preko mjesec dana, ali samo na 5G signalu, na 2,4G signalu sve je normalno.
Nemam ideju što bi pogledao u postavkama, naravno restart routera nije pomogao.

 

Možda neki drugi uređaj radi smetnje pa probaj promijeniti kanal.

 

PSN - darklydexter
7 godina
offline
A1 kabelski internet

E pa ekipa kako svemu lijepom mora doci kraj,

 

Za one najprivrženije korisnike A1, legendarnog Bneta, i svih paketa koji su još aktivni iz tog vremena (i solo TV paketi),

 

Do kraja godine se gasi kompletna usluga na Bnetu, i biti će jedino moguće uzeti nešto od trenutne ponude na A1, ili pobjec glavom bez obzira..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice