Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.430.676
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Radje tih 1000kn ulozit u to da ih imas priliku poslusati kod nas u ZG. Das lipo ekipi za cugu, a sebe pocastis ruckom, proslavis kupnju.

 

Nije mi neka HiFi spika, da samo paket dodje doma.....

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Mosha kaže...

U Njemačkoj ih možeš kupit na akciji u Auditoriumu za 1,998.00€ (par), a dostava je DHL Expressom. Na stranici piše da se za EU i Švicarsku dostava ne plaća za iznose iznad 500€.

 Toliko su i kod nas...

 

 

 Jebate, bfriday 2019te ili 2020te  ne sjećam se točno, bili su po 12000kn u Ronisu...

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da i ja se toga sjecam..ali sve je otislo gore osim placa,to mi jebeno nikako nije jasno!!

Mali OT..jer sam lud vise..znaci u mojoj firmi automatizirano svako 6 mjeseci proizvodi poskupljuju 3% ali ovo sad zadnjih godinu dana nije normalno..10-15 pa i vise..tako i sve zivo ide gore pravdajuci se da roba u nabavi ide gore..a sta je s nama…mi od zraka zivimo..🤬🤬
AUDIOFIL
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Sto je najjace, kad kad poskupe pausalno bas robu s lagera po staroj nabavnoj.

 

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
To im je najslađe
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
Mosha kaže...

U Njemačkoj ih možeš kupit na akciji u Auditoriumu za 1,998.00€ (par), a dostava je DHL Expressom. Na stranici piše da se za EU i Švicarsku dostava ne plaća za iznose iznad 500€.

 Toliko su i kod nas...

 

 

 Jebate, bfriday 2019te ili 2020te  ne sjećam se točno, bili su po 12000kn u Ronisu...

 

 

Al poznato je da je idući korak nakon Aria 948 GoldenEar pa bolje odmah GE kupit da se ne zajebava čovjek kasnije sa prodajom i gubi novce 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Zahvaljujem na odgovorima...sjećam se i ja da su bili jeftiniji, ali me zanima, ako se netko sjeća, jel bilo još kakvih akcija tokom godine osim BF-a. Vidim da generalni zastupnik nema nikakvih akcija ni za BF...Istrošio sam se za pojačalo, pa onda malo kalkuliram...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Koje pojacalo imas i koliki ti je prostor?
Mozda netko ima neki prijedlog sta bi bilo dobro uzet za neku cifru.
O kojoj cifri je rijec za zvucnike?
Koje su ti ostale komponente (kablovi, izvor zvuka, dac...)?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Pojačalo je u dolasku, Musical Fidelity M5si. Soba je preko 40m2. Izvor zvuka je tablet s tidalom preko DACa (ifi hip dac) pa trenutno u marantz sr5008. Kablovi su CHI-FI posrebreni occ bakar. Iznos kao i trenutna cijena arie..
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Jesi imao neke druge zvučnike u opciji?

 

Npr

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/klipsch-rp-8000f/

 

...ili...

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/dali-oberon-9/

 

Btw ima i kolega tu sa foruma dobru ponudu na njuškalu Martin Logan Motion 40i, relativno novi (cca 6 mjeseci)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Imam dali zensor 7 zvučnike i nisam siguran da bih dobio pretjerano bolje zvučnike sa oberonom....klipsch nažalosr nisam u životu slušao...slušao sam aria 928 i svidjeli su mi se....nažalost nije bilo 948ce tada za poslušat...ali je na netu dosta recenzija i svi hvale te zvučnike, tako da mi je fokus ostao na tim zvučnicima, a nisam našao baš neke alternative...
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Dupli post
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 21:46 (Red Hercules).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Red Hercules kaže...
Imam dali zensor 7 zvučnike i nisam siguran da bih dobio pretjerano bolje zvučnike sa oberonom....klipsch nažalosr nisam u životu slušao...slušao sam aria 928 i svidjeli su mi se....nažalost nije bilo 948ce tada za poslušat...ali je na netu dosta recenzija i svi hvale te zvučnike, tako da mi je fokus ostao na tim zvučnicima, a nisam našao baš neke alternative...

 U tom cijenovnom rangu ponuda je vrlo velika i stvarno se ima što birati.

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo ako je netko zainteresiran, ostao još jedan komplet Opticon 2 zvučnika u wallnut boji. Ja sam jedan naručio, sa dostavom mi je skinulo 2800kn i na to još carina 25% kad stigne u Hrvatsku. Znači oko 3600kn novi zapakirani Opticon 2. 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/DALI-OPTICON-2-SPEAKERS-WALNUT-NEW-OLD-STOCK-RRP-699-/234326621285?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=710-127635-2958-0

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Evo ako je netko zainteresiran, ostao još jedan komplet Opticon 2 zvučnika u wallnut boji. Ja sam jedan naručio, sa dostavom mi je skinulo 2800kn i na to još carina 25% kad stigne u Hrvatsku. Znači oko 3600kn novi zapakirani Opticon 2. 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/DALI-OPTICON-2-SPEAKERS-WALNUT-NEW-OLD-STOCK-RRP-699-/234326621285?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=710-127635-2958-0

 ...finito...

 

 EDIT:
BTW...Christmas Sale 21 - Ekran audio video (ekran-osijek.com)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 13:22 (djigibao).
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
gocc01 kaže...

Evo ako je netko zainteresiran, ostao još jedan komplet Opticon 2 zvučnika u wallnut boji. Ja sam jedan naručio, sa dostavom mi je skinulo 2800kn i na to još carina 25% kad stigne u Hrvatsku. Znači oko 3600kn novi zapakirani Opticon 2. 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/DALI-OPTICON-2-SPEAKERS-WALNUT-NEW-OLD-STOCK-RRP-699-/234326621285?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=710-127635-2958-0

 ...finito...

  EDIT:
BTW...Christmas Sale 21 - Ekran audio video (ekran-osijek.com)

 

Aj nadam se da je i taj zadnji otišao k nama 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Da priupitam i ovdje,

uzeo od kolege gocc01 Lintone pa me zanima koje pojačalo da uzmem, nisam pametan,

nemam baš neke opcije da preslušavam prije pa ću nažalost po filingu uzet, 

U užem izboru su mi:

 

Yamaha AS-501 ili 701, ne znam kolko se i isplati uzeti 701, moguće da je samo u snazi razlika,

to mi je Gocco pričao da baš ne bi išlo zajedno ali sviđa mi se snaga i dosta ulaza/izlaza pa mi je možda i najpraktičnije, a i najjeftinije je (501)

 

Rotel A11 Tribute - za njega sam bio najviše zagrijan ali čovjek iz Ekrana mi rekao da se baš ne bi slagao sa Lintonima.

 

Leak 130 - Baš na akciji u Ekranu - po netu čitam da se kao slažu, isti vlasnik ih drži, estetski odlično se poklapaju

 

Rega io ili Brio - Ne znam kolko ima smisla io radi snage, Brio mi je uvijek bio želja ali ne znam koliko bi se slagao sa Lintonima

 

Eto, to je to, ako vam još nekaj padne na pamet pucajte. 

 

Limit mi je tih 6000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
@Just Outlaw
Ma ne kažem da ponuda nije šarolika, ali kad ti nešto sjedne isprve, najčešće je i ono što tražiš...barem je kod mene takav slučaj...kad počnem previše isprobavat, vjše ne znam šta mi se sviđa a šta ne....
Tako je bilo na jednom hi-fi sajmu...na početku naletio na wilson benesch zvučnike u kombinaciji s electrocompaniet pojačalom...obišao sve i na kraju se vratio slušat njih...odmah su mi sjeli, a tako je i ostalo do kraja...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 16:51 (Red Hercules).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Evo ako je netko zainteresiran, ostao još jedan komplet Opticon 2 zvučnika u wallnut boji. Ja sam jedan naručio, sa dostavom mi je skinulo 2800kn i na to još carina 25% kad stigne u Hrvatsku. Znači oko 3600kn novi zapakirani Opticon 2. 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/DALI-OPTICON-2-SPEAKERS-WALNUT-NEW-OLD-STOCK-RRP-699-/234326621285?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=710-127635-2958-0

 Kako to sada funkcionira sa uvozom iz UK? Ide samo carina ili ima jos troskova, koliko? PDV?

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

 Kako to sada funkcionira sa uvozom iz UK? Ide samo carina ili ima jos troskova, koliko? PDV?

 

Racunaj oko 30-35% na cijenu ako je ona veca od 150 (ili 100?) eura. PDV + 10% carine + obrada (fixno cca 5-10eur ovisno o prijevozniku). 

Nazalost, vise se ne isplati uopce gledati engleske ducane i ebay.co.uk. 

Osim naravno ako mozete nekako direktno kontaktirati prodavaca i nagovoriti ga da deklarira manju cijenu te platiti direktno, to sam ja napravio za kablove npr, lako je ako je prodavac neki ducan pa nadjete njihov web i direkt kontakt. Ebay odmah uracuna PDV i sve to, pa je time teze kupovati od privatnih osoba jer cim pokusate dogovoriti direktno placanje da se izbjegne Ebay, ebay to skuzi i blokira te poruke. 

 

~~ sound sommelier ~~
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Ako je u pitanju trgovina onda je njihov pdv uracunat u cijenu, i onda jos na to treba platiti pdv u Hr pa traziti povrat njihovog pdv-a sto opet ovisi o trgovcu je li vraca ili ne. Tako nekako sam ja to shvatio...

Pisalo je i da se ne placa carina ako je roba proizvedena u EU. Uglavnom spetljano :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

Ako je u pitanju trgovina onda je njihov pdv uracunat u cijenu, i onda jos na to treba platiti pdv u Hr pa traziti povrat njihovog pdv-a sto opet ovisi o trgovcu je li vraca ili ne. Tako nekako sam ja to shvatio...

Pisalo je i da se ne placa carina ako je roba proizvedena u EU. Uglavnom spetljano :)

 

Uvozis iz UK, roba je vrlo vjerojatno made in china, al nebitno dal je EU ili USA, placas carinu kod uvoza iz UK.

Amazon odmah skine UK VAT i doda hrvatski odnosno od zemlje gdje kupujes. Kod Ebaya ja jos nisam dobio racun sa PDVom, tako da mislim da uopce nema PDVa/VATa tamo, i nisam cuo da se moze traziti neki povrat. Ebay bi sam trebao skinuti UK VAT i dodati PDV, primjetio sam da vec ukljuci sva davanja u cijenu proizvoda. Al onda sam cuo da zemlja zna naplatiti lokalni PDV i carinu jer nisu "skuzili" da je to vec placeno, mozda im fali jedan papir/pecat, to se redovito desava sa kupovinom ploca iz UK. Al ajd ti njih tuzi...

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Zoki vidim li ja to dobro da prodajes martine? kako too,kako tooo??

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hahahahahaah..a sta sam ja reko..😉
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Konacno dosao uranjeni djed mraz sa KEF KC62 (dobar black friday popust u Ronisu). 

To malo (i skupo) cudo radi odlicno!

 

Pred 2-3 god sam imao 2x Rel t5i, i mucio sam se da ih namjestim. Kupio UMIK mikrofon, upregnuo REW softver, mjerio, premjestao, konacno nasao dobre postavke rezne frekvencije, glasnoce, face, polozaja, i radilo je ok, tada sa Focal standmount zvucnicima. Ali mi je uvijek falilo dubine i attacka, sto naime Rel nema u toj razini proizvoda, mora se ici na puno vece modele makar sam ja koristio 2 suba. 

Kef se uklupio u roku odmah, mrvu podesio reznu freq dosta nisko, oko 50hz (imam velike Q Acoustic zvucnike koji ionako idu relativno duboko), stisao na 30%, i sve sjelo na mjesto, bolje nego REL. A taj mali KEF ide puno nize od 2 RELa, i bogami udara osjetno jace! Sam sub se ne cuje nego kao da su zvucnici dobili jos jednu oktavu nize, kao i definicije i teksture u doljnjem basu. 

 

Mana Kefa je sto nemoze glasno, iznad 90-95db se pocne gubit (kazu, nisam probao), posto ipak nema do zapremine kada treba zvucni pritisak, al zbog svoje velicine odnosno "malenosti" WAF faktor je odlican. Lakse ga je sakriti negdje bez da bolja polovica posizi skroz na skroz ("opet zauzimas pola dnevnog, dosta je!!!"), te ta ista polovica misli da je to jeftina komponenta posto je relativno malena u odnosu na neke druge, hehe:)

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Zoki vidim li ja to dobro da prodajes martine? kako too,kako tooo??

Htio probati ribbon, nakon nekog vremena shvatih da nije to za mene :)

Treba im prostor da se šire a prostor nemam, no eto iskustvo više.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Konacno dosao uranjeni djed mraz sa KEF KC62 (dobar black friday popust u Ronisu). 

To malo (i skupo) cudo radi odlicno!

 

Pred 2-3 god sam imao 2x Rel t5i, i mucio sam se da ih namjestim. Kupio UMIK mikrofon, upregnuo REW softver, mjerio, premjestao, konacno nasao dobre postavke rezne frekvencije, glasnoce, face, polozaja, i radilo je ok, tada sa Focal standmount zvucnicima. Ali mi je uvijek falilo dubine i attacka, sto naime Rel nema u toj razini proizvoda, mora se ici na puno vece modele makar sam ja koristio 2 suba. 

Kef se uklupio u roku odmah, mrvu podesio reznu freq dosta nisko, oko 50hz (imam velike Q Acoustic zvucnike koji ionako idu relativno duboko), stisao na 30%, i sve sjelo na mjesto, bolje nego REL. A taj mali KEF ide puno nize od 2 RELa, i bogami udara osjetno jace! Sam sub se ne cuje nego kao da su zvucnici dobili jos jednu oktavu nize, kao i definicije i teksture u doljnjem basu. 

 

Mana Kefa je sto nemoze glasno, iznad 90-95db se pocne gubit (kazu, nisam probao), posto ipak nema do zapremine kada treba zvucni pritisak, al zbog svoje velicine odnosno "malenosti" WAF faktor je odlican. Lakse ga je sakriti negdje bez da bolja polovica posizi skroz na skroz ("opet zauzimas pola dnevnog, dosta je!!!"), te ta ista polovica misli da je to jeftina komponenta posto je relativno malena u odnosu na neke druge, hehe:)

 Taj djeda mraz...gdje da ga nadjem :)

Bome lijepi poklon samom sebi...bilo bi ga dobro poslusati uzivo. Bila je i nekakva akcija u Sigmi prije koji mjesec ali sam kasno vidio pa na kraju kupio SVS SB-1000pro (mozda/sigurno nije ista klasa no posluzit ce..).

Zoki B kaže...
mali.kresho kaže...

Zoki vidim li ja to dobro da prodajes martine? kako too,kako tooo??

Htio probati ribbon, nakon nekog vremena shvatih da nije to za mene :)

Treba im prostor da se šire a prostor nemam, no eto iskustvo više.

 I? Ostajes na Falconima ili planiras nesto novo?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...
hudo kaže...

Konacno dosao uranjeni djed mraz sa KEF KC62 (dobar black friday popust u Ronisu). 

To malo (i skupo) cudo radi odlicno!

 

Pred 2-3 god sam imao 2x Rel t5i, i mucio sam se da ih namjestim. Kupio UMIK mikrofon, upregnuo REW softver, mjerio, premjestao, konacno nasao dobre postavke rezne frekvencije, glasnoce, face, polozaja, i radilo je ok, tada sa Focal standmount zvucnicima. Ali mi je uvijek falilo dubine i attacka, sto naime Rel nema u toj razini proizvoda, mora se ici na puno vece modele makar sam ja koristio 2 suba. 

Kef se uklupio u roku odmah, mrvu podesio reznu freq dosta nisko, oko 50hz (imam velike Q Acoustic zvucnike koji ionako idu relativno duboko), stisao na 30%, i sve sjelo na mjesto, bolje nego REL. A taj mali KEF ide puno nize od 2 RELa, i bogami udara osjetno jace! Sam sub se ne cuje nego kao da su zvucnici dobili jos jednu oktavu nize, kao i definicije i teksture u doljnjem basu. 

 

Mana Kefa je sto nemoze glasno, iznad 90-95db se pocne gubit (kazu, nisam probao), posto ipak nema do zapremine kada treba zvucni pritisak, al zbog svoje velicine odnosno "malenosti" WAF faktor je odlican. Lakse ga je sakriti negdje bez da bolja polovica posizi skroz na skroz ("opet zauzimas pola dnevnog, dosta je!!!"), te ta ista polovica misli da je to jeftina komponenta posto je relativno malena u odnosu na neke druge, hehe:)

 Taj djeda mraz...gdje da ga nadjem :)

Bome lijepi poklon samom sebi...bilo bi ga dobro poslusati uzivo. Bila je i nekakva akcija u Sigmi prije koji mjesec ali sam kasno vidio pa na kraju kupio SVS SB-1000pro (mozda/sigurno nije ista klasa no posluzit ce..).

Zoki B kaže...
mali.kresho kaže...

Zoki vidim li ja to dobro da prodajes martine? kako too,kako tooo??

Htio probati ribbon, nakon nekog vremena shvatih da nije to za mene :)

Treba im prostor da se šire a prostor nemam, no eto iskustvo više.

 I? Ostajes na Falconima ili planiras nesto novo?

 Napravio sam trade in sa Falconima i uzeo Kef R3, dodao nešto para, imam ih već mjesec dana i sve ok za sada, sada samo prodajem ono što ne trebam, nude mi zamjene ali ništa ne trebam, ovo mi radi sasvim ok.  Naravno nude mi svoje stare zvučnike npr po cijeni novih a mojima ruše cijene i tak, klasika :)

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Oho, cestitam :)

Jesi li mozda slusao LS50 meta i kakvi su u odnosu na R3? Uz R3 koristisi i Rel?

 

Ma da, sto se tice oglasa, bas klasika, nesto staro i 20g je 15tis (nema veze sto su toliko kostali prije 20g) i to je kao super cijena a tvoji bi trebali kostati 5tis :)

 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

Oho, cestitam :)

Jesi li mozda slusao LS50 meta i kakvi su u odnosu na R3? Uz R3 koristisi i Rel?

 

Ma da, sto se tice oglasa, bas klasika, nesto staro i 20g je 15tis (nema veze sto su toliko kostali prije 20g) i to je kao super cijena a tvoji bi trebali kostati 5tis :)

 

Ma zbilja su zanimljivi ti R3, nisam slušao meta što je šteta, vjerujem da su dobri mali zvučnici.

I jednim i drugim treba dobar i jači amp da bi radili kako spada, Vincent 237MK ih gura sa 150w na 8ohm po kanalu fino, ima ih pod kontrolom.

Rear ported su a ne mogu im u ovom prostoru dati 70tak cm od zadnje strane pa su portovi polu zatvoreni, rel puni ostalo.

Na taj način nema boomanja i fino se sve složilo, nemam nekih zamjerki.

 

REL ne vjerujem da ću ikada prodavati, to ostaje svakako :)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice