Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.432.934
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

A čuj, jedno su specifikacije na papiru a drugo je praksa.

Impedancija ATC SCM19 V2 zvučnika ne pada drastično pri korištenju, a osjetljivost istih

je ionako podatak koji mnoge Firme mahom uljepšaju (napišu 90 dB, a u praksi je dosta manje).

 

Kada imašOVAKVO izlazno pojačalo i k tome ga vrhunski refešireš (i malo unaprijediš),

onda to u praksi ispadne drugačije nego papirnate specifikacije.

 

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14914&PN=3&title=pioneer-m22

 

 

Je vrhunski refresh i odlično izgleda amp, no moje mišljenje je da treba snage da se to goni, ima na stranim forumima brdo o atc scm19v2 gdje je ekipa mjenjala ampove i nisu im nalazili lako amp koji će ih propisno goniti.

Opet ponavljam, radit će sa svakim ampom, samo kako?

Iz mog isksutva sa slabo osjetljivim zvučnicima, ako nema amp snage ne rade kako spada.

Ako je taj kolega sa tim Pioneroom i ATC zadovoljan, čestitam mu, neka uživa.

Osobno bez 200w ampom nebi ih niti gledao, našao sam čak i da ih moj Roksan nije gonio kako spada pa je lik mjenjao amp, a moj roksan je na 8ohm, 140w stoga...

Pogledaj gore moj post za male emite 20, iako sam ih tjerao sa 220w na 4 ohm, htjeli su još snage.

Pogledaj od tih ATC driver, koji je sam 9kg, samo mid/bas driver, koliki magnet ima itd, to da se goni sa malom snagom ampa?

Čisto sumnjam, no to je samo moje mišljenje.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, malo je dublja problematika glede ampova (snaga/kontrola), ali nije atomska fizika.

 

Sve polazi od dimenzioniranja napajanja.

Ako tamo nema dobre rezerve ( trafo i elektroliti), badave na izlazu tranzistori nominalne snage,

kada isti u potrebnim pikovima nemaju otkuda povući potrebnu snagu (ili u naponu ili struji, tj. umnošku istog).

 

Zato i jeste kod izlaznih pojačala neki pokazatelj (ne i jedini !) težina istog u kg.

Tu se već 40-ak godina nije ništa bitno promijenilo u ustroju pojačala.

Tako da su i mnogi rani uradci iz kraja 70-ih (SS ustroj) bili dizajnirani vrhunski, a mnogi od njih

i sa manje komporomisa (i cjiene) od  nekih današnjih.

 

Zapravo, dobro pojačalo jeste dobro pojačalo....tako je već dugi niz godina.

Drugi je problem što danas za neko vrhunsko moraš prodati bubreg.....

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...
analogni kaže...

A čuj, jedno su specifikacije na papiru a drugo je praksa.

Impedancija ATC SCM19 V2 zvučnika ne pada drastično pri korištenju, a osjetljivost istih

je ionako podatak koji mnoge Firme mahom uljepšaju (napišu 90 dB, a u praksi je dosta manje).

Kada imašOVAKVO izlazno pojačalo i k tome ga vrhunski refešireš (i malo unaprijediš),

onda to u praksi ispadne drugačije nego papirnate specifikacije.

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14914&PN=3&title=pioneer-m22

 

Je vrhunski refresh i odlično izgleda amp, no moje mišljenje je da treba snage da se to goni, ima na stranim forumima brdo o atc scm19v2 gdje je ekipa mjenjala ampove i nisu im nalazili lako amp koji će ih propisno goniti.

Opet ponavljam, radit će sa svakim ampom, samo kako?

Iz mog isksutva sa slabo osjetljivim zvučnicima, ako nema amp snage ne rade kako spada.

Ako je taj kolega sa tim Pioneroom i ATC zadovoljan, čestitam mu, neka uživa.

Osobno bez 200w ampom nebi ih niti gledao, našao sam čak i da ih moj Roksan nije gonio kako spada pa je lik mjenjao amp, a moj roksan je na 8ohm, 140w stoga...

Pogledaj gore moj post za male emite 20, iako sam ih tjerao sa 220w na 4 ohm, htjeli su još snage.

Pogledaj od tih ATC driver, koji je sam 9kg, samo mid/bas driver, koliki magnet ima itd, to da se goni sa malom snagom ampa?

Čisto sumnjam, no to je samo moje mišljenje.

 snaga pojačala sa snažnim pogonskim "mehanizmom" ne postoji u pojačalima samo iz svrhe pokazivanja mišića na papiru, nego je razlog malo/puno dublji, a ti si gore dao jako dobar primjer mase zvučnika sa magnetom, pokretanjem i njegovom potrebom da ga se kontrolira kako spada... tko razumije - shvatit će (dok mnogi i neće).

 

Pa upravo tako, dolje je slika drivera, to pogoniti s 40tak w?

Ja osobno kao što rekoh, bez 200w nebi ni pogledao taj zvučnik, no to sam samo ja.

Našao sam da su ih gonili sa monoblokovima od 200W da je tada bilo solidne kontrole itd.

Ako netko može izdvojiti 22000kn za ovakav zvučnik, onda može i za solidan amp u bilo kojoj kombinaciji, koji ima snage.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, malo je dublja problematika glede ampova (snaga/kontrola), ali nije atomska fizika.

 

Sve polazi od dimenzioniranja napajanja.

Ako tamo nema dobre rezerve ( trafo i elektroliti), badave na izlazu tranzistori nominalne snage,

kada isti u potrebnim pikovima nemaju otkuda povući potrebnu snagu (ili u naponu ili struji, tj. umnošku istog).

 

Zato i jeste kod izlaznih pojačala neki pokazatelj (ne i jedini !) težina istog u kg.

Tu se već 40-ak godina nije ništa bitno promijenilo u ustroju pojačala.

Tako da su i mnogi rani uradci iz kraja 70-ih (SS ustroj) bili dizajnirani vrhunski, a mnogi od njih

i sa manje komporomisa (i cjiene) od  nekih današnjih.

 

Zapravo, dobro pojačalo jeste dobro pojačalo....tako je već dugi niz godina.

Drugi je problem što danas za neko vrhunsko moraš prodati bubreg.....

Je, tu si u pravu, sve košta.

Ono što bi ja htio poslušati sa tim zvučnicima bi bio Roksan K3 integrated + Roksan k3 power amp, moglo bi to biti zanimljivo :)

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...
analogni kaže...

Da, malo je dublja problematika glede ampova (snaga/kontrola), ali nije atomska fizika.

 

Sve polazi od dimenzioniranja napajanja.

Ako tamo nema dobre rezerve ( trafo i elektroliti), badave na izlazu tranzistori nominalne snage,

kada isti u potrebnim pikovima nemaju otkuda povući potrebnu snagu (ili u naponu ili struji, tj. umnošku istog).

 

Zato i jeste kod izlaznih pojačala neki pokazatelj (ne i jedini !) težina istog u kg.

Tu se već 40-ak godina nije ništa bitno promijenilo u ustroju pojačala.

Tako da su i mnogi rani uradci iz kraja 70-ih (SS ustroj) bili dizajnirani vrhunski, a mnogi od njih

i sa manje komporomisa (i cjiene) od  nekih današnjih.

 

Zapravo, dobro pojačalo jeste dobro pojačalo....tako je već dugi niz godina.

Drugi je problem što danas za neko vrhunsko moraš prodati bubreg.....

Je, tu si u pravu, sve košta.

Ono što bi ja htio poslušati sa tim zvučnicima bi bio Roksan K3 integrated + Roksan k3 power amp, moglo bi to biti zanimljivo :)

Najveći odmak u pokusu bi dobio slaganjem ta 2 ampa u horizontalni bi-amping, gdje bi powerom tjerao bas jedinice, a integrircem tweetere. To je najbolje iskorištenje i raspodjela snage i ustroja u tim kombinacijama, jer bi cijeli samostalni ustroj power ampa ostavio da se brine o bas području i driveovima (što itekako ima logike).

 

Ja sam takav ustroj davno koristio i slušao, još od '96. sa Arcam Delta 290 i Delta 290P (bilo je tako spojeno 13-14 godina nepromijenjeno i bilo je odlično), a prošlih godina sa Rotelima - Rotel RA-1570 i RB-1552 mkII - isto u horizontalnom bi-ampingu (i to prodao, znaš i sam).

 

To, razumije se, ima smisla uzimati samo kad imaš zvučnike sa bi-wire mogućnosti spajanja (4 terminala)- Kod single wire toga nema :-)

 

Ako misliš spajati 2 Roksana, a integrirac koristiti samo kao pre-amp, a cijelu snagu za zvučnike crpiti samo iz power ampa - bojim se da pomaci ne bi bili baš vidljivi / čujni. U tom je slučaju pametnije investirati u preamp kao samostalnu komponentu iste cjenovne klase; dobitak bi bio, realno, veći, nego sa integrircem kao preampom.

Preamp kao samostalna komponenta je ipak preamp... cijeli je uređaj podređen samo pretpojačivačkom zadatku, a u integrircu je to samo 1 dio cijelog ustroja. Ali, to i tako znaš.

 

I bitno je znati da kod bi-ampinga treba imati 2 (dva) para istovjetnih zvučničkih kabela, a to u slučaju nekih malo skupljih kabela poduplava cijenu zadovoljstva slušanja (a sve ima svoju cijenu).

 Da to sam mislio, samo da, i kablovinje onda uzimati itd, sve je to trošak poprilični...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, kupiš dva OVAKVA laka komada i bez brige si do kraja bavljenja Hifom......

 

To je "samo" 100 W po kanalu (ajde, i neka A klasa...kao.....).

 

I sad ti istrči neki "dečec" i veli da on ima neki integrrac od 200 W (ohohooo duplo jačiiii !).

Ima...200 nominalnih W u svojih 10-ak kila.....

 

EDIT:

Poželjno je u Bi-amingu imati dva istovjetna zvučnička kabela, ali nije nužno.

Ionako tjeraju različite drivere.....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 12:34 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...moja zelja za jednu novu godinu...

 

 

      

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
analogni kaže...

A čuj, jedno su specifikacije na papiru a drugo je praksa.

Impedancija ATC SCM19 V2 zvučnika ne pada drastično pri korištenju, a osjetljivost istih

je ionako podatak koji mnoge Firme mahom uljepšaju (napišu 90 dB, a u praksi je dosta manje).

 

Kada imašOVAKVO izlazno pojačalo i k tome ga vrhunski refešireš (i malo unaprijediš),

onda to u praksi ispadne drugačije nego papirnate specifikacije.

 

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14914&PN=3&title=pioneer-m22

 

 

Je vrhunski refresh i odlično izgleda amp, no moje mišljenje je da treba snage da se to goni, ima na stranim forumima brdo o atc scm19v2 gdje je ekipa mjenjala ampove i nisu im nalazili lako amp koji će ih propisno goniti.

Opet ponavljam, radit će sa svakim ampom, samo kako?

Iz mog isksutva sa slabo osjetljivim zvučnicima, ako nema amp snage ne rade kako spada.

Ako je taj kolega sa tim Pioneroom i ATC zadovoljan, čestitam mu, neka uživa.

Osobno bez 200w ampom nebi ih niti gledao, našao sam čak i da ih moj Roksan nije gonio kako spada pa je lik mjenjao amp, a moj roksan je na 8ohm, 140w stoga...

Pogledaj gore moj post za male emite 20, iako sam ih tjerao sa 220w na 4 ohm, htjeli su još snage.

Pogledaj od tih ATC driver, koji je sam 9kg, samo mid/bas driver, koliki magnet ima itd, to da se goni sa malom snagom ampa?

Čisto sumnjam, no to je samo moje mišljenje.

 

Mislim da je tu više stvar do kvalietete ampa i tih wata nego do količine (iako je i ona potrebna). Frend goni jedne Dynaudio samostojeće kojima impedanca pada do 2 Ohma bez ikakvih problema s refreshanom Yamahom A1 (koja je vrhunski integrirac). Isto tako, Passov Aleph 5, iako deklariran na 60W u A klasi može goniti bez ikakvih problema manje više bilo koje zvučnike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 18:02 (Just Outlaw).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Zoki B kaže...
analogni kaže...

A čuj, jedno su specifikacije na papiru a drugo je praksa.

Impedancija ATC SCM19 V2 zvučnika ne pada drastično pri korištenju, a osjetljivost istih

je ionako podatak koji mnoge Firme mahom uljepšaju (napišu 90 dB, a u praksi je dosta manje).

 

Kada imašOVAKVO izlazno pojačalo i k tome ga vrhunski refešireš (i malo unaprijediš),

onda to u praksi ispadne drugačije nego papirnate specifikacije.

 

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14914&PN=3&title=pioneer-m22

 

 

Je vrhunski refresh i odlično izgleda amp, no moje mišljenje je da treba snage da se to goni, ima na stranim forumima brdo o atc scm19v2 gdje je ekipa mjenjala ampove i nisu im nalazili lako amp koji će ih propisno goniti.

Opet ponavljam, radit će sa svakim ampom, samo kako?

Iz mog isksutva sa slabo osjetljivim zvučnicima, ako nema amp snage ne rade kako spada.

Ako je taj kolega sa tim Pioneroom i ATC zadovoljan, čestitam mu, neka uživa.

Osobno bez 200w ampom nebi ih niti gledao, našao sam čak i da ih moj Roksan nije gonio kako spada pa je lik mjenjao amp, a moj roksan je na 8ohm, 140w stoga...

Pogledaj gore moj post za male emite 20, iako sam ih tjerao sa 220w na 4 ohm, htjeli su još snage.

Pogledaj od tih ATC driver, koji je sam 9kg, samo mid/bas driver, koliki magnet ima itd, to da se goni sa malom snagom ampa?

Čisto sumnjam, no to je samo moje mišljenje.

 

Mislim da je tu više stvar do kvalietete ampa i tih wata nego do količine (iako je i ona potrebna). Frend goni jedne Dynaudio samostojeće kojima impedanca pada do 2 Ohma bez ikakvih problema s refreshanom Yamahom A1 (koja je vrhunski integrirac). Isto tako, Passov Aleph 5, iako deklariran na 60W u A klasi može goniti bez ikakvih problema manje više bilo koje zvučnike.

Ne, na žalost griješiš.

Zeleno označeno, smatraš znači da je Roksan K3 loš amp kada ovako nešto izjavljuješ, ja bi se malo educirao i pročitao pa onda tako nešto napisao.

Koje Dynaudio goni i kako goni.... Nemaju svi Dynaudio zvučnici coil velikog promjera da ih treba moći goniti i kontrolirati kako spada, pitanje je kako ih goni...

Pogledaj npr Dynaudio xeo3 aktivne modele i pogledaj koliki coil imaju, a onda pogledaj entry lvl Dynauido Emit m20 pasivne pa pogledaj koliki coil imaju, da naprave aktivne od emita koliki amp bi trebali nagurati u njih?

Žuto označeno - čisto sumnjam.

 

Da bi zvučnik radio kako spada pojačalo treba imati i solidan dumping faktor i  dovoljno snage da potjera zvučnike i da ih može kontrolirati.

Kao što sam gore pisao, možeš ti gurati i slabo osjetljive zvučnike sa slabim pojačalom, i svirat će to, no kako će svirati?

Ako ih želiš čuti onako kako ih je proizvođać zamislio i složio trebaš im dati odgovarajuće napajanje, bez toga neće raditi kako spada, odnosno onako kako su zamišljeni.

Ako im ne daš snage, nećeš ih pobuditi i neće raditi kako spada, također ako je amp slab i dumping je loš neće se membrane kretati onako kako bi trebale, neće biti kontrolirane i neće zvuk biti onakakv kakav bi trebao biti.

 

Moj frend je pokušao goniti Emit m20 sa marantz pm6006 sa 60w na 4ohm, uzeo je zvučnike jer mu se jako sviđalo kako su svirali kod mene sa Roksanom.

To je bilo jednostavno smiješno kako je to radilo, sada ima drugi i puno jači amp.

 

Malo pročitaj kako ljudi uzimaju puno jača pojačala nego su zvučnici koji su na njih spojeni deklarirani, jer na taj način dobiju punu kontrolu i pregršt snage da ih mogu goniti onako kako spada.

Tako da priče kako se slabo osjetljivi zvučnici gore sa slabašnim pojačalima ne drže vodu niti u teoriji niti u praksi.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pravi znalci prije svega uzimaju kvalitetna pojačala.

Potrebna snaga se podrazumijeva.

Ali ne samo ona nominalno deklarirana, već i ona iz ustroja dovoljne dimenzioniranosti napajačkog sklopa.

 

Kolega je prije svega mislio na "kvalitetu" tih wati, a ona nije

definirana samo nominalnom snagom u specifikacijama.

 

Tjerao sam ja svoje zvučnike (87 dB) i sa cijevnim integrircem od 30 W. Jedna od čujno najboljih kombinacijama u mom sustavu.

Ali taj amp i košta.

 

Vjerojatno bi to u sobi od 50/60+ m2 za glasno slušanje bilo premalo.

Ali onda bi bili i drugi zvučnici i drugi amp.

 

Moj izlaz ima samo 60W (A klasa), ali trafo od 1.000 VA +,

264.000 uF ekektrolita i preko 40 kg.

O toj rezervi napajanja za pikove pričamo....

 

Naravno, negdje niti ti "kvalitetni" wati neće biti dovoljni, ako ih stvarno nema u potrebnoj količini.

Ima tu mnogo parametara koje treba uzeti u obzir (osjetljivost zvučnika, padanje impedancije, "motor" drivera, soba...)

Ali to prije svega treba isprobati u praksi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 20:14 (analogni).
 
2 0 hvala 1
3 godine
offline
Vaš audio kutak

@Zoki B

 

Ma nisam ništa rekao za Roksan, ne znam zašto si uopće to tako shvatio. Nisam slušao to pojačalo pa ga ne mogu ni komentirati. Ono što je analogni napisao, prvo kvaliteta pa onda snaga. Aleph 5 ili Aleph 60 može pogoniti u punom sjaju (ako želiš) veliku većinu zvučnika. Mislim da analogni ima jednog, ako nisam pomiješao. 

 

Edit: Pogledao sam Roksan, ima fino odrađeno napajanje. Dobar amp.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 20:20 (Just Outlaw).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Je...imam jednog Aleph 5 Pessa ......

 

I sad škicam jednog Vintage izlaza (nije baš neko stanje izvana), ali podosta wati ima.

 

Nije da me preveć svrbi, ali volim Vinage makine iz doba kada se to radilo sa puno manje kompromisa

nego ovi danas uradci...po sistemu..."uljepšaj, dodaj điđemiđe i pokupi pare......

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Drage kolege sretan Božić.

 Također i od mene :)

 
4 0 hvala 3
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Sretan i čestit Božić svim ljubiteljima dobrog zvuka !

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 8:10 (analogni).
 
6 0 hvala 5
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Sretan Božić.

 
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...pridrzujem se cestitkama...

 

S<²m>R<²m>E<²m>T<²m>A<²m>B<²m>O<²m>Ž<²m>I<²m>Ć 😷

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Snaga nikad nije na odmet i svaki ce zvucnik profitirat s istim,ja sam uvjeren da bi moje Opere svirale bolje sa Pathos Impol od mizernih  2 x 45W...a Logos ih trenutno gura sa 2 x110W...koje ipak bolje nego 2 x 180W od NAD M3....kakao to,kako to...a kolega od Analognog s ATC zvucnicima ima vrlo malo prostoriju tako da 30W u A klasi je vise i nego dovoljno,vjerovatno i za vece prostoriju ali 60W u A klasi bi bilo jos bolje...

 

 

 

 

 

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BIO BOŽIĆ SVIM LJUBITELJIMA DOBROG ZVUKA!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 22:27 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Šta ćeš kad sjednu Callasice :)?

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja sam pročitao user iskustva korisnika sa navedenim zvučnicima i patnjama da se nađe odgovarajući amp za njih jer su gladni snage, ako se odvoji vremena svašta se da iskopati i pročitati. Ovo za 30w da goni te zvučnike ne vjerujem i sam proizvođać navodi min 75w ako se dobro sjećam. Može bit a klasa kakva hoće, potjerat ih kako treba nema šanse. Našao sam i par korisnika koji su pisali da su prodisali tek s monoblokovima od 200w....

 
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ja sam pročitao user iskustva korisnika sa navedenim zvučnicima i patnjama da se nađe odgovarajući amp za njih jer su gladni snage, ako se odvoji vremena svašta se da iskopati i pročitati. Ovo za 30w da goni te zvučnike ne vjerujem i sam proizvođać navodi min 75w ako se dobro sjećam. Može bit a klasa kakva hoće, potjerat ih kako treba nema šanse. Našao sam i par korisnika koji su pisali da su prodisali tek s monoblokovima od 200w....

 Vidi ovaj primjer ovdje:

 

"Atc, ovaj, je lagan teret, jednostavna skretnica, driveri su short coli/long gap, kutija zatvorena..

 

Manje su osjetljivi ali su lagan teret za pojačalo."

 

Izmjerena im je najniža pad impedance na 5.6 Ohma što je sve samo ne problem. Ostalo je stvar uparivanja.

 

Nisam imao zvučnik. Ne znam, No vidiš da ima svega po netu.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Zoki B kaže...

Ja sam pročitao user iskustva korisnika sa navedenim zvučnicima i patnjama da se nađe odgovarajući amp za njih jer su gladni snage, ako se odvoji vremena svašta se da iskopati i pročitati. Ovo za 30w da goni te zvučnike ne vjerujem i sam proizvođać navodi min 75w ako se dobro sjećam. Može bit a klasa kakva hoće, potjerat ih kako treba nema šanse. Našao sam i par korisnika koji su pisali da su prodisali tek s monoblokovima od 200w....

 Vidi ovaj primjer ovdje:

 

"Atc, ovaj, je lagan teret, jednostavna skretnica, driveri su short coli/long gap, kutija zatvorena..

 

Manje su osjetljivi ali su lagan teret za pojačalo."

 

Izmjerena im je najniža pad impedance na 5.6 Ohma što je sve samo ne problem. Ostalo je stvar uparivanja.

 

Nisam imao zvučnik. Ne znam, No vidiš da ima svega po netu.

Sa stranice od proizvođaća: 

Recommended Power Amplifier: 75 to 300 Watts

 

Možemo li to uzeti kao referentni podatak sa interneta?

Ako toj osobi to radi dobro sa tih 30w, neka uživa...

Ja kada tako nešto tražim onda čitam strane forume sa korisničkim iskustvima i ne samo jedan nego brdo, to što povremeno neko ovako nešto napiše ne uzimam u obzir.

 

Mi ovdje govorimo za te zvučnike samo o snazi a gdje su drugi segmenit?

 

Te zvučnike je jako teško goniti i uklopiti u sustav, to sam našao na brdo foruma, nije problem samo snaga... Ljudi su davali brda para mjenjajući pojačala pa su na kraju ipak odbacili te zvučnike...

 

Osobno, od kad sam vidio info koliko duboko idu, uopće me više ne zanimaju:

 

Frequency Response (-6dB): 54Hz-22kHz

 

 

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Just Outlaw kaže...
Zoki B kaže...

Ja sam pročitao user iskustva korisnika sa navedenim zvučnicima i patnjama da se nađe odgovarajući amp za njih jer su gladni snage, ako se odvoji vremena svašta se da iskopati i pročitati. Ovo za 30w da goni te zvučnike ne vjerujem i sam proizvođać navodi min 75w ako se dobro sjećam. Može bit a klasa kakva hoće, potjerat ih kako treba nema šanse. Našao sam i par korisnika koji su pisali da su prodisali tek s monoblokovima od 200w....

 Vidi ovaj primjer ovdje:

 

"Atc, ovaj, je lagan teret, jednostavna skretnica, driveri su short coli/long gap, kutija zatvorena..

 

Manje su osjetljivi ali su lagan teret za pojačalo."

 

Izmjerena im je najniža pad impedance na 5.6 Ohma što je sve samo ne problem. Ostalo je stvar uparivanja.

 

Nisam imao zvučnik. Ne znam, No vidiš da ima svega po netu.

Sa stranice od proizvođaća: 

Recommended Power Amplifier: 75 to 300 Watts

 

Možemo li to uzeti kao referentni podatak sa interneta?

Ako toj osobi to radi dobro sa tih 30w, neka uživa...

Ja kada tako nešto tražim onda čitam strane forume sa korisničkim iskustvima i ne samo jedan nego brdo, to što povremeno neko ovako nešto napiše ne uzimam u obzir.

 

Mi ovdje govorimo za te zvučnike samo o snazi a gdje su drugi segmenit?

 

Te zvučnike je jako teško goniti i uklopiti u sustav, to sam našao na brdo foruma, nije problem samo snaga... Ljudi su davali brda para mjenjajući pojačala pa su na kraju ipak odbacili te zvučnike...

 

Osobno, od kad sam vidio info koliko duboko idu, uopće me više ne zanimaju:

 

Frequency Response (-6dB): 54Hz-22kHz

 

 

 

 

Sorry, ne znam kvotat baš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 23:05 (Just Outlaw).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kolega @Volegradele je dobro napisao da korisnik ATC SCM19 zvučnika ima malu prostoriju (ajd, s nekim otvorima u druge sobe).

Također posjeduje kvalitetnu mjernu opremu, mjerenjima puno vjeruje, održavanjem i konstrukcijom uređaja

se sada bavi i profesionalno.

Dakle, čovjek punooo bolje upućen u bit stvari nego mi ovdje.

 

Ja govorim o (večinom vlastitim) dojmovima iz prakse.

Teorije; "trebalo bi...moglo bi....tako piše u spec...na netu..." tu ne drže vodu.

Da nisam čuo te zvučnike tamo (i još u Inteku na par ampove) i ja ne bih bio uvjeren u to.

 

U svojim sam sustavima odslušao više od 30-ak ampova.

Raznih ustroja i nominalnih snaga, na raznim zvučnicima.

Velikom večinom je snaga bila manje bitna od same kvalitete pojačala.

 

Tjerao sam zvučnike (91 dB, soba cca 39 m2)) i sa cijevnim izlazima (300B) od 10 W....bez problema.

 

Zato stalno govorim, ako ima ikakve šanse da nešto svira ok....svakako isprobati.....

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

A kažu i taj odziv u papirima da nije takav i da je izmjereno 35Hz. Istina ili ne, ne znam.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Sa stranice od proizvođaća: 

Recommended Power Amplifier: 75 to 300 Watts

 

Možemo li to uzeti kao referentni podatak sa interneta?

Ako toj osobi to radi dobro sa tih 30w, neka uživa...

Ja kada tako nešto tražim onda čitam strane forume sa korisničkim iskustvima i ne samo jedan nego brdo, to što povremeno neko ovako nešto napiše ne uzimam u obzir.

 

Mi ovdje govorimo za te zvučnike samo o snazi a gdje su drugi segmenit?

 

Te zvučnike je jako teško goniti i uklopiti u sustav, to sam našao na brdo foruma, nije problem samo snaga... Ljudi su davali brda para mjenjajući pojačala pa su na kraju ipak odbacili te zvučnike...

 

Osobno, od kad sam vidio info koliko duboko idu, uopće me više ne zanimaju:

 

Frequency Response (-6dB): 54Hz-22kHz

 

 

Da, kao što rekoh, to su speksi na papiru.

 

I što sada da kažem na onaj najdonji dio specifikacija; frekventni opseg ?

Da nisam čuo par puta te zvučnike uživo, ocjenio bih to tek prosjekom.....

 

Naime ATC kao ipak profi branša u svom bivstvu, očito puno manje farba svoje specifikacije od mnoge konkurencije.

 

Zato spekse treba uzeti u obzir samo kao inicijalni info.....

 

 

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Da, znači atc sebi ide na štetu smanjujući freq range zvučnika stavljajući netočne podatke kao spec..

 

Da rezimiramo, proizvođać navodi min 75w kod vašeg frenda radi sa 30w odlično.

Proizvođać navodi 54hz(min6) a izmjereno 35hz, vjerojatno kod vašeg frenda.

 

S druge strane nekoliko desetaka foruma sa infom koji sam već naveo...

 

I šta ako je mala soba, kakve veze, sa 30w mora na tu neosjetljivost zvučnika odvrnuti potenciometar poprilično da bi išta izašlo van, šta je sa distorzijom nakon 11 sati na potenciometru, hoćete reći da se to kod njega ne događa?

 

Meni ništa od navedenog ne držu vodu i to je to.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

A kažu i taj odziv u papirima da nije takav i da je izmjereno 35Hz. Istina ili ne, ne znam.

 Da ATC idu dosta dublje od deklaliranog i samim time sto su closed box doprinosi tome,mada ja smatram da closed box konstrukcije traze potentnija pojacala!!Slusao sam te ATC u toj slusaoni alimislim da je bio  sa stari Sony intergrirac nisam ovog Pioneera nikad slusao!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pričati o podjeli potenciometra "na 11 sati" nije primjereno, jer se to razlikuje od pre/ampa do pre/ampa.

Kolega to podešava na vrhunskom pretpojačalu iz iste Pioneer "Serije 20"; C-21.

 

Vjeruj mi, slušali smo u jednom momentu vrlo glasno (tako glasno ne slušamo doma)

i nikakvih (niti naznaka) distorzija nije bilo. Nikakvih....

 

Ponavljam....ja pričam strogo na primjeriima iz prakse....na slušanju.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...na ovom forumu kojeg vecina ne smatra relavantnim su testirali ATC SCM19 zvucnike i nisu se bas pokazali u lijepom svijetlu - KLIK

 

Znam da gosp. Gašo (sa audiofil.net foruma) ima te zvucnike ih jako hvali i zadovoljan je s njima (kao i jos par ljudi na tom forumu) i ako je njima u redu mislim da mi ovdje nemam bas toliko veliku potrebu razglabati o njima.

Sve je manje-vise receno i postovi se ponavljaju - deja vu...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Djigi, niko nije rekao da su loši zvučnici, ja sam samo reagirao na 30W pojačalo s čim ih se goni.

Na go sam od nove godine do 20tog, ako maknu ove hebene propusnice odletit ću u zg sa svojim ampom da ih čujem, vjerojatno će ih htjeti spojiti, samo bojim se da će ukoliko meni ne bude to radilo kako spada biti izgovor da je do mog ampa jer nema "pravih" 140w na 8ohm.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice