Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.531
|
čitano: 2.674.019
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mislim da je waterfall puno korisniji za tu namjenu, neznam koji softver koristite al rew ima to odlicno rjeseno.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Rt60 je oko 200ms i ispod, bogami si ga izolirao i apsorbirao, pravi studio:) 

Mozda malo previse na "mrtvu" stranu, ja sam na cca 250-300ms, i to je neka dolnja granica za hifi sobu, preporuka je drzati se 300-500ms. 

Cak i previse pada iznad 1khz, cudno malo, nisam jos vidio to u normalnoj sobi i nesto mi smrdi u ovom grafu, koji je to rt60 iz Rew-a (Topt, Edt, ...)? 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 tjedna
offline
Vaš audio kutak

Može jedno pitanje za sve Vas?

Svi Vi i Vaši prijatelji, poznanici, koji imaju opremu koja vrijedi po nekoliko desetke tisuća eura ili više, te k tomu, još vršite i korekcije glazbenih soba i svašta nešto, pitanje glasi?

 

Koji su Vam primarni izvori glazbe koju slušate na svojim sustavima?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 tjedna
offline
Re: Vaš audio kutak

1. CD

2. Stream

3. LP

4. Hi-res files

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kako kod koga.


Ona tri kolege kojima je izvor strogo analogni (Gramofon i trakaš u jednoga) imaju relativno malo aku tretmana.
Sustavi su ima odlično izbalansirani, nisu u stotinama tisuća €, ali nisu ni jeftini.

 

Onaj kolega (i drugih par) s sustavima u stotinama tisuća € imaju uglavnom samo digitaliju za izvore (CD, Flac i stream).
Imaju (većina) neki aku tretman....

 

Ja imam flac, Gramofon i Stream (ovo zadnje uglavnom za info novih albuma).

Za sada sam zadržao samo 2 absorbera, a kada stavim nisku, dugu policu (i vjerojatno Tv na zid) ubaciti ću nešto od aku tretmana još....

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 15:11 (analogni).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tursound kaže...

Može jedno pitanje za sve Vas?

Svi Vi i Vaši prijatelji, poznanici, koji imaju opremu koja vrijedi po nekoliko desetke tisuća eura ili više, te k tomu, još vršite i korekcije glazbenih soba i svašta nešto, pitanje glasi?

 

Koji su Vam primarni izvori glazbe koju slušate na svojim sustavima?

 

Hvala

 

 

Kada sam solo itd onda cd, kada je dernek onda cajke i thompson preko bluetootha 192kbps 

16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
tursound kaže...

Koji su Vam primarni izvori glazbe koju slušate na svojim sustavima?

 

Kod mene primarno Tidal, a zatim mjuza RIP-ana sa CD te ona skinuta s neta (FLAC/DSD) stavljena na NAS i od tamo se stream-a.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

XSSH Cerabase podloške - Osvrt prvi


Danas mi je stiglo 8 komada ovih podloški.
Radi se o vjernoj replici Finite Elemente Cerabase. Firma koja je pri vrhu proizvodnje Rackova, polica, baza, podloški i sl.

Znači, original je 2x800= 1.600 € za 8 komada (ima ih i kod nas).


Kod Kineza ima par ponuda gdje isto nije jeftino (samo upola manje, znači 8 kom. 800€). Ima mislim jedna gdje je to manje.
I ja sam pronašao takvu ponudu na popustu (još jeftiniju od ovih)
A one gdje je umjesto inoxa 304 aluminij ili neka čudna legura ne treba niti gledati).

 

https://www.finite-elemente.eu/en/cera-interfaces/cerabase-classic/?fbclid=IwY2xjawFfz7dleHRuA2FlbQIxMAABHYCoGGKvHLBjIFR5VhBF1YLXYL34TkjbeS4a0vqB32zK1gvujg_To50KzQ_aem_3B8tkE-7OXbMX5FKRl3D9Q

 

Dakle, vrlo uvjerljiva izrada, teško (350 gr.), precizno urađeno, sve se fino umeće i šarafi.
Dobiješ i čelične i keramičke kuglice.
Keramičke su bolje (po ranijim iskustvima).
Dobiju se i 3 vrste podloge za uži dio (rebrasta guma, pluto i filc) i navojni dio M8 (za zvučnike).
Sve je to u lijepoj kutiji.


Rasklopio sam podloške i ubacio u svaku 3 keramičke kuglice. Prvi od gornjih nastavaka nasjeda klizno/hermetički po osovini koja okolo ima uski gumeni obruč. Dio iznad njega se šarafi i na taj način se nivelira visina (za 4 točke i npr. nagib zvučnika i sl.).


Prvo sam ih stavio ispod DAC-a.
U tri točke.
Promjena u zvuku nije bila velika.
Možda malo otvoreniji zvuk i tečniji srednji spektar.


Ipak su to nožice koje izdrže 500 kg (ako su 4 ispod) i za tako laganu komponentu bi bile prikladnije one manje (Cerabal i Slimline).

 

Nakon nekog vremena ( i dva AB testiranja) dodao sam još i podloške ispod preampa (isto u 3 točke).

 

E, tu je bilo više promjena !


Prvo, kad se prisloni uho sasvim uz preamp ne čuje se više skoro ništa zuj(brum) koji se prije malo čuo (izlazni transformatori), naravno, samo kada glazba nije svirala i uz prislonjeno uho.
Tu je još došlo do malkice bolje definicije basa (kraći) i još prezentnijeg srednjetonskog područja.


Obje promjene na bolje su male i čujne uglavnom u 1 na 1 usporedbi.


Ispod mini PC-a Terra (2 točke, dvije preostale) nisam baš čuo neku promjenu.
Prelagana je to spravica za takve podloške.

 

Ispod izlaznog pojačala nisam ni isprobavao jer ono ima već tvornički (sa šasijom) slično rješenje.


Dočim, nožice sam prvenstveno kupio za zvučnike.
Isprobati ću ih nakon što ih i kod kolege prvo isprobam ispod komponenti (da ne šarafim dva put).

 

LP svima !

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 19:28 (analogni).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja sam to stavio na PC..k/d ratio mi je skocio sa 1.23 na 1.25,malo mi brze ucitaje BUG stranicu i mozda malo mrvicu je slika otvorenija,svjetlije nijanse RGB spektra,sutra cu vidjet kako ce se ponasat veš mašina,ipak tamo vibracije su izraženije od ..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

To ti je isto kao da se sprdaš sa Isoacoustic GAIA podloškama koje neki tvoji kolege ovdje posjeduju i pisali su o njima vrlo pohvalno.

 

Tipično arogantno od tebe.

 

Pljuješ po nečemu što nisi niti vidio, a još nanje isprobao u svojem sustavu.

 

Finite Elemente nije firma od jučer.

A niti su ove podloške (za zvučnike) od jučer.

Na komponentama su samo usput isprobane kao uvod.

 

 
0 0 hvala 0
3 tjedna
offline
Vaš audio kutak

@analogni

 

A zašto to nisi dao napraviti nekom tokaru? To je bar za jednostavno napraviti. I ne bi te koštalo 800 eura, a kamoli 1600 po originalu, a dobio bi isto.

Ja imam tokarski stroj i ako ikad poželim kojekakve absorbire za vibracije i ostalo, napravit ću si ih sam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice