Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.427.363
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
6 godina
offline
Vaš audio kutak

pozdrav,

 

imam jedno pitanje, naime posto sam bio uradio gresku s onim centralnim zvunickom koji ne ide na moje stereo pojacalo, 

odlucio sam uzeti jos jedan par Dali Zensor 1 zvucnika, ali ja bih isto naprijed stavio, a ne iza mene, tj kutne. jel to uredu? 

 

cisto da popunim jos ta dva prazna slota sto imam. 

 

hvala.

 

EDIT: gledao sam sada malo dimenzije Dali-a i nekako bi mi bili veliki da ih drzim na onoj komodi pa sam mislio uzeti Denon SC-N9

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 18:54 (_itsmoriarty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

imam jedno pitanje, naime posto sam bio uradio gresku s onim centralnim zvunickom koji ne ide na moje stereo pojacalo, 

odlucio sam uzeti jos jedan par Dali Zensor 1 zvucnika, ali ja bih isto naprijed stavio, a ne iza mene, tj kutne. jel to uredu? 

 

cisto da popunim jos ta dva prazna slota sto imam. 

 

hvala.

 

EDIT: gledao sam sada malo dimenzije Dali-a i nekako bi mi bili veliki da ih drzim na onoj komodi pa sam mislio uzeti Denon SC-N9

 s dodatnim parom zvučnika nećeš ništa dobiti, barem dok pričamo o stereu. radije taj novac iskoristi da kupiš bolje zvučnike od ovog para kojeg imaš.

 

Ali prvo pokušaj optimalno smjestiti u prostor to što imaš - tako ćeš maksimalno iskoristiti potencijal koji tvoji zvučnici imaju. to može značiti kupnju stalaka, ali možeš i probat i izvući komodu malo dalje od zida.

 

guglaj "speaker room setup", i ne žuri dok ne skupiš još malo informacija i iskustva.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
goddard kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

imam jedno pitanje, naime posto sam bio uradio gresku s onim centralnim zvunickom koji ne ide na moje stereo pojacalo, 

odlucio sam uzeti jos jedan par Dali Zensor 1 zvucnika, ali ja bih isto naprijed stavio, a ne iza mene, tj kutne. jel to uredu? 

 

cisto da popunim jos ta dva prazna slota sto imam. 

 

hvala.

 

EDIT: gledao sam sada malo dimenzije Dali-a i nekako bi mi bili veliki da ih drzim na onoj komodi pa sam mislio uzeti Denon SC-N9

 s dodatnim parom zvučnika nećeš ništa dobiti, barem dok pričamo o stereu. radije taj novac iskoristi da kupiš bolje zvučnike od ovog para kojeg imaš.

 

Ali prvo pokušaj optimalno smjestiti u prostor to što imaš - tako ćeš maksimalno iskoristiti potencijal koji tvoji zvučnici imaju. to može značiti kupnju stalaka, ali možeš i probat i izvući komodu malo dalje od zida.

 

guglaj "speaker room setup", i ne žuri dok ne skupiš još malo informacija i iskustva.

 hvala na brzom odgovoru. 

 

pa necu nista mjenjati onda, jer sam tek nedavno uzeo ove Dali zvucnike. onda nista od novog para :D 

 

hvala jos jednom. 

lp

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

I nitko mi nije odgovorio na pitanje o 3 legendarna preampa, što znači da niste nikad čuli za njih i ne znate što su ti uređaji. Sansui CA-3000 i dalje najbolji preamp ikad proizveden, sveti gral svih preampa. Ali vama nije high-end...

 

 

Pretpojačala nisu toliko in, ljudi vole skratit put signalu... evo sam sad pogledao specifikacije, daje puni linijski izlaz, dostatan i profesionalnoj opremi - do 8 V na preout. Strah me i pitat koliko košta rabljeno :)

(jeebus, 2000 €)

No preglomazno je, preglomazno. Kaj je to, sedamdesete...?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
_itsmoriarty kaže...
goddard kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

imam jedno pitanje, naime posto sam bio uradio gresku s onim centralnim zvunickom koji ne ide na moje stereo pojacalo, 

odlucio sam uzeti jos jedan par Dali Zensor 1 zvucnika, ali ja bih isto naprijed stavio, a ne iza mene, tj kutne. jel to uredu? 

 

cisto da popunim jos ta dva prazna slota sto imam. 

 

hvala.

 

EDIT: gledao sam sada malo dimenzije Dali-a i nekako bi mi bili veliki da ih drzim na onoj komodi pa sam mislio uzeti Denon SC-N9

 s dodatnim parom zvučnika nećeš ništa dobiti, barem dok pričamo o stereu. radije taj novac iskoristi da kupiš bolje zvučnike od ovog para kojeg imaš.

 

Ali prvo pokušaj optimalno smjestiti u prostor to što imaš - tako ćeš maksimalno iskoristiti potencijal koji tvoji zvučnici imaju. to može značiti kupnju stalaka, ali možeš i probat i izvući komodu malo dalje od zida.

 

guglaj "speaker room setup", i ne žuri dok ne skupiš još malo informacija i iskustva.

 hvala na brzom odgovoru. 

 

pa necu nista mjenjati onda, jer sam tek nedavno uzeo ove Dali zvucnike. onda nista od novog para :D 

 

hvala jos jednom. 

lp

  Aha, sad sam vidio, imaš samostojeće zvučnike. izvuci ih za početak iz rupe, tako da okvirno zadnja stranica zvučnika bude paralelna sa prednjom stranicom komode. Daj im malo mjesta.

 

ako imaš viška te novčiće kaj si mislio dat za druge zvučnike, uzmi Raspberry sa Digi+ karticom i spoji ga na coax od Yamahe. Digni Volumio Os, i imat ćeš izvrstan izvor zvuka.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Filox kaže...

 

I nitko mi nije odgovorio na pitanje o 3 legendarna preampa, što znači da niste nikad čuli za njih i ne znate što su ti uređaji. Sansui CA-3000 i dalje najbolji preamp ikad proizveden, sveti gral svih preampa. Ali vama nije high-end...

 

 

Pretpojačala nisu toliko in, ljudi vole skratit put signalu... evo sam sad pogledao specifikacije, daje puni linijski izlaz, dostatan i profesionalnoj opremi - do 8 V na preout. Strah me i pitat koliko košta rabljeno :)

(jeebus, 2000 €)

No preglomazno je, preglomazno. Kaj je to, sedamdesete...?

 Mislim da su sedamdesete, kraj, al nisam siguran. Jako, jako kompliciran uređaj, kompleksan užasno, ali uz svu tu komplikaciju uspjeli su stvorit nešto o čemu se i danas priča, nakon 40 godina, a vidi cijenu. Još uvijek postoje vrhunske high end stvari, ali po 30-40 godina starosti. Ako ti je to glomazno, šta bi onda rekao na najjači Sansui receiver G-33000, eno ga ebayu za 10.000 Eura, iz 1978., 300W po kanalu, 45 kg... 

 

Kraj sedamdesetih i početak osamdesetih - zlatno doba audio tehinke, pogotovo Japan.

 

(https://www.njuskalo.hr/hi-fi-ostalo/onkyo-ultimate-high-end-p303-t909-eq-u30-e30-m505-oglas-24339175) zanimljivo, ovo je cijeli Onkyo sustav, s tim da je ovo pojačalo sranje i to je poznato. Loš zvuk i neki problemi u konstrokciji, nešto se grijalo ili tako nešto. Ostali uređaji su nebitni, ali fino izgledaju. Preamp je vrh.  

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 22:20 (Filox).
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

imam jedno pitanje, naime posto sam bio uradio gresku s onim centralnim zvunickom koji ne ide na moje stereo pojacalo, 

odlucio sam uzeti jos jedan par Dali Zensor 1 zvucnika, ali ja bih isto naprijed stavio, a ne iza mene, tj kutne. jel to uredu? 

 

cisto da popunim jos ta dva prazna slota sto imam. 

 

hvala.

 

EDIT: gledao sam sada malo dimenzije Dali-a i nekako bi mi bili veliki da ih drzim na onoj komodi pa sam mislio uzeti Denon SC-N9

 

Ne treba ti još jedan par zvučnika. Dva para izlaza nisu namjenjena da se u istoj prostoriji slušaju dva para zvučnika već za drugi par u spavaćoj, recimo i za biwire ako ima A+B. Ako te žuljaju novci, rađe prodaj pojačalo pa kupi neko koje bi bilo par ovim Zensorima, zaslužuju bolje. 

 

Meni su Zensori 7 radili izvanredno sa pojačalcem od 1800kn, Onkyo A9010. U biti da bar mogu posudit negdje taj Onkyo da ga probam sa Tannoyima 

 

I da ispadne da je još bolje od Nada.. Odmah Nad na njuškalo 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

(https://www.njuskalo.hr/hi-fi-ostalo/onkyo-ultimate-high-end-p303-t909-eq-u30-e30-m505-oglas-24339175) zanimljivo, ovo je cijeli Onkyo sustav, s tim da je ovo pojačalo sranje i to je poznato. Loš zvuk i neki problemi u konstrokciji, nešto se grijalo ili tako nešto. Ostali uređaji su nebitni, ali fino izgledaju. Preamp je vrh.  

 CIJENA!

 

Samo bi budala dala tolike novce za audio star 40 godina... to je možda bio vrh tada, no danas... može samo biti 'upotrebljivo'. Pitaj boga u kojem je to sve stanju.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Nemoj govorit o stvarima o kojima pojma nemas,ako zelis ic na dB natjecanje rokaj sa kinezima do mile volje,btw ako je bas itas sa D klasom kupi si koji NuForce amp ili NAD M2,Sharp...sto mislis da veliki igraci u D klasi kostaju par $,sve ima svoju cijenu i klasu u kojoj pripada i odvoji jednom razglase i razglasna pojacala sa HiFi-om.

 ko spominje snagu pričam o kvaliteti zvuka naravno.
može! onda kad ti odvojiš cjenu od kvalitete zvuka..
a šta se tiče o stvarima o kojima pojma nemaš ti očito nemaš pojma kako d klasa radi i misliš da su d klase samo za razglas napravljene a low power d klase su zapravo hifi orjentirane dok su razglasne d klase često puno teže za izvest od ekvivalentnog pojačala recimo u g-h klasi...

edit; "ultimate high end" ahhaahhahahahahaah ma jesu li ozbiljni? jel stvarno postoji "klasa" koja se tako zove?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 11:53 (dabar_solta_V2).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Sale_ds kaže...
Koji bi moj sljedeci korak bil najpametniji (nakon sta otplatim ovo i piknem centar)?

Bolja zvucna od ove na maticnoj posto mi je komp glavni izvor zvuka ili dac?

I sta bi bila preporuka za to dvoje da pase uz sistem i da nije novcani overkill s obzirom na ostatak sistema?

Da ponovim sistem za svaki slucaj.
Focal Chorus 716 (prednji), Focal Sib (zadnji), Yamaha NS-SW300 (sub), Marantz NR-1508 (amp).

Fala... :)

Sale, nisi li ti imao neke Tannoy prednje samostojeće, kad si već zamenil :)

 Nope, zamjenil si me s nekim. Prije focala sam imal Jamo, a prije toga Sony :D.

tajo1960 kaže...
Sale_ds kaže...
Koji bi moj sljedeci korak bil najpametniji (nakon sta otplatim ovo i piknem centar)?

Bolja zvucna od ove na maticnoj posto mi je komp glavni izvor zvuka ili dac?

I sta bi bila preporuka za to dvoje da pase uz sistem i da nije novcani overkill s obzirom na ostatak sistema?

Da ponovim sistem za svaki slucaj.
Focal Chorus 716 (prednji), Focal Sib (zadnji), Yamaha NS-SW300 (sub), Marantz NR-1508 (amp).

Fala... :)

Moj stav je da uzmeš dobar DAC. Jedan od kolega ovdje ima Preamp/DAC marke Audio-GD

http://www.audio-gd.com/Products-EN.htm

pa probaj kontaktirati prodavače u EU sa liste pa vidi. Stavljaju ESS Sabre unutra, moralo bi valjati, a nije pretjerano skupo. Barem pogledaj

 Hvala, svakako chekiram. Znaci bolje dac nego zvucna? Jel moze neko mini objasnjenje zasto dac prije zvucne?

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

prvenstveno  mičeš izvor od sveg đumbusa u kućištu..  smetnje od ventova  struje šumovi  itd itd.  Bolje procesuiranje  signala ..napajanje ..Bolja izrada bolji materijali  ali naravno svaki DAC ima "svoj zvuk" . Plus ako DAC ima  izlaz za sluske  jos bolje.. Kad spojim slusalice u komp i u dac razlika nebo i zemlja 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...

 Hvala, svakako chekiram. Znaci bolje dac nego zvucna? Jel moze neko mini objasnjenje zasto dac prije zvucne?

 Zvučna isto ima DAC u sebi, ali taj DAC na zvučnoj je jedan čip. DAC kao komponenta je cijela komponenta koja radi ono šta u zvučnoj radi jedan čip. Onako ugrubo rečeno. Zvučna može bit shielded, pa otkloni smetnje iz kompjutera, ali uvijek je bolje ako je cijela komponenta van kučišta. Ako povežeš kompjuter i DAC s optičkim kabelom, uklonio si mogućnost da kabel "pokupi" ikakve smetnje. 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Filox kaže...

 

(https://www.njuskalo.hr/hi-fi-ostalo/onkyo-ultimate-high-end-p303-t909-eq-u30-e30-m505-oglas-24339175) zanimljivo, ovo je cijeli Onkyo sustav, s tim da je ovo pojačalo sranje i to je poznato. Loš zvuk i neki problemi u konstrokciji, nešto se grijalo ili tako nešto. Ostali uređaji su nebitni, ali fino izgledaju. Preamp je vrh.  

 CIJENA!

 

Samo bi budala dala tolike novce za audio star 40 godina... to je možda bio vrh tada, no danas... može samo biti 'upotrebljivo'. Pitaj boga u kojem je to sve stanju.

 Je, cijena je visoka, pogotovo šta je poznato da je pojačalo loše, a ostale 3 od 4 komponente se ne koriste za ništa više. Ovo je za nekog kolekcionara kojemo ovo lijepo izgleda. Da imam para ovo bi volio u vikendici imat, ali bi mijenjao power amp za nešto s VUmetrima. Da imam baš viška para, ono Euro Jackpot viška...   

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Vidis koliko si ogranicen,ja govorim da prava pojacala D klase kostaju ,imao sam doma NAD M2 ,NuForce mono blokove ,vrhunska pojacala u D klasi,30K kn+ Sharp 10K eura,ne pricam o igrackama koja ti spominjes
Vrhunski zvuk kosta,jebes ga to su cinjenice bilo A,A/B ili D klasa
AUDIOFIL
8 godina
offline
Vaš audio kutak

a tek XD klasa ajooooooj muke isusove :D 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
brige njega da je i z klasa samo da je skupo.
8 godina
offline
Vaš audio kutak

teško je objasnit određenim ljudima pojam high enda. To je jako komplicirano u više stvari. Uparivanje uređaja ..jedna marka radi bolje sa drugom i obrnuto i svašta nešto.. Skupi kablovi su samo filteri koji nadodaju ili oduzimaju određenim sustavima ono malo što možda čini kompletniju sliku zvuka TOJ osobi. Zato i postoji xy marki i xy modela za svakoga po nešto . Ja smatram da treba dosta iskustva da bi se oko ovoga moglo konkretno pričati  sve ostalo je nabadanje. Zato tu i jesu neki ljudi koji su imali doma xy sustava ili sus se susreli sa xy sustava različitih što kod kolegi drugih što na sajmovima itd itd.  Ja eto koliko pratim tu temu nekim ljudima neke stvari nisu jasne. Nadalje usporedba razglasnih sustava i kucnog high fi-a nema veze jedno sa drugim . Ali isto tako tu neki ljudi jednostavno ne prihvacaju  i neke dobronamjerne savjete . I stim što sam rekao klasa XD nisam aludirao na volegradelea nego na khm druge ljude .  A tvoja tvrdnja dabar da neki gadget od 10 dolara zvuči kao neki ozbiljniji uređaj jedino što mi to govori je da jednostavno nemaš  iskustva  sa hifom . Da doma imaš jedan amp zvucnike itd kablove sve postavljeno i nakon toga mjenjas usporedujes slusas ..i cut ces razliku ako si to zelis priznat. Ja to sve volim i svidja mi se to ..Da su cijene abnormalne nazalost jesu ...nista to toliko ne vrijedi...ali neke stvari vrijede po pitanju komponenti koje su unutra ne samo zbog imena.  Čisti primjer evo prosli vikend sam slusao dachorn >pogledaj ovdje < zvucnike koji sviraju naravno odlicno...u jednoj pjesmi kad je bas udario nisam imao pojma odakle dolazi....jer je tako bio suptilan da je zvucalo doslovce kao da je ispod prozora covjek parkirao auto sa 2 subwoofera od 500w i pustio neki test na  40hz .. ALI iako zvucnici sviraju bolesno MENI osobno je upravo taj zvuk koji horne proizvode naspram klasicnog tweetera zvuci cudno i ne svidja mi se jer doslovce imam dojam da imam na usima 2 cijevi koje su uperene prema naprijed ali TO je bit horni ..da su direktne..pucaju ti direktno u lice ali to što sam doživio mi upravo daje pravo da ih komentiram jer sam čuo kako zvuči i mogu usporedit sa nečim drugim (naprimjer sa Sonus Faberima olympice 3 rekao bih) 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 kako ono vi volite radit usporedbe s autima, da provan malo..
zamisli kolega pita koji karburator je bolji za neko njegovo auto a neko mu preporuci konverziju na injekšon.


šok i nevjerica, gasi internet
 

 .... iako cisto sumnjam na vlastitom postu bi MOGAO shvatiti sta je high-end.... Kineska kopija Mecke vs Njemacka Mecka, znas koja je skuplja i kvalitetnija? Znaci sad ti je jasno sta je high-end.....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Stalak kosta samo 9999 eura

:D
AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

teško je objasnit određenim ljudima pojam high enda. To je jako komplicirano u više stvari. Uparivanje uređaja ..jedna marka radi bolje sa drugom i obrnuto i svašta nešto.. Skupi kablovi su samo filteri koji nadodaju ili oduzimaju određenim sustavima ono malo što možda čini kompletniju sliku zvuka TOJ osobi. Zato i postoji xy marki i xy modela za svakoga po nešto . Ja smatram da treba dosta iskustva da bi se oko ovoga moglo konkretno pričati  sve ostalo je nabadanje. ...

je strašno je komplicirano sve kad te marketing zezne, još teže je objasnit određenim ljudima da marka uređaja nema nikakve veze s tim kako zvuči ugrađena elektronika , to je nevezano za kako vi to zovete "signature" zvuk tj kad neka firma namjerno radi isti eq ili nešto na svim svojim uređajima ko ove low end zvučne kartice šta boostaju bas, isto tako kablovi ako su filteri onda nisu dobri kablovi jer je to jednostavno krivo mjesto za radit filtriranje, za to postoji eq ili dsp koji čuda radi, nemoj mi o iskustvu spajanja 2 razlicita kabela na 2 razlicita pojacala to je smješno bez obzira kolika je cjena te opreme.

nemam ja ništa protiv tog navodnog high enda, al to je nažalost najčešče high end samo po cijeni.

 

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Meni jos nije jasno sto se uvik javljas i pricas o necemu sto nikad nisi vidio a kamoli doma slusao u svom sistemu!
Znaci ovdje ljudi razmjenjuju dojmove i utiske na temelju svojih slusnih iskustava sa raznoraznim komponentama koje su kupili,posudili,testirali....Ne razumim sto zelis dokazat da svi pusimo marketing i dajemo novac u vitar samo zbog imena i reklame?Pa bas u ovom hobiju kreces od nule i polako s vremenom i godinama gradis sistem po svom gustu,prvo su pomaci ogromni i cujni dok poslije kad se određeni prag pređe skupo se naplacuju milimetarski pomaci.Znaci ovdje ima ljudi koji su slusali određene entry level komponente pa sve do mid i high end razreda i znaju cijenit i prepoznat vrhunski zvuk,ti koji to nikad nisi iskusio nisi kompetentan da govoris bedastoce na temelju svog zica-lemilica iskustva sponzorirano od malih zutih i free shipping ekipe.Drzi se svoje domene i ne guraj se tamo di nije misto.Vrhunski zvuk se placa i to je cinjenica,na tebi je i drugima da odluce koliko su spremni i mogu potrosit,nemoj svoju skrtost,neimastinu ili bilo koji drugi razlog stavljat kao opravdan da mi kupujemo na temelju marketinga i imena a ti iskustva imas 0.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
meni nije jasno da tebi nije jasno da marka i cijena uređaja nemaju nikakve direktne veze s kvalitetom ugrađene elektronike.

nikakva preseravanja niti ima veze s iskustvom niti ičim navedenim.

plus neznaš se razgovarat nego napadaš odma :D
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
O kojoj marki ti pricas,pa ima more hifi proizvođaca,ne znam sto pokusavas dokazat.
Ajde daj neko svoje no name pojacalo za saku kuna koje je bolje od npr Denon PMA 2010AE?
I naravno sistem di si ga isproba i u cemu je bolji od njega.Kad to dokazes onda idemo stepenicu gore,biraj iz razredo 30-50 000 kn neki amp i svoju perjanicu predlozi naravno i popis ostalih komponenti koje si koristio prilikom usporedbe.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
meni nije jasno da tebi nije jasno da marka i cijena uređaja nemaju nikakve direktne veze s kvalitetom ugrađene elektronike.

nikakva preseravanja niti ima veze s iskustvom niti ičim navedenim.

plus neznaš se razgovarat nego napadaš odma :D

Jesi li ti svjestan koliko ti gluposti pričaš momak?

To što nisi imao prilike poslušati bolje uređaje te više ne opravdava za gluposti koje pričaš, ukratko nemaš pojma o tome o čemu razglabaš.

 

Osvrnimo se na tvoje DIY projekte.

To što si doma čistio svjećice od stojadina, ne znači da znaš kako dobro vozi i brzo vozi neki porše ili kako je udoban neki bentley.... jer nisi nikada niti probao niti se vozio u nijednom od toga....

 

Primjećujem da niti jednom nisi odgovorio koliko si bolje opreme imao doma otpakirati nove i slušati, da si imao i slušao nebi ovakve nebuloze ovdje iznosio.

 

Bolje da prestaneš ovdje lupetati gluposti ili će ljudi lagano izgubiti kočnice pa će ti napisati neke stvari koje ti se vjerojatno neće svidjeti o tvojim DIY projektima i iskustvima u HiFi općenito, te bi se mogao razočarati na osobnom nivou, shvaćaš da ti ljudi ovdje pokušavaju na fini način napisati da neiskusan u tom području i pokušavaš pametovati a u biti ispadaš smješan?

 

 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 

Primjećujem da niti jednom nisi odgovorio koliko si bolje opreme imao doma otpakirati nove i slušati, da si imao i slušao nebi ovakve nebuloze ovdje iznosio.

 

Mogao je lagati, a nije. Ne razumijem taj dio sa 'koliko si opreme imao...' pa kaj je ovo, mlataranje falusima? Prepoznavanje kvalitete zvuka nije nešto što se postiže skupom opremom, nego treniranim ušima. Džabe ti zvučnici od ponešto kiloeura ako ne znaš kako bi trebao zvučati koji instrument u odnosu na način snimanja. Lampaško pojačalo te ne čini 'znalcem' nego dudekom koji ne zna slušati.

A i opisi zvuka koje čitam... pa kao da čitam recenziju nekog restorana... em svilenkast zvuk (wtf?) em vakinaki (ubaci proizvoljan gastronomski epitet ovdje) zvuk (dosadašnji favorit mi je saftni).

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Možeš malo odvojiti vremena i pročitati što si napisao:

 

"Ne razumijem taj dio sa 'koliko si opreme imao...' pa kaj je ovo, mlataranje falusima? Prepoznavanje kvalitete zvuka nije nešto što se postiže skupom opremom, nego treniranim ušima. Džabe ti zvučnici od ponešto kiloeura ako ne znaš kako bi trebao zvučati koji instrument u odnosu na način snimanja."

 

Ja nemam pojma gdje ti radiš, možda u koncertnoj dvorani, ali 99% nas trenira uši slušajući HiFi opremu i to zamisli gdje, doma, u svom okruženju.

I kroz taj dom kroz neko vrijeme prođe određena količina opreme gdje shvatiš šta tebi odgovara i šta ti osobno preferiraš. I da spušiš para ali na kraju nađeš ono što ti odgovara i onda si zadovoljan, slušaš doma muziku i smješiš se koliko ti dobro radi i ponavljam, zadovoljan si.

Neznam niti jednu osobnu koja bi imala vremena ići po tgovinama i provoditi sate i dane slušajući opremu da bi se odlučila za kupnju, niti znam dućan koji bi mene durao satima mjenjajući glasnoću, žanrove itd.

Kolega je mogao lagati ali nije, poštujem to, ali isto tako nije "trenirao" uho na način koji iznad spominjem i stoga se dolazi do zaključka? Da, da kolega nema iskustva i nema istrenirano uho, osim na auto zvučnicima i sličnim stvarima koje lemi doma u garaži...

 

 

"Lampaško pojačalo te ne čini 'znalcem' nego dudekom koji ne zna slušati."

 

Samo da kometniram, ja nisam nikada brijao na lampe no ako ljude veseli neka udaraju po lampašima, ja to neću podcjenjivat na način na koji ti to radiš niti im na "fini" način govoriti da su debili jer briju na lampe.

 

"A i opisi zvuka koje čitam... pa kao da čitam recenziju nekog restorana... em svilenkast zvuk (wtf?) em vakinaki (ubaci proizvoljan gastronomski epitet ovdje) zvuk (dosadašnji favorit mi je saftni)."

 

I opet lupetanje, da svilenkasti zvuk, gladak i bez ikakvih harsh napadaja i bez ikakvih neugodnih isticanja pojedinih instrumenata, visokih ili srednjih tonova,  sve glatko i ugodno, zamisli kao svila.

 

Saftni, da saftni, fini masan i mesnat  bas.

 

Možda bi ti to drugačije opisao no nas idiote, koji smo ajmo to nazvati audiofili, vuče na te konotacije i na taj način opisujemo nešto što nam je ugodno i s čim smo zadovoljni i ponekad čak i oduševljeni, no zamisli u cijelom svjetu gdje se recenzira i od strane korisnika i od strane pro recezenata, ti termini su usvojeni i ljudi na taj način opisuju ugodne zvučne karakteristike, no tebe so smeta.

 

I gdje je problem onda?

Mislim da je jasno,

 

pozz

 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Kolega je mogao lagati ali nije, poštujem to, ali isto tako nije "trenirao" uho na način koji iznad spominjem i stoga se dolazi do zaključka? Da, da kolega nema iskustva i nema istrenirano uho, osim na auto zvučnicima i sličnim stvarima koje lemi doma u garaži...

 

Samo da kometniram, ja nisam nikada brijao na lampe no ako ljude veseli neka udaraju po lampašima, ja to neću podcjenjivat na način na koji ti to radiš niti im na "fini" način govoriti da su debili jer briju na lampe.

 

I opet lupetanje, da svilenkasti zvuk, gladak i bez ikakvih harsh napadaja i bez ikakvih neugodnih isticanja pojedinih instrumenata, visokih ili srednjih tonova,  sve glatko i ugodno, zamisli kao svila.

 

Saftni, da saftni, fini masan i mesnat  bas.

 

Možda bi ti to drugačije opisao no nas idiote, koji smo ajmo to nazvati audiofili, vuče na te konotacije i na taj način opisujemo nešto što nam je ugodno i s čim smo zadovoljni i ponekad čak i oduševljeni, no zamisli u cijelom svjetu gdje se recenzira i od strane korisnika i od strane pro recezenata, ti termini su usvojeni i ljudi na taj način opisuju ugodne zvučne karakteristike, no tebe so smeta.

 

Ti termini ne znače ništa. Koja je mjerna jedinica za zvuk?
Svila / m? Saft / uho?
Ili... oh, ne znam, kad bi barem postojale mjerne jedinice kojima se može opisati zvuk... ne znam, Hz? dB?

Koji saft masan bas je referenca? Kontrabas? Bas gitara? kako su snimani, pickupom? Mikrofonom? Ako je mikrofonom, iz koje blizine? Na koji način mora biti odsviran? Složit ćeš se da jedva čujna bas gitara ne može imati 'saftan' bas. Ako povećaš glasnoću, ta bas gitara će doći do izražaja...

Nemoj se ljutiti, ali 'audiofili' koji koriste gorenavedene izraze jesu idioti, jer nemaju blage veze o čemu pričaju. Ajmo izbaciti argumentum ab auctoritate iz priče, jer na isti način su davni vračevi opisivali sunce, mjesec, godišnja doba, vrijeme. Danas to rade svećenici svih organiziranih religija. Kaj me briga jel to koriste Fremmer ili Hofmann. Oni ionako ovise o oglasnom prostoru i recenzijama u časopisima koji im plaćaju kruh i mlijeko.

 

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
E nego na temelju cega da ja njega shvatim kao ravnopravnog diskusanta ,to sto doma lemi auto zvucnike i pljuje po svemu sve sto kosta priko 200$ a da nista bolje/skuplje od toga nije poslusao doma u svom sistemu.Nego samo sere da smo mi tukci i da placamo brand .Pa kad je toliki strucnjak nek navede neke brandove koji ne prodaju maglu i koji bez problema konkuriraju pojacalima iz srednje i vise klase a da ne moras bubreg prodat.I molim ljepo bez razglasne opreme.
AUDIOFIL
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne ljutim se, nemam se zašto ljutiti, ovo je forum i ljudi su tokom godina navikli na razne načine davati epitete ljudima, ne uzrujava me to, ne referiram se na tebe sada nego općenito, ja recimo nemam potrebe za tim.

 

Neka dva kuhara naprave od istih materijala odrezak, isto soli, papra, mesa itd.

Svaki će ga malo drugačije napraviti zbog načina kako će ga napraviti iako će ga obojica npr grillati.

Ti ćeš to osjetiti, jer imaš okusne pupoljke na jeziku i ustima i stoga ćeš osjetiti razliku.

Razliku jer je drugačije napravljen iako ima isto mesa, masnoće, papra, soli itd

 

Što ćeš točno  tu moći  izmjeriti?

 

Sada se ti nemoj ljutiti ali ako ti ovo nije dovoljno onda obojica gubimo vrijeme,

 

pozz

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Zoki B kaže...

Kolega je mogao lagati ali nije, poštujem to, ali isto tako nije "trenirao" uho na način koji iznad spominjem i stoga se dolazi do zaključka? Da, da kolega nema iskustva i nema istrenirano uho, osim na auto zvučnicima i sličnim stvarima koje lemi doma u garaži...

 

Samo da kometniram, ja nisam nikada brijao na lampe no ako ljude veseli neka udaraju po lampašima, ja to neću podcjenjivat na način na koji ti to radiš niti im na "fini" način govoriti da su debili jer briju na lampe.

 

I opet lupetanje, da svilenkasti zvuk, gladak i bez ikakvih harsh napadaja i bez ikakvih neugodnih isticanja pojedinih instrumenata, visokih ili srednjih tonova,  sve glatko i ugodno, zamisli kao svila.

 

Saftni, da saftni, fini masan i mesnat  bas.

 

Možda bi ti to drugačije opisao no nas idiote, koji smo ajmo to nazvati audiofili, vuče na te konotacije i na taj način opisujemo nešto što nam je ugodno i s čim smo zadovoljni i ponekad čak i oduševljeni, no zamisli u cijelom svjetu gdje se recenzira i od strane korisnika i od strane pro recezenata, ti termini su usvojeni i ljudi na taj način opisuju ugodne zvučne karakteristike, no tebe so smeta.

 

Ti termini ne znače ništa. Koja je mjerna jedinica za zvuk?
Svila / m? Saft / uho?
Ili... oh, ne znam, kad bi barem postojale mjerne jedinice kojima se može opisati zvuk... ne znam, Hz? dB?

Koji saft masan bas je referenca? Kontrabas? Bas gitara? kako su snimani, pickupom? Mikrofonom? Ako je mikrofonom, iz koje blizine? Na koji način mora biti odsviran? Složit ćeš se da jedva čujna bas gitara ne može imati 'saftan' bas. Ako povećaš glasnoću, ta bas gitara će doći do izražaja...

Nemoj se ljutiti, ali 'audiofili' koji koriste gorenavedene izraze jesu idioti, jer nemaju blage veze o čemu pričaju. Ajmo izbaciti argumentum ab auctoritate iz priče, jer na isti način su davni vračevi opisivali sunce, mjesec, godišnja doba, vrijeme. Danas to rade svećenici svih organiziranih religija. Kaj me briga jel to koriste Fremmer ili Hofmann. Oni ionako ovise o oglasnom prostoru i recenzijama u časopisima koji im plaćaju kruh i mlijeko.

 

 

 Pa dobro, klavir i gitara mogu svirati jednake Hz i jednake dB, pa opet znamo što je odsvirao klavir a što gitara - većina od nas. Neki čak znaju kad klavir nije dobro naštiman, a neki ne kuže ni kad je potpuno raštiman.

 

svi tonovi koje ti instrumenti proizvedu mogu se iskazati i u Hz i u dB, pa opet to ne znači doslovno ništa. violine Cremonskih majstora drże vrtogla e cijene, a da to nema nikakve veze sa jedinicama za frekvenciju i glasnoću zvuka kojeg proizvode.

 

 

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice