Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Posmatrač kaže...
Filox kaže...
....

 Ma ne čitaš ti ništa, očito, nego samo trolaš. Imaš gore u mom postu 2 linka, na oba se fino i tehnički objašnjava način rada S/PDIF i USB konekcija, te njihove TEHNIČKE razlike. Skoro pa ni ne pričaju o kvaliteti zvuka, jer ni jedan ni drugi način nisu bolji ili lošiji, to ovisi o cijelom uređaju i kako je šta izvedeno. Da si pročitao, znao bi.

 

Read, nigga, read! kako bi ti rekli Boondocks. Ja nisam nigdje spomenuo usviravanje, nitko ovde u zadnjih par stranica to nije spomenuo i nigdje ni na jednom od linkova se to ne spominje, pa prestani plakat i pričat gluposti oko BSa i usviravanja. Trolat možeš i na drugim forumima.

 Prvo ja pricam o KABELU kao mediju za prenos i zasto bi coax bio bolji od optike i obratno. Drugo usviravanje sam naveo kao argument zasto mi rasprava na forumu nije relevantna a ti su ju naveo kao neki argument. Isto tako sam pitao koja nauka stoji iza usviravanja i jedino sto sam dobio je link na neki clanak u kome se pisu bajke bez ikakvih argumenata... Znaci pricam o kabelu a ne sklopu prije ili poslije kabela.... Tu naravno da ima razlika......

Ja imam zvucnike koji imaju i opticki i coax ulaz i ne vidim zasto bi koristenje jednog ili drugog kabela trebale ciniti razliku.... O tome ja prica a sto se tice citanja nista ne brini citam i previse ;)

 

Btw sorry linkove stvarno nisma vidio jer nisam navikoa da na audiofilskom forumu neko da i link na bilo sta vrijedno paznje ;)

 Koje razmišljanje... Nije ovde govor o kabelu, jer zica i svjetlo se teško mogu uspoređivat. Ali ako malo promisliš, za struju pretvorit u svjetlo, moraš nešto konvertirat. Tako da, ne može se ovde govorit samo o kabelu, jer ulaz/izlaz NISU isti. Nije ovo isto kao i tema gdje se na jedan jedini RCA ulaz/izlaz spajaju razni kabeli, pa to radi razliku u zvuku. Coaxial i TosLink su 2 različita načina prijenosa podataka i kao takvi imaju različite elektroničke sklopove na ulazu i izlazu. Odnosno, različiti su ulazi i izlazi. Digitalni kabel kao kabel ne bi trebao raditi razliku i nitko OVDJE nije ni tvrdio da će čuti razliku između 2 optička kabla različititih proizvođača. Pitanje je bilo USB, optika ili coax. Sva 3 se zasnivaju na drugačijim sklopovima, drugačijem tehničkom pristupu, a USB je u biti poprilično drugačiji u radu i teško ga je uopće uspoređivat.

 

Razliku u zvuku češ primjetit ovisno o tome koliko dobro su napravljeni ulazi (DAC) ili izlazi (transport) i o toj izradi ovisi što će pojedincu dat bolji zvuk. A te stvari su itekako mjerljive, imaju svoje nazive, karakteristike, brojeve... Pogotovo se dolazi do razlika kad se USB ubaci u priču, evo ja satima čitam neke članke i sad znam puno više nego prije 2 sata o svemu tome.

 

BTW, ovo nije audiofilski forum, nego bug.hr. Trenutno pričamo baš o tehničkim specifikacijama raznih protokola/konekcija, te njihovim razlikama.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
.....

 Koje razmišljanje... Nije ovde govor o kabelu, jer zica i svjetlo se teško mogu uspoređivat. Ali ako malo promisliš, za struju pretvorit u svjetlo, moraš nešto konvertirat. Tako da, ne može se ovde govorit samo o kabelu, jer ulaz/izlaz NISU isti. Nije ovo isto kao i tema gdje se na jedan jedini RCA ulaz/izlaz spajaju razni kabeli, pa to radi razliku u zvuku. Coaxial i TosLink su 2 različita načina prijenosa podataka i kao takvi imaju različite elektroničke sklopove na ulazu i izlazu. Odnosno, različiti su ulazi i izlazi. Digitalni kabel kao kabel ne bi trebao raditi razliku i nitko OVDJE nije ni tvrdio da će čuti razliku između 2 optička kabla različititih proizvođača. Pitanje je bilo USB, optika ili coax. Sva 3 se zasnivaju na drugačijim sklopovima, drugačijem tehničkom pristupu, a USB je u biti poprilično drugačiji u radu i teško ga je uopće uspoređivat.

 

Razliku u zvuku češ primjetit ovisno o tome koliko dobro su napravljeni ulazi (DAC) ili izlazi (transport) i o toj izradi ovisi što će pojedincu dat bolji zvuk. A te stvari su itekako mjerljive, imaju svoje nazive, karakteristike, brojeve... Pogotovo se dolazi do razlika kad se USB ubaci u priču, evo ja satima čitam neke članke i sad znam puno više nego prije 2 sata o svemu tome.

 

BTW, ovo nije audiofilski forum, nego bug.hr. Trenutno pričamo baš o tehničkim specifikacijama raznih protokola/konekcija, te njihovim razlikama.

 E ovdje se slazem i bas zato se ne moze reci bolji je jedan ili drugi jer je puno varijabli u igri i uglavnom zavisi od proizvodjaca i kvaliteta komponenti i bas zato se ne moze reci bolji je jedan ili drugi... Ako izbacis sve ostalo i ostane samo kabel kao takav on ne pravi nikakvu razliku.... Eto malo je potrajalo ali smo se slozili ;) Nemoj mi zamjeriti ali kad ja kao inzenjer pocnem citati kako ljudi cuju razliku izmedju dva kabela ili je li kabel zalemljene ili ucvrscen sarafom pocne mi se lagano kosa kostrijesiti a nema je puno ;) Naravno pricam o razlici uredjaja i komponenti koje su ispravne i ugradjene i funkcionisu po standardu..... 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Posmatrač kaže...
Filox kaže...
.....

 Koje razmišljanje... Nije ovde govor o kabelu, jer zica i svjetlo se teško mogu uspoređivat. Ali ako malo promisliš, za struju pretvorit u svjetlo, moraš nešto konvertirat. Tako da, ne može se ovde govorit samo o kabelu, jer ulaz/izlaz NISU isti. Nije ovo isto kao i tema gdje se na jedan jedini RCA ulaz/izlaz spajaju razni kabeli, pa to radi razliku u zvuku. Coaxial i TosLink su 2 različita načina prijenosa podataka i kao takvi imaju različite elektroničke sklopove na ulazu i izlazu. Odnosno, različiti su ulazi i izlazi. Digitalni kabel kao kabel ne bi trebao raditi razliku i nitko OVDJE nije ni tvrdio da će čuti razliku između 2 optička kabla različititih proizvođača. Pitanje je bilo USB, optika ili coax. Sva 3 se zasnivaju na drugačijim sklopovima, drugačijem tehničkom pristupu, a USB je u biti poprilično drugačiji u radu i teško ga je uopće uspoređivat.

 

Razliku u zvuku češ primjetit ovisno o tome koliko dobro su napravljeni ulazi (DAC) ili izlazi (transport) i o toj izradi ovisi što će pojedincu dat bolji zvuk. A te stvari su itekako mjerljive, imaju svoje nazive, karakteristike, brojeve... Pogotovo se dolazi do razlika kad se USB ubaci u priču, evo ja satima čitam neke članke i sad znam puno više nego prije 2 sata o svemu tome.

 

BTW, ovo nije audiofilski forum, nego bug.hr. Trenutno pričamo baš o tehničkim specifikacijama raznih protokola/konekcija, te njihovim razlikama.

 E ovdje se slazem i bas zato se ne moze reci bolji je jedan ili drugi jer je puno varijabli u igri i uglavnom zavisi od proizvodjaca i kvaliteta komponenti i bas zato se ne moze reci bolji je jedan ili drugi... Ako izbacis sve ostalo i ostane samo kabel kao takav on ne pravi nikakvu razliku.... Eto malo je potrajalo ali smo se slozili ;) Nemoj mi zamjeriti ali kad ja kao inzenjer pocnem citati kako ljudi cuju razliku izmedju dva kabela ili je li kabel zalemljene ili ucvrscen sarafom pocne mi se lagano kosa kostrijesiti a nema je puno ;) Naravno pricam o razlici uredjaja i komponenti koje su ispravne i ugradjene i funkcionisu po standardu..... 

 Pa kao inženjer bi trebao znati i nešto o impedanciji kabela, te kako debljina i čistoća bakra ipak utječu na čistoću signala, kad govorimo o analognom signalu. Nevjerojatno mi je da i obrazovani ljudi kojima je to struka smatraju da najjeftiniji kineski kabel zvuči apsolutno identično kao i neki malo bolji, deblji, skuplji kabel.

 

Da, puno je varijabli u igri kod digitalnih izlaza, a najveća varijabla je koliko je kvalitno napravljen izlaz, odnosno ulaz na drugoj komponenti. To određuje kvalitetu signala, sinkroniziranost i šta ja znam šta sve ne. Glavni zaključak je da je svaki digitalni izlaz dobar, a treba svak isprobat u svom sustavu ima li razlike između jednog, drugog i trećeg.

 

Na žalost, kod analogije se ne mogu složit da su svi kabeli isti, dapaće, još u osmom razredu osnovne škole, dok nisam pojma o ničemu, sam se uvjerio kako sama debljina kabela (zvučničkog) igra ogromnu razliku u zvuku i to sam primjetio na nekoj očajnoj liniji s još gorim starim zvučnicima. Tako da, moje mišljenje je da svak tko tvrdi da su svi analogni kabeli isti i daju isti zvuk, to tvrde samo zato jer su bili previše lijeni u životu uzet jako jeftini kabe i onda uzet neki osrednji, ali bolji, kvalitetniji kabel i uvjerit se sami ima li razlike.

 

Koliko ja znam, tanki kabel ubija bogatsvo zvuka. Loš kabel s malim udjelom bakra isto tako smanjuje bogatsvo zvuka. Ako se to događa kod zvučničkih kabela, ne vidim razlog da išta drugačije bude i kod interkonekta. Sama žica, spoj te žice na konektor, sami konektor (izrada, materijali) sve to ima i mjerne karakteristike, sve to mijenja signal više ili manje. 

 

Više puta sam ljudima dao savjet, pa ću i tebi. U Chipoteke ti je sve jeftino, neće te osakatit test. Kupi metar najtanjeg i metar najdebljeg zvučničkog kabela. Spoji jedan zvučnik s jednim, a drugi s drugim, pa mi se zakuni da isto sviraju.

 

To je ono baš banalni test, ne govori puno, ali lako primjetiš razliku s različitim kabelima. Svak primjeti. Na lošoj liniji. Bez usviravanja. Nećemo spominjati usviravanje.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 13:21 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Kako neće, ako ima bolje napravljen clock? Upravo o otome sad čitam. Ako je clock na izlazu loš, onda dolazi do gubitaka, jittera i slično. MAtične uglavnom imaju slabe i loše clockove, dok bolji, skuplji uređaji imaju to bolje sređeno. Što je bolji clock na izlazu, to bolji može bit S/PDIF signal.

 

https://www.head-fi.org/threads/digital-coaxial-vs-usb-any-sonic-differences.623204/

 

 

Oni pišu o stvarima koje su vrijedile prije 30 godina, kad je kućna digitalija tog tipa bila u povojima. Znaš li zašto? Jer slušaju nekog starog prdonju koji im je te gluposti ubacio u glavu jer nije niš novo naučio zadnjih trideset godina (zadnje šta sam pročitao bila je lektira, huehuehue).

 

Kvalitetan audio čip više nije problem napraviti kao što je to bilo prije 30 godina. Da je to prokleti problem, ne bismo imali HDMI, 4 i 8 k, for Pete's sake. Audio bandwidth za stereo je oko megabit i pol. Video traži stabilan prijenos dva (i više) reda veličina iznad toga, a to smo u stanju prenijeti i dekodirati bez problema... zašto misliš da je problem napraviti prijenos audio signala? Da bi opravdao kupovinu uređaja od par stotina eura? Sure, go ahead. Nedavno je na hydrogenaud.io napravljen test čujnosti jittera, zamisli, ispostavilo se da je šum kojeg jitter izaziva nekakvih stotinjak plus decibela ispod signala... a moduliran je signalom i doslovce ga samo možeš izmjeriti, no ne i čuti. A i tada se radilo o ekstremnim vrijednostima jittera, ne uobičajenima.

Shvati da su te stvari danas prodavanje magle proizvođača uređaja - jer DAC sa clockom na osam decimala preciznosti je bolji od onog na šest decimala... nije bitno što su ti potrebne četiri da bi stvar radila bez greške. Karikiram vrijednosti jer ih ne znam točno, ali mislim da možeš shvatiti smisao.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Filox kaže...

 Kako neće, ako ima bolje napravljen clock? Upravo o otome sad čitam. Ako je clock na izlazu loš, onda dolazi do gubitaka, jittera i slično. MAtične uglavnom imaju slabe i loše clockove, dok bolji, skuplji uređaji imaju to bolje sređeno. Što je bolji clock na izlazu, to bolji može bit S/PDIF signal.

 

https://www.head-fi.org/threads/digital-coaxial-vs-usb-any-sonic-differences.623204/

 

 

Oni pišu o stvarima koje su vrijedile prije 30 godina, kad je kućna digitalija tog tipa bila u povojima. Znaš li zašto? Jer slušaju nekog starog prdonju koji im je te gluposti ubacio u glavu jer nije niš novo naučio zadnjih trideset godina (zadnje šta sam pročitao bila je lektira, huehuehue).

 

Kvalitetan audio čip više nije problem napraviti kao što je to bilo prije 30 godina. Da je to prokleti problem, ne bismo imali HDMI, 4 i 8 k, for Pete's sake. Audio bandwidth za stereo je oko megabit i pol. Video traži stabilan prijenos dva (i više) reda veličina iznad toga, a to smo u stanju prenijeti i dekodirati bez problema... zašto misliš da je problem napraviti prijenos audio signala? Da bi opravdao kupovinu uređaja od par stotina eura? Sure, go ahead. Nedavno je na hydrogenaud.io napravljen test čujnosti jittera, zamisli, ispostavilo se da je šum kojeg jitter izaziva nekakvih stotinjak plus decibela ispod signala... a moduliran je signalom i doslovce ga samo možeš izmjeriti, no ne i čuti. A i tada se radilo o ekstremnim vrijednostima jittera, ne uobičajenima.

Shvati da su te stvari danas prodavanje magle proizvođača uređaja - jer DAC sa clockom na osam decimala preciznosti je bolji od onog na šest decimala... nije bitno što su ti potrebne četiri da bi stvar radila bez greške. Karikiram vrijednosti jer ih ne znam točno, ali mislim da možeš shvatiti smisao.

 Kužim na šta misliš i OK, prihavaćam to, ima smisla. Ovo sam prvih 5 linkova otvorio da vidim tehničke specifikacije i razlike oko protokola i ulaza, što sam i vidio i shvatio. Iskreno, nemam pojma koliko su bitni ti clockovi i kakav to utjecaj ima na zvuk, ali eto, sad gledam kako da sebi odmah u startu sredim stvari najbolje, da se poslije ne moram mislit kako popravit stvar. S obzirom da nigdi ne mogu pronaći opis zvučne kartice s vrhunski preciznim clockom, očito je da to i ne postoji, nego sam ja povezao par stvari i to u glavi zamislio da bi tako trebalo bit. U redu, očito nije tako.

 

A DAC kad budem uzimao neće koštat ispod 3000 kuna, tako da se zato zamaram sa svim tim, kad već plaćam da ne bacam pare bezveze i na krive stvari. Hoću sve sitnice znat, provjerit i onda se bacit u shoping. 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
....

 Pa kao inženjer bi trebao znati i nešto o impedanciji kabela, te kako debljina i čistoća bakra ipak utječu na čistoću signala, kad govorimo o analognom signalu. Nevjerojatno mi je da i obrazovani ljudi kojima je to struka smatraju da najjeftiniji kineski kabel zvuči apsolutno identično kao i neki malo bolji, deblji, skuplji kabel.

 

Da, puno je varijabli u igri kod digitalnih izlaza, a najveća varijabla je koliko je kvalitno napravljen izlaz, odnosno ulaz na drugoj komponenti. To određuje kvalitetu signala, sinkroniziranost i šta ja znam šta sve ne. Glavni zaključak je da je svaki digitalni izlaz dobar, a treba svak isprobat u svom sustavu ima li razlike između jednog, drugog i trećeg.

 

Na žalost, kod analogije se ne mogu složit da su svi kabeli isti, dapaće, još u osmom razredu osnovne škole, dok nisam pojma o ničemu, sam se uvjerio kako sama debljina kabela (zvučničkog) igra ogromnu razliku u zvuku i to sam primjetio na nekoj očajnoj liniji s još gorim starim zvučnicima. Tako da, moje mišljenje je da svak tko tvrdi da su svi analogni kabeli isti i daju isti zvuk, to tvrde samo zato jer su bili previše lijeni u životu uzet jako jeftini kabe i onda uzet neki osrednji, ali bolji, kvalitetniji kabel i uvjerit se sami ima li razlike.

 

Koliko ja znam, tanki kabel ubija bogatsvo zvuka. Loš kabel s malim udjelom bakra isto tako smanjuje bogatsvo zvuka. Ako se to događa kod zvučničkih kabela, ne vidim razlog da išta drugačije bude i kod interkonekta. Sama žica, spoj te žice na konektor, sami konektor (izrada, materijali) sve to ima i mjerne karakteristike, sve to mijenja signal više ili manje. 

 

Više puta sam ljudima dao savjet, pa ću i tebi. U Chipoteke ti je sve jeftino, neće te osakatit test. Kupi metar najtanjeg i metar najdebljeg zvučničkog kabela. Spoji jedan zvučnik s jednim, a drugi s drugim, pa mi se zakuni da isto sviraju.

 

To je ono baš banalni test, ne govori puno, ali lako primjetiš razliku s različitim kabelima. Svak primjeti. Na lošoj liniji. Bez usviravanja. Nećemo spominjati usviravanje.

 ja cijelo vrijeme naglasavam cak i velikim slovima da pricam o DIGITALNOM signalu ;) Naravno da znam da kod analogije je potpuno druga prica....Koliko cesto se coaxom i optikom danas prenosi analogni signal? Ozbiljno te pitam jer nisam upucen u te stvari....

14 godina
offline
Vaš audio kutak
 
2 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Posmatrač kaže...
Filox kaže...
....

 Pa kao inženjer bi trebao znati i nešto o impedanciji kabela, te kako debljina i čistoća bakra ipak utječu na čistoću signala, kad govorimo o analognom signalu. Nevjerojatno mi je da i obrazovani ljudi kojima je to struka smatraju da najjeftiniji kineski kabel zvuči apsolutno identično kao i neki malo bolji, deblji, skuplji kabel.

 

Da, puno je varijabli u igri kod digitalnih izlaza, a najveća varijabla je koliko je kvalitno napravljen izlaz, odnosno ulaz na drugoj komponenti. To određuje kvalitetu signala, sinkroniziranost i šta ja znam šta sve ne. Glavni zaključak je da je svaki digitalni izlaz dobar, a treba svak isprobat u svom sustavu ima li razlike između jednog, drugog i trećeg.

 

Na žalost, kod analogije se ne mogu složit da su svi kabeli isti, dapaće, još u osmom razredu osnovne škole, dok nisam pojma o ničemu, sam se uvjerio kako sama debljina kabela (zvučničkog) igra ogromnu razliku u zvuku i to sam primjetio na nekoj očajnoj liniji s još gorim starim zvučnicima. Tako da, moje mišljenje je da svak tko tvrdi da su svi analogni kabeli isti i daju isti zvuk, to tvrde samo zato jer su bili previše lijeni u životu uzet jako jeftini kabe i onda uzet neki osrednji, ali bolji, kvalitetniji kabel i uvjerit se sami ima li razlike.

 

Koliko ja znam, tanki kabel ubija bogatsvo zvuka. Loš kabel s malim udjelom bakra isto tako smanjuje bogatsvo zvuka. Ako se to događa kod zvučničkih kabela, ne vidim razlog da išta drugačije bude i kod interkonekta. Sama žica, spoj te žice na konektor, sami konektor (izrada, materijali) sve to ima i mjerne karakteristike, sve to mijenja signal više ili manje. 

 

Više puta sam ljudima dao savjet, pa ću i tebi. U Chipoteke ti je sve jeftino, neće te osakatit test. Kupi metar najtanjeg i metar najdebljeg zvučničkog kabela. Spoji jedan zvučnik s jednim, a drugi s drugim, pa mi se zakuni da isto sviraju.

 

To je ono baš banalni test, ne govori puno, ali lako primjetiš razliku s različitim kabelima. Svak primjeti. Na lošoj liniji. Bez usviravanja. Nećemo spominjati usviravanje.

 ja cijelo vrijeme naglasavam cak i velikim slovima da pricam o DIGITALNOM signalu ;) Naravno da znam da kod analogije je potpuno druga prica....Koliko cesto se coaxom i optikom danas prenosi analogni signal? Ozbiljno te pitam jer nisam upucen u te stvari....

 Nikoliko često, ne prenose se. Onda sam ja krivo povezao, kruške i jabuke. Ako je bila riječ samo o digitalnom, onda se razumijemo, sve 5.

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Vezano uz rasprave o digitalnom signalu, kao što ranije rekoh imam DacMagic dac.

 

Slušao sam i preko usb sa kompa, i preko optike s kompa i preko koaksijalnog kabla s kompa.

Ne mogu reći da čujem razliku, odnosno moje 44 godine staro uho ne čuje razliku.

 

Čujem razliku između tog daca i daca u Marantz cd playeru, odnosno čujem razliku u dvije komponente, ali na istoj komponenti, DacMagicu ne čujem razliku između 3 načina digitalne konekcije.

Iako na optički i koaksijalni ide do 96kHz a na usb samo 48kHz ja ne čujem nikakvu razliku.

 

Možda bi neko mlađe uho, ajmo reći i istreniranije od mog i čulo razliku, ja ne čujem i fak it :)

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 Ha, imaju i Gato Audio uređaje na sajmu. Jedno od tih pojačala (oko 20.000,00 kuna s popustom) sam imao doma i iskreno? Sranje od zvuka. Kreštavo, sterilno, precizno do jaja, čak previše. Nakon toga kupim prastaro pojačalo na Njuškalu za 1000 kuna i oduševljen s toplinom i kvalitetom zvuka, Gato vraćen i nikad više blizu. Još je i neki šum, lagani brum imao kad je sve bilo ugašeno. U tvornici su rekli da su svjesni tog bruma (jako, jako tih, ali postoji, na zvučnicima) i da ga mogu nekako malo smanjit, ali ne i uklonit skroz, jer da to display uzrokuje. Display. 20.000 kuna. D klasa. Novo novento. Govno od 1000 kuna iz 1982 bolje tisuću puta zvuči. Hvala lijepo.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 14:00 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Posmatrač kaže...
...

 ja cijelo vrijeme naglasavam cak i velikim slovima da pricam o DIGITALNOM signalu ;) Naravno da znam da kod analogije je potpuno druga prica....Koliko cesto se coaxom i optikom danas prenosi analogni signal? Ozbiljno te pitam jer nisam upucen u te stvari....

 Nikoliko često, ne prenose se. Onda sam ja krivo povezao, kruške i jabuke. Ako je bila riječ samo o digitalnom, onda se razumijemo, sve 5.

 

 Kako ti ono kaze read niga ;)

Ma sve 5 naravno...

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox
Za nekakav entry level sistem gdje vadis signal iz kompa u HT reciver nemoj se opterecivat sa kvalitetom izvedbe digitalnog izlaza.
Svakako je kvalitetnija bilo koja eksterna zvucna od one na maticnoj.
Ako te pere uzmi si Xonar d2x ili STX ali to ti je sve preko soma kuna.

Btw danas se u digitaliju puno obraca pozornost na clock,tako i DSC ima raznih kombinacija koje imaju u-clock i bez njega.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Filox
Za nekakav entry level sistem gdje vadis signal iz kompa u HT reciver nemoj se opterecivat sa kvalitetom izvedbe digitalnog izlaza.
Svakako je kvalitetnija bilo koja eksterna zvucna od one na maticnoj.
Ako te pere uzmi si Xonar d2x ili STX ali to ti je sve preko soma kuna.

Btw danas se u digitaliju puno obraca pozornost na clock,tako i DSC ima raznih kombinacija koje imaju u-clock i bez njega.

 Entry level? Zašto entry level? Tko kaže da ja idem kroz entry level? Sustav mi je daleko od entry levela, ne mislim ni ovaj digitalni dio ostavit da kaska za ostatkom. Preamp mi spada u high-end klasu, pogotovo sad kad se obnovi, pojačalo nije daleko, ali nije toliko visoko. Nemam receiver, trenutno nemam ništa, ali u planu je do kraja godine kupit jedan pošteni DAC, samo DAC, specijalizirani, ne neki all-in-one uređaj. Imam preamp, ne trebam headamp. Pa kad ću već potrošit oko 3000 kuna na DAC, onda ne želim da mi izlaz bude neki baš katastrofalni. Već imam neku OK matičnu s malo boljim audio djelom, i dalje sranje. Imam i Asus Xonar, ali DG, slabu i bez shileda zvučnu karticu, ali za nju imam ASIO drivere, pa mi je zato bolja od integrirane. Pa sad evo sve gledam mogu li taj kompjuterski izlazni dio još pojačat, a da ne dajem bez veze 1000 kuna i ne dobijem ništa s tim.

 

U budućnosti ću i dobar cd player spojit na taj DAC.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sto je DAC od 3000 kn?Nemoj se ljutit nego sto je nego entry level?!
Kupi si prvo DAC,upoznaj malo njegov zvucni pecat i tek onda kreni u nabavku kvalitetnije zvucne ili si slozi neki mali mini komp/server fanless spoji s USB ili coax/spidif
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ovo u potpisu imas (High-end):

Hitachi HMA-8500
Onkyo P-303
Mission 773 zvučnici
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Ovo u potpisu imas (High-end):

Hitachi HMA-8500
Onkyo P-303
Mission 773 zvučnici

 Da, zvučnici su bezveze, pojačalo je vrhunsko, Onkyo je doslovno high-end. Pročitaj koju recenziju o preampu, ne serem bezveze. Prvi uređaj Integra serije i jedan od najboljih proizvoda šta je Onkyo ikad izbacio. S ovim su pokazali za što su sposobni. Riječi konstruktora ovog preampa. Platio ga smiješnih 3000 kuna. Pojma nemam koliko će refresh i upgrade koštat na kraju. Masu.

 

Je, 3000 kuna nije baš puno love, ali većinom ovde slušam o malim DACovima od 200-300 kuna, pa bi to prije nazvao entry levelom. Nešto od 3000 je već OK. Nije daleko od entrya, ali nije ni isto ko i ono od 300 kuna.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...mislim da je to sto ti imas daaaaaaleeeekooooooooooooooo od nekog HIGH-END-a.
Mislim da ce ti to svi ovdje potvrditi.

Preporuka da nastavis jos malo citati (uciti) sta i gdje je uopce high-end.

NHF
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...mislim da je to sto ti imas daaaaaaleeeekooooooooooooooo od nekog HIGH-END-a.
Mislim da ce ti to svi ovdje potvrditi.

Preporuka da nastavis jos malo citati (uciti) sta i gdje je uopce high-end.

NHF

 Jesi li ikad čuo za Sony TA-E88, Sansui CA-3000 i ovaj Onkyo P-303? To su jedni od najlegendarnijih i najboljih preampova ikad napravljenih, pa s razlogom i smislom ja svog smatram high-end uređajem. Ja sam pročitao sve o tim uređajima što postoji na netu, a ti? 

 

Mislim da ovde nitko nije ni čuo za neki uređaj iz 1977...

 

E da, s obzirom da bi volio i sebi i drugima potvrdit kvalitetu zvuka, neće mi bit problem donijeti nekome od vas doma nešto od svojih komponenti, pa se možete sami uvjerit jel pizdim bezveze ili to zvuči impresivno... Da ne ispadne da serem bez pokrića.  

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 16:12 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Znaci ako kupim to sto si ti napisao imat cu high-end i zavrsena prica?...jos samo neke high-end zvucnike koji su legendarni iz 1970tih i na konju sam?

Ne kuzim zasto ljudi bacaju onda toliko para na ove nove uređaje...eto gore link za pogledat događanje iz Mikena sa "pravom" high end opremom - bar sto se mog razmisljanja o high-end-u tice.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nego na sto je spojen taj Onkyo Integra?Koji high end snagas imas?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sigurno kao nesto ovo dole ispod.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
samo jedno pitanje kad rečete high end jeli mislite na kvalitetu ili na cijenu? :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ne mislimo na amp velicine kutije šibica sa shippingom iz Shenzena za 13$.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Koji bi moj sljedeci korak bil najpametniji (nakon sta otplatim ovo i piknem centar)?

Bolja zvucna od ove na maticnoj posto mi je komp glavni izvor zvuka ili dac?

I sta bi bila preporuka za to dvoje da pase uz sistem i da nije novcani overkill s obzirom na ostatak sistema?

Da ponovim sistem za svaki slucaj.
Focal Chorus 716 (prednji), Focal Sib (zadnji), Yamaha NS-SW300 (sub), Marantz NR-1508 (amp).

Fala... :)
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Znaci ako kupim to sto si ti napisao imat cu high-end i zavrsena prica?...jos samo neke high-end zvucnike koji su legendarni iz 1970tih i na konju sam?

Ne kuzim zasto ljudi bacaju onda toliko para na ove nove uređaje...eto gore link za pogledat događanje iz Mikena sa "pravom" high end opremom - bar sto se mog razmisljanja o high-end-u tice.

 OK. Ne. Tko je spominjao zvučnike iz sedamdesetih i zašto? Nisam rekao ni da je pojačalo high-end. Samo preamp. Onda nije high-end kad vi tako kažete.

 

Vidim na nitko nije spomenuo ni Nagru ni Revoxa...

 

A što se para tiće, ne mora uvijek sve što valja i koštat nenormalno. Evo, ova moja kombinacija je koštala 6000 kuna, a zvuči bolje od danskog čuda od 25.000. Cijena najčešće slijedi kvalitetu, ali polovne stvari imaju drugačije cijene. Vintage je jedna posebna kategorija o kojoj dosta vas nema pojma, jer gledate samo najnovije što je na tržištu. Zar ne postoji ništa vintage šta se može nazvat high-end? 

 

I nitko mi nije odgovorio na pitanje o 3 legendarna preampa, što znači da niste nikad čuli za njih i ne znate što su ti uređaji. Sansui CA-3000 i dalje najbolji preamp ikad proizveden, sveti gral svih preampa. Ali vama nije high-end...

 

P.S.

Upravo ispod onog linka o High end opremi sam napisao da mi je doma bio Gato audio i kako sam ga vratio u tvornicu, jer mi Hitachi 6500 zvuči MASU BOLJE, a koštao je 1000 kuna. 1000 protiv oko 20.000 (a to je s popustom, oko 25000 je puna cijena bila). Listao sam danas taj link, vidio nešto što sam posjedovao i testirao, te vratio jer nije zadovoljilo. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 17:21 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
samo jedno pitanje kad rečete high end jeli mislite na kvalitetu ili na cijenu? :D

 Kvalitetu. Cijena nema nikakve veze.

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ne mislimo na amp velicine kutije šibica sa shippingom iz Shenzena za 13$.

d klasa iz shenzena za 10$ i lošim hladnjakom pojede za marendu po izmjerenoj kvaliteti zvuka pola "high end" teškaša šta se spominje tu tehnika ide naprid bez obzira na cjene vaših igračaka.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sale_ds kaže...
Koji bi moj sljedeci korak bil najpametniji (nakon sta otplatim ovo i piknem centar)?

Bolja zvucna od ove na maticnoj posto mi je komp glavni izvor zvuka ili dac?

I sta bi bila preporuka za to dvoje da pase uz sistem i da nije novcani overkill s obzirom na ostatak sistema?

Da ponovim sistem za svaki slucaj.
Focal Chorus 716 (prednji), Focal Sib (zadnji), Yamaha NS-SW300 (sub), Marantz NR-1508 (amp).

Fala... :)

Sale, nisi li ti imao neke Tannoy prednje samostojeće, kad si već zamenil :)

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
morrisoN kaže...
Filox kaže...
tnakir kaže...

Može li mi netko objasniti razliku AV recievera i vulgaris pojačala (naravno osim u broju kanala i slično).

 

...

 Stereo pojačalo je pojačalo za 2 zvučnika. Nema surrounda. Mogu bit i 4 zvučnika, ali to je samo 2+2, opet stereo zvuk, opet nema surrounda. Primarno za slušanje muzike.

 

....

 I mene nešto zanima...

Sad imam Technics stereo integralca su-610 na koji su spojena dva trosistemska sony zvučnika. To poprilično dobro zvuči. No, novi TV nema analogni izlaz, te ga gledam/slušam "nasuho", dok je PC spojen HDMIjem na TV, a zvuk analogno na pojačalo.

 

Dvije su mi opcije za TV:

1. Neki eksterni DAC--pojačalo

2. Kupiti AV receiver ili pojačalo sa digitalnim ulazima

 

Imam priliku jeftino kupiti polovan Onkyo 7.1 receiver no.... zanima me iskustvo nekoga ko to koristi u praksi:

 

1. Kakav je zvuk sa takvog/sličnog receivera u 2.0 setupu (dakle, bez kupovine ostalih zvučnika, čak ni SUB-a)?

2. Je li lošiji takav stereo od stereo zvuka iz stereo pojačala?

3. Kakav je stereo zvuk koji receiver daje kada izvorni 5.1 spusti na 2.0

 

Namjena:

Kao i do sad, najviše bi se koristilo za

-slušanje muzike (dakle stereo)

-gledanje filmova sa PC-a (izvorno 5.1 ili 2.0, ali u stereo modu)

-gledanje TV-a (uglavnom stero sadržaji)

 

Zašto ne planiram kupiti barem 5.1 zvučnike?

-Zato što mi prostor to ne dozvoljava.

 

Zašto ne kupim stereo pojačalo sa digitalnim ulazima?

-Zato što ih baš nema u ponudi po povoljnoj cijeni (barem ne u rangu cijene za koju mogu kupiti navedeni AV receiver)

 

Hvala!

 Evo, ukoliko nekom možda može biti korisno:

-Kupio sam polovan Onkyo tx-sr508 u dosta dobrom stanju (vanjština, a i funkcionalnost) iz razloga u tekstu označenom žutom bojim.

 

-S obzirom da imam par Sony SS E71 zvučnika, prvo što sam podesio na receiveru je da:

     -nema SUB-a

     -nema surround zvučnika (ni onih za 5.1, a ni onih za 7.1)

     -nema cenralnog zvučnika

     -prednje zvučnike proglasio za Large speakers

Dakle, eliminisao sve surround elemente, time bi trebalo da sam podesio sve da bi av receiver radio poput stereo receivera/pojačala.

 

Pokušao sam dva setupa:

1. Receiver spojen putem hdmi-ja sa TV-om (hdmi podržava ARC - audio return chanel), tako da je receiver osim slanja slike na TV primao audio iz TV-a. U TV su ukopžane još dvije komponente (putem druga 2 hdmi ulaza na tv-u: Kablovski prijemnik i PC. Dobio sam za koristiti veoma alegantno rješenje gdje daljinski od TV-a kontroliše sve.

2.PC i TV spojeni optičkom vezom sa receiverom (zasebno). Manje elegantno rješenje jer se daljnski koriste posebno za svaki uređaj.

 

Dojam (radi ovog i pišem ovaj post)

Bez obzira na način kako podesim zvuk na receiveru (stereo, music stereo, pure audio, direct.... izbjegavajući bilo kakav dolby suround feature, kvalitet zvuka nije dobar kao što je bio na starom Technics su-610 stereo pojačalu. Šta mislim pod ovim? Zvuk je nekako "mlak", nema onaj udarni element koji sam očekivao (ovaj receiver ima više snage po izlazu od starog pojačala, koje je 60w po kanalu. Bas je premekan. Pokušavao sam sa Time od Pink Floyda i sličnim pjesmama. Zvuči veoma neuvjerljivo dok dobro ne odvrneš. Staro pojačalo sam smio pojačati max do 30%, ovo pojačam skoro skroz, ali nemam taj zvuk. Ima on glasnoću, no fali mu nešto. S druge strane Sade - Smooth operator i slične pjesme zvuče super.

 

Najsretniji bih bio da sam uspio naći klasično stereo pojačalo koje ima i digitalne ulaze, no šta je tu je. Bila je opcija i da zbog TV-a uzmem neki vanjski dac, pa da ide digitalno TV-DAC, analogno DAC-POJAČALO, no nije mi se dalo komplikovati.

 

Znači, neki zaključak: - nisam baš potpuno zadovoljan korištenjem av receivera u stereo svrhe. Ako neko ima neki savjet, rado ću poslušati, no pošto ne prethodni moj upit niko nije odgovorio, ne znam hoće li i sad. Ipak, ovo sam napisao kao neku vrstu upozorenja svima koji planiraju AV receiver koristiti kao pojačalo u stereo modu.

morrisoN
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nemoj govorit o stvarima o kojima pojma nemas,ako zelis ic na dB natjecanje rokaj sa kinezima do mile volje,btw ako je bas itas sa D klasom kupi si koji NuForce amp ili NAD M2,Sharp...sto mislis da veliki igraci u D klasi kostaju par $,sve ima svoju cijenu i klasu u kojoj pripada i odvoji jednom razglase i razglasna pojacala sa HiFi-om.
AUDIOFIL
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice