Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.430.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Nije hi-fi problem već high end i zagovornici istog. Slušaš neku simfoniju na zvučnicima od 100000€ i isto takvom pojačalu i vlasnik te uvjerava kako je to referentan sustav koji glazbu reproducira onako kako zaista zvuči. 

 

A nije nikad bio u koncertnoj dvorani na izvedbi te iste simfonije pa da ju sa čime ima usporediti ali eto, to je najskuplje što novac može kupiti pa je zaista tako kako zvuči na koncertu. Sigurno je bolje nego sustav za 1000€ ali opet nije bolje od 300kn ulaznice za dvoranu i samu izvedbu 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

problem je šta se guraju neke više puta pobijene teorije.

i to nema nikakve veze s cijenom sistema ni godinama provedenima u "slušanju" sry.

gocc01 kaže nevaljaju razglasna pojaćala a teži live zvuku (ubaci sliku zbunjenog crnca s upitncima) xD

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 18:11 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
volegradele kaže...
Malo ste zabrijali,hifi ima za svakog i hifi nije nikakvo natjecanje.Postoje pravi audiofili koji znaju sto je pravi zvuk i kako doc do njega,ne moras prodat bubreg za to.Pomalo nema zurbe,sistem se s godinama gradi skupa s iskustvom.
Cijenu u high endu su davno otisle van svake pameti i rezervirane su samo za izabrane,sad to mogu bit snobovi ili jednostavno ljubitelji dobrog zvuka/audiofili koji si mogu to priustit.Ista stvar je i kod auta,imas za 10K eura novo i za par milja eura,obicno su ova skuplja najbolja,pitajte ekipu iz Grand Toura sto im je bolje Peugeot ili Mclaren P1?!
Tako da ne vidim cemu amizioznost prema audiofilima koje svakojako nazivaju,od zlatouhih,šišmisi ...i to ekipa koja u zivotu nema iskustva sa raznim sistemima ,zvucnicima,pojacalima,dac...osim mini linijama ,entry level komponentama i jos gore ako doma imaju lemilicu i zavrsenu strukovnu skolu ili fax elektro tehnickog smijera!
Ne vidim razlog zasto ulazit u raspravu u temama u cemu netko nema iskustva i jos k tome je pun predrasuda!!

Lol evo sam si sebi odgovorio na pitanje.

Baš zato jer ti i tvoja ekipa podcjenjuju školovane ljude, vi bez sata osnova elektrotehnike i koji mislite da ste čitajuci promotivne časopise završili elektrotehnički fax, a svakodnevnim primjerima dajete do znanja koliko malo znate o elektroničknim uređajima koje toliko uzdižete u nebesa. Izdrkavanje na 300000eur zvučnike i 5000eur kablove, usviravanje kablova , čujete razliku a ostali koji ne čuju su gluhi, to je ono što je smiješno.

Najjaci argumenti su usporedba auta Yugo i Ferrari -.- . 

 

 Zasto bih ja ista trebao znat o elektrotehnici da bih procijenio sto dobro svira a sto ne??Kakve veze ima moje 20 godisnje iskustvo u hifi sa nekim tko zna osnove elektrotehnike i gopvori da su sva pojacala ista??Tko to izdrkava na kabele od 5000 eura i zvucnike od 300000,daj odjebite s tim glupostima.Sto uopce raspravljas u temi audioi kutak kad te to ne zanima?

Kakvi su tvoji problem to sto si nemozes priustit malo kvalitetniju komponentu,ne zelis je priustit jer te ne zanima i li sto zelis dokazat?Sto je glupo u tome da zvucnik od 20 000 eura u vecini slucajeva bolje zvuci od onog od 10 000 eura?Ja bih prvi volio da to nije istina ali koliko muzike toliko para.

Ajde digni sator na trgu  i strajkaj protiv audiofila,skupih kabela,zvucnika....jer svijet je u opasnosti od njih...

 

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
...sistem se s godinama gradi skupa s iskustvom...

usporedbe s autima su smješne, ako ćeš uspoređivat pojačala s autima zašto su onda najcjenjenija pojaćala u hifi s jednim parom tranzistora a ne ova razglasna s 8 parova, neki ekvivalent fićo vs v8?

 a zašto je audiofilski fićo skuplji od ferarija?

zašto treba par godina za izabrat komponente i spojit pojaćalo na zvućnike i izvor? jel to stvarno tako teško ili je posljedica onoga i ćorava kokoš koji put ubode??

 O cemu ti pricas,koja su to najcijenjenija pojacala ,ne razumim cega se vatas,cijene??Ti napravi pojacalo za par iljada kuna po poznatom receptu i lansiraj proizvodnju,uspijeh ti je zagarantiran,jebo Nelson Passa,Dan Dagostina ,Lamma....

Pa jebote nemos sidit iza monitora i solit pamet i pokazivat svoje lemilice i razglasna pojacala .....uvati se posla..testiraj malo pojacala,zvucnike,pleyere vidi kako sto di...jebes ga skup je sport ali u SH se moze fino toga izabrat,kreni a ne samo srat bez pokrica!

I nemoj mislit da sam bogatas,radim normalan posao imam obitelj i 3 djece.

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
goddard kaže...

isto tako, ako netko desetljećima se bavi tim hobijem, potcjenjivanje je smatrat da ti ljudi nisu u stanju složit pristojnu slušaonu

Moja stara kuha već jedno 40 godina, ali i dalje ne zna ispeć

 omlet kako treba, bez obzira koliko ga puta ona spremala. Ako se nečim baviš dugo vremena, to ne implicira da si dobar u tome.

 

U hifiju nema subjektivnog mišljena što je bolje. Kako je dabar rekao, stavi mikrofon i izmjeri. Druge i treće nema.

 

Je li nužno da skuplja oprema bolje zvuči? Naravno da ne.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 19:32 (tnakir).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 Zasto bih ja ista trebao znat o elektrotehnici da bih procijenio sto dobro svira a sto ne??Kakve veze ima moje 20 godisnje iskustvo u hifi sa nekim tko zna osnove elektrotehnike i gopvori da su sva pojacala ista??Tko to izdrkava na kabele od 5000 eura i zvucnike od 300000,daj odjebite s tim glupostima.Sto uopce raspravljas u temi audioi kutak kad te to ne zanima?

Kakvi su tvoji problem to sto si nemozes priustit malo kvalitetniju komponentu,ne zelis je priustit jer te ne zanima i li sto zelis dokazat?Sto je glupo u tome da zvucnik od 20 000 eura u vecini slucajeva bolje zvuci od onog od 10 000 eura?Ja bih prvi volio da to nije istina ali koliko muzike toliko para.

Ajde digni sator na trgu  i strajkaj protiv audiofila,skupih kabela,zvucnika....jer svijet je u opasnosti od njih...

 

 Odvojimo kvalitetan HIFI koji također volim i za koji sam spreman dati određenu svotu novaca od prodavanja magle i snake oila sto neki tu puše. Rasprava stalno počinju oko ekstremizma u hifiju.

 

Ti da znaš osnove elektrotehnike ne bi bacao novac na preskupe naponske kablove pa iste spajano na obicnu nym 3x1.5m2 kucnu mrežu misleci da si s time dobio bolji zvuk. Ista stvar je sa usviravanjem kablova, stvaranjem kristalne rešetke putanje elektrona, upsampling 16bitnog zvuka na 24bitni i svakakih gluposti sto se tu redovito piše.

Govoriš da ne moraš prodati bubreg za doc do dobrog zvuka a onda dalje pišeš kako 20 000eur zvučnik svira bolje od 10 000eur i na kraju završna "koliko muzike toliko para" , nisi možda mislio obratno ili si se pogubio, ne kužim. 

To što ti ekstremni audiofili slušaju svoj sustav a ne glazbu je drugi par gaća, vječno nezadovoljni nekom komponentom trazeci još bolje i bolje pa makar bio placebo, to je pomalo bolesno.

Takvi ljudi mi ne mogu prodavati price jer bi ovo mogao čitati netko koji se ne kuži u teoriju i povjerovat u te gluposti.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 Zasto bih ja ista trebao znat o elektrotehnici da bih procijenio sto dobro svira a sto ne??Kakve veze ima moje 20 godisnje iskustvo u hifi sa nekim tko zna osnove elektrotehnike i gopvori da su sva pojacala ista??

 

Zato da znaš kad ti netko prodaje muda pod bubrege, kao onaj Denafrips DAC gore... 

 

- 'Šefe, koliko kondenzatora da stavim u uređaj?'
- 'SVE! SVIH STO!'
- '...ali tko će to polemit... šta da radim sa njima...?'
- 'Samo ih zalemi, ne moraju biti spojeni na išta, nek se sjaje.'

I znaš kaj, ne bi bili niti prvi niti zadnji, eno smo pred nešto vremena na poslu raskopali neki kineski preamp sa lampom, koja nije spojena ni na što osim struje :)

 

A pazi ovo prodavanje magle... iz jedne recenzije:

 

'As with many DACs, the power cord matters. The Furutech DPS-4 and Snake River Audio Cottonmouth Signature Series complement the Denafrips Terminator tonally. In addition, the more affordable Vovox Textura does a decent job as well.'

 

Da znaš osnove elektrotehnike, ZNAO BI zašto je ova izjava sranje na kub. Možeš ti procjenjivati koliko god želiš, no ostaje samo činjenica da tebi subjektivno nešto dobro svira, a to ne znači da je objektivno tako. Objektivno se može napraviti mjerenje i ustanoviti da je frekvencijski odaziv tam di sjediš totalno u klincu. Tebi paha, da, no to nije HiFi, odaziv mora biti čim linearniji, a ti to svojim uhom ne možeš odrediti. I džabe ti ovi strujni kabeli :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja nemam ništa protiv ljudi koji će trošiti N novaca na hifi, mobitele, auta itd. Njihovi novci, njihova stvar.

 

Nemam ništa protiv ljudi koji tvrde da je njima njihov distorzirani zvuk bolji od nekakvog originala ili kojima je well done steak bolji od rare steaka. O ukusima nećemo.

 

Al su mi smiješne priče o usviravanju kabela i takve lovačke priče. Da ne spominjem audiofilske ethernet kabele ili optičke kabele koji tako bolje zvuče od običnih. Smiješno mi je kad je HiFi sam sebi svrha, a ne radi uživanja u glazbi.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 20:20 (tnakir).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
.
 ne samo srat bez pokrica!

.

oprosti ali zašto na jednostavno pitanje zašto ti treba par godina za izabrat 3 komponente odgovaraš s izmotavanjima i pokušavaš me iznervirat da te napadnen s odgovoron šta ja od opreme iman ili neman pa da opet ispadne da san tu doša ljećit komplekse i slicno?

 

oladi , tu je tema audio i imam pravo na misljenje pogotovo jer imam iskustva s diy strane.

audio u 2019 nije skup sport sry.

 

kvragu da se nać polovni profi 24 bitni (obavezno procitat opsirnije xD) 3way dsp/eq/aktivna skretnica na njuskalu za cjenu interkonekta u tvom sistemu, nemoš mi reć da to ima smisla. 



7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
.

- 'Šefe, koliko kondenzatora da stavim u uređaj?'
- 'SVE! SVIH STO!'
..

 

lol pa ono je neki preamp/dac šta bi bilo da je pojačalo?

 btw local decoupling je nula bodova i vjerovatno košta ko sveti gral ako su ono paralelni dac čipovi lol

 

 

edit: r2r a ko zna možda je i dobro to

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 20:37 (dabar_solta_V2).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...

 

A pazi ovo prodavanje magle... iz jedne recenzije:

 

'As with many DACs, the power cord matters. The Furutech DPS-4 and Snake River Audio Cottonmouth Signature Series complement the Denafrips Terminator tonally. In addition, the more affordable Vovox Textura does a decent job as well.'

 

isao saam vidit cijene

Naponski kabal: Snake River Audio Cottonmouth Signature Series = Price - Two meters/$1545

The dac s puno kondenzatora: Denafrips Terminator = 4,500.00 $

 

..Kad to dvoje spojiš zvuk u sobi da se usereš..

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Father_Dougal kaže...
.

- 'Šefe, koliko kondenzatora da stavim u uređaj?'
- 'SVE! SVIH STO!'
..

 

lol pa ono je neki preamp/dac šta bi bilo da je pojačalo?

 btw local decoupling je nula bodova i vjerovatno košta ko sveti gral ako su ono paralelni dac čipovi lol

 

 

edit: r2r a ko zna možda je i dobro to

 tocno, riječ je o resistor ladder arhitekturi, tak da je veliki broj kondenzatora jednostavno posljedica principa na kojem ta vrsta konverzije funkcionira. inače svatko naravno ima pravo na svoj lifestyle, no pomalo je žalosno vidjeti da se na jednom tehnološkom forumu argumentacija uglavnom svodi na kliše i stereotip. ja se uvijek pitam koji je motiv za tako nešto, no to je naravno sasvim osobna stvar.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 21:45 (goddard).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tnakir kaže...
goddard kaže...

isto tako, ako netko desetljećima se bavi tim hobijem, potcjenjivanje je smatrat da ti ljudi nisu u stanju složit pristojnu slušaonu

Moja stara kuha već jedno 40 godina, ali i dalje ne zna ispeć

 omlet kako treba, bez obzira koliko ga puta ona spremala. Ako se nečim baviš dugo vremena, to ne implicira da si dobar u tome.

 

U hifiju nema subjektivnog mišljena što je bolje. Kako je dabar rekao, stavi mikrofon i izmjeri. Druge i treće nema.

 

Je li nužno da skuplja oprema bolje zvuči? Naravno da ne.

 Koji mikrofon,wtf za sto mi treba mikrofon,da mi kaze sto bolje svira??

Pa ne govorimo o sobnoj akustici,zar stvarno mislite da skuplja oprema ne zvuci bolje??Mislim uvjek postoji izuzetaka,ali u globalu skuplje je bolje,ne razumim jeste pali s Marsa ili sto?

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
volegradele kaže...

 Zasto bih ja ista trebao znat o elektrotehnici da bih procijenio sto dobro svira a sto ne??Kakve veze ima moje 20 godisnje iskustvo u hifi sa nekim tko zna osnove elektrotehnike i gopvori da su sva pojacala ista??Tko to izdrkava na kabele od 5000 eura i zvucnike od 300000,daj odjebite s tim glupostima.Sto uopce raspravljas u temi audioi kutak kad te to ne zanima?

Kakvi su tvoji problem to sto si nemozes priustit malo kvalitetniju komponentu,ne zelis je priustit jer te ne zanima i li sto zelis dokazat?Sto je glupo u tome da zvucnik od 20 000 eura u vecini slucajeva bolje zvuci od onog od 10 000 eura?Ja bih prvi volio da to nije istina ali koliko muzike toliko para.

Ajde digni sator na trgu  i strajkaj protiv audiofila,skupih kabela,zvucnika....jer svijet je u opasnosti od njih...

 

 Odvojimo kvalitetan HIFI koji također volim i za koji sam spreman dati određenu svotu novaca od prodavanja magle i snake oila sto neki tu puše. Rasprava stalno počinju oko ekstremizma u hifiju.

 

Ti da znaš osnove elektrotehnike ne bi bacao novac na preskupe naponske kablove pa iste spajano na obicnu nym 3x1.5m2 kucnu mrežu misleci da si s time dobio bolji zvuk. Ista stvar je sa usviravanjem kablova, stvaranjem kristalne rešetke putanje elektrona, upsampling 16bitnog zvuka na 24bitni i svakakih gluposti sto se tu redovito piše.

Govoriš da ne moraš prodati bubreg za doc do dobrog zvuka a onda dalje pišeš kako 20 000eur zvučnik svira bolje od 10 000eur i na kraju završna "koliko muzike toliko para" , nisi možda mislio obratno ili si se pogubio, ne kužim. 

To što ti ekstremni audiofili slušaju svoj sustav a ne glazbu je drugi par gaća, vječno nezadovoljni nekom komponentom trazeci još bolje i bolje pa makar bio placebo, to je pomalo bolesno.

Takvi ljudi mi ne mogu prodavati price jer bi ovo mogao čitati netko koji se ne kuži u teoriju i povjerovat u te gluposti.

 Ne nisam se pogubio,moze se slozit fin sistem za relativno malo para (opet tu dolazimo do toga sto je relativno malo para) i da ne moras prodat bubreg za to.Ali da evo npr ja imam Operu Secondu i Opera Grand Callas je puno bolji zvucnik od moga,nije bolji zato jer je skuplji nego je jednostavno bolji!!Što tu nije jasno?I ja nisam ekstremni audiofil,poznajem takve i u puno toga se ne slazem s njima i dosta mi toga nije bitno koliko i njima,ali im ne solim pamet okolo pu kucama i forumima!

Ja ne kupujem skupe audio kabele ali i ne osuđujem druge koji to rade.Imam doma 2 custom made strujna kabela koje sam da napravit jer iza ima more kabela i dosta EM smetnji kojeg lako pokupi gramofon ili DAC,ustekao i zaboravio na njih.Evo zadnje kabele koje sam dao radit kad ih spojim ima jako izražen šum i zujanje u zvucnicima ,stavim druge sve štima,ocitu su lose oklopljeni!

Ja nisam vjecno nezadovoljan,zvucnike imam preko 5 godina,DAC isto tako,amp je tu mozda dvije godine...problem je kad dojdes do neke razine u audio vrlo skupo se placaju milimetarski pomaci,nisam ja tome kriv ali sto je tu je!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
.
 ne samo srat bez pokrica!

.

oprosti ali zašto na jednostavno pitanje zašto ti treba par godina za izabrat 3 komponente odgovaraš s izmotavanjima i pokušavaš me iznervirat da te napadnen s odgovoron šta ja od opreme iman ili neman pa da opet ispadne da san tu doša ljećit komplekse i slicno?

 

oladi , tu je tema audio i imam pravo na misljenje pogotovo jer imam iskustva s diy strane.

audio u 2019 nije skup sport sry.

 

kvragu da se nać polovni profi 24 bitni (obavezno procitat opsirnije xD) 3way dsp/eq/aktivna skretnica na njuskalu za cjenu interkonekta u tvom sistemu, nemoš mi reć da to ima smisla. 



 Koje izmotavanje vidim da se furas na DIY i to je OK,postivam i znam da pravi DIYer moze puno toga napravit za dosta manje novaca nego sto se moze kupit vec gotovo!Naslusao sam se DIY zvucnika,pojacala,predpojacala,DAC..neki su bili izvrsni neki malo manje izvrsni.Naravno da me zanima tvoje iskustvo u hifi osim sto volis pojacala sa ebaya sa par dolara i profi opremu za koncerte.Ovo posljednje nema veze s kucnim hifi i ako ti ja to trebam rec onda se krivim hobijem bavis.

U sistemu sam prije imao AQ Columbiu,Niagra XLR i zamjenio sam ih sa DIY interkonektima prije par godina i zaboravio na njih,tako sam napravio i sa strujnim kabelima,ali da si ti u svoj sitem imas to ili nesto slicno tko sam ja da ti solim pamet da si mogao kupit obicne vulgaris interkonekte za 50 kn..?!

Uredno idem po koncertima i obozavam to i naravno da koncert i doma moja svirka nemaju veze jedno s drugim...ali bio sam na koncertima gdje je sound bio fantastican a negdje je bio uzasan a mom frendu sve isto..sad ko je tu lud a ko pametan.

 

btw jedva cekam Foofighterse u Puli u 6 misec!!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 vas 2-3 se našli pametovati, soliti pamet cijelom svijetu kao da ste vlasnici svih solana u svemiru.

 

 Podcrtano je baš suprotno, nismo nas 2,3 nego vas 2,3 poričete opče prihvačene zakone elektrotehnike tj fizike   

 

A šta da kažem za takve uređaje da nije podcjenjivački, kad vidim hrpu nabacanih kondenzatora i cijenu za jedan dac koji bolje svira s navedenim 1500$ naponskim kablom.. 

Opet ovaj argument na informatičko tehnološkom forumu sa yugom-ferrarijem tj prstenom od 16 000eur , vazom i cipelom.

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji album u životu
tajo1960 kaže...

Koji vam je najbolji glazbeni album u životu?

 

 

S malim zakasnjenjem al evo par komada..

Hurts - Happyness

Chris Rea - The Platinum Collection

Eminem - The Eminem Show

Enya - The Very Best Of Enya

Lenny Kravitz - Greatest Hits

Oasis - Heathen Chemistry

Agnes Obel - Philharmonics

Imagine Dragons - Evolve

 

A kakvi ste u vidu singlica? Koje stvari se kod vas najcesce vrte, onak, kad se ima vremena poslusat nes na kratko?

Mojih par...
Agnes Ober - Riverside
Alicia Keys - Fallin
Macy Gray - I Try
Nils Lofgren - Keith Dont Go
Tasmin Archer - Sleeping Satellite

Sam Brown - Stop

Joe Cocker - Unchain My Heart

Leona Lewis - Bleeding Love

Dire Straits - Brothers In Arms

Imagine Dragons - Whatever It Takes

One Republic - I Lived

Dido - Thank You

Birdy - Skinny Love

 

Meshung sam takav 

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 23:00 (Sale_ds).
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
.

 Koje izmotavanje ...

 još nisi napisa zašto treba par godina za izabrat 3 komponente, eto to izmotavanje xD.
problem je šta su obićni vulgaris interkonekti od 50kn jednako dobri za signal ko i ti tvoji, pod uvjetom naravno da imaju ok shield i da nisu baš neka škovaca. a ti i kolega s dijamantima uporno forsirate da kabel treba bit skuplj da bi bi bolji a ne treba.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
.

 Koje izmotavanje ...

 još nisi napisa zašto treba par godina za izabrat 3 komponente, eto to izmotavanje xD.
problem je šta su obićni vulgaris interkonekti od 50kn jednako dobri za signal ko i ti tvoji, pod uvjetom naravno da imaju ok shield i da nisu baš neka škovaca. a ti i kolega s dijamantima uporno forsirate da kabel treba bit skuplj da bi bi bolji a ne treba.

 Ne forsiram ja nista,nek svako uzima sto misli da je najbolje samo neka ne pametuje po forumu i govori o necemu sto nije nikad probao,ne zeli probat,nije mu bitno ili jednostavno stvarno ne cuje nikakvu razliku.Ja sam probao i jeftine&skupe interkonekte i zvucnicke kabele i razlika definitivno postoji i nisam jedini u tome,smjestio sam se negdje u zlatnoj sredini.I uopce mi nije namjera razglabat o kabelima,svega ima na trzistu i cijenu su abnormalne za koje ja nikad ne bih te pare dao.Par godina za izabrat 3 komponente??Ne razumi sto pod tim mislis i sto bih ja trebao odgovorit?!

Krenuo sam sa entry level pojacalom od 2000 kn,zvucnikom isto od 2000 kn i cdp od 2500 kn,nisam imao para za skuplje ili bolje,gustao samo u tom sistemu i mazio ga i pazio misleci da je to to.S vremeno apetiti su porasli,poslusalo se par drugih sistema neka referenca se stvorila u glavi i mic po mic samo kupovao bolje i skuplje komponente!Dosta je komponenti proslo kroz moje ruke,imao sam srecu da dosta toga mogu prvo poslusat pa tek onda odlucit o kupovini,tako jedino i kupujem.Moram priznat da mi je i draze da sam krenuo iz pocetka i mic po mica gradio sistem i iskustvo sa raznoraznim komponentama koji htjeli mi to ili ne svaka ima svoj zvucni potpis!Imam dosta poznanika i prijatelja koji imaju vrhunske sisteme i cesto sam kod njih na slusancu pogotovo kad stavu novu komponentu u sistem.

Slusao sam strujne kabele od 10000 eura i doku su drugi padali u nesvjest o promjenama u zvuku ja sam se cudio sto im je,jer meni je bilo sve isto.Bio sam u audiofil net klubu na bezbroj prezentacija gdje sam naslusa svega i svaceg,dobrog i loseg a ja sam iz Splita,nikad mi nije bio problem potegnut u ZG zbog hifi,na kraju krajeva i zena mi na kraju iz ZG,tako da ima tu svega osim praznog mlacenja slame..

 

evo jedan link od mog dobrog frenda audiofila

pa malo procitaj i ne osuđuj

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 Koji mikrofon,wtf za sto mi treba mikrofon,da mi kaze sto bolje svira??

Pa ne govorimo o sobnoj akustici,zar stvarno mislite da skuplja oprema ne zvuci bolje??Mislim uvjek postoji izuzetaka,ali u globalu skuplje je bolje,ne razumim jeste pali s Marsa ili sto?

 Da, jer mikrofon i analizator spektra ne misle da cuju bolje, oni cuju sto cuju i to je to. Ti mislis da skuplji kabeli zvuce bolje kao sto nekakav pacijent misli da je placebo nekakav cudotvorni lijek. Garantiram da ne bi mogao cuti razliku u pojacalima od 10000 kn i 100000 kn na blind testu, a kamoli u kabelima.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tnakir kaže...

 Garantiram da ne bi mogao cuti razliku u pojacalima od 10000 kn i 100000 kn na blind testu, a kamoli u kabelima.

Ma i manja razlika u cijeni... naravno, slažem se da mora biti nekakav minimum kvalitete izrade, no tvrditi da Yamahina pojačala ne mogu ganjati zvučnike kao McIntosh može samo netko tko nema ideju što su pojačala i kako rade. Jes, razlika u cijeni je velika, a pogotovo u mjerenjima, a ako se spoje neki krš zvučnici kojima impedanca leti na sve strane i trebaju pun kua snage da bi ih se ganjalo, prednost ima pojačalo sa moćnijim napajanjem koje tu snagu može isporučiti. Vrag je u detaljima, pogotovo onima koji odlaze daleko ispod našeg čujnog praga.
Srećom, takvi zvučnici su u današnjem svijetu rijetkost... prije ih je bilo puno više. 

 

Inače, napravljen je blind test dva sustava, velike cjenovne diskrepancije... čudo kako ljudi izgube mogućnost prepoznavanja boljeg zvuka kad se ne vidi brand... :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 12:16 (Father_Dougal).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
tnakir kaže...

 Garantiram da ne bi mogao cuti razliku u pojacalima od 10000 kn i 100000 kn na blind testu, a kamoli u kabelima.

Ma i manja razlika u cijeni... naravno, slažem se da mora biti nekakav minimum kvalitete izrade, no tvrditi da Yamahina pojačala ne mogu ganjati zvučnike kao McIntosh može samo netko tko nema ideju što su pojačala i kako rade. Jes, razlika u cijeni je velika, a pogotovo u mjerenjima, a ako se spoje neki krš zvučnici kojima impedanca leti na sve strane i trebaju pun kua snage da bi ih se ganjalo, prednost ima pojačalo sa moćnijim napajanjem koje tu snagu može isporučiti. Vrag je u detaljima, pogotovo onima koji odlaze daleko ispod našeg čujnog praga.
Srećom, takvi zvučnici su u današnjem svijetu rijetkost... prije ih je bilo puno više. 

 

Inače, napravljen je blind test dva sustava, velike cjenovne diskrepancije... čudo kako ljudi izgube mogućnost prepoznavanja boljeg zvuka kad se ne vidi brand... :)

 Znaci ti meni garantiras nesto sto si procitao na internetu a ne vjerujes meni sto sam to sve isprobao.Znaci sva pojacala su ista,svi zvucnici su isti...jel znas o kojem pragu se radi kad sva pojacala postaju ista?

Imam frenda koji slusa mali boombox,govori da je sve isto slusa na njemu ili na mom sistemu,govori mi da smo svi nenormalni!

 

Eto svi su problemi rijeseni, svi smo u zabludi bili sve komponente svita su jednake samo su cijene razlicite,audio kabeli su pro forme samo za da bi se lova izvukla,bline test sve rijesava...audio trgovine propadaju diljem svjeta..otkrivena je najveca prevara svih vremena od strane clanova BUG foruma!!

Hvala ekipa da mi nije vas bio bih trajno izgubljen i trosio svoj novac uzalud ,otvorili ste mi oci jer ipak ste vi to procitali na internetu da je to tako...a par vas je mjerilo zvuk sa mikrofonom i sa raznim specktor analizatorima,oni ne lazu oni sve vide i pokazu pravo stanje,fuck yea.Slobodan sam napokon!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 Znaci ti meni garantiras nesto sto si procitao na internetu a ne vjerujes meni sto sam to sve isprobao.

I ti si na internetu, znaš? Iskreno, ne znam kakav ti je sluh, kakav zvuk preferiraš, koliko si svjestan vlastite subjektivnosti. Više vjerujem ABX testovima nego ljudima. ABX test mogu ponoviti, mogu ga odraditi doma.

A na usenetu, davno prije ovog foruma, sam upoznao fanatične hifiste sa stavom poput tvojeg (a ima vas ovdje kao pijanih rusa), i iskreno, ne doima me se to previše. Galamu i japajakanje, mlataranje falusima, ne uzimam za ozbiljno. Prošao sam sve to, i uvijek je bilo 'mali tić, velki krič'.

 

Čega se točno bojiš priznati? Da strelice na kablovima tu stoje pro forme, da bi se prodali za više novaca? Kako to opravdati samom sebi i drugima? Galamom bez ikakvih objektivnih dokaza... hm, pa upravo to i radiš.

 

Imaš pravo na vlastito mišljenje, no kad te netko pita da to potkrijepiš, galama i 'ja sam u tome dvadeset godina' nisu nikakvi dokazi. Mišljenje bez objektivnih dokaza koji ga potkrijepljuju nije ništa drugo doli vjera. Religija.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
volegradele kaže...

 Znaci ti meni garantiras nesto sto si procitao na internetu a ne vjerujes meni sto sam to sve isprobao.

I ti si na internetu, znaš? Iskreno, ne znam kakav ti je sluh, kakav zvuk preferiraš, koliko si svjestan vlastite subjektivnosti. Više vjerujem ABX testovima nego ljudima. ABX test mogu ponoviti, mogu ga odraditi doma.

A na usenetu, davno prije ovog foruma, sam upoznao fanatične hifiste sa stavom poput tvojeg (a ima vas ovdje kao pijanih rusa), i iskreno, ne doima me se to previše. Galamu i japajakanje, mlataranje falusima, ne uzimam za ozbiljno. Prošao sam sve to, i uvijek je bilo 'mali tić, velki krič'.

 

Čega se točno bojiš priznati? Da strelice na kablovima tu stoje pro forme, da bi se prodali za više novaca? Kako to opravdati samom sebi i drugima? Galamom bez ikakvih objektivnih dokaza... hm, pa upravo to i radiš.

 

Imaš pravo na vlastito mišljenje, no kad te netko pita da to potkrijepiš, galama i 'ja sam u tome dvadeset godina' nisu nikakvi dokazi. Mišljenje bez objektivnih dokaza koji ga potkrijepljuju nije ništa drugo doli vjera. Religija.

 Baza je u tome sto ga ti nicim nisi podkrijepio,samo si citao na internetu.Ja zivim hifi audio vec 20 godina i ne sakrivam iza nicega i nikakve floskule i magle ne prodajem.Sam sam vise puta rekao da se prodaje magla na sve strane.Eto dojdi kod mene doma,popit cemo pivicu pa si usporedi moj i svoj sitem ili bilo koji drugi,misli trebalo bi to sve isto zvucat,zar ne?!

Da i mene buni ta strelica na IC kabelima,ali ne zamaram se,spojim i zaboravim,kabele vrlo rijetko mijenjam.Mozda jednog dana kad mi bude dosadno i kad budem stari jarac!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
volegradele kaže...

 Znaci ti meni garantiras nesto sto si procitao na internetu a ne vjerujes meni sto sam to sve isprobao.

I ti si na internetu, znaš? Iskreno, ne znam kakav ti je sluh, kakav zvuk preferiraš, koliko si svjestan vlastite subjektivnosti. Više vjerujem ABX testovima nego ljudima. ABX test mogu ponoviti, mogu ga odraditi doma.

A na usenetu, davno prije ovog foruma, sam upoznao fanatične hifiste sa stavom poput tvojeg (a ima vas ovdje kao pijanih rusa), i iskreno, ne doima me se to previše. Galamu i japajakanje, mlataranje falusima, ne uzimam za ozbiljno. Prošao sam sve to, i uvijek je bilo 'mali tić, velki krič'.

 

Čega se točno bojiš priznati? Da strelice na kablovima tu stoje pro forme, da bi se prodali za više novaca? Kako to opravdati samom sebi i drugima? Galamom bez ikakvih objektivnih dokaza... hm, pa upravo to i radiš.

 

Imaš pravo na vlastito mišljenje, no kad te netko pita da to potkrijepiš, galama i 'ja sam u tome dvadeset godina' nisu nikakvi dokazi. Mišljenje bez objektivnih dokaza koji ga potkrijepljuju nije ništa drugo doli vjera. Religija.

 

Kužim sve tvoje argumente, osim temeljnog - zašto bi drugima trebalo biti važno što ti misliš? Sve što si napisao si utemeljio u pretpostavci - zašto bi se kolega trebao bojati činjenice da su strelice na kablovima pro forme? Kakve veze on ima s tim? Zašto bi on - ili bilo tko drugi uopće - bio dužan tebi, nekom drugom ili samom sebi - podnijeti objektivne, ili bilo kakve druge dokaze?

 

Recimo - ti više vjeruješ ABX testovima, netko drugi kupi nešto jer mu se sviđa boja. Što bi netko trebao nekome tu dokazivati? Nit je ABX svrha zbog koje se kupuje komponenta, nit je boja važna za gomilu drugih aspekata osim estetskih.

A svejedno se na dnevnoj razini okreću gomile novca, iz jednih, drugih, kao i iz gomile drugih, nekad posve apstraktnih razloga. Pa onda to multipliciraj na sve ostale segmente potrošačkog društva.

 

Bolje je pitanje tko pokazuje više fanatizma - oni koji se fanatično bave nekim svojim interesima (kakvi god bili), ili oni koji koriste društvene mreže da bi se obračunavali s njima zbog toga........

 

Generalno - meh :)

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 Baza je u tome sto ga ti nicim nisi podkrijepio,samo si citao na internetu.Ja zivim hifi audio vec 20 godina i ne sakrivam iza nicega i nikakve floskule i magle ne prodajem.Sam sam vise puta rekao da se prodaje magla na sve strane.Eto dojdi kod mene doma,popit cemo pivicu pa si usporedi moj i svoj sitem ili bilo koji drugi,misli trebalo bi to sve isto zvucat,zar ne?!

 

 

Neće isto zvučati ako su zvučnici drugačiji... osim toga, ja pojačalo ne mogu mijenjati, došlo je sa zvučnicima :) pa ne znam šta se pjeniš onda, na ideju da su pojačala transparentna u sustavu? Pa moraju biti, pojačalo se ne smije 'čuti', ne smije davati 'potpis', to onda nije HiFi. Posao pojačala je da pojača audio signal i proslijedi ga zvučnicima, neizmijenjenog. Pojačalo nije ekvilizator.

 

goddard kaže...

 

Kužim sve tvoje argumente, osim temeljnog - zašto bi drugima trebalo biti važno što ti misliš? Sve što si napisao si utemeljio u pretpostavci - zašto bi se kolega trebao bojati činjenice da su strelice na kablovima pro forme? Kakve veze on ima s tim? Zašto bi on - ili bilo tko drugi uopće - bio dužan tebi, nekom drugom ili samom sebi - podnijeti objektivne, ili bilo kakve druge dokaze?

 

Bolje je pitanje tko pokazuje više fanatizma - oni koji se fanatično bave nekim svojim interesima (kakvi god bili), ili oni koji koriste društvene mreže da bi se obračunavali s njima zbog toga........

 

Generalno - meh :)

 

Onda, čemu ovaj thread na ovom forumu? Ne služi ničemu, ako nećemo tu svoja mišljenja i ideje sukobljavati. Ne sviđa ti se ideja, misliš da sam u krivu? Dokaži. Budala je onaj koji vjeruje na argumentum ab auctoritate.
Test koji sam dao je višestruko ponavljan u raznim iteracijama, sa raznim slušateljima koji imaju više ili manje iskustva. Niti jednom nije dokazano da se razlika između jeftinog i skupog sustava čuje na istim zvučnicima, što dokazuje da su CD playeri i pojačala transparentni. Barem ti modeli koji su testirani.
U čemu je problem sa navođenjem testova? Ne vjeruješ im? Zašto?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže

Onda, čemu ovaj thread na ovom forumu? Ne služi ničemu, ako nećemo tu svoja mišljenja i ideje sukobljavati. Ne sviđa ti se ideja, misliš da sam u krivu? Dokaži. Budala je onaj koji vjeruje na argumentum ab auctoritate.
Test koji sam dao je višestruko ponavljan u raznim iteracijama, sa raznim slušateljima koji imaju više ili manje iskustva. Niti jednom nije dokazano da se razlika između jeftinog i skupog sustava čuje na istim zvučnicima, što dokazuje da su CD playeri i pojačala transparentni. Barem ti modeli koji su testirani.
U čemu je problem sa navođenjem testova? Ne vjeruješ im? Zašto?

 pa ja sam skužio je ova tema - kako jasno i objektivno nepogrešivo piše u njenom naslovu - o "audio kutku" pojedinih forumaša. O konkretnim dakle prostorima i uređajima, sve do sadržaja (glazbe) kojima isti služe. nisam primjetio da taj naslov ikako sugerira raspravu i sukobljavanje mišljenja o samom pojmu, ili ideji da to uopće ne postoji (kvalitetna audio reprodukcija).

 

da postoji rasprava o tome (tipa - pro et contra), možda bih se i javio, iako sumnjam - općenito smatram da je teoretsko rešetanje i preispitivanje pojava koje se tiču emotivnih aspekata ljudskog ponašanja (navedi "filiju" već po želji) čisti gubitak vremena.

 

samo sam se uključio u komentiranje jer smatram da je jednom izjaviti svoj skepticizam po nekom pitanju OK - pa čak i da si nepozvan i ni iz džepa ti ni u džep - no konstantno komentirati nečiji habitus pomalo (i to je eufemizam) prelazi granice pristojnosti. posebno kad su ti komentari klišeizirani i stereotipni, i koliko sam skužio ne odnose se niti na jednog sudionika rasprave - ispričavam se svakom sudioniku sa kablom od 5000 dolara , ako je ipak tu negdje :)

 

po mom iskustvu, u ovom threadu su dobre rasprave koje se tiču granica i mogućnosti sobne akustike, te DiY uradaka , jer omogućavaju da uz male ili nikakve troškove ljudi iskoriste maksimum od opreme koje su platili, uz očekivano ili priželjkivano povećanje razine zadovoljstva korištenjem

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Naravno da se nitko od audiofila ne mora opravdavati jer je kupio komad opreme koji kosta N kuna samo zato jer mu je , eto, boja super. Svaka roba ima svog kupca. 

 

Problem je što vam je mjerilo kvalitete uho koje je nesavršeno i subjektivno.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tnakir kaže...

Naravno da se nitko od audiofila ne mora opravdavati jer je kupio komad opreme koji kosta N kuna samo zato jer mu je , eto, boja super. Svaka roba ima svog kupca. 

 

Problem je što vam je mjerilo kvalitete uho koje je nesavršeno i subjektivno.

 pa dobro,to je kao da optužiš okusnu papilomu da subjektivno preferira sladoled u odnosu na špek-fileke 

 

Iako, ni to nije objektivno točno - u principu negdje u mozgu slažemo obrasce koji nam govore koji je zvuk, harmonija ili ritam dobar, ili je li taj klavir naštiman ili nije. Tako zapravo učimo slušati, ili - s vremenom zavolimo grašak 

 

Recimo, vjeverica ima tehnološki naprednije uho od nas, al k...u ne kuži jel to Kate Bush ili Lidija Bačić, kamoli da bi pustila suzu na himnu kad Hrvatska igra u finalu svjetskog prvenstva

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 17:55 (goddard).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

tocno to, niko nikome ne brani da kupi kabele od 200k $, ali prijatelju ne puni mi glavu da ćuješ razliku u zvuku a nisi svjestan da je u kabel namjerno ubaćena kapacitivna/induktivna komponenta da bi se ponaša ko filter ili jednostavno čuješ placebo, jer da je kabel dobar onda je automatski transparentan.

 ima li tu neko da je kemija s tantalum kondenzatorima za dc blok u putanji signala, zanimljiva mjerenja sam ima neznam ni sam šta bi misli, samo treba pazit da ih ne okrenete naopako xD

 

a šta se tiće uha, bar meni uši rade po principu šta više vremena slušan nešto to se uši/mozak više naviknu na to, nešto ko ono usviravanje samo šta znam da nema ni jednog elektrolita u putanji signala jer je diy sve a i mjerenja budu ista, pa sam svjestan da je problem u mojoj glavi a ne u sistemu.
ukratko za bavit se audiom kako treba ne smiš virovat svojim ušima/mozgu previše, znan kako zvuči ali nažalost tako je

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 17:57 (dabar_solta_V2).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice