Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.604
|
čitano: 2.685.616
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
Ja sam u zadnje vrijeme dosta na Jazzu , jel to znaci da trebam zamjenit postojece 5eur/m kablove na kojima sam pustao Techno ili je dovoljo okrenit smjer kablova?

 

Muzika koju puštaš nema utjecaja. Okretanje kabela ima utjecaja. Kabeli se usviraju nakon nekog vremena i put elektrona posloži kristalnu strukturu u kabelu u jednom smjeru, ili tako nekako. U svakom slučaju, nemoj okretati kabele bezveze, i to ima svoje uporište u fizici.

 

Haha, tek sad vidio sliku...

 

Gledaj, kabeli se rade da lagano oblikuju zvuk. Kao što sam gore pisao, raznim materijalima i debljinama kabela se može utjecat na zvuk, tako da jedan kabel lagano istakne visoke, drugi malo više istakne basove. Na primjer. Sad baš da je ovaj za jazz, a onaj za metal, to je malo marketinga, ali techno kabel bi trebao imat izraženiji bas, vjerojatno deblji kabel, dok će za metal kabel (presmiješni izrazi, LOL) možda bit izraženiji visoki... 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 20:20 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...ja bi jos dodao na prvo mjesto prostor (soba) gdje se slusa...

 

Je, jasno, ali sobu često ne možemo birati kao što možemo komponente... 

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...ali je mozemo (bi je trebali) malo ugoditi da zvuk moze "lijepo disati" u njoj jer đabe ti sve ako ti je prostor u kojem se sve to nalazi ne adekvatno "zvucno" sređen...nece ti pomoci ni najskuplja oprema u tome...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže.....
.... ....put elektrona posloži kristalnu strukturu u kabelu u jednom smjeru, ili tako nekako. U svakom slučaju, nemoj okretati kabele bezveze, i to ima svoje uporište u fizici...

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže.....
.... ....put elektrona posloži kristalnu strukturu u kabelu u jednom smjeru, ili tako nekako. U svakom slučaju, nemoj okretati kabele bezveze, i to ima svoje uporište u fizici...

 

 

LOL. Pa napisao sam "ili tako nekako". Očito ja to ne znam dobro objasnit, samo sam prvu godinu elektrotehnike odradio, ali kabeli se "usviraju" u jednom smjeru. Na boljim kabelima ima i strelica koja pokazuje u kojem smjeru su kabeli usvirani. Ako ih se okrene, nakon 7-10 dana se usviraju u drugom smjeru i nije da ćeš primjetit tu silnu razliku. Ima veze s protokom struje, sa smjerom struje i strukturom kristala metala. 

Live long and prosper.
8 godina
offline
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
...ali je mozemo (bi je trebali) malo ugoditi da zvuk moze "lijepo disati" u njoj jer đabe ti sve ako ti je prostor u kojem se sve to nalazi ne adekvatno "zvucno" sređen...nece ti pomoci ni najskuplja oprema u tome...

 Tako je, prostor, tj razmještaj zvučnika i geometrija prostora apsolutno najviše utječe na kompletnu boju zvuka, i to će pokazati i uputiti svaki priručnik/upute koji dođu s boljim zvučnicima. Identičan audio sistem kad sam promijenio stan, je potpuno promijenio boju zvuku. 
Bass trapovi, reflektori, pa i draperija su poznata pomagala koja će utjecati na (guglajte koji niste upoznati) Bonello kriterijeJa sam kao mlađi bio povodljiv na snake oil priče, priznajem. Sad sam si objektivno zaključio kroz testiranje da mi je s godinama sluh izgubio finu osjetljivost na frekvencije iznad 16 kHz. Dakle samozavaravao bih se da krenem sa ovim filozofijama o kojima se obratnim redosljedom raspisao svježi član Filox("nikad niste imali priliku poslušat vrhunsko pojačalo i predpojačalo s nekim skupim CD playerom" yeah right). Nikakva promjena kabla, šiljci, stalci, podlošci, umeci, transporti, sve je uglavnom placebo. Što se tiče pretpojačalo pojačalo, cd transport, dac, blabla... Dobra je odluka koju recimo koriste profi studiji (evo i ovaj naš) da se zvučnike napravi dinamičkima, tj. opremi optimalnim pojačalom - dakle takvi aktivni zvučnici koji su ugođeni u proizvodnji daju nešto hajdmo reć manje obojeno doživljavanje sadržaja. Ovo ostalo je onako. Hobi igranje. Nemam ništa protiv hobija, ali ovo je "audio kutak", ne ultra high end esoteric hifi kutak, pa sam ipak u prošlom postu bio malo "normalniji", prilagođen standardnom slušatelju :) 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma ja mislim da ipak uši igraju najveću ulogu u zvuku. Fala Orfeju pa još uvijek čujem preko 17kHz, oko 17150Hz točnije. 

 

Možda mi zato ne odgovaraju Tannoyi, jer čujem više nego što bih trebao 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže.....
.... ....put elektrona posloži kristalnu strukturu u kabelu u jednom smjeru, ili tako nekako. U svakom slučaju, nemoj okretati kabele bezveze, i to ima svoje uporište u fizici...

 

 

LOL. Pa napisao sam "ili tako nekako". Očito ja to ne znam dobro objasnit, samo sam prvu godinu elektrotehnike odradio, ali kabeli se "usviraju" u jednom smjeru. Na boljim kabelima ima i strelica koja pokazuje u kojem smjeru su kabeli usvirani. Ako ih se okrene, nakon 7-10 dana se usviraju u drugom smjeru i nije da ćeš primjetit tu silnu razliku. Ima veze s protokom struje, sa smjerom struje i strukturom kristala metala. 

 Kakvom jednom smjeru čovječe - pa zvuk slušaš "dvosmjerno". Nije ti jasno da 20Hz do 20 000kHz znači promjena smjera kretanja elektrona od 20 puta u sekundi do 20 tisuća puta????

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Absu kaže...

Da stavim svoj setup,

 

Onkyo A-9010

Topping D10

Dali Spektor 2

Sennheiser HD650

 

Kak sam podstanar prvo mislio uzeti neke aktivne tipa Edifier u paru sa HD650 ali nisam imao mira i uzeo ovo dvoje, zasad se susjed ne žali :)

Nije baš idealno za desktop, bolje ih smjestit zasad ne mogu, al nema veze, jako zadovoljan zvukom. 

 

 

 Od svega toga, najviše cijenim Foobar ;)

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Creative ZXR+Marantz PM-14S1 Special Edition+Dynaudio Excite 18

 

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Demo primjerak Yamaha R N602, ipak je problem u šugavom receiveru. 3 sata sam jučer slušao sve živo i zvuk je sad nešto potpuno drugo. Nema više onog over the top kreštanja vokala i piskanja činela već su visoki sad odmjereni, taman da je sad kompletna slika tu ispred mene i nemam ni potrebu a niti želju da "još malo" stišam kako je bilo sa Pioneerom. Malo bolja kontrola basa bi bila poželjna ali za neki mid stereo receiver ovo je odličan zvuk. 

 

Danas ga idem vratit u trgovinu, kupio sam izložbeni uz dogovor da poslušam i vratim pa dobim lovu nazad. Yamaha odlična, mislim da je BurrBrown DAC unutra, slušao sam na direct modu preko bluetootha i preko optike sa Mede8era. Nema ugrađen DD/DTS dekoder pa se to mora prepustit playeru a inače je bez problema zgutao sve pa i ono što Pioneer nije mogao, 24/192 te 24/48 quadrophonic albume. 

 

Da si nisam zacrtao pravo pojačalo ova bi Yamaha ostala kod mene al sad se skuplja lova za pravu stvar. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Imam model iznad R-N803D i također je dosta dobar (kod nas kosta preko 6000kn, ja ga uzeo u UK za 5000kn sa dostavom).

Najcesce slusam mjuzu preko servera ili direct preko mob-a uz koriscenje odlicne aplikacije MusicCast.

Bas mi je drago da ti zvucnici zvuce OK sa Yamahom jer* () imam te Tannoy na ciljnku za shopping.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 16:18 (djigibao).
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Ako ovo nije materijal za rastavu..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ufff,napravi 3 primjerka i nek potpiše!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
kako se to "stvorilo" tu?...nije bilo prije...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Svjedočio sam trenutku kad se koritom sa vešom zabila u zvučnik, prevrnula ga na komodu, stajao sam pored, opsovao u sekundi skinuo sve sa neba, podignuo ga uspravno dok je njeno stopalo ostalo ispod pa joj se šiljak zabio u kost (nije satisfakcija kakvu sam očekivao) i na kraju sam ja sad kriv i peder jer sam popizdio zbog šlamperaja. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Jasno ti je da je to namjerno napravila, ona rinta a muž se izlezava ispred svojih skupih zvucnika..
Ja jos ne znam kako da svojoj boljoj polovici prodam pricu kako bih ove godine htio/trebao zamjenit zvucnike..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Moja bi letjela kroz prozor s četvtog kata sa oštećenim zvučnikom u rukama, da ju jače povuče!!!!

13 godina
offline
Vaš audio kutak

A štaš sad desilo se,ko zna sto se meni sve doma događa dok me nema,pogotovo odgojeno 3 dijece,ima tragova po zvucnicima najvise.Idemo dalje sad se prava lova ulaze kad narastu!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Ako ovo nije materijal za rastavu..

 Jesi bedast...ovo  ti samo daje sad priliku da kupis jos skuplje zvucnike :D ...il jos bolje...nabit njoj griznju savjesti tak da ti i ona kupi nove :D

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
Jasno ti je da je to namjerno napravila, ona rinta a muž se izlezava ispred svojih skupih zvucnika..
Ja jos ne znam kako da svojoj boljoj polovici prodam pricu kako bih ove godine htio/trebao zamjenit zvucnike..

 Takticki smjesti da  ga srusi dok otvori ulazna  vrata  i onda logicno okrivis nju za to i  da sad eto moras ic po nove jer je ovaj ostecen nepovratno 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Svjedočio sam trenutku kad se koritom sa vešom zabila u zvučnik, prevrnula ga na komodu, stajao sam pored, opsovao u sekundi skinuo sve sa neba, podignuo ga uspravno dok je njeno stopalo ostalo ispod pa joj se šiljak zabio u kost (nije satisfakcija kakvu sam očekivao) i na kraju sam ja sad kriv i peder jer sam popizdio zbog šlamperaja. 

 

 

 Drugi put ti skupljaj peri i nosi veš a ona nek se izlezava:) pa nebu problema. 

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Interesantna ideja/rijesenje za jeftin difuzor (KLIK)?

 

 

Sta mislite, da li se isplati probat?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pa lemljenje se izbjegava tamo di nije potrebno,krimpanje se primjenjuje.Kad materijal lipo sjeda na drugi puno bolje od dodavanja kositra s olovom ...
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Mogu na poslu napraviti difuzore od jelovine, svih dimenzija i omjera/oblika.

 

Na raspolaganju imam neograničene količine greda 70x80mm, 80x80mm, 100x100mm, 80x110mm te od fosni mogu napraviti 48mm kockice. 

 

E sad, koje debljine su u igri? Da naštancam recimo;

 

10mm 100kom

20mm 100kom

30mm 100kom

40mm 100kom

 

Slažem ih random u okvir koji također mogu napraviti, od jelovine, mogu i sa glodalicom napravit neki rub da to zgleda malo ljepše, mogu bez okvira,  samo na 8-10mm šperploču. Polakirat, ofarbat, pola kocki u jednu pola u drugu boju itd.

 

Primam savjete a i narudžbe tko je zainteresiran 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 9:26 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Slažem se, koliko mi je poznato u lemu za interconnecte, bolje, bi trebalo biti i postotak srebra, isto i za ožičenje unutar zvučnika, te ti lemovi ne oxidiraju za razliku od bakrenih klemica itd

Znam dosta ekipe koja je kupovala skuplje zvučnike pa je onda mjenjala ožičenje u samim zvučnicima jer se jspostavilo da sama žica i nije baš tako kvalitetna s obzirom na cijenu zvučnike, te su nakon toga čuli razliku.

Iskreno ja nisam čuo razliku al opet meni sluh polako propada, konj od 44 godine.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Slažem se, koliko mi je poznato u lemu za interconnecte, bolje, bi trebalo biti i postotak srebra, isto i za ožičenje unutar zvučnika, te ti lemovi ne oxidiraju za razliku od bakrenih klemica itd

Znam dosta ekipe koja je kupovala skuplje zvučnike pa je onda mjenjala ožičenje u samim zvučnicima jer se jspostavilo da sama žica i nije baš tako kvalitetna s obzirom na cijenu zvučnike, te su nakon toga čuli razliku.

Iskreno ja nisam čuo razliku al opet meni sluh polako propada, konj od 44 godine.

 

Svakakvi skupi i preskupi uređaji uvijek imaju još toga za nadogradit i poboljšat. Jako čudno da se tako skupi zvučnici ovako "labavo" spajaju, ajde da su neki jeftini, za široke narodne mase, ali što ono reče netko, oko 100.000 kuna? Ima da je sve sa zlatom zalemljeno za te pare, a da su kabeli unutra od paladijuma.  

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Pa lemljenje se izbjegava tamo di nije potrebno,krimpanje se primjenjuje.Kad materijal lipo sjeda na drugi puno bolje od dodavanja kositra s olovom ...

 

Zašto se izbjegava lemljenje? Tko želi najbolji kontakt, koristi lemljenje, nema boljeg kontakta od toga. Naravno, ako se koristi pravi kvalitetni lem i ako osoba koja to radi zna šta i kako se radi. Ako izbjegavaju lemljenje zbog uštede, koliko to može koštati jedan mali lem na kebelu, 2 lipe? Glupost i nepažnja, ali ništa pretjerano čudno u audio svijetu. 

 

Najbolji način za povezati 2 uređaja nije s interkonektima, nego upravo sa direktno zalemljenim kabelima na ploču uređaja. Na žalost, onda su vam 2 uređaja trajno povezana, ali ako hoćete ultimativno rješenje, to je lemljenje. Zamislite koliko spojeva se izbjegne tim načinom, prvo na oba uređaja nema konektora, onda nema konektora na kabelu. A gdje se signal gubi? Na konekcijama... Primjenjivo je i za zvučnike, ali nisam čuo da netko lemi zvučnike direktno u predpojačalo. Čuo sam za pojačalo i predpojačalo spojeno na takav način. Ej, pa ja to upravo radim na svom predpojačalu, ali samo ću s jedne strane napravit, na predpojačalu. Ostavit ću mogućnost odvajanja uređaja, tako da će pojačalo ostat ne promijenjeno. Ali kabel će ići direktno iz predpojačala i neće se moći odvojiti iz uređaja.

 

Eto vam ideja, pa tko se voli igrat...

 

 

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Koda vidim goca :p
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice