Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.178.551
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ovak, iam Razor onaj s strane kaj se stavlja kaj te volja.

Moje osobno iskustvo, kvalitet izrade..vrh, imam zamjerki misu, al izrada nije, od kabla do tipki, sve fino cvrsto, drzi, vidis da nije sparano..

 

E, sad, di je mene razocarao.. i to ne znam jel do mojih cevap prstiju(fakat jesu malo bucmasti i kratki, a palac, mos palacinku okretat s njim),

onaj krug s od 1-7 gumbima, nikako se navic, a onaj s 12 tipki, zaboravi, tak da koristim skoro 900kn skup mis sam s onim klasicnim s strane(i od tog koristim sam prvi jer mi je drugi predaleko,

ocigledno za ljude s malo duzim prstima

(BTW. nisam Hobit, sam sam Zagorec :) )..

Usput, ak nekom ne pase G502 Lightspeed Wireless(izgleda mi nesto manji, a i kak sam preso na laptop, kablovi kolko god bili eksponencionalno bolji,za laptop treba bluetooth...),

mislim da bi mozda mjenjao(naravno, da je u stanju ko sto je i moj, dakle, besprekorno), nekak mi izgleda da bi to bilo to za moje pipke...

Ima ko G502 il bolji(najbolji mis koji sam imao u zivotu je Logitech G700, al onaj prvi,ne onaj G700s il stagod..to je bio mis, stani i gledaj, cvrst, sve na svom mjestu, ma milina..),

nesto ko G700, koji mu je zapravo zamjenik?

Usput, imao sam Logitech G300s, kao ambideksterican i to, nemojte to kupovat(jedino ak sila za ljevake), zadnje smece, da je djabe ja ga ne bi..ma..da mi plate..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Treba mi preporuke za gaming miš velikih dimenzija uz to da ima sa desne strane onaj naslon za mali prst.

 

Sve pto gledam po netu je manjih dimenzija, a kako imam veće ruke, iste mi pate na tim miševima.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Gledam da kupim bezicni mis i gledam izmedu Logitech G502 LIGHTSPEED vs Logitech G903 LIGHTSPEED. Trenutno imam G502 na zicu i mis radi ali ga imam desetak godina. Mis je toliko star i istrosen da na sebi opce nema nikakve teksture. Nikad problema i savrseno sam zadovoljan ali mislim da je vrijeme za nesto novo.

 

G502 ili G903?

4 G502 LIGHTSPEED
0 G903 LIGHTSPEED
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
NEW_MAN kaže...

Gledam da kupim bezicni mis i gledam izmedu Logitech G502 LIGHTSPEED vs Logitech G903 LIGHTSPEED. Trenutno imam G502 na zicu i mis radi ali ga imam desetak godina. Mis je toliko star i istrosen da na sebi opce nema nikakve teksture. Nikad problema i savrseno sam zadovoljan ali mislim da je vrijeme za nesto novo.

 

G502 ili G903?

 Imao g900 koji je identican g903,prije njeg G502 na zicu i nisu isti misevi pa ako se mislis ne kupuj napamet probaj oce ti pasat G903.

Oba su misa odlicna ali kad sam presao s G502 zice na G900 nikako se nisam mogao naviknuti na drzanje,zato se i jesam vratio na G502 samo sam uzeo sad G502 bezicni.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2022 10:02 (hrka11).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Brki1994 kaže...

Treba mi preporuke za gaming miš velikih dimenzija uz to da ima sa desne strane onaj naslon za mali prst.

 

Sve pto gledam po netu je manjih dimenzija, a kako imam veće ruke, iste mi pate na tim miševima.

 

Pogledaj nešto od ASUS ROG modela. Mislim da je "Spatha X" najveći.

Još je prednost što su switchevi hot swap, pa ih možeš mijenjati ako dođe do duplih klikova npr.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Brki1994 kaže...

Treba mi preporuke za gaming miš velikih dimenzija uz to da ima sa desne strane onaj naslon za mali prst.

 

Sve pto gledam po netu je manjih dimenzija, a kako imam veće ruke, iste mi pate na tim miševima.

 Nisam dugo pratio temu, no nadam se da nije kasno; svakako si pogledaj Mionix Naos Pro (pretpostavljam da si mislio na to s desne strane).

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

G Pro X Superlight za 799 Kn u Linksu. Dobra kupnja kao nasljednik G305?

 

 

8 Kupiti G Pro X Superlight
1 Čekati XM2w pa kupiti njega
0 Neki drugi miš za te novce
0 Ne kupiti ništa, G305 srediti
https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Frend je uzeo Dream Machines DM6 Holey Duo, replika ultralight miševa, i ima mod žični/RF bežični.

Za 300kn(!) + 50kn shipping bi rekao da je odlična kupnja, miš teži samo 79g i ima PixArt 3335 senzor, javim utiske kad dođe.

 

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
21 mjesec
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ekipa,

potrebna mi je mala pomoc oko odabira gejmerskog miša, naime kupio sam PS5 konzolu, pa zelim kupiti neki miš za igranje, zanima me Vaše miljenje za Logitech G502 HERO, ili bi ste mi preporucili neki drugi?
Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 0:16 (ps_gamer).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Imam G 305 bezićni i nisam zadovoljna njegovom preciznošću, ne znam kako namjestit to opce vise, trenbam neki žični miš, ne znam opce zasto sam dala tolko para za ovo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
yaya23_08 kaže...

Imam G 305 bezićni i nisam zadovoljna njegovom preciznošću, ne znam kako namjestit to opce vise, trenbam neki žični miš, ne znam opce zasto sam dala tolko para za ovo

 Jednostavno je, u Windowsima (Control Panel tj upravljačka ploča, postavke miša) staviš na 6/11 i isključiš Enhance mouse precision (poboljšaj preciznost miša) jer to je u biti akceleracija.

U softveru miša (G Suite, Logitech Gaming Software ili Onboard Memory Manager) postaviš si DPI (ili CPI) miša koji želiš, npr moja preporuka je 100-1200-1600 za 1080p ili 1600-1800 za 1440p ekran.

Logitech Hero je odličan senzor, nećeš imati ništa veću preciznost s nečim "novijim".

 

Može biti da ti je wireless adapter predaleko od miša pa možda router smeta prijemu, ili ti pak podloga (materijal) ne odgovara...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ovo sam posikljucivala i stavila dpi 3750, valjda ce bit ok, ma nije mi daleko cak sam kupila nastavak, ma ti bezzicni mi kad tad dojade, valjda mi je prespor pored tolke brzine

 

 

https://ibb.co/wwmv0vr

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2022 16:22 (yaya23_08).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
yaya23_08 kaže...

Ovo sam posikljucivala i stavila dpi 3750, valjda ce bit ok, ma nije mi daleko cak sam kupila nastavak, ma ti bezzicni mi kad tad dojade, valjda mi je prespor pored tolke brzine

 

 

https://ibb.co/wwmv0vr

 3750 dpi? 8K zaslon? 3 4K monitora? Čemu?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Kolko da stavim??

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
yaya23_08 kaže...

Imam G 305 bezićni i nisam zadovoljna njegovom preciznošću, ne znam kako namjestit to opce vise, trenbam neki žični miš, ne znam opce zasto sam dala tolko para za ovo

 Jednostavno je, u Windowsima (Control Panel tj upravljačka ploča, postavke miša) staviš na 6/11 i isključiš Enhance mouse precision (poboljšaj preciznost miša) jer to je u biti akceleracija.

U softveru miša (G Suite, Logitech Gaming Software ili Onboard Memory Manager) postaviš si DPI (ili CPI) miša koji želiš, npr moja preporuka je 100-1200-1600 za 1080p ili 1600-1800 za 1440p ekran.

Logitech Hero je odličan senzor, nećeš imati ništa veću preciznost s nečim "novijim".

 

Može biti da ti je wireless adapter predaleko od miša pa možda router smeta prijemu, ili ti pak podloga (materijal) ne odgovara...

 Kaj to nije malo? Imam stavljeno an 14600...ovo na 1600 je katastrofo tromo.

10 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

I 600 je puno, 400 taman 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
yaya23_08 kaže...

Kolko da stavim??

 Preko 3200 ne mogu nikako preporučiti, toliko precizni ni neurokirurzi nisu.

Naravno, ako je sensitivity na 6/11. Ako si netko stavi na manje pa mu miš gubi dio očitanih pokreta kako bi "usporio" to nije moj problem.

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Imam tak po difoltu i ove brzine koje tebi pašu meni su trome do besvejsti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ak se igra fps sve iznad 800 je meh, za najbolju preciznost 400-600 i low ingame sens.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Riknuo mi je G602 nakon 3 godine koristenja,jednostavno prestao radit iz cista mira..ergonomijom i tezinom mi je bio dobar,ali osjetljivost mi nikad nije pasala..sto kupit sad da je bezicno a da ne kosta ko sv.Petra kajgana..!?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Koji budžet?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Max 400 kn..ili se vracam opet na žicu ako nema nista pametno
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
volegradele kaže...
Max 400 kn..ili se vracam opet na žicu ako nema nista pametno

Probaj s Logitech G305. Samo si stavi Litijsku AAA bateriju, ili barem alkalnu AAA bateriju, umjesto tvorničke AA baterije. Dobiješ puno na balansu miša i ugodniji je za rad kada je lakši.

Litijska AAA Vartina je kod mene trajala 3-4 mjeseca. Paket od 4 preko godinu dana. Dođu skoro 100 Kn 4 baterije.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
yaya23_08 kaže...

Kolko da stavim??

 Preko 3200 ne mogu nikako preporučiti, toliko precizni ni neurokirurzi nisu.

Naravno, ako je sensitivity na 6/11. Ako si netko stavi na manje pa mu miš gubi dio očitanih pokreta kako bi "usporio" to nije moj problem.

 

nije li bolje dignuti dpi na mišu, pa onda smanjiti sensitivity na windowsu? stvarno pitam, pa ako može neko objašnjenje zašto da/ne

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
ministar kaže...

nije li bolje dignuti dpi na mišu, pa onda smanjiti sensitivity na windowsu? stvarno pitam, pa ako može neko objašnjenje zašto da/ne

Smanjenje sensitivity u Windows postavkama miša na manje od 6/11 - sustav odbacuje određeni broj očitanih informacija s miša/senzora.

Sensitivity veći od 6/11 - sustav dodaje očitanja koja miš nije ustvari očitao, interpolira, što je postavka veća to više fula.

Nijedna od tih situacija nije u potpunosti predvidljiva i nije baš konzistentna. I jedno i drugo šteti preciznosti.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Windows ostavi kako je samo ugasi onu opciju "enhance pointer speed" mislim da je tako nesto,u softweru podesi da kad palis igru npr. CS go da ti postavi u programu dpi malo veci,a u igri podesi dpi manji da mozes kontolirat kako ti pase.

 

Senzor na misu ti je kao kamera veci dpi ti je kao veca rezz i obrnuto nezz kako drukcije objasnit...a posto nije od nas nitko profi tesko da ce nam to napravit neku vecu razliku i dalje cemo losi bit 

Origin_Steam: hrka11
13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

hvala na pojašnjenjima 

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Molim preporuku manjeg wireless miša koji se puni preko usb kabla (ne onaj koji koristi  AA ili AAA baterije).

Imam malu ruku, a koristim  malo claw, malo fingertip grip. Trenutni miš koji koristim je žični Xornet i super mi odgavara gabaritima 107 x 75 x 35 mm, ali i svojim specifičnim oblikom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 17:26 (Korny1603987).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Korny1603987 kaže...

Molim preporuku manjeg wireless miša koji se puni preko usb kabla (ne onaj koji koristi  AA ili AAA baterije).

Imam malu ruku, a koristim  malo claw, malo fingertip grip. Trenutni miš koji koristim je žični Xornet i super mi odgavara gabaritima 107 x 75 x 35 mm, ali i svojim specifičnim oblikom.

 

 

 G-wolves HSK plus

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže... 

 G-wolves HSK plus

 

 

Predloženi miš je 89 mm dužine, 58 mm širine. Baš i ne ide u gabarite između 10 do 11 cm dužine i 6 do 8 cm širine.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice