Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.061
|
čitano: 1.245.142
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

G9X 425 kn !!!

 

Strava. Pa toliko dodje u SAD-u.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Da da sad je neka akcija kod svih 425 kn brzo će se cijena vratit na 600 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
explorer 4 kaže...

 

Ajde kad si već toliko zapeo da g500 nije dobar reci mi koje su mu to mane u odnosu na kudosa.ja po specsikma vidim samo prednosti u korist g500.

 

Nisam rekao da nije dobar. Samo je Kudos bolji.

 

Gdje se na G500 mijenjaju profili koje ima? Na računalu. Na samom mišu nema nigdje. Dakle ništa bez drivera ako ga hoćeš koristiti na drugom kompu i mijenjati profil. I onda promjena dpi; na računalu postaviš 5 različitih razina, miš pokazuje samo 3 i to još koje 3 se od tih 5 koriste nitko ne zna (znaš samo da je slow, normal ili fast). I onda još scroll kao tipka - stisneš ga dolje a on to registrira kao scroll lijevo ili desno. Dodajmo još to da meni nikako ne leži u ruci i da mi je ružan, meni je to dovoljno da ga ni ne uzimam u razmatranje. Još nešto sam zaboravio; kabal na mišu. Iako je na logitechu obložen onim platnom, na Kudosu se lakše savija i manje ometa u radu. Tu je još i razlika USB konektora (kudos pozlaćeni, g500 obični - navodno zlatni ima bolji kontakt, no to je pitanje) ...

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
explorer 4 kaže...

 

Ajde kad si već toliko zapeo da g500 nije dobar reci mi koje su mu to mane u odnosu na kudosa.ja po specsikma vidim samo prednosti u korist g500.

 

Nisam rekao da nije dobar. Samo je Kudos bolji.

 

Gdje se na G500 mijenjaju profili koje ima? Na računalu. Na samom mišu nema nigdje. Dakle ništa bez drivera ako ga hoćeš koristiti na drugom kompu i mijenjati profil. I onda promjena dpi; na računalu postaviš 5 različitih razina, miš pokazuje samo 3 i to još koje 3 se od tih 5 koriste nitko ne zna (znaš samo da je slow, normal ili fast). I onda još scroll kao tipka - stisneš ga dolje a on to registrira kao scroll lijevo ili desno. Dodajmo još to da meni nikako ne leži u ruci i da mi je ružan, meni je to dovoljno da ga ni ne uzimam u razmatranje. Još nešto sam zaboravio; kabal na mišu. Iako je na logitechu obložen onim platnom, na Kudosu se lakše savija i manje ometa u radu. Tu je još i razlika USB konektora (kudos pozlaćeni, g500 obični - navodno zlatni ima bolji kontakt, no to je pitanje) ...

 

Za prvu tvrdnju si u pravu.

Za drugu nisi jer neznaš namjestit.Samo premjestiš da miš pokazuje svih 5 postavki dpi-a kao kod mene(1000-1800-2500-3600-5700) i sve radi.

Scroll tipka meni dobro reagira no čuo sam tu stvar kod scrolla.Vjerovatno je od modela do modela.

Kabel je dobar i ne vraća mi miš kao što je slučaj kod dosta miševa s opletenim kablom.

Usb konektor-čuo sam to zlatno da ima bolji kontakt no to je u ovom cjenovnom rangu više marketinški trik proguglaj pa ćeš vidit šta se kaže o tome.

Znači samo ti prva tvrdnja drži vodu ove ostale i ne baš.

Npr. g500 ima hyper scroll koji je dosta dobra stvar a kudos nema.To su slični miševi a kudos je jeftinij jer nemaju support kao Logi.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ko kaže da Kudos nema Hiperscroll? Ima nešto slično. Napraviš si makro za ponavljanje akcije scroll gore i isto tako makro za ponavljanje scroll dolje. E, te makroe si pod jednim profilom spremiš na scroll. Kad ti treba hiperscroll samo prebaciš na taj makro i voila imaš. Koliko je taj hiperscroll potreban/koristan? Na MX1100 kojeg ima prijatelj to je beskorisna opcija, nikad se ne koristi za ništa.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

a nez ja taj hyper scroll koristim često kad sam na netu i kad pišem dokumente u wordu.

 

Bilo kako bilo kudos je odličan miš tako mi se čini po tvom dojmu.Meni je g500 dovoljan i sasvim sam zadovoljan.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Ko kaže da Kudos nema Hiperscroll? Ima nešto slično. Napraviš si makro za ponavljanje akcije scroll gore i isto tako makro za ponavljanje scroll dolje. E, te makroe si pod jednim profilom spremiš na scroll. Kad ti treba hiperscroll samo prebaciš na taj makro i voila imaš. Koliko je taj hiperscroll potreban/koristan? Na MX1100 kojeg ima prijatelj to je beskorisna opcija, nikad se ne koristi za ništa.

Pitaj ljude koji rade nesto vise od zaje.....a pardon "bavljenja gamingom" na kompu sta misle o hyper scrollu. Recimo ko obradjuje velike slike na kompu ili se bavi obradom videa ili zvuka na kompu. Vjeruj njima je puno bitniji hyper scroll nego da mis svijetli u 16 miliona boja.

:)
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 22:11 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

imam deathaddera za dešnjake. koristim miš lijevom rukom(neki će mislit:koji će ti k deathadder, al šta mogu, leto sam uzeti miš neki nakon starog koji se pokvario)...da li je dobra ideja bacit se u trošat zbog ergonomije(mislim na kupnju dethadder left hand)..?

 

ili drugi miš da valja za moju ruku i da općenito valja..

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 22:12 (djdomi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Microsoft Sidewinder.

 

Najpodcjenjeniji miš ikad. Originalna izvedba, ne X3, X5 ili X8 inačice.

 

Ima on-the-fly promjene osjetljivosti, ali za razliku od drugih miševa u svakom trenutku se jasno vidi na koliko DPI-ja trenutno radi. Mislim da to ima još samo Logitech G9x, kojeg nisam imao priliku probat.

 

Sidewinder dokazi s utezima (ne koristim ni jedan) i tri seta nožica, koje klize brže ili sporije, a kutija u kojoj je dodatna oprema je zgodno iskorištena kao sidro, odnosno fiksira kabel da ne pada iza stola i ne vuče miša.

 

Krasan komad hardvera, iako samo za palm grip. U svim igrama koje trenutno igram to mi odgovara. Da se vratim na twitch FPS i finger grip, vjerojatno bih išao na što manji i lakši miš, bez promjene sensa (ionako vježbaš uvijek na istom), recimo dao bih šansu Abyssusu.

 

Roccat Taito je sjajna krpena podloga. Dosta velika, mogao bih igrati i na manjoj, no u godinu dana nijednom mi nije skliznuo miš s podloge. I sjajno se drži po rubovima, zasad se ne cufa i ne blijedi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Imaj na umu da je novi deathadder dosta skup pa vidi za koliko bi ga mogao prodat. Ako imaš nešto para sada prodaj ga i kupi si lefthanded.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Za sve koji favoriziraju Logitechov famozni Hiperscroll, postoji jedna postavka u postavkama miša u control panelu koja omogućava fino podešenje scrolla da scrolla koliko treba. Dakle Logitech, što ti misliš zašto drugi proizvođaći nisu još prisvojili tu mogućnost/opciju s scrollom? Misliš da to ne znaju napraviti? Ne već to ne smatraju bitnim niti isplativim. Dakle Logitech, Logitech to stavlja na miševe zbog ljudi poput tebe Logitech. I da, na miševima s "hiperscroll" puno brže ode scroll.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
explorer 4 kaže...
Imaj na umu da je novi deathadder dosta skup pa vidi za koliko bi ga mogao prodat. Ako imaš nešto para sada prodaj ga i kupi si lefthanded.

imam nešto para(dovoljno) ali imam i na umu da ih trebam malo sačuvat za novi komp, tak da nije laka situacija...

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
djdomi kaže...
explorer 4 kaže...
Imaj na umu da je novi deathadder dosta skup pa vidi za koliko bi ga mogao prodat. Ako imaš nešto para sada prodaj ga i kupi si lefthanded.

imam nešto para(dovoljno) ali imam i na umu da ih trebam malo sačuvat za novi komp, tak da nije laka situacija...

 

Ti ćeš najbolje odlučiti sto bi za tebe bilo dobro.vidi za koliko ga možeš prodat i s koliko novca raspolazes pa odvazi.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
explorer 4 kaže...
djdomi kaže...
explorer 4 kaže...
Imaj na umu da je novi deathadder dosta skup pa vidi za koliko bi ga mogao prodat. Ako imaš nešto para sada prodaj ga i kupi si lefthanded.

imam nešto para(dovoljno) ali imam i na umu da ih trebam malo sačuvat za novi komp, tak da nije laka situacija...

 

Ti ćeš najbolje odlučiti sto bi za tebe bilo dobro.vidi za koliko ga možeš prodat i s koliko novca raspolazes pa odvazi.

ili je možda najbolje rješenje pričekat kupnju novog kompa(kraj godine) i onda vidit šta mogu(ali ne želim žrtvovati bf3 zbog toga heheh) :D

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Za sve koji favoriziraju Logitechov famozni Hiperscroll, postoji jedna postavka u postavkama miša u control panelu koja omogućava fino podešenje scrolla da scrolla koliko treba. Dakle Logitech, što ti misliš zašto drugi proizvođaći nisu još prisvojili tu mogućnost/opciju s scrollom? Misliš da to ne znaju napraviti? Ne već to ne smatraju bitnim niti isplativim. Dakle Logitech, Logitech to stavlja na miševe zbog ljudi poput tebe Logitech. I da, na miševima s "hiperscroll" puno brže ode scroll.

Hqahahhahaa

Ocigledno nikad nisi vidio misa sa hiper scrollom ;)

Zato mi i nisi odgovorio na indirektno pitanje koliko i kakvih miseva si promijenio kad si toliki strucnjak ;)

Pun forum takvih strucnjaka kojima je iskustvo tipa pricamo mi jedan sto je gledo ;)

 

Znaci po tebi je hiper scrool kad odes u control panel pa umjesto 3 linije stavis na koliko ti treba ;)

Vrlo prakticno ali vjerujem da ako mis svijetlo tebi i takav hiper scroll pase ;)

 

Evo danas sam raspolozen da edukujem klince pa ti dajem link da nesto naucis ;)

 

https://www.youtube.com/results?search_query=logitech%20hyperscroll&search=Search&sa=X&oi=spell&resnum=0&spell=1

:)
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Logitech, što bi se ja tebi pravdao kad si ti taj koji ima očitu potrebu pravdati se? Imao sam dovoljno raznoraznih ulaznih jedinica za računala, mnogo sam ih testirao i/ili recenzirao i mnoge sam koristio dovoljno vremena. Mnoge sam i rastavljao, popravljao, modificirao itd. Nema smisla nabrajati jer vjerojatno ih ni nebi nabrojio sve, davno su bile rane devedesete. Dobro da me nisi pitao da nabrojim paste za zube koje sam koristio, to bi bilo još više epic.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Pa ne znam bas. Reci da je podesavanje scrolla u CP i hiper scrol slicno diskredituje te potpuno. I jos neke izjave od ranije. Ne moras ti meni nista dokazivati. Ali bi bilo korektno kad ensto izvalis da to i obrazlozis. Recimo to sa hiper scrolom.

:)
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

A gdje sam ja to rekao da ta postavka mijenja hiperscroll? Očito čitaš nešto što ne piše.

Koliko znam naveo sam da postoji postavka kojom se štela koliko da scroll scrolla i da drugi proizvođači nisu "prisvojili" Hiperscroll.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Logicov citat: "Reci da je podesavanje scrolla u CP i hiper scrol slicno diskredituje te potpuno."

Meni se cini da sasvim dobro cita, rekao je da si usporedio hs i macro...
15 godina
protjeran
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

A gdje sam ja to rekao da ta postavka mijenja hiperscroll? Očito čitaš nešto što ne piše.

Koliko znam naveo sam da postoji postavka kojom se štela koliko da scroll scrolla i da drugi proizvođači nisu "prisvojili" Hiperscroll.

 

Hyperscroll nije nikom ni potreban....

Polako, ali sigurno, BUG postaje trash. (uzdah)
16 godina
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
N3N0 kaže...
Logicov citat: "Reci da je podesavanje scrolla u CP i hiper scrol slicno diskredituje te potpuno."

Meni se cini da sasvim dobro cita, rekao je da si usporedio hs i macro...

Nope. Ono što je rekao odnosilo se na podešavanje scrolla u CP, dakle ne makro već baš podešavanje koliko scroll "lista stranica".

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Za sve koji favoriziraju Logitechov famozni Hiperscroll, postoji jedna postavka u postavkama miša u control panelu koja omogućava fino podešenje scrolla da scrolla koliko treba. Dakle Logitech, što ti misliš zašto drugi proizvođaći nisu još prisvojili tu mogućnost/opciju s scrollom? Misliš da to ne znaju napraviti? Ne već to ne smatraju bitnim niti isplativim. Dakle Logitech, Logitech to stavlja na miševe zbog ljudi poput tebe Logitech. I da, na miševima s "hiperscroll" puno brže ode scroll.

 

logic kaže...

Pa ne znam bas. Reci da je podesavanje scrolla u CP i hiper scrol slicno diskredituje te potpuno. I jos neke izjave od ranije. Ne moras ti meni nista dokazivati. Ali bi bilo korektno kad ensto izvalis da to i obrazlozis. Recimo to sa hiper scrolom.

 

191x7 kaže...

A gdje sam ja to rekao da ta postavka mijenja hiperscroll? Očito čitaš nešto što ne piše.

Koliko znam naveo sam da postoji postavka kojom se štela koliko da scroll scrolla i da drugi proizvođači nisu "prisvojili" Hiperscroll.

 

191x7 kaže...
N3N0 kaže...
Logicov citat: "Reci da je podesavanje scrolla u CP i hiper scrol slicno diskredituje te potpuno."

Meni se cini da sasvim dobro cita, rekao je da si usporedio hs i macro...

Nope. Ono što je rekao odnosilo se na podešavanje scrolla u CP, dakle ne makro već baš podešavanje koliko scroll "lista stranica".

Koliko ja vidim pricamo isto. Ajd ti sad ne vrdaj vec objasni ovo sto sam podebaljo u tvojim postovima.

:)
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Koliko ja znam podešavanje scrolla imaju svi miševi (jer je to defaultni dio Microsoftovih drivera za miš, onih što dođu s windowsima) a makroe imaju rijetki.

Reći da je podešavanje listanja scrolla i postavljanje makroa isto je apsurd. Logitech, failaš.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
@191x7
Samo lupas bezveze. Ja sam tebe citirao. Kazes da nisi rekao a ja dokazem da jesi. Kakve veze makroi i podesavanja u cpu ili driveru imaju sa hiper scrolom koji je hardverski implementiran??????
Toliko o tvom znanju o misevima. Ja sam vidio da nemas pojma i prike a ovo je samo jos jedan dokaz. I nisam ja spomenuo makroe vec ti.
:)
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Iz tog tvog citiranog ja nigdje ne vidim da je navedeno da sam rekao da podešavanje scrolla i makroa ima veze (i sličnosti) s Hiperscrollom. To što ne znaš čitati, to nisi ti kriv već škola i roditelji. Ti si taj koji nema pojma jer se tako uobraženo obračaš. Iritantan si užasno, ne znaš čitati, ne paziš što pišeš, vrijeđaš i u sve teme gdje se spomene bilo koji miš ubadaš nos (te reklamiraš Logitech).

 

Kao što sam nedavno rekao, Logicovi postovi nemaju smisla (jer ni sam ne zna što piše). Nisam se trebao obazirati na njegove postove.

Sad to i sami vidite. Jednostavno stavlja riječi drugima u usta i čita nepostojeće te to navodi kao nekakve argumente.

Koliko god ovo zvučalo kao argumentum ad hominem, što nikako nije jer se ne može pobijati argument koji ne postoji, taj forumaš je fail reklama za Logitech.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 2:05 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Ko kaže da Kudos nema Hiperscroll? Ima nešto slično. Napraviš si makro za ponavljanje akcije scroll gore i isto tako makro za ponavljanje scroll dolje. E, te makroe si pod jednim profilom spremiš na scroll. Kad ti treba hiperscroll samo prebaciš na taj makro i voila imaš. Koliko je taj hiperscroll potreban/koristan? Na MX1100 kojeg ima prijatelj to je beskorisna opcija, nikad se ne koristi za ništa.

 

191x7 kaže...

Za sve koji favoriziraju Logitechov famozni Hiperscroll, postoji jedna postavka u postavkama miša u control panelu koja omogućava fino podešenje scrolla da scrolla koliko treba. Dakle Logitech, što ti misliš zašto drugi proizvođaći nisu još prisvojili tu mogućnost/opciju s scrollom? Misliš da to ne znaju napraviti? Ne već to ne smatraju bitnim niti isplativim. Dakle Logitech, Logitech to stavlja na miševe zbog ljudi poput tebe Logitech. I da, na miševima s "hiperscroll" puno brže ode scroll.

 

191x7 kaže...

Iz tog tvog citiranog ja nigdje ne vidim da je navedeno da sam rekao da podešavanje scrolla i makroa ima veze (i sličnosti) s Hiperscrollom. To što ne znaš čitati, to nisi ti kriv već škola i roditelji. Ti si taj koji nema pojma jer se tako uobraženo obračaš. Iritantan si užasno, ne znaš čitati, ne paziš što pišeš, vrijeđaš i u sve teme gdje se spomene bilo koji miš ubadaš nos (te reklamiraš Logitech).

 

...

Nisi rekao? Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 

Ajd necu te dirati vise jer ces se jos i rasplakati ;)

Ionako ti ovaj zadnji post lici na Buuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mamaaaaaaaaaaaaa logic me diro. I cisto napomena logic ne stavlja drugima svoje vec njihove rijeci u usta i to se zove citat. Za tebe je to prekomplikovano pa ne koristis. Ti vrli recezentu periferije ;)

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaze...Ko kaže da Kudos nema Hiperscroll? Ima nešto slično. Napraviš si makro za ponavljanje akcije scroll gore i isto tako makro za ponavljanje scroll dolje. E, te makroe si pod jednim profilom spremiš na scroll. Kad ti treba hiperscroll samo prebaciš na taj makro i voila imaš.

Ako to nije usporedba, sto je?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Nemoj mu stavljati rijec u usta ;)

On to nije rekao vec ja i ti lazemo ;) Ipak je on recezent periferija ;)

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
explorer 4 kaže...
Imaj na umu da je novi deathadder dosta skup pa vidi za koliko bi ga mogao prodat. Ako imaš nešto para sada prodaj ga i kupi si lefthanded.

u adm je http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_30&products_id=7734

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice