Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.912
|
čitano: 1.319.674
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ja ne diram Redragon ni daljinskim, ali ljudi stalno hoce jeftinije pod mus...

A ove ostale zaobilazim po defaultu jer su US non-HR. Tu specificno mislim na RGB see-through capse, nemam vise koristi od non-see-through verzija...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 15:27 (Mad Ant).
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nije da provociram, ozbiljno me zanima, zašto su vam hr znakovi na tipkama tako bitni? Pretpostavljam da većna ljudi na ovom forumu računala koriste više godina i da ne traže vizualno gdje je koji znak na tipkovnici.

 

Ljudi nabrajaju kakvu bi tipkovnicu željeli i hrpa odličnih odgovara onom šta hoće i onda dođe stavka hr znakovi na tipkama i izbor se svede na nijednu :-)

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dag kaže...

Nije da provociram, ozbiljno me zanima, zašto su vam hr znakovi na tipkama tako bitni? Pretpostavljam da većna ljudi na ovom forumu računala koriste više godina i da ne traže vizualno gdje je koji znak na tipkovnici.

Ljudi nabrajaju kakvu bi tipkovnicu željeli i hrpa odličnih odgovara onom šta hoće i onda dođe stavka hr znakovi na tipkama i izbor se svede na nijednu :-)

 Bez brige, ima nas i bedastih 

Koristim računala oko 35 godina, svaki dan nekoliko sati. Imam prvu tipkovnicu bez naših slova, i 30-40% naših znakova pogriješim, brišem i tipkam ponovno 

Steam and EA: CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ja mogu samo za sebe odgovoriti - iako znam gdje su dijakritici, vizualna sam osoba i kao netko tko koristi hrvatski jezik i navikao odmalena na HR layout, necu kompromis i ne želim gledati layout druge države, pogotovo u 2024. i za premium novce. Drugi razlog bi bio što su neki znakovi (koje ne pamtim baš savršeno) razbacani okolo, a vizualno na njihovim mjestima naravno drugi/krivi, pa me to dodatno nasekira, hahaha 😎

Lijepljenje naljepnica i/ili napikavanje pa brisanje me isto tako ne zanima, imam pametnijih stvari za zezat se.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 18:16 (Mad Ant).
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam se dosta brzo navikao, česte znakove u principu ne fulavam, ono šta rijetko koristim malo lovim :-) ali sve skupa brzo se čovjek navikne.

Bilo bi odlično da imamo izbor "naših" tipki, ali na žalost inzistiranje na našim znakovima jako sužava izbor onoga šta je dostupno.

 

Inače danas mi baš došla Monsgeek M1 V3 QMK/VIA, odlična je, jako sam zadovoljan :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Gdje je kupljena?
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Na akko.de

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Svatko voli po svojem. Ja vjerujem ova što ti je došla da je super, ali recimo meni se ne sviđa taj retro blagajna izgled, ja volim crno ili bijelo i see-through.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...
retro blagajna izgled

 

:-)))))))))))) 

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam ubo prošle godine u 12 mj ASUS ROG Strix Scope RX u Linksu, krepala plava boja na lijevom Shiftu,y,u,k,š,č,9,F5 i brojci 8 na numeričkoj.

 

Sad sam si stavio da svijetle te tipke zeleno i živim sa time, ne nosi mi se na garu jel bit 2 tjedna bez nove tipkovnice ne hvala.

 

 

Razočaran u ASUS jer tipkovnica nije bila baš jeftina.

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ovo mi je stara

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Leobog...tipke/switchevi su nebeski...Thock

Nimbus Linear switch

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Wiz3m4n kaže...

Leobog...tipke/switchevi su nebeski...Thock

Nimbus Linear switch

 Odlična je, bila mi je u najužem izboru, jedino zašto je nisam uzeo je via

 

Wrist rest je DIY? 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da, sam sam ga napravio

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ja isto tako slicnu ASUS, cca 1000kn, pocela dvoklikat na skoro svim tipkama onako random, popizditis da ove nove, koje su čak i dobro ocjenjene od poznatije ekipe, nisam htio ni gledat... Naravno ništa hot-swap.

Jedino je imala originalno napravljen ISO HR layout see-through, tvornički kako treba bez graviranja uz UK/DE znakove. Znači ipak se može...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 21:17 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ne mogu se sjetiti, ali jedan brand je imao baš drvene lakirane, možda bambus...
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Wiz3m4n kaže...

Leobog...tipke/switchevi su nebeski...Thock

Nimbus Linear switch

 Najs 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...
Ja isto tako slicnu ASUS, cca 1000kn, pocela dvoklikat na skoro svim tipkama onako random, popizditis da ove nove, koje su čak i dobro ocjenjene od poznatije ekipe, nisam htio ni gledat... Naravno ništa hot-swap.

Jedino je imala originalno napravljen ISO HR layout see-through, tvornički kako treba bez graviranja uz UK/DE znakove. Znači ipak se može...

Dvoklik je standardni feature svih Cherry MX type switcheva. Kada krene, samo lagano alkohola u switch i razraditi, da se očisti, onda mir neko vrijeme.

 

Nego, evo HyperX Origins TKL Aqua. ANSI bez RH dijakritika.

 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bolje od alkohola je WD contact cleaner spray

 

 

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nije bilo pomoći, a i sve to znamo pa nije bilo potrebe pisati.
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Je li možda uspjelo proći bez carine? Koliko se sjećam iako je .de oni šalju iz Kine
2 godine
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Swipsich kaže...
Je li možda uspjelo proći bez carine? Koliko se sjećam iako je .de oni šalju iz Kine

...ukoliko pitaš za akko.de ili .eu, metni u košaricu, stavi adresu i pokazat će ti koliko treba platiti, dodatnih troškova nema garant, ja sam kupovao s akko.eu i nisam platio centa više od onoga što je pisalo na računu iako je došlo iz kine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 16:18 (notloB).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Swipsich kaže...
Je li možda uspjelo proći bez carine? Koliko se sjećam iako je .de oni šalju iz Kine

 

Ne bi trebalo biti dodatnih troškova.

Kad odabereš zemlju na Check Out-u obračunaju odgovarajući porez za tu zemlju.

 

Dva puta sam od njih naručivao i oba puta nije bilo nikakvih dodatnih troškova.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Niti ja sa Epomakera nisam imao dodatnog troška

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hvala na informacijama! Ima još nekih modela koji su vam ostali u sjećanju kao dosta dobri? Tražim nešto za do 80 eura, sa linearnim switchevima (i nekim umjerenim "thocc" zvukom) i kotačićem za glasnoću
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Swipsich kaže...
Hvala na informacijama! Ima još nekih modela koji su vam ostali u sjećanju kao dosta dobri? Tražim nešto za do 80 eura, sa linearnim switchevima (i nekim umjerenim "thocc" zvukom) i kotačićem za glasnoću

 Uz standardno (akko, epomaker, keychron...) baci pogled i na aliexpress, recimo

Aula f75

https://a.aliexpress.com/_ExeNAA1

Akko 5075b

https://a.aliexpress.com/_EGUVN5j

Ajazz ak820

https://a.aliexpress.com/_EyeWG0H

 

Nisam ih osobno probao ali čine se ok. 

 

Ovo su sve linkovi sa službenih dućana proizvođača pa bi trebalo biti pouzdano, sa alija nikako nemoj kupovati od nekoga ko ima lošu ocjenu ili malo pratitelja. 

 

Ima toga još hrpu pa malo pogledaj. I vidi da li trenutno ima kakvih kupona jer se ponekad može dosta ušparati. 

 

Ako malo podigneš budget možeš kupiti i aluminijsku tipkovnicu tipa Leobog Hi75 koja je za klasu iznad ovih plastičnih pa ako ovih 80 eura nije fiksno razmisli i o tome :-)

 

U svakom slučaju svakako odi na YouTube pa vidi recenzije prije nego kupiš.

 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pričekaj do sutra kada se vratim sa posla izvadit ću Aulu iz kutije pa javim, nisam je ni otvorio još....izvadio prvo Leoboga i tako je ostalo....nisam ni provjerio dali radi....napišem sutra subjektivni dojam o njoj

6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hvala na preporukama, zanimali su me ovako osobna iskustva i dojmovi. Inače naravno da je Youtube obavezan prije eventualne kupnje. Proučit ću malo Leoboga, ovako na prvu ne sviđa mi se dizajna keycapsa, ali to se kasnije lako promijeni
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kako misliš dizajn.....ako na farbu i freske, imaš različitih motiva, ako je do ovih udubina na tipkama.....savršene su vjeruj mi

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ovako, nebudem ju ni palio....jedina prednost nad Leobogom je što je bežična.....tu sve staje. Kvaliteta materijala/tipki, switcheva, sama izrada, zvuk tipkanja je lošiji......da se razumijemo miljama je bolja od Redragona i sličnih, no nije me oduševila jer kako rekoh ovaj leoBOG je Bog posebice za te novce. Ide Aula nazad u kutiju, mada svakako nije loša onako na prvi dojam.

 

Tko ima velike ruke odnosno deblje ruke naročito mu neće odgovarati jer su tipke dosta stisnute jedne uz druge i male su površine, odnosno normalne su no navikao sam na ova krupna zrna na Leobogu tako da mi je sada ovo normalno pomalo čudno. Možda su mrvu sitnije od normale, trebalo bi izmjeriti na par uzoraka. ......... "čevap" prsti tražite dalje od Aule F75 jbga 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice