Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.811
|
čitano: 1.254.950
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Patrik Sonny kaže...

Tražim novu tipkovnicu i pročitao sam uvodni post od 2012. Spominje se razlika od PS/2 i USB i ispada da je čak PS/2 bolje - evo zašto - citiram:

"mogućnost korištenja kombinacija više tipki odjednom. Većina USB tipkovnica muku muči s kombinacijama od 2 ili više tipki dok večina PS/2 tipkovnica bez problema prihvaća i do 5 tipki" ,

i drugo:

"USB tipkovnice ne funkcioniraju u mnogim biosima (bez uključenja USB support opcije u biosu)"

a treće:

"Još jedna prednost PS/2 tipkovnica je što nemaju pooling rate, tipka se registrira kada se stisne i vrši se hardverski interupt što znači da procesor odmah registrira tipku - ne može doći do zagušenja sabirnice drugim uređajima kao što je slučaj kod USB-a"

 

Razlog je imam stariji komp (iz 2011.g.), pa možda bolje da je PS/2 zbog BIOS-a - iako namjeravam u budućnosti kupiti novi komp.

 

A sad - sve tipkovnice koje gledam na Protis-u su USB... znači je prevladao USB?

 

Drugo pitanje, imaju li novije matične PS/2 port ili je i to prošlost? Ja sam gledao na netu i imaju! Nadam se da je tako - nek netko kaže drugačije, iako mi ne koristi jer ako ni nemogu kupiti više PS/2 tipkovnicu, razumijete, onda mi je a novu matičnu svejedno.

 Moje mišljenje, kupi si tipkovnicu koja ti se sviđa, ne zamaraj se glupostima.

8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav, kupio sam ovu malu mehanicku tipkovnicu MageGee Star61, bila neka akcija za 3.5$  

e ugl, nema ovih odvojenih (zasebnih) strelica Up/Down/Left/Right nego su pokraj desnog Shifta (pogledajte na slikama) i mogu ih korisiti samo ako stisnem FN tipku. Malo je to blesavo po meni, pa jel zna netko kako da lockam FN da ih stalno koristim?


 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pozdrav, nije baš tema, ali zanima me od kuda naručujete switcheve, keycapse i slično? Volio bih customizirati i modati tipkovnicu sa Temu shopa, ako ikada zapravo i dođe... Bilo bi dobro da je shipping što jeftiniji i da nema carine. Hvala :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Molim preporuku za neku budžet verziju bežične tipkovnice i miša.
Bit će spojena na mini PC / htpc koji slažem.

Neki best buy, ništa preskupo. Koristiti će se za surfanje, office i općenito cackanje po Windowsima. Bit će udaljena 3m od PCa, ako je bitno.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Swipsich kaže...
Pozdrav, nije baš tema, ali zanima me od kuda naručujete switcheve, keycapse i slično? Volio bih customizirati i modati tipkovnicu sa Temu shopa, ako ikada zapravo i dođe... Bilo bi dobro da je shipping što jeftiniji i da nema carine. Hvala :)

 pogledaj si na ovim shopovima:

 

Epomaker

 

CandyKeys Online Store | Mechanical Keyboards, Keycaps & Components | Candykeys

 

KBDfans – KBDfans® Mechanical Keyboards Store

6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Magegee Star 61 ("Temu tipkovnica") došla je jutros.

Par stvari sam primijetio ovako na brzinu:
- osvjetljenje kod sivih keycapsa nije toliko "precizno" i lijepo, kao da je font "lošije" izrezan
- kod naglog puštanja tipke čuje se "oprugasti" zvuk (moji su crveni, linearni switchevi)

- dok je uključeno LED osvjetljenje čuje se zujanje 
- crveni keycapsi imaju drugačiji zvuk (više thock)

- switchevi se mogu izvaditi (3 pin)

- sivi keycapsi su svjetliji nego na slikama, crveni su puno zagasitiji/tamniji (po slikama sam očekivao OnePlus crvenu)

 

Možda nekome pomogne ako se dvoumi oko kupovine, meni će za 3,5 eura poslužiti kao rezerva ili kao baza za isprobavanje jeftinih modova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2023 13:06 (Swipsich).
 
0 0 hvala 2
4 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li tko iskustva sa ovom mehaničkom tipkovnicom:

https://egamer.hr/shop/cijena/rampage-mk95-gaming-tipkovnica

 

Gledam da ima HR layout.

 

Ako ima što bolje u ponudi da netko više prati taj smjer pišite.

Cijena neka tu do 60€što smatram OK koliko bi se koristila.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 9:35 (Mr.Inferno).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala naručih sa njihove stranice, egamer.hr. Vrijeme je da G103 malo odmori.

 

10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Molim preporuku za tipkovnicu, mehaničku, sa što tišim svitchevima, po mogučnosti sa HR tipkama, cijena do nekih 70-80E.

 

Trenutno koristim White Shark Legionare X ali su se tipke počele gulit i "space" zapne sa vrimena na vrime.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 13:05 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Grancigula kaže...

Molim preporuku za tipkovnicu, mehaničku, sa što tišim svitchevima, po mogučnosti sa HR tipkama, cijena do nekih 70-80E.

 

Trenutno koristim White Shark Legionare X ali su se tipke počele gulit i "space" zapne sa vrimena na vrime.

 HyperX Alloy Origins serija.

8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav.

 

Postoji li tipkovnica da je bežična, mehanička, ima hrvatski layout, i nije pre skupa (ispod 100 eura).

 

Isprike ako dupliram pitanje, nisam našao ovakve u temi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

MS ALPHA M500 18e

MS MASTER B505 24e

Logitech mx keys 110e

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Wiz3m4n kaže...

MS ALPHA M500 18e

MS MASTER B505 24e

Logitech mx keys 110e

 

Ovo odgovarate meni? Izgleda mi da su sve navedene membranske tipkovnice. Želja mi je probati mehaničku pa tražim neku "ulaznu". 

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Cijene su takve da ako bi htio dobru bežičnu mehaničku tipkovnicu sa hr slovima a da je ispod 100e bude teško jako pronači....ako se izbaci jedan faktor već bude lakše. Ja bi na tvom mjestu izbacio hr slova i već si na konju....ovako nabava.net i udri po traženju i sretno...ima da ti oči ispadnu, ili pričekaj kolege sa kojim konkretnim prijedlogom, no kako rekoh sve navedeno jako teško ispod 100e...

 

Ukoliko izbaciš HR layout imaš na Aliexpressu zanimljivih tipkovnica za oko 80e i manje tipa Redragon, Royalkludge, AigoK68 k86 i sl. tipkanje svejedno postaje napamet uz malo iskustva i viježbe, u pitanju su par slova ionako...još ako trebaš i određeni format, da je hot swapable i da bi tiše switcheve onda si tek u banani, imaš i opciju nakeljiti tih par slova na tipke

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 0:42 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Riknula mi je slim Modecom tipkovnica za office poslove s led pozadinskim osvjetljenjem (pet boja)

 

Nje mi bitno više boja osvjetljenja, dovoljno je da ima jedna boja, samo da se vide znakovi u mraku.

Gledam po hr trgovinama, ili nemaju led osvjetljenje ili su sve gaming s osvjetljenjem, a te su mi "preduboke" za rad s računalom, jer brzo tipkam.

 

Širina tipkovnice da je bar minimum 42 cm..

 

Gledao sam na amazon.de, ne vidim ni jednu. 

Znate li gdje pronaći nešto slično ?

 

Čak ne moraju biti ni baš slim, samo da tipke ne gaze preduboko.

 

Hvala.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kolega vidi ovu  ovdje imaš više opisa

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 8:28 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Wiz3m4n kaže...

Kolega vidi ovu  ovdje imaš više opisa

 E hvala, ne znam kako sam nju preskočio.

 

Kupljeno... na E kupi, dobar popust

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 10:36 (Zaporožac).
8 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tako nekako sam i zaključio. Izgleda da jednostavno nema tržišta za naša slova.

Hvala puno na odgovoru!

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ništa drugari, uživajte

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
kerSh kaže...

Tako nekako sam i zaključio. Izgleda da jednostavno nema tržišta za naša slova.

Hvala puno na odgovoru!

 Traži ISO-DE njemački layout, to je praktički isti layout kao i naš, qwertz s velikim enterom samo fale naša slova, npr. ova, ova ili ova. Na stranicama možeš birati layout, iso-es, iso-uk, iso-de etc.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 12:34 (notloB).
8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Večer, u potrazi sam za nekom mehaničkom tipkovnicom, ništa pretjerano i specijalno, do nekih 50 eur za pisanje, ako bi mogao netko tko se bolje razumije u brandove i samu kvalitetu istih da stavi neki link.

Puno hvala i lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ako ti ne smeta klik glasniji za pisanje su ti dobri modeli sa plavim switchevima, ako preferiraš nešto tiše gledaj one sa crvenim....redragon ima dobrih ne preskupih modela taman po 50e, po cijeni i kvaliteti ok. Ms isto je u klasi, možda nešto niže no i jeftiniji su, oko 30e

 

 

Gore par postova imaš linkove na aliexpress ako ti je i to opcija, bude zanimljivih tipkovnica za te novce.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 20:55 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zdravo, ima li tko kakvu preporuku keycapsa za hyperx origins core? Da su format kao i regularni.

Original su magnet za prljavštinu i masnoće sa prstiju ( bez obzira koliko puta ruke oprao).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ko radi i kakva je procedura graviranja hrv znakova na tipkama ??

Ima ko u Splitu da to radi ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Očekivanja su podešena u skladu sa preporukama kolega s foruma. Lista želja je sljedeća:

 

- mehanička (obavezno)

- wireless 2.4ghz, ne BT (obavezno)

- bilo kakav ISO layout (obavezno)

- osvijetljenje (ne mora bit rbg "gejmersko" ni išta, samo da se vidi po mraku, obavezno)

- kvalitetna izrada, pbt tipke (opcionalno, viši prioritet)

- neki malo veći format, možda da ima numpad (opcionalno, niži prioritet)

 

Što niža cijena, to bolje. 

 

Za sad gledam Akko 5075S i RK98 (Akko i na stranici, ali tamo je skuplje).

Gledao sam i neke Epomakere na Amazonu i njihovoj stranici ali jednostavno mi se čine preskupi za ono što nude.

Keychron nisam našao ništa da ima ISO layout i 2.4ghz wireless, sve je bluetooth.

 

Molim bilo kakve preporuke i tipove na to gdje još mogu tražiti. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da li si vidio od Keychron-a Lemokey L3?

 

Ima sve što si stavio da obavezno želiš: mehanička, 2.4 Ghz, osvjetljenje, ISO (barebone je pa moraš imat ili kupit switcheve i keycapse. no kupiš kvalitetne pa i taj opcionalni uvjet ispuniš).

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
kerSh kaže...

Očekivanja su podešena u skladu sa preporukama kolega s foruma. Lista želja je sljedeća:

 

- mehanička (obavezno)

- wireless 2.4ghz, ne BT (obavezno)

- bilo kakav ISO layout (obavezno)

- osvijetljenje (ne mora bit rbg "gejmersko" ni išta, samo da se vidi po mraku, obavezno)

- kvalitetna izrada, pbt tipke (opcionalno, viši prioritet)

- neki malo veći format, možda da ima numpad (opcionalno, niži prioritet)

 

Što niža cijena, to bolje. 

 

Za sad gledam Akko 5075S i RK98 (Akko i na stranici, ali tamo je skuplje).

Gledao sam i neke Epomakere na Amazonu i njihovoj stranici ali jednostavno mi se čine preskupi za ono što nude.

Keychron nisam našao ništa da ima ISO layout i 2.4ghz wireless, sve je bluetooth.

 

Molim bilo kakve preporuke i tipove na to gdje još mogu tražiti. 

kupuj odmah ovu Akko za 55 EUR, ako imas prime, to je vrhunska cijena za tu tipkovnicu

 

slican model sam nedavno platio 100 EUR

8 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo sad vidim da sam slučajno linkao wired model, zato je tako jeftina.

Doduše ima i sličnih wireless za 20-30 eura više. 

Svakako čekam do petka, možda se pojavi na BF još koja ponuda.

6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Je li USB kabel na toj Akko tipkovnici odvojiv? Kakav je softver za upravljanje RGB-om, je li moguće upravljanje osvjetljenjem za svaku tipku odvojeno ili ide samo po zonama? Jesu switchevi 3-pin ili 5-pin?

 

EDIT: vidim da piše kako tipkovnica ima "north facing PCB", što znači da bi moglo biti problema pri korištenju cherry keycapsa, je li netko možda isprobao tu kombinaciju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2023 14:04 (Swipsich).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice