Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.875
|
čitano: 1.248.378
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
Koliko si iz platio sveukupno?
Svakako se radujem nekoj recenziji.

 

Platio sam ih 179,00€ a poštarina je gratis na području DE. Mogli bi se i ostali shopovi ugledati na njih. (Evo sad guglo i sad su 165€ psmtr ). U Mindfactory sam naručio cijeli komp i morao sam ju platiti. I također usluga je vrhunska, uplatio sam oko 10-11 ujutro i isti dan su već bili poslani.
Nisam stručnjak za pisanje recenzije pa ću samo napisati par osobnih dojmova. 

Znači nakon što sam iskopčao onaj stari odron od Mediona i prvi put spojio ove ostao sam totalno oduševljen. Za moje uho zvuk je super čist i imaju jako dobar bas za 2.0 zvučnike. Naravno neusporedivo sa 2.1 i 5.1 sistemima. Ja ih mogu samo usporediti sa x530 koje sam prije imao i na kojima sam tražio načine kako da ga još stišam. Ja osobno nemam ni želje ni potrebe za više basa. Estetski su po meni predivni i nema onog klavirskog laka. Dolaze bez zaštitne mrežice što možda nekome bude minus. I još pošto mi je komp desno a glavni speaker je lijevo morao sam uzimati produžni za ovaj 2x chinch kabel koji dolazi s njima. 
Sve u svemu ja sam super zadovoljan i mislim da sam si uzeo stvar koja će trajati i pružiti mi puno zabave. Usput probao sam malo igrati na njima i tu mi nije baš neki dobar osjećaj ali to je vjerovatno jer sam naviknut na headset.
Evo i jedan unboxing sa YT ako nekog zanima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2015 20:13 (asibulj).
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Šteta što nema tvoje recenzije ali i ovo je ok. Nemožeš ni očekivati da zvučnici budu kao slušalice za igre, i to pogotovo FPS. A da ne govorim da zvučnici znaju smetat ukoliko koristiš neku komunikaciju tipa teamspeak dok igraš.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Gledam ove 2.1 zvučnike da nadomjestim trenutačne GENIUS SP-HF1250B, 2.0 jer nemaju subwoofer, pa me zanima ima li tko kakva iskustva/mišljenja/komentare? :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 21:31 (deflagrated).
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ma to ti je, da oprostiš, subwoofer od qrca. Sve su to male membrane, tanašne kutijice i malo snage. Radije budi zadovoljan s onima koje sad imaš dok ne skupiš solidnu paru za neke bolje zvučnike.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Aha, i činio mi se malo mali woof, a šta kažeš na ove Philipsiće ili Trustovog Tytana ? Imaš li možda prijedlog nekih do 500-600 kn? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 23:52 (deflagrated).
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja bih ti i preporučio da pogledaš ovako nešto. Nisu baš u budžetu ali dosta su hvaljeni.
http://www.thomann.de/de/samson_media_one_4a.htm

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
deflagrated kaže...

Aha, i činio mi se malo mali woof, a šta kažeš na ove Philipsiće ili Trustovog Tytana ? Imaš li možda prijedlog nekih do 500-600 kn? 

 Ne, ti Philips su loši zvučnici s obzirom koliko dođu. Sateliti koji praktički ne sviraju srednje tonove i bas koji vrlo brzo propuše sigurno nisu nešto što vrijedi te pare.

 

Prije 5-6 godina bi mi se mnogi smijali jer je Trust uvijek radio smeće od zvučnika, ali ovi su jedna druga priča. Poslušao sam ih u jednom centru, mislim Elipso, u omanjoj prostoriji (slušaona) i baš su me ugodno iznenadili. Bas solidan i sateliti vrlo vrlo dobri, a sve to zajedno ima 60W RMS, što je prilično dobro.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 20:27 (explorer 4).
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

imam pitanje...nasel sam zvucnike doma koje bi spojil na komp i samo me zanima kolko su Watta?...impendancija njim je 6 oma....input high:60w low:140w... tak na svakome pise iza---hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
BigbyWolf kaže...

imam pitanje...nasel sam zvucnike doma koje bi spojil na komp i samo me zanima kolko su Watta?...impendancija njim je 6 oma....input high:60w low:140w... tak na svakome pise iza---hvala

 Osim ako nije drugačije, 60W nominal, 140W peak.

Koji model, koja firma...?

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

panasonic sb ak-44...to su od linije...zanima me samo kolko su ukupno w...dal se racunaju svi ti w kaj na svakome pisu ili kak vec

16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
BigbyWolf kaže...

panasonic sb ak-44...to su od linije...zanima me samo kolko su ukupno w...dal se racunaju svi ti w kaj na svakome pisu ili kak vec

 Ma da, kvadrira se snaga... svaki zvučnik ima svoju snagu.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

znaci onda kak je ...60w,140w ili 200 w svaki 

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

moze preporuka nekih usb zvucnika do 400 kn max za home studio :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
anonymous_Zg kaže...

moze preporuka nekih usb zvucnika do 400 kn max za home studio :D

Nope. Studio i 400 kn ne idu zajedno.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
anonymous_Zg kaže...

moze preporuka nekih usb zvucnika do 400 kn max za home studio :D

 Pošto je tvoje pitanje šaljivog karaktera, evo i takva preporuka.  :)

 

Ovo su jedini usb zvučnici koje sam vidia u zadnje vrime:

 

http://www.links.hr/artikl-100.503.243

 

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
anonymous_Zg kaže...

moze preporuka nekih usb zvucnika do 400 kn max za home studio :D

 400 kuna studio zvučnici... Nema šanse ni bez uvjeta da su usb. A usb zvučnika gotovo da ni nema za kupiti.

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pardom hahah, misloo sam sa 3.5 audio jackom..

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

pozdrav svima,
eh ovako ... zanima me da li bi mi netko od vas mogao preporuciti neke zvucnike koji se spajaju na pojacalo.
moje trenutno pojacalo je oldtimer hehe znaci Sony F261R, i trenutno imam dva komada zvucnika od 100w technics marke, ali oni su takodjer oldtimeri.
ja bih volio nesto malo lijepog izgleda i ne moraju biti preko 50w jedan. cijena bi mogla biti do 1,500 kn. valjda se moze nesto dobro naci za toliku cijenu.
ne smeta ako su za koju cifru skuplji lako se doda nesto para.
hvala unaprijed.

EDIT : evo npr, imam dva komada koja su mi zapala za oko, pa sto mislite o njima ? 

Philips BTS5000W - black & white 

Denon SC-M39 - wood

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 21:15 (siick_bubble_gumm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

 hvala ti na predlozima, nazalost ja ne zivim u Hr, a u trgovini u kojoj ja kupujem tehniku nemaju te proizvode. 

however izgled mi je takodjer bitan, iskren da budem nisu mi bas lijepi. hehe. u svakom slucaju hvala jos jednom na predlogu, 

a sto kazes za ove koje sam ja pronasao ? stojim da uzmem Denon-ove. 

16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
siick_bubble_gumm kaže...

 

Philips BTS5000W - black & white 

Denon SC-M39 - wood

Philips je bluetooth wireless zvučnik.

Inače, što nedostaje starim zvučnicima, jesu li neispravni? Membrane se potrgale?
Ako si zadovoljan zvukom, radije uloži u nešto drugo. 1500 kn nije puno novaca za nove zvučnike, radije gledaj na rabljene ako želiš dobar odnos uloženog-dobivenog.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
9 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

 

Philips BTS5000W - black & white 

Denon SC-M39 - wood

Philips je bluetooth wireless zvučnik.

Inače, što nedostaje starim zvučnicima, jesu li neispravni? Membrane se potrgale?
Ako si zadovoljan zvukom, radije uloži u nešto drugo. 1500 kn nije puno novaca za nove zvučnike, radije gledaj na rabljene ako želiš dobar odnos uloženog-dobivenog.

 stari zvucnici rade, i membrane su onako pola pola, gornje ko nove doljnje ( vece ) su malo ispucale, ali rade zvucnici, no ipak zelim uz novi komp/desk nove zvucnike. 

ovo sto sam nasao su novi zvucnici i mislim da ovi Denonovi su odlicni. 

13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Moze preporuka za 2.1 zvucnike za PC za 400-500kn

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pitanje za ove zvučnike z523...koliko su bolji od z203? Imao sam z203, ali su mi riknuli, pa gledam dali da zamijenim za neke skuplje ili za ove

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pa bolji i jači su za par serija od tih koje si imao, ali nista drasticno.

Od nedavno ih imam i potvrdjujem da nisu bas za muziku, iako su mi super u igrama.

Kad kupujes dobro je znati koliko zelis potrositi i sto najbolje mozes uzet za svoje potrebe s tim budjetom.

Gdje kupujes i sto bi volio uzeti osim z523?

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Pa bolji i jači su za par serija od tih koje si imao, ali nista drasticno.

Od nedavno ih imam i potvrdjujem da nisu bas za muziku, iako su mi super u igrama.

Kad kupujes dobro je znati koliko zelis potrositi i sto najbolje mozes uzet za svoje potrebe s tim budjetom.

Gdje kupujes i sto bi volio uzeti osim z523?

 

Gledam na zvučnike do 600kn, koristio bih ih većinom za film + muziku, dok igram obično koristim headset, makar možda ću nekada i na zvučnike. Imao sam z203, ali su mi otišle bogu iza nogu. Svejedno mi je gdje uzimam dokle god je u HR, jer mi se ne da zezati se sa garancijama itd., obično preferiram Links iako je skuplji jer su mi dosta puta izašli u susret iako nisu trebali, ali svejedno mi je gdje.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
10 Genius GX SW G.2.1 3000
1 Logitech Z523
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Idi na Genius, iz iskustva ti govorim za njih. Ne znam kakvi su ovi Logitech, nisam ih čuo ali po specifikacijama su dosta slabiji od ovih Genius, i to dosta.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

slabiji su za 6.5w po satelitu.inače imam ove z523 i meni su ok za te novce za koje sam ih nove u dućanu kupil(375kn),inače po meni ne vrijede tih cca 600kn po kolko se prodavaju.

edit:vidim i sub imaju slabiji od genius

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 16:08 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice