Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.805
|
čitano: 910.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Printer - preporuke

I meni je zato draži malo deblji papir, recimo 100g. Samo ne da ovi Canoni "gutaju" boju, već ta tinta pomalo i isparuje. Jednom nisam printao 4 mjeseca, a znam da sam 10 dana prije zadnjeg ispisa stavio sve nove tinte i znam da je kod printa javio da su sve tinte pune. Nakon 4 mjeseca sve prazne, ali doslovce, sve suho u svakm spremniku. Možda je radi toga i glava otišla, jer ju printer više nije prepoznao. Pokušao sam ju očistit vodom i to jako dobro, ali ništa i onda slučajno vidim na Aliexpressu zamjenske, kupio jednu za probu (26$), došla, ali gle vraga, skoro sve zamjenske tinte u spremnicima skoro nestale, a još nisu bilo otvarane, dakle još uvijek u plastičnim neotvorenim vrećicama. Ali imale su još nešto malo u sebi, dovoljno da vidim kako glava obavlja svoju funkciju. Naručio još jednu i dva seta zamjenskih tonera i tu je Canon dobar, jer zamjenske boje sa spremnicima nisu skupe. Ja sam tu pomalo kriv, jer mi je ovo treći Canon i kod sva tri su otišle glave, a tada nije bilo zamjenskih, a u ovu ide 6 boja. Uvijek sam do sada imam 3-4 mjeseca stanke i vjerojatno sam onda trebao vadit iz tih glava spremnike sa bojama. Sada više neće biti te stanke, pa ću ga koristiti češće. Čak ako treba i isprintat jednu bogatiju stranicu sa bojama barem mjesečno jednom.

i da, ono što me kod Canona, bar ovih koje sam imao do sada (a sva tri imaju mogućnost ispisa i na CD-DVD printabilnoj mediji) živcira je to nekakvo čišćenje glave ili što već koje potraje i nekoliko minuta prije prvog printa. Užas, mogu na kavu za to vrijeme čekanja. Isto tako mana, ako printer otkaže, onda ne možeš ni skenirat ništa, a moram reći da skeniraju jako dobro, ali baš jako dobro i brzo.

Uskoro ću spojit ovaj Laser, jer i njega trebam uskoro malo više.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2024 14:08 (Cobra33).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Cobra33 kaže...

Koji papir za Laser i tintni pisač???

Može se pročitati gore par postova ranije da sam od nema dugo vlasanik Lasera Brother DCP-L3560CDW. Jako sam zadovoljan sa njime. Ali uspio sam osposobit i tintni pisač Canon MG-7550. Javljao je grešku da ne pepoznaje print glavu. Probao sam je očistit, ali i dalje ista poruka. I odlučio riskirat i kupit na Aliju zamjensku, 5 puta jeftiniju od originalne. Stavio je, proradio i to odlično. E sada bi me zanimalo, a vjerujem da nisam jedini koji ima laserski i tintni pisač nešto o papiru. Koji se pokazao kao dobar univerzalni papir za oba tipa pisača. Cijenu ne gledajte. Tako i onako printam možda 200-300 stranica godišnje. Ono što sigurno znam da želim malo teži papir, 100g. Eto ako može preporuka.

Edit, baš sada gledam, Navigator ili Mondi. Ovaj drugi je skuplji 30% od prvog. 

Da li pisač Laser Brother DCP-L3560CDW zahtijeva WI FI za printanje. Da li je pogodan za okruženja koja su dugo vremena bez interneta?

 

12 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Preporuka ako netko zna, za Laserski crno bijeli pisač koji će raditi bez WI fi -ja. Da li to još postoji.

12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
DirectC kaže...
Cobra33 kaže...

Koji papir za Laser i tintni pisač???

Može se pročitati gore par postova ranije da sam od nema dugo vlasanik Lasera Brother DCP-L3560CDW. Jako sam zadovoljan sa njime. Ali uspio sam osposobit i tintni pisač Canon MG-7550. Javljao je grešku da ne pepoznaje print glavu. Probao sam je očistit, ali i dalje ista poruka. I odlučio riskirat i kupit na Aliju zamjensku, 5 puta jeftiniju od originalne. Stavio je, proradio i to odlično. E sada bi me zanimalo, a vjerujem da nisam jedini koji ima laserski i tintni pisač nešto o papiru. Koji se pokazao kao dobar univerzalni papir za oba tipa pisača. Cijenu ne gledajte. Tako i onako printam možda 200-300 stranica godišnje. Ono što sigurno znam da želim malo teži papir, 100g. Eto ako može preporuka.

Edit, baš sada gledam, Navigator ili Mondi. Ovaj drugi je skuplji 30% od prvog. 

Da li pisač Laser Brother DCP-L3560CDW zahtijeva WI FI za printanje. Da li je pogodan za okruženja koja su dugo vremena bez interneta?

 

 Ne zahtjeva. Možeš birati na koji način ga spojiti. Meni je sada spojem preko USB kabla, mada ga namjeravam prebaciti opet u drugi sobu i povezati ga preko WiFi-a. To sam probao na početku i radilo je. Zračna udaljenost oko 4m i jedan cigleni zid između. Na ovo drugo ne znam odgovorit. Velim sada mi je spojen na komp kablom. Može i i na mrežu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2024 9:42 (Cobra33).
9 mjeseci
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, 

 

možete li mi preporučiti neki odlican skener, usb skener ili mrežni, al da nije kombinacija sve u jednom nego samo skener koji je brz, koji dok stavis tridesetak papira da to odradi profesionalno kako treba, cijena nije problem, do 500 eura slobodno...znači ono, prava stvar za te novce

 

hvala,

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice