Starcraft 2

poruka: 4.260
|
čitano: 648.540
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Beta uskoro dolazi, ako zelite sudjelovati u njoj morate se napraviti battle.net account i sve vam je objašnjenjo u na službenim stranicama.

 

http://forums.battle.net/thread.html?topicId=16903634489&sid=3000

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Ekipa, došao novi Battlereport.

 

http://www.viddler.com/explore/gamechosun/videos/77/

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...

Ekipa, došao novi Battlereport.

 

http://www.viddler.com/explore/gamechosun/videos/77/

Filmić je zakon - počeo sam u fullscreenu kliktat po ekranu - koja je ovisnost taj Starcraft Smijeh!

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
14 godina
protjeran
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

 

U jednom video interviewu za švedsku stranicu Pressplay.tv, blizzardovovi Chrss Sigaty i Dustin Browder, dopustili su nekoliko eksluzivnih pitanja u svezi Starcrafta 2. Točni datum predstavljanja ipak nisu htjeli odati.

Igrica će po blizzardovom motu “its done when its done” izaći tek kada bude u potpunosti gotova, no cilj je ipak predstavljanje ove godine. Skorašnji start Beta verzije u kojem se nudi mogućnost igranja sa sve tri rase u različitim multiplayer kartama odlulučitit će o konačnom terminu.

Interview na engleskom jeziku također dava i nekolicinu informacija u triologiji, i što ona znači za igrača. Kako je najavljeno Starcraft 2 će se sastojati od same igrice te još dva addona, koji uključuju dodatne singleplayer misije zerga i protosa. Svaki od tih djelova bi trebao sadržavati i do 30 misija, što u konačnici igraču daje 90 misija. 

 

 

Zainteresirani mogu pronaći Video ovdje.

 

<<<OCKLUB.NET>>>
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 11:30 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Starcraft mi je bila ok igra i rado sam je igral s prijateljima ali mi nije bila tak dobra kak vi svi brijete.
Starcraft II bude sve to i više.
Skidam kapu i čekam preorder.
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Slap kaže...

Dobro jutro kolega.

Pogledaj 3 posta iznad :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

U jbga moj bed :)

15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Nego sad kad san vec tu, ima li sta govora o beti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Slap kaže...

Nego sad kad san vec tu, ima li sta govora o beti?

Mogao si editovati post, hehe. Spammeru :)

 

Nego, da, beta. Ja se osobno očekujem za neka 2-3 tjedna. Jučer je bila pressica koja je zaključena NDA-om (ugovorom šutnje) koji treba trajati do ponedjeljka. S obzirom na to, mnogi fanovi su napaljeni jer misle da ce u ponedjeljak beta početi. Ja na to kažem "BULLCRAP". Eksplicitno je rečeno da će beta biti tek poslije idućeg Blizzcasta, tako da je vjerojatnije da on bude objavljen, a tjedan-dva nakon toga beta (ili pak krajem istog tjedna - tipa da u blizzcastu bude najavljena).

 

Kako bilo da bilo u ponedjeljak cemo dobiti par zanimljivih informacija. Za sada je su objavljene neke stvari koje su zakacili na net prije potpisivanja ugovora: replayi će imati mogućnost REWINDA (premotavanja) što je preFAKINGawesome :), onda broj gejzira je vraćen na jedan (od dva) kao u sc1, i dosta dosta jedinica/građevina je dobilo redesign.

 

Et, toliko za sad, pa ćemo vidjeti dalje u ponedeljak.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Glede ove zadnje reportaže.

 

Da li se to meni čini, ili Protosi nemaju sposobnost dektetiranja zakopanih/ stealth jedinica? Puno je jedinica izgubio od ukopanih Zergova.

Failure is not an option. Everyone has to succeed.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
MegaMass 2000 kaže...

Glede ove zadnje reportaže.

 

Da li se to meni čini, ili Protosi nemaju sposobnost dektetiranja zakopanih/ stealth jedinica? Puno je jedinica izgubio od ukopanih Zergova.

Imaju samo on nije napravio observere.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
MegaMass 2000 kaže...

Glede ove zadnje reportaže.

 

Da li se to meni čini, ili Protosi nemaju sposobnost dektetiranja zakopanih/ stealth jedinica? Puno je jedinica izgubio od ukopanih Zergova.

 

 

Sve vezano uz jedinice, građevine i opčenito SC2 pročitaj na http://www.sc2armory.com/ .

 

 

Ako ti se neda pretraživat evo ti direktni link koji će odgovorit na tvoje pitanje: http://www.sc2armory.com/game/protoss/units/observer .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 19:50 (archeron).
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2
More Li...
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Big news, SC2 neće podržavati LAN igranje. Koliko god smatrao to dobrim anti-piracy potezom, mislim da su upravo ubili tisuće lan-partyja diljem svijeta :(

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 20:47 (Adisuki).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Starcraft i Starcraft 2

Nema LAN-a?To je stvarno loša vijest, iako smatram da će vjerojatno nakon nakon nekog vremena omogućit LAN.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...

Big news, SC2 neće podržavati LAN igranje. Koliko god smatrao to dobrim anti-piracy potezom, mislim da su upravo ubili tisuće lan-partyja diljem svijeta :(

Ovo mi zvuči kao totalni FUD... u ovo ću povjerovat tek onda kad instaliram svoju kopiju igre i ne bude LAN play-a.

Nije valjda Blizzard toliko retardiran da ubije veći dio "gušta" starcrafta?

 

Ja znam da će meni bez LAN-a Starcraft 2 bit totalno prolazna igra u kojoj ću odigrat samo kampanju. Battle-net je sr***e u odnosu sa dobrim LAN party-jem sa 7 prijatelja...

16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Ma ako ekipa ima volje napravit mod za SC1 sa aktualnim jedinicama iz duje čisto sumljam da ćemo dugo bit bez LAN alternative. Za megapopularne igre uvijek se nađe rješenje.

More Li...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

Totalno kretenska odluka jer će uništiti hrpu LAN natjecanja koja su bila dobar dio SC-a. Što sada? LAN zabave će trebati 1GBPS vezu sa 100 odvojenih WAN sučelja za BNET? ROFL.

Izgleda da ih bahatost polako dolazi glave.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Evo baš sad vidjeh i news na početnoj stranici... izgleda da je ovim Blizzardovcima stvarno slava malo udarila u glavu. Oni bi trebali ić na ruku igračima a ne forsirat neke svoje fore.

 

Jednostavno mi ne ulazi u glavu kako mogu tako nešto napravit... a još i ona vijest da je starcraft u kašnjenju od godinu dana zbog WOW... ionako mi se gadio taj cjeli wow, a sad još i duplo više kad znam da zbog tog smeća kasni SC2. Tko zna što oni žele sa time postić, vjeronatno uvest naplatu igranja kao što imaju u wow.

 

Sve mi se više i više čini da ću ja i u sljedećih 5-6 godina radije igrat SC1 nego SC2.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Moraju dati LAN pa nisu normalni ako ga neće dat... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Citah malo po SC2 forumu... izgleda da su se oni tamo podjelili na glupave amere i ostatak svijeta :D

Ocito se nekako tamo njima usadilo u glavu da oni koji zele igrat u LAN-u = pirati  LOL

 

Nemam toliko igara opcenito doma, a ono malo što imam su orginali, ali ako naprave SC2 ovakav definitivno ću se potrudit da igram samo piratske verzije. Pa evo ti blizzard, dobra anti-piratska mjera upravo ste izgubili jednog kupca.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Lightning kaže...

 Tko zna što oni žele sa time postić, vjeronatno uvest naplatu igranja kao što imaju u wow.

Naplate za igranje NEĆE biti.

 

"Battle.net will be free to use for anyone buying StarCraft II or other titles using Battle.net, but further plans for how to implement service charges to keep the service running has not been made. Blizzard recently signed a big ad deal with Microsoft, but Browder said that the current mock-up of Battle.net doesn't even have a place for ads in it. Pardo mentioned that we might see micro-transactions for added value services similar to WoW might be implemented. In WoW a player can pay for a server transfer, gender change of character and similar things. He didn't give any examples of what a Battle.net value added service could include."

 

Što se samog lana tiče, vidjet ćemo kako će to izgledati. Ja sam se prvo ponadao da će podržati lan u obliku kojeg ga ima CoH (moraš se loggirati da bi pristupio lobyju), međutim Pardo je rekao isključivo da NEĆE GA PODRŽAVATI, što znači u prevodu ISKLJUČIVI BATTLE.NET. Za mene je to razočarenje, ali šta je tu je. Mislio sam povodom releasanja SC2 organizirati neki lan party ili nešto sa ekipom, ali taj san je propao. Budem ga u svakom slučaju kupio i nadam se da će battle.net kompenzirati nedostatak lana, mada sam još u bedu.

 

Što se tiče lan igrači = pirati, a čuj, statistički pričajući to je istina. Na lanu se najviše igraju pirati i to niko ne može osporiti, međutim trebali bi biti svjesni da će se pronaći način za igranje - ovo ukidanje je samo dodatan poticaj za crackere. Ja ću kupiti retal ali ipak ću raditi na tome da uspostavim nekakvu lokalnu mrežu, makar ona bila nelegalna, kako bi frendovima igrao.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

Gle, simulacija WoW servera je DALEKO kompliciranija od simulacije Battle.Neta, dakle i to će doći vrlo brzo.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...

Naplate za igranje NEĆE biti.

 

"Battle.net will be free to use for anyone buying StarCraft II or other titles using Battle.net, but further plans for how to implement service charges to keep the service running has not been made. Blizzard recently signed a big ad deal with Microsoft, but Browder said that the current mock-up of Battle.net doesn't even have a place for ads in it. Pardo mentioned that we might see micro-transactions for added value services similar to WoW might be implemented. In WoW a player can pay for a server transfer, gender change of character and similar things. He didn't give any examples of what a Battle.net value added service could include."

 

Što se tiče lan igrači = pirati, a čuj, statistički pričajući to je istina. Na lanu se najviše igraju pirati i to niko ne može osporiti, međutim trebali bi biti svjesni da će se pronaći način za igranje - ovo ukidanje je samo dodatan poticaj za crackere. Ja ću kupiti retal ali ipak ću raditi na tome da uspostavim nekakvu lokalnu mrežu, makar ona bila nelegalna, kako bi frendovima igrao.

Ma to oni sada kažu, a kad se svi navuku ili po njihovom nemaju alternative onda će počet "ajoj, održavanje servera je skupo" pa nabacit neku simboličnu cifru, koja će se svako toliko povećavat... nije ovo stari Blizzard koji je radio igre iz "gušta" i na principu "izlazi kad bude 100% gotovo". To je novi blizzard sa jednom stvari na pameti - profitom.

 

Do sada nisam znao da je općenito mišljenje LAN - piratluk... za to prvi put čujem, a ne znam ni kakve bi veze to trebalo imat? da li možda oni misle da svi imaju doma 100/100 Mbit vezu kojom mogu spajat po 8 ili više ljudi na net da bi se igrali lokalno, tj. u istoj sobi?

16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Pokrenuta je peticija za LAN. Link

Službeni Tech Tree. Link

 

Postoji hrpa turnira koji ovise o LAN-u (WCG,CPL...) i smatram da bi njegov izostanak ubio SC2. Blizzard-ovci su pohlepni a uskoro ćemo saznati jesu li i retardirani.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Lightning kaže...

Ma to oni sada kažu, a kad se svi navuku ili po njihovom nemaju alternative onda će počet "ajoj, održavanje servera je skupo" pa nabacit neku simboličnu cifru, koja će se svako toliko povećavat... nije ovo stari Blizzard koji je radio igre iz "gušta" i na principu "izlazi kad bude 100% gotovo". To je novi blizzard sa jednom stvari na pameti - profitom.

 

Do sada nisam znao da je općenito mišljenje LAN - piratluk... za to prvi put čujem, a ne znam ni kakve bi veze to trebalo imat? da li možda oni misle da svi imaju doma 100/100 Mbit vezu kojom mogu spajat po 8 ili više ljudi na net da bi se igrali lokalno, tj. u istoj sobi?

Oko toga što će jednom biti ne bi pričao, jer pokušavam optimistično na cijelu stvar gledati. Kako ja znam Blizzard još nikad nije slomio neko obećanje koje je dao communityju tako da sumnjam da će se stvar plaćati. Pored toga, UaW je jedna od najboljih RTS-ova koji je izašao zadnjih godina, međutim propao je iz jednog jedinog razloga - pokušali su uvesti pretplatu na RTS (što jednostavno ne ide). Kod RPG-ova funkcionira jer ih obogaćuju contentom, te ima neki progression u samom igranju, dok kod RTS-a nikako ne ide. Ljudi samo žele podršku i balans u RTS-u, što je očito previše ako gledamo neke druge developere. Te dvije stvari nam nudi Blizzard, tako da od LAN-a ne treba praviti veliku stvar - kad će ionako izaći softver za lokalnu simulaciju B.neta 2.0, samo je pitanje vremena.

 

Po meni je ovo još stari Blizzard, Blizzard koji podržava igre i Blizzard koji je otvoren za prijedloge. Njihove interne odluke te mogu ljutiti ali to je njihova stvar. Ne bi išao tako daleko da ih poredim s EA-om, jer nisu zaslužili. EA niti je ikad pružio približno dobru podršku kao Blizzard, niti se može pohvaliti igrama blizzardovskog tipa.

 

Damn, pokušavam biti optimističan, iako priznajem da će mi nedostajati okršaji s frendovima u lanu :(

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

Oprosti, ali Blizzard odavno nije stari Blizzard. Da si igrao WoW, znao bi. Pretvorili su se u gramzivu i bezobraznu tvrtku koju i ja sam nisam tužio samo zato što sam u ovoj vukojebini, a ne u USA.

Bahati su, bezobrazni i sve ostalo što se očito dobije novcem.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
naxeem kaže...

Oprosti, ali Blizzard odavno nije stari Blizzard. Da si igrao WoW, znao bi. Pretvorili su se u gramzivu i bezobraznu tvrtku koju i ja sam nisam tužio samo zato što sam u ovoj vukojebini, a ne u USA.

Bahati su, bezobrazni i sve ostalo što se očito dobije novcem.

True, nije me bilo u WoW-u, ali suosjećam što se tiče Diabla. Anyway, kad pričam o SC2 uvijek me vuče na to kako su dobar posao sa SC1 napravili pa mi se optimizam diže :)

Za mene su starcrafoidno još ok, sve dok ne vidim da totalno useru SC2 - sa lanom su lijepo počeli, ali im dajem još koju priliku ^^

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

Znaš u čemu se vidi ta njihova bahatost? Zamisli da imaš 3 plaćena računa, staž od više od 4 godine i dogodi se da odeš van države na par mjeseci i spojiš se s laptopom na WoW i igraš. Nakon nekoliko mjeseci, bez posebnog razloga, piše da ti je račun pod suspenzijom i dolazi ti mail od Blizzarda s objašnjenjem da si račun dijelio s nekim i da je pod istragom. Pošalješ objašnjenje da si igrao WoW van države, ali ti dolazi odgovor da su oni utvrdili da to nije istina i da si dijelio račun. Pošalješ im svoje podatke, skenove i slike koji dokazuju da si bio 'vani', ali kao odgovor dobijaš, ne samo da ti je račun ugašen za vječnost, nego pazi sad bahatosti, bezobrazluka i razloga za bombu u prostorima firme: We shall not discuss this matter with you any further, but your other accounts remain unaffected by this measure.

Kako se ti kao mušterija koja im ostavlja skoro $50 mjesečno, osjećao u tom trenutku? Blizzard ti praktički hijacka account i sugerira da opet riskiraš svoj novac na igru u kojoj ionako varaju igrače.

Moja reakcija je bila gašenje sva 3 računa, a slijedlo me troje frendova kojima je bilo dosadno igrati sada kada više nemaju "onaj naš party", jer mi nije palo na pamet iznova opremati lika u, u tom trenutku, među prvih 10 najbolje gearanih magova na serveru.

 

Kako varaju inače u igri? Rotiraju content, opremu, svako par mjeseci rotiraju buff-debuff na klasama da stvore dojam promjena, a zapravo se igraju naprednog carrot-on-the-stick sistema, jer su skužili koliko mogu ljutiti ljude i kasnije ih razveseliti, a da ovi ne odu (većina) i tako stvoriti tim mušterijama dojam da su nešto dobili (buff nakon nerfa).

 

Što se mene tiče, a i mojih frendova, ukupno su izgubili 8 accounta, što mislim nije mala brojka.

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice