Mass Effect 2

poruka: 1.276
|
čitano: 362.163
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Mass Effect 2

iz me 1 samo jedan (od dva) dlc-a, bring down the sky, ali kao sidequest, tako da je vjerojatno dodan ako neki dialog u me2

 

me2 je malo kompliciraniju u pogledu sto se likovi prenose u me3, tako da nisam siguran kako ce se prijenos odviti ako nemas dlc. mozda ce bit automatski. odnosi se na zaeeda i kasumi. a za događaje vjerojatno ce bit u obliku dialoga u me3, npr lair of the shadow broker, overlord i sl. jedino ako su one way događaju, pri tom mislim da nemas izbora nego to moras uciniti.

 

 

It's not who u are, it's who u know.
16 godina
offline
Re: Mass Effect 2

evo uspija sam nabavit sve dlc-ove za mass effect 2.

 

buduci da mass effect series omogucuje import save-a evo sto se događa u dlc-ovima za me2

 

Normandy Crash Site - kao sto samo ime kaze, dobijete informacije di se prva normandy skrsila, posjet mjestu pada.

Zaeed: The Price of Revenge - novi squadmate + loyalty misija

Firewalker Pack - terensko vozilo koje lebdi, Hammerhead, 5 podmisija. ovaj dlc je upoznavanje sa novim terenskim vozilom, jer se ponovno pojavljuje u overlordu, u njemu nema situacija u kojima donosite bitne odluke

Kasumi: Stolen Memory - novi squadmate + loyalty misija

Overlord: Spasavanje baze u kojoj je virtualna inteligencija odbila poslusnost. prelazak misije se odvija u kombinaciji sa standardnim obavljanjem misija i djelovima sa Hammerheadom

Lair of the Shadow Broker: Najduzi dlc, prica se vrti oko shadow brokera

Arrival: Sprjecavanje prijevremenog dolaska Reapera.

 

Uz ove glavne tu je i hrpa drugih sadrzaja, koje ukljucuju nova oruzja, armor sets i djelove armora. Meni se osobno svidio Kestrel armor (bez kacige) iz Aegis packa.

 

Također ovi dlc-ovi sadrze i djelove u kojima morate izabrati odluke koje, ako se prenesu u me3, mogu imati nekakvog utjecaja. najvise sansi po mom misljenu imaju odluke iz dlc-a u kojima dobijate nove likove, shadow broker i arrival. iz preostalih bi se eventualno mogli samo spomenuti na isti nacin kako se to događalo ako ste importali save iz me1 (preko e-mail na shepardovom privatnom pc-u, preko galaxy news ili preko interakcije sa npc-om)

 

Sto se tice same price najbolje bi bilo odraditi normandy crash site, zaeed, kasumi, overlord (nije bitno u kojem redoslijedu) prije nego sto pocnete suicide misiju, a zatim shadow broker i skroz na kraju arrival jer po mom misljenu takav redoslijed ima najvise smisla, buduci da je arrival u neku ruku i rani pocetak mass effect 3. cak mislim da bi me3 trebao poceti na nacin kojim zavrsava dlc arrival.

 

nisam zelio stavljati nikakve spoilere, buduci da bi mi trebalo dosta teksta za objasniti sto se u pojedinom dlc-u događa. zato cu staviti link preko kojeg sve sami mozete procitati.

 

Downloadable Content For Mass Effect 2

 

Neki su kratki, neki su pristojne duzine... ako volite mass effect 2 trebali bi ih nabaviti, jer su odlicni, produzavaju me2 za nekoliko sati i stvarno su zabavni.

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mass Effect 2
EDIT krivo sam pročital
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 16:44 (formula1live).
16 godina
offline
Re: Mass Effect 2

primijetio sam nesto dok sam igrao mass effect 2, a tice se spasavanja posade.

nisam prije obracao paznju na to buduci da nisam ima dlc sadrzaje.

obicno bih obavio sve loyalty questove, istrazio sve planete i side questove, zatim bi otisao do derelict reapera  i uzeo IFF, spasio legion, obavio njegov loyalty quest i pravac kroz omega 4 relay nakon sto bih collectori oteli posadu, s obzirom da nisam imao sta vise raditi.

međutim kako sam nabavio dlc sadrzaje mislio sam obaviti par njih, npr shadow broker, project overlord i firewalker, buduci da, kako sam napisao predhodnom postu ima smisla to obaviti prije suicide misije, tj. uklapa se u pricu. narocito jer sa htio otkljucati sve razgovore sa svim likovima, npr sa legion, jer on ima masu stvari i podataka koje prije nisam mogao saznati.

i sad dođem u collectors base i vidim pola posade, ukljucujuci Kelly, koju sam vidio da se raspala ispred mene, na brodu vise nema.

evo i razloga:

  • If you wish to keep the entire crew alive the best way to do this is to wait until completing all loyalty missions, then going to obtain the IFF. This gives you time to gain Legion's loyalty before the crew is abducted. At this point you can go straight through the Omega 4 relay and save your entire crew as well as keeping your squad alive (depending on the decisions made in the Collector base).
  • If you do not enter the relay immediately and continue to do other assignments, 4 or more, Kelly Chambers and all members of the crew will die in the Collector base and Doctor Chakwas will be the only survivor.
  • If you do 1 - 3 assignments after the Collector's attack, about half of the crew including Kelly and Gabby will die. However, Doctor Chakwas, Ken and some unnamed crewmen will survive. You can still do Legion's Loyalty mission so long as you do not land on any planets or stations (ie... any assignment, The Citadel, Omega, etc.), as the game registers these as time, and the entire crew can still survive.
  • If you enter the relay immediately, only Lilith (a colonist from Horizon) will die instead. This holds true as long as you do no assignments after the Collector attack. (e.g. you said you will delay the final mission, but you do it right away anyway)


(source: http://masseffect.wikia.com/wiki/Mass_Effect_Wiki)

naravno da se dlc sadrzaji mogu odigrat prije ovih događaja, ali tada gubite par codex unosa i dijaloge sa legion.

a buduci da ce kelly bit u mass effect 3, ako zelite nju spasiti odmah nakon otmice/legion loyalty questa pravac omage 4 relay.

It's not who u are, it's who u know.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 15:00 (Obi Wan).
14 godina
neaktivan
offline
Mass Effect 2

Dobio sam pušku u igri m 920 cain, ali ne znam kak pucat s njom. Ja držim miš ali jednostavno neće, jel to bug ili ja nešto krivo radim?

Rječ je o Heavy oružju.

 

EDIT: evo našao sam rješenje http://social.bioware.com/forum/1/topic/106/index/1084215/1

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 23:15 (Praetorian1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mass Effect 2

Koliko je Overlord zapravo važan za ME3?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mass Effect 2
NiramX kaže...

Koliko je Overlord zapravo važan za ME3?

pomogne u trici kad ides u onaj biotic facility pa sretnes onog malog sta si ga spasija. on te prepozna i to je to.

It's not who u are, it's who u know.
13 godina
offline
Re: Mass Effect 2
NiramX kaže...

Koliko je Overlord zapravo važan za ME3?

Nije vazan, ali je zanimljiv dlc, dobijes par achivmenta. Pređi ako igras na jogurt verziji, a pređi i ako je na pravoj verziji.

13 godina
offline
Mass Effect 2

Mass Effect 2 je free na originu (vjerojatno na vrlo kratko vrijeme), dodajte si ga u library 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 6:37 (Baldurion).
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
odjavljen
offline
Mass Effect 2

29h igranja je tu

Nakon par godina igre, ima li tko kakvu preporuku za šta?

Izašao sam sa Reaper napuštenog broda i dobio Getha u posadu, što je ujedno i zadnji main quest što sam riješio.

Side quests 99% riješeno.

 

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mass Effect 2
skorvy kaže...

29h igranja je tu

Nakon par godina igre, ima li tko kakvu preporuku za šta?

Izašao sam sa Reaper napuštenog broda i dobio Getha u posadu, što je ujedno i zadnji main quest što sam riješio.

Side quests 99% riješeno.

 

 

Obavezno odigraj Lair of the Shadow Broker i Arrival. 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Mass Effect 2
NiramX kaže...
skorvy kaže...

29h igranja je tu

Nakon par godina igre, ima li tko kakvu preporuku za šta?

Izašao sam sa Reaper napuštenog broda i dobio Getha u posadu, što je ujedno i zadnji main quest što sam riješio.

Side quests 99% riješeno.

 

 

Obavezno odigraj Lair of the Shadow Broker i Arrival. 

 Nažalost nije bilo uključeno u sadržaj edicije igre koju sam imao.. A ovako košta dodatno dosta. Skupi su ti bioware points. 

SkorvY
12 godina
protjeran
offline
Re: Mass Effect 2
skorvy kaže...
NiramX kaže...
skorvy kaže...

29h igranja je tu

Nakon par godina igre, ima li tko kakvu preporuku za šta?

Izašao sam sa Reaper napuštenog broda i dobio Getha u posadu, što je ujedno i zadnji main quest što sam riješio.

Side quests 99% riješeno.

 

 

Obavezno odigraj Lair of the Shadow Broker i Arrival. 

 Nažalost nije bilo uključeno u sadržaj edicije igre koju sam imao.. A ovako košta dodatno dosta. Skupi su ti bioware points. 

 

Da, to je problematično, ali propuštaš daleko najbolji dio igre. 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Mass Effect 2
NiramX kaže...

 Ali... Koliko vidim uz achivmente sada u ME3 skupljam te pointse, tako da bi mogao nakupiti dovoljno za bar taj jedan DLC u ME2, jer sam ove u ME3 prošao sve prvi put kad sam igrao(piratska verzija ofc). 

SkorvY
12 godina
protjeran
offline
Re: Mass Effect 2
skorvy kaže...
NiramX kaže...

 Ali... Koliko vidim uz achivmente sada u ME3 skupljam te pointse, tako da bi mogao nakupiti dovoljno za bar taj jedan DLC u ME2, jer sam ove u ME3 prošao sve prvi put kad sam igrao(piratska verzija ofc). 

 

To su Origin bodovi, ne Bioware bodovi.  

11 godina
odjavljen
offline
Re: Mass Effect 2
NiramX kaže...

 

To su Origin bodovi, ne Bioware bodovi.  

 Bioware=EA=Origin... Mislio sam da je to implementirano.. Sad kad si mi rekao čitam baš, da ništa od toga.. 

SkorvY
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice