Half Life 2: Episode 3

poruka: 324
|
čitano: 399.620
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
RE: Half Life 2: Episode 3

Naravno, ali svako ima svoj ukus. HL2 ima dobru igrivost, ali meni smeta linearnost i područja kretanja su ograničena, AI je dosta loš, i još par sitnih primjedbi.

HL1 ima isti problem ali jos vise izrazen, a to je soba-tunel-soba koncept igranja i to mi smeta.

Ipak obje igre nisu toliko loše, prosječne, daleko lošije od nekog FEAR-a/FarCry/COD serijala po meni.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 16:28 (fabijan654321).
16 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3
fabijan654321 kaže...

Naravno, ali svako ima svoj ukus. HL2 ima dobru igrivost, ali meni smeta linearnost i područja kretanja su ograničena, AI je dosta loš, i još par sitnih primjedbi.

HL1 ima isti problem ali jos vise izrazen, a to je soba-tunel-soba koncept igranja i to mi smeta.

Ipak obje igre nisu toliko loše, prosječne, daleko lošije od nekog FEAR-a/FarCry/COD serijala po meni.

Čekaj malo, FEAR i CoD nisu linearni? Jesi li svjestan datuma izlazaka igara? Tebi mogu biti prosječne, ali na većini ljestvica koje ocjenjuju FPS-ove je HL na samom vrhu.

Ja sam najkulturnija osoba na svijetu, samo se tako ne ponašam.
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Half Life 2: Episode 3

Naravno, HL2 je izisao 2004. al je moze se rec popusio od Cryteka/ Far Cry, a od id software-a su popusili tehnicku bitku (tj. Source vs id tech 4).

HL je izisao davne 1998. u to vrjeme je bila top igra, nazalost ja nisam igra, igrao sam half life source, sto je isto to samo u boljoj grafici.

U biti, nijedna od Valveovih igara mi se nesvida (donekle HL2 je dobar, ovo ostalo nije).

EDIT: Sta si se doveza thumb down gumbova...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 17:15 (fabijan654321).
16 godina
protjeran
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
fabijan654321 kaže...

Naravno, ali svako ima svoj ukus. HL2 ima dobru igrivost, ali meni smeta linearnost i područja kretanja su ograničena, AI je dosta loš, i još par sitnih primjedbi.

HL1 ima isti problem ali jos vise izrazen, a to je soba-tunel-soba koncept igranja i to mi smeta.

Ipak obje igre nisu toliko loše, prosječne, daleko lošije od nekog FEAR-a/FarCry/COD serijala po meni.

I jedna (HL1) i druga (HL2) igra su i vrijeme izlaska bila nešto najbolje što FPS žanr može ponuditi.

Kakav Far Cry, svaka čast nezaboravnoj grafici al igra je u svem drugom bila prosjek.

Half Life i COD ne idu u istu rečenicu.

Jedino ti priznam FEAR koji je odličan fps al su ga sjebali s lošim expanzijama i osrednjim nastavkom.

Half Life ima jedan adut kojem nijedan fps ne može parirati a to je fenomenalna priča.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
Prince-Artas kaže...
fabijan654321 kaže...

Naravno, ali svako ima svoj ukus. HL2 ima dobru igrivost, ali meni smeta linearnost i područja kretanja su ograničena, AI je dosta loš, i još par sitnih primjedbi.

HL1 ima isti problem ali jos vise izrazen, a to je soba-tunel-soba koncept igranja i to mi smeta.

Ipak obje igre nisu toliko loše, prosječne, daleko lošije od nekog FEAR-a/FarCry/COD serijala po meni.

I jedna (HL1) i druga (HL2) igra su i vrijeme izlaska bila nešto najbolje što FPS žanr može ponuditi.

Kakav Far Cry, svaka čast nezaboravnoj grafici al igra je u svem drugom bila prosjek.

Half Life i COD ne idu u istu rečenicu.

Jedino ti priznam FEAR koji je odličan fps al su ga sjebali s lošim expanzijama i osrednjim nastavkom.

Half Life ima jedan adut kojem nijedan fps ne može parirati a to je fenomenalna priča.

Ne samo priču nego i nezaboravni Gravity Gun.

14 godina
protjeran
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
Prince-Artas kaže...
fabijan654321 kaže...

I jedna (HL1) i druga (HL2) igra su i vrijeme izlaska bila nešto najbolje što FPS žanr može ponuditi.

Kakav Far Cry, svaka čast nezaboravnoj grafici al igra je u svem drugom bila prosjek.

Half Life i COD ne idu u istu rečenicu.

Jedino ti priznam FEAR koji je odličan fps al su ga sjebali s lošim expanzijama i osrednjim nastavkom.

Half Life ima jedan adut kojem nijedan fps ne može parirati a to je fenomenalna priča.

HL2 po meni nije, FarCry je bio "revolucija" u svojem žanru koji nam je donio puno toga (otvorene prostore, tehnički dio{AI, i grafika najvise), i po meni puno bolje odraden od HL2.Slazem se u potpunosti da HL ima fenomenalnu priču, al opet kao sto kaze crytek prica je vise - manje nebitna u fps-ovima. A to sto si rekao za FEAR se isto slazem.Malo pročitaj po recenzijama, usporedi ih HL2 i FarCry

http://www.bug.hr/master/rec/half-life-2/60040.aspx

"elementu ponašanja protivnika, koji je prema našem mišljenju za shooter ključan, Half-Life 2 je debelo inferioran Far Cryu, a akcija je kao rezultat toga manje zanimljiva"

Eto što kazu iz buga.

Evo ti recenzija od FC:

http://www.bug.hr/master/rec/far-cry/51984.aspx

 

Tko je dobio veću ocjenu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 19:23 (fabijan654321).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
fabijan654321 kaže...
Prince-Artas kaže...
fabijan654321 kaže...

I jedna (HL1) i druga (HL2) igra su i vrijeme izlaska bila nešto najbolje što FPS žanr može ponuditi.

Kakav Far Cry, svaka čast nezaboravnoj grafici al igra je u svem drugom bila prosjek.

Half Life i COD ne idu u istu rečenicu.

Jedino ti priznam FEAR koji je odličan fps al su ga sjebali s lošim expanzijama i osrednjim nastavkom.

Half Life ima jedan adut kojem nijedan fps ne može parirati a to je fenomenalna priča.

HL2 po meni nije, FarCry je bio "revolucija" u svojem žanru koji nam je donio puno toga (otvorene prostore, tehnički dio{AI, i grafika najvise), i po meni puno bolje odraden od HL2.Slazem se u potpunosti da HL ima fenomenalnu priču, al opet kao sto kaze crytek prica je vise - manje nebitna u fps-ovima. A to sto si rekao za FEAR se isto slazem.Malo pročitaj po recenzijama, usporedi ih HL2 i FarCry

http://www.bug.hr/master/rec/half-life-2/60040.aspx

"elementu ponašanja protivnika, koji je prema našem mišljenju za shooter ključan, Half-Life 2 je debelo inferioran Far Cryu, a akcija je kao rezultat toga manje zanimljiva"

Eto što kazu iz buga.

Evo ti recenzija od FC:

http://www.bug.hr/master/rec/far-cry/51984.aspx

 

Tko je dobio veću ocjenu?

Ja mislim da svaka igra treba imati priču, pa tako i igre koje spadaju u žanr FPS-ova. Kada nema priče osjećaj igranja je taj da samo hodamo naprijed bez ikakvog razloga pa pucamo u neprijatelje koji zapravo i nisu neprijatelji jer ne znamo što se dogodilo i zbog čega su postali neprijatelji.

 

Ja ću stati na stranu Half Life-a zbog toga jer ne razumijem tu "slobodu kretanja", ali svejedno mi je veći užitak igrati Half Life. Iz nekog razloga ne volim Crytekove igre (ni Far Cry, ni Crysis mi se nisu sviđali).

 

EDIT: Mislim da smo otišli u offtopic. Ovdje bi trebalo raspravljati o Half Life 2: Episode 3, a ne o tome koji je serijal bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 19:52 (Raving Rabbid).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
fabijan654321 kaže...

Naravno, HL2 je izisao 2004. al je moze se rec popusio od Cryteka/ Far Cry, a od id software-a su popusili tehnicku bitku (tj. Source vs id tech 4).

HL je izisao davne 1998. u to vrjeme je bila top igra, nazalost ja nisam igra, igrao sam half life source, sto je isto to samo u boljoj grafici.

U biti, nijedna od Valveovih igara mi se nesvida (donekle HL2 je dobar, ovo ostalo nije).

EDIT: Sta si se doveza thumb down gumbova...

to je izaslo?

16 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3

LINK

 

ugl Half-Life na Source engine-u

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 21:46 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3

aha mislio sam da covijek misli na Black Mesa...

 

half life prosao 8 puta, opposing forces isto 8, blue shift 5 puta

hl2 4 puta, ep1 3 puta, ep2 3 puta isto

 

eto sto ja mislim o hl-u

 

edit

 

ako nadjem vremena mogao bi opet zaigrati...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2009 21:21 (ytbapa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Half life 2: episode 3

LOL pa čemu čudenje, pa ljudi su radili HL2 6 godina, TF2 8-9 godina, a za posljednju epizodu i kulminaciju događaja trebaju napraviti nešto gigantski dobro da ne sje** 10 godina truda zbog tupavog završetka, vjerojatno i zato sad rade L2D2 da se malo ohlade od HL serijala i dobe vremena za svježe ideje. I u pravu su. Meni se sviđa što Valve nikad ne pristaje na polovična riješenja već uvijek rade nešto tako dugo dok s tim nisu zadovoljni. Pa samo iz onih komentara u igrama se da zaključiti kolko sve testiraju u najsitnije detalje.

 

Što se tiče ovih uspordbi, meni je osobno HL serijal daleko ispred svega ikad izdanoga do sad. Inače sam jako protiv linearnosti ali kod HLa uopće nemam dojam da sam zatvoren u predefiniran put i to zbog dva razloga. Prvi je da nema klasičnih misija između koji se odjednom teleportiram na drugi kraj planete već sam dio priče koja se bez prekida odvija oko mene i stano donosi nove izazove i nove pristupe rješavanju tih izazova. A drugi je apsolutno savršeno doziranje vrsta gameplaya, taman kad mi dosadi napucavanje dobim vozilo u ruke, taman kad mi dosadi konstantno bježnje dobim pljucu i krećem u napad... pa gravity gun i sat vremena igranja samo s njim, pa bug bait... uglavnom savršeno doziranje zbog kojeg se izgubi bilo kakvav osjećaj linearnosti jer se stano događa nešto novo.

 

Treći razlog zašto mi je HL najbolji je Havok koji je iskorišten daleko najbolje nego u bilo kojoj drugoj igri. Nema te grafike i otvorenih prostora koja bi mi nadomjestila fiziku iz HL2.

Npr. baš u HL2u kad se braniš od masovnog napada pomoču 3 turreta kad si okružen čelijama, tj. drugi put u Novi Prospekt. Uglavnom prvi put skočim dolje izvadim turrete i idem Rambo stilom i vrlo brzo poginem. Ide load game pa ispočetka. Ali ovaj put idem pametnijom metodom. Prije borbe obiđem okolne urede i uz pomoč gravity guna nabavim jedan veliki metalni ormar, nakoliko manjih ladica za dokumente i metalni stol. Skočim dolje i zabarikadiram se u prolazu s kutijom municije. Složim barikadu do stropa s jede strane pomoču ormara i kanti, a s druge strane prolaza stavim stol na ulaz i ladice za dokumente na njega da se stol ne može izgurati, i još to dodatno zabarikadiram s kutijama i kantama. Brzo otrčim po turrete i postavi ih unutra. Sakrijem se u čošak i samo gledam kako turreti rade svoje. Rezultat 20-30 combine vojnika manje a ja bez ijedne ogrbotine i nijednog ispucanog metka idem dalje.

 

Naravno sve ovo i još bolje očekujem od HL2: E3, i zato sam spreman čekati.

 

btw. E1, E2 i E3 su zapravo HL3, to je bilo objavljeno s najavom za E1.

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
14 godina
protjeran
offline
Half Life 2: Episode 3

Kao što si gore rekao - Meni se ne svidaju Valveove igre, nerade ih po mome ukusu i zato mi se ne svidaju.

Crytek obrnuto.

To je činjenca, svako ima svoj ukus i misljenje, nekome je najbolja igra Cryostasis a meni je ta najgora u zivotu.

Od Valeva jedino poštujem Half Life 2 - al one epizode su po meni čisto pretjerivanje samo kako bi se više para doblilo na osnovi originala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2009 7:46 (fabijan654321).
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3

HL je linearan naslov, to je činjenica. Ali to se ne osjeti, jer te priča stalno tjera dalje, nemaš neku volju istraživati. Ne znam kako neki naslov ne može imati priču. To je jedan od najvažnijih elemenata u igri.

 

P.S. Valveov TF2 nema priču. To samo vi mislite. Evo link gdje je sve detaljno objašnjeno. Osim toga, BLU znači Builders League United, a RED Reliable Excavation Demolition(nije teorija, piše iznad checkpointova). Sad se zamislite.

Ja sam najkulturnija osoba na svijetu, samo se tako ne ponašam.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
M_dipl. kaže...

Meni je smiješna sva ta fama oko linearnosti i sandboxa, uvijek ću rađe igrati do bola linearnu igru koja ima priču i tjera me da je završim nego najveći sandbox na svijetu bez prave kohezije. Nemojmo zaboraviti, čisto usporedbe radi, da je i Crysis linearna igra, samo ima malo više prostora pa izgleda kao da nije. Važno je da je igra dobra i kvalitetna, svi se sandboxi svijeta mogu sakriti pred jednim Braidom što se kvalitete tiče, pa sad ti misli.

A što se tiče tvog nepoštivanja HL franšize to je jednostavno glupo, meni se gadi sama pomisao na Rainbow Six serijal ali ga poštujem. Poštivanje nečega se tiče mene i moje kulture, jer uvijek ima ljudi koji to nešto vole, i tko sam ja da to idem omalovažavati. Voliš/nevoliš - to je ok, ali reći da ne poštuješ nešto što milijuni igrača i developera de facto smatraju remek djelom zapravo više govori o tebi...

Braid je igra koja se ne da opisivati niti uspoređivati. Još je nevjerojatnija činjenica da su je izradile 2 osobe. Indie naslovi u zadnje vrijeme ownaju. Braid, Trine, Audiosurf(nije logička, ali je izuzetno zabavna igra), Zeno Clash(osobno mi "paše", ali je inovativno osmišljena igra) i The Path. Igre od kojih nije bilo nekog iščekivanja su postale nekoliko puta kvalitetnije od nekih naslova s ogromnim hypeom. Indie FTW! Te igre stvaraju nešto novo kao i Valveov Portal! Vrijedi spomenuti i Plants VS Zombies koji je zapravo običan tower defense, ali je zato izuzetna igra. Spomenute naslove trebate zaigrati, ako ne to, barem probati(ako vam neka igra ne paše, kao u mom slučaj).

Ja sam najkulturnija osoba na svijetu, samo se tako ne ponašam.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
M_dipl. kaže...

Meni je smiješna sva ta fama oko linearnosti i sandboxa, uvijek ću rađe igrati do bola linearnu igru koja ima priču i tjera me da je završim nego najveći sandbox na svijetu bez prave kohezije. Nemojmo zaboraviti, čisto usporedbe radi, da je i Crysis linearna igra, samo ima malo više prostora pa izgleda kao da nije. Važno je da je igra dobra i kvalitetna, svi se sandboxi svijeta mogu sakriti pred jednim Braidom što se kvalitete tiče, pa sad ti misli.

A što se tiče tvog nepoštivanja HL franšize to je jednostavno glupo, meni se gadi sama pomisao na Rainbow Six serijal ali ga poštujem. Poštivanje nečega se tiče mene i moje kulture, jer uvijek ima ljudi koji to nešto vole, i tko sam ja da to idem omalovažavati. Voliš/nevoliš - to je ok, ali reći da ne poštuješ nešto što milijuni igrača i developera de facto smatraju remek djelom zapravo više govori o tebi...

 

 

 

Tocno.. Prica je naj vazniji dio bilo koje igra a pogotovo FPS.

I ja isto radije bi izabrao linearnu igru sa odlicnom pricom(HL2), nego sandbox sa losom ili razradjenom pricom.

Bolja usporedba je Crysis(meni vrlo dobra prica) i FarCry2, nije me ostavio u niti jednom pogledu odusevljenog. Ne kazem da je los ali taj njegov sandbox, ga ne cini nis posebnim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Half Life 2: Episode 3

Eh, nadam se da ce se pojaviti e3. Taman to mogu terati s ovom grafom...

Nisu pare problem, vec je problem sto ne vidim igru za koju bi utrosio masu para, a za ovu sam odvalio 4 kile kada je dosla. Doduse, cekam novog wolfa pa cemo vidjeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Half Life 2: Episode 3

HL2 je bila prekretnica za sve igre koje se danas igraju.Šteta šta će sa episode 3 završit sagu ali možda je to i dobro da se ne razvodni dok još uvijek oduševljava sve nas koji prepoznajemo pravu igru.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3

Ja sam poludio kad je HL2 završio. Pogotovo na kraju epizoda. Igra je napravljena ko neka sapunica, kraj naprave takav da jednostavno moraš odigrati nastavak. Uostalom, Freeman koketira s onom mulatkinjom, makar ništa ne govori, ali njegova junačka djela govore umjesto riječi :D Nadam se da će Ep3 trajati duže od prve dviej epizode, jer ipak, zadnji nastavk bi trebao biti spektakularan....

Ja sam najkulturnija osoba na svijetu, samo se tako ne ponašam.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Half Life 2: Episode 3

ha ha totalno. Igraš manično samo da vidiš kako ce prica završit Belji se

15 godina
neaktivan
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
mislav_01 kaže...

ha ha totalno. Igraš manično samo da vidiš kako ce prica završit Belji se

Ja igram manično kako bih doznao priču, no igram s užitkom.

15 godina
protjeran
offline
Half Life 2: Episode 3

menije igra predobra

al nikako je završiti

5 puta

sam instalirao

i brisao

uvijek došo do nove prospekt

pred kraj nje

i izbirso igru

neznam

ohladim se valjda u međuvremenu

evo sad ponovno igram polako

tek sma došao do prvih antliona

a epizodu jos nijednu nisam odigral, a imam ih

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
Horagio kaže...

Ja sam poludio kad je HL2 završio. Pogotovo na kraju epizoda. Igra je napravljena ko neka sapunica, kraj naprave takav da jednostavno moraš odigrati nastavak. Uostalom, Freeman koketira s onom mulatkinjom, makar ništa ne govori, ali njegova junačka djela govore umjesto riječi :D Nadam se da će Ep3 trajati duže od prve dviej epizode, jer ipak, zadnji nastavk bi trebao biti spektakularan....

 

mislav_01 kaže...

ha ha totalno. Igraš manično samo da vidiš kako ce prica završit Belji se

 

Ja sam poludio na kraju EP2. Kao da su mi film usred spice prekinuli.

Bio sam tolko zivcan da sam isao van pola kutije cigareta popusit! Smijeh

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2009 10:38 (AA-d00d).
16 godina
offline
Half Life 2: Episode 3

Baš me ova tema podsjetila na HL Smijeh

 

Nadam se da će ovaj Black Mesa mod biti kvalitetan pa da pređem redom: Black Mesa (HL1), HL2, HL2 - Ep1, HL2 - Ep2.      Ono, da si dignem malo hype za Ep3.  Smijeh

 

 

Inače od te Ep3 očekujem jaaaako puno zato se i ne žalim ako ju Valve izda i za 5 godina, samo da bude savršena. Oni su isto svjesni da je to "Le Grande Finale"  jednog od najistaknutijih serijala u povijesti gaminga, očekivanja fanova su u nebesima i sigurno neće brzati.

 

Ipak je to Half-Life,  THE igra od Valvea, njihova zlatna koka, njihov identitet i iako se s drugim igrama i Steam servisom počinju ponašati kao recimo EA games ipak mislim da sa HL-om postupaju s puno više poštovanja i strasti.

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! ........... P.L.U.R.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Half Life 2: Episode 3

Sry za double post i lagani off-topic ali mislim da je ovo najprikladnija tema za ovu vijest:

 

 

http://store.steampowered.com/sub/715/

 

 

Ovo je prepreprepredobra prilika za sve koji nemaju original Half-Life (bilo koji nastavak/epizoda)

 

Original igre, legende gaminga, za kikiriki od par eura!

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! ........... P.L.U.R.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Half Life 2: Episode 3
Prince-Artas kaže...

Half Life ima jedan adut kojem nijedan fps ne može parirati a to je fenomenalna priča.

Ja bih ovdje još jednu stvar dodao. Još nitko nije uspio ponoviti atmosferu iz Raven Cityja (mislim da se tako zove, HL2 - grad zombija gdje Gordona štiti onaj klošarski svećenik iz kakvih horor filmova)

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3

2 epizoda je bila super pa se nadam da će i ova biti .

Ne znam kaj da napišem !
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3

Ma jedva cekam 3. epizodu.Bas sam se iznervirao kad ubise matorog a bio sam spreman da im j........ kad ono kraj.Nadam se da cu imati prilike da se osvetim uskoro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2009 22:16 (Lord Vader).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3

Mene samo zanima oće li koristit isti engine kao i u orginalnom Half-Life-u 2, pa mogu uživati i oni koji imaju starija računala (uključujući i mene)!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Half Life 2: Episode 3

Mislim da će radit na onom engineu na kojem su se vrtile epizode.

Normal's overrated!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Half Life 2: Episode 3

Negdje vidjeh da će bit među prvima dx11 igra.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice