Grand Theft Auto V - Tehnikalije

poruka: 168
|
čitano: 40.102
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Da ako si se naviko na 30 fps-a. Ali problem je što dodje neko i blati nas kako mozemo igrati na 30 fps-a (kupi staru konzolu i gta5... moš si mislit)... A on jadan lud što nema 60 fps-a nego 59... svašta....

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 14:06 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ja sam se naviko jer mi GTX 750 TI baš ne dozvoljava stabilnih 60...

Ali obavezno zaključam FPS preko inspectora... To je ugravnom na 35 u igrama jer me živcira kada mi oscilira od 35-60; tada se to jako primjeti.

U GTA V sa svojim postvkama minimalni FPS u šumi mi je 30 i stavio sam ga kao minimum..

A opet tragično da GTX 750 Ti dozvoljava bolji FPS i prezentaciju nego "nove" konzole...

 

Witcher 3 me možda natjera na promjenu procesora, matične i grafičke... A opet dolazi Win10 + dx12 tako da sada kupovat neku GTX 960 mi se čini kao potpuni promašaj jer bi uskoro mogla doćio neka GTX 1060 TI sa 50% boljim performansama i full dx12 podrškom naspram kod nas precjenjene GTX 960...

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 14:10 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Imam problem da me igra svakih par minuta izbaci uz poruku your computer is low on memory. RAM memorija u tom trenutku bude zauzeta oko 3.3 GB. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
ale329 kaže...

Imam problem da me igra svakih par minuta izbaci uz poruku your computer is low on memory. RAM memorija u tom trenutku bude zauzeta oko 3.3 GB. 

 Treba ti minimalno 8GB za ovu igru ,a ne 4 kao što Rockstar kaže.

Nekad i sam pomislim, da li da si stavim još 8GB RAM-a tak da imam 16...

13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ja mislim da je realnije 6 gb.. ja sa 4gb igram normalno tek nakon nekih sat i pol se osjeti lagani sttutering... Mada sa zadnjim patchem radi bolje i puno manje traje izlazak iz igre.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

ok aptimizacija

Zašto se u donjem desnom kutu pojavljuje nekaj kad upalim msaa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ja također imam 4GB pa me igra nikada nije izbacila ili sam osjetio kakvo trzanje zbog toga,samo kad ugasim igru treba jedno 3-4 minute da računar dođe sebi -.-

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Uključio sam page file i sad me ne izbacuje radi memorije. RAM mi bude zauzet izmedu 3.5 do 3.7 GB od 4, a page file oko 5.5GB. Da li je to normalno da mi ram ne bude skroz zauzet. Page file sam uključio na HDD-u na kojem mi nije gta 5 tako da sam stavio initial size 5.5 GB, a maximum size 7 GB.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 13:14 (ale329).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
ale329 kaže...

Uključio sam page file i sad me ne izbacuje radi memorije. RAM mi bude zauzet izmedu 3.5 do 3.7 GB od 4, a page file oko 5.5GB. Da li je to normalno da mi ram ne bude skroz zauzet. Page file sam uključio na HDD-u na kojem mi nije gta 5 tako da sam stavio initial size 5.5 GB, a maximum size 7 GB.

 da normalno je, ja imam 8 gb i meni ram usage bude uvijek oko 6000MB (100MB dole-gore)

12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ja sam skužio da kad FPS počne padat i bit nestabilan, treba napraviti alt+tab na desktop i nazad u igru.

"Bolje izdati knjigu nego prijatelja!"
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ja stalo gubim vezu, portovi forwardani, tcom, sx763. Kaj da jos radim?

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Probao origigi igru i radi sve savrseno, jedino sto sam primjetio kad sam sve blize moru, pogotovo ak pogledam valove igra pocne rikavati gpu mi ima ogromne gpu padove, naravno i naponi na njoj!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Stjepanj kaže...

Probao origigi igru i radi sve savrseno, jedino sto sam primjetio kad sam sve blize moru, pogotovo ak pogledam valove igra pocne rikavati gpu mi ima ogromne gpu padove, naravno i naponi na njoj!

Zaključak - drži GTX-icu dalje od vode.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Prava mačka "nema šta",hehe! Uvjeren sam da se to na i7 nebi desavalo..
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Stjepanj kaže...

Probao origigi igru i radi sve savrseno, jedino sto sam primjetio kad sam sve blize moru, pogotovo ak pogledam valove igra pocne rikavati gpu mi ima ogromne gpu padove, naravno i naponi na njoj!

 Daj to provjeri, upali si gpuz i gledaj usage, i task manager. Ili afterburner.

 

Idealno bi ti bilo da imas drugi monitor na kojem je to upaljeno da odma vidis, pa nam javis sto se zbilja dogada

 

EDIT: ili pak posudi kakav i7 pa nam potvrdi. Sve u znanstvene svrhe :D

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 9:19 (Mojpismonosa).
11 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Imam PostFX na very high i AO je vidljiv.
Možda AO bi izgledao bolje ako PostFX stavim na Ultra.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Jesus kaže...

Imam PostFX na very high i AO je vidljiv.
Možda AO bi izgledao bolje ako PostFX stavim na Ultra.

Možda.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ova igra je u biti šta se tiče brzine izvođenja dobro optimizirana ali loše memorijski optimizirana. Na normal texturama vuče blizu 1 gb vrama a loše

izgleda. Stari just cause 2 je imao bolje teksture od ovog i vuklo je samo oko 300 mb vrama. Žao mi je šta moja hd7700 nema 2 gb vrama. Sve u svemu igra je dobra, ionako je gameplay najbitniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Stjepanj kaže...
Prava mačka "nema šta",hehe! Uvjeren sam da se to na i7 nebi desavalo..

 Kazu da igra ne koristi HT na i7-micama tako da ne bi bilo promjene najvjerojatnije. Cak je i7 malo brzi kad se iskljuci HT.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Prava mačka "nema šta",hehe! Uvjeren sam da se to na i7 nebi desavalo..

 Kazu da igra ne koristi HT na i7-micama tako da ne bi bilo promjene najvjerojatnije. Cak je i7 malo brzi kad se iskljuci HT.

 Nije mi bas jasno zasto je tu i7 jaci od i5 onda... Iako ako je stock razumljivo je, 4790K ipak potegne 4.4GHz ako je ohladen sa svim jezgrama aktivnim

mojpismonosa
14 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Mojpismonosa kaže...
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Prava mačka "nema šta",hehe! Uvjeren sam da se to na i7 nebi desavalo..

 Kazu da igra ne koristi HT na i7-micama tako da ne bi bilo promjene najvjerojatnije. Cak je i7 malo brzi kad se iskljuci HT.

 Nije mi bas jasno zasto je tu i7 jaci od i5 onda... Iako ako je stock razumljivo je, 4790K ipak potegne 4.4GHz ako je ohladen sa svim jezgrama aktivnim

 Jel citamo isti clanak? Jaci? Uglavnom su unutar 1fps iako i7 radi na 500mhz vecem taktu...

12 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Meni onaj raw input za miša nekak više paše nego direct koji mi je sporiji.

Gamepad (xbox) radi bez problema uglavnom. Crashalo mi je jednom kod ulaženja u auto, al neznam dal je to bilo do gamepada ili jednostavno zato :)

Još nisam stigel poigrat se sa grafičkim opcijama, koristim ono kaj mi je nvidia experience predložila (optimizirala). Al siguran sam da ima prostora za na bolje....

 

Možda bi trebal skopirati postavke od doktora1 s obzirom na gtx750 ti ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Meni se nesto cudno dogada od zadnjeg patcha (original Steam), procesor mi zna ponekad biti cappan na 100% dok vozim (4.5 GHz i5 4690k), pa zna zastekati na tren tu i tamo. Ali dogada se samo ponekad, otprilike svako 4., 5. pokretanje igre. I jednom kad se dogodi bude cappan dok ne zgasim igru i ne pokrenem ju ponovo, jako cudno. A u normalnim uvjetima je oko 60-80% pri voznji usred grada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Zna li itko zbog čega mi se ovo događa? Tako je sa svim tim oznakama

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
carmack kaže...

Ova igra je u biti šta se tiče brzine izvođenja dobro optimizirana ali loše memorijski optimizirana. Na normal texturama vuče blizu 1 gb vrama a loše

izgleda. Stari just cause 2 je imao bolje teksture od ovog i vuklo je samo oko 300 mb vrama. Žao mi je šta moja hd7700 nema 2 gb vrama. Sve u svemu igra je dobra, ionako je gameplay najbitniji.

 

Just Cause 2 je prazan svijet, ogroman ali prazan svijet. Jedna ulica u GTA V ima više asseta/texture nego pola just cause mape.

12 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
dejo6 kaže...

Zna li itko zbog čega mi se ovo događa? Tako je sa svim tim oznakama

 promjeni drivere za gpu, neke novije ili starije...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

AMD s ovim driverima za gta ima probleme, meni na nijednoj 5xxx seriji kad sam jednom ukljucuio manual fan se ne vraca ako ga iskljucim (poslije restarta se opet ukljuci)

 

Referentne 5850 i 5770

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

kod mene je grad pod blurom tako da kazem kada stojim na planini i kad gledam nije ostar grad... jel ima u opcija da se napravi to? :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
DangerousB kaže...

kod mene je grad pod blurom tako da kazem kada stojim na planini i kad gledam nije ostar grad... jel ima u opcija da se napravi to? :S

 evo ove tri opcije utjecu na to:

brur brur
LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Imam sreće što je danas sestrina Krizma i što je netko igrao GTA V umjesto mene... Jest da je bilo glupiranja i svega, ali brate mili prešli mi preko 13% igre (imo jadnih 11-ak% pređene igre, sad imam skoro 24%)... Eh da je vako svaki dan...

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice