Grand Theft Auto V - Tehnikalije

poruka: 168
|
čitano: 40.174
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
13 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

pozz, jel radi radeonpro u gta 5, meni nikako da proradi, trebam samo nekako vsync i tripplebuffering, ovaj ingame mi nevalja 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Nisam vidio da je netko ovo napomenuo pa evo, možda nekome pomogne.

 

Jedan od problema sa stuttering-om je moguć u vezi self radia i vaše muzike u gta v folderu. Ako ste stavljali svoju muziku u folder, izbrišite je i čekajte patch ako ga izbace, navodno dosta ljudi ima problema sa tim i RC se dao na posao.

I isključite auto scan pod settings - audio.

2 dana sam prčkao po postavkama od gta 5, čak mi šteka i na sve low detaljima i mislio sam da mi je grafička (ili hdd) dala svoje jer sam vidio da ljudi sa istom grafom igraju normalno.

Nakon šta sam isključio auto scan mogu igricu normalno igrati sa gta 5 radiom, problem (stuttering) mi se opet javlja kad upalim self radio.

 

Možda nekome dobro dođe. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

prešao više od pola igre.. jučer save-ao sve normalno i danas mi crasha svaki put kad pokušam loadirati save... izbacuje mi ovaj error: err_gfx_d3d_init

 

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

riješio problem iznad...

problem je bio u quicksaveanju u gornjem dijelu grada... ako vam se ovo desi idite u my documents/rockstar games/gta5 i settings otvorite sa notepadom. dxversionvalue promjenite sa 2 na 0... to će prisiliti korištenje DX10 da bi vam se save uspješno loadirao... tada idite u donji dio grada, saveate, izađite iz igre i vratite dxversionvalue na 2 i nastavite igrati... samo ubuduće izbjegavajte quicksave u gornjem dijelu grada...

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Pozdrav ekipa mozda bi netko znao u čemu je problem kod mene pošto sam ja na 100 čuda, ako ne nema veze

Naime imam verziju igre Reloaded prije sam imao 3DM, kada uđem radi odlično i fluidno nekih 10 ak minuta onda počinju lagovi fps pada i postaje neigrivo. Prvo sam pomislio da je 4gb Rama malo pa sam se proširio na 8 no ista priča. Pošto igra radi super neko vrjeme rekao bi da nije problem u Hardware-u već u nečem drugom, Postavke su High sve , 1280x1024, v sinc off, dx11,Msaa off Driveri najnoviji bas za Gta

Filip Stanić
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 15:40 (Filip Stanić).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Defragmentiraj disk

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Minneyar kaže...

Defragmentiraj disk

 a probat cu jos jednom mada mislim da sam to učinio vec jedamput ugl hvala

Filip Stanić
8 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Problem rješen driveri su bili 14.12 nisam skužio da su izašli 15.7

Filip Stanić
12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Bez obzira na solidnu optimizaciju, igra ima i dalje nekih svojih mušica (uglavnom zbog toga što R* izbacuje patcheve koje ne provjere i onda se nešto smrda u igri, bude veći stuttering, razni bugovi).

Ovaj Extended shadows slider u advanced postavkama radi obrnuto, treba biti na najniže! ---- http://gtaforums.com/topic/808542-extended-shadow-distance-opposite-works/

 

Isto tako MSAA ne radi kako treba, kada je uključen (2,4 ili 8 x), manje trave i zelenila je prikazano, a i MSAA dosta jede FPS-ove...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2015 23:46 (AngryBird).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

I ja sam to primjetio sa travom, kao i bug sa sjenama 

Isti pravougaonik imas i u igri, samo trebas dobro da se zagledas.

Ima tu jos sitnica gdje AMD donosi mogo bolji kvaliktet prikaza, al  

to je ta Nvidia optimizacija. 

Prljavi trikovi da bi se dobilo par framova. 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Sa ovakvim postavkama (slike u prilogu) sve radi savršeno.

15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Koristi li tko SMAA koji dode sa reshade sweetfx presetsima ?

Jel se meni cini ili on skoro pa nista ne radi osim eto sta pise ? FXAA ne pomaze bas nesto,a MSAA ubija graficku...

Ima li tko kakav prijedlog kako "bolje" podesiti SMAA ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
doky01akablava kaže...

Koristi li tko SMAA koji dode sa reshade sweetfx presetsima ?

Jel se meni cini ili on skoro pa nista ne radi osim eto sta pise ? FXAA ne pomaze bas nesto,a MSAA ubija graficku...

Ima li tko kakav prijedlog kako "bolje" podesiti SMAA ?

Ne koristim. Koju grafičku imaš? Ako imaš NVIDIA kao i ja onda ovako napravi.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
doky01akablava kaže...

Koristi li tko SMAA koji dode sa reshade sweetfx presetsima ?

 Meni ovako to izgleda.

11 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Nisam dugo igrao GTA V, niti pratio ovu i ostale teme, pa nisam bas upucen kakvo je trenutno stanje sa igrom.

Instalirao Update 5, i nakon nekog igranja, crash se desi, i tako svaki puta. Nema nekog dijela u igri da na istom mjestu crash. Jednostavno nakon nekog vremena.

Ne znam da li je taj update protiv , ali prvi puta kada sam Dl igru, sve normalno sam mogao igrati.

Kakvo rješenje??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Jel se može GTAV igrati na 60 fps-a? Meni je trenutno 30fps...

12 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
speedydust kaže...

Jel se može GTAV igrati na 60 fps-a? Meni je trenutno 30fps...

Ako ne igras na nekoj bijesnoj rezoluciji bit ce da ti je vsync opcija stavljena na half. Probaj staviti na on ako hoces da ti zakljuca na 60 fps-a i da ti se graficka ne pati. Ili ju skroz ugasi da dobijes sto vise fps-a i da dobro oznojis graficku.

Nije sretan onaj koji puno ima, sretan je onaj kome malo treba
7 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
sylar951 kaže...

riješio problem iznad...

problem je bio u quicksaveanju u gornjem dijelu grada... ako vam se ovo desi idite u my documents/rockstar games/gta5 i settings otvorite sa notepadom. dxversionvalue promjenite sa 2 na 0... to će prisiliti korištenje DX10 da bi vam se save uspješno loadirao... tada idite u donji dio grada, saveate, izađite iz igre i vratite dxversionvalue na 2 i nastavite igrati... samo ubuduće izbjegavajte quicksave u gornjem dijelu grada...

 Isti takav problem i čitam već danima po internetu i probao sam sve... Skupa s tom forom za dx... 

Samo što meni se igrica neće ni upalit... Launcher završi svoje i zacrni se ekran te izbaci error...

Ako ima još ko kakvo rješenje sve je dobrodošlo...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice