Grand Theft Auto V - Tehnikalije

poruka: 168
|
čitano: 40.135
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ima li jos tko problem sa gta launcherom jer on meni od izlaska igre pa sve do sada vuce 20% cpu-a.Probao sam stavit priority na low itd ali nista nepomaze.

Ako odem na end task igra mi se crasha nakon nekih pola sata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
dani20 kaže...

Ima li jos tko problem sa gta launcherom jer on meni od izlaska igre pa sve do sada vuce 20% cpu-a.Probao sam stavit priority na low itd ali nista nepomaze.

Ako odem na end task igra mi se crasha nakon nekih pola sata.

 Vjerojatno imaš  verziju jer je Rockstar to riješio 2 dana nakon izlaska (patch 1.01)

15 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
FileFicho kaže...
dani20 kaže...

Ima li jos tko problem sa gta launcherom jer on meni od izlaska igre pa sve do sada vuce 20% cpu-a.Probao sam stavit priority na low itd ali nista nepomaze.

Ako odem na end task igra mi se crasha nakon nekih pola sata.

 Vjerojatno imaš  verziju jer je Rockstar to riješio 2 dana nakon izlaska (patch 1.01)

 Nop,original.Rjesio je nekima,vecina igraca jos ima problema s time.

12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ovako zanima me vase mišljenje..stavim texture na high kao i sve ostalo..u pocetku mi ne steka ali s vremenom počinje..sad sam stavio texture na normal a sve ostalo mi je na high i nema problema..Dali je u grafičkoj problem..? mislim dali treba jacu..moju konfu imate pod Moj PC..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

1GB VRAMa je malo!

Pa za skoro sve igre danas je potrebna grafička sa 2+ GB video memorije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
doktor1 kaže...

1GB VRAMa je malo!

Pa za skoro sve igre danas je potrebna grafička sa 2+ GB video memorije...

 Da tako sam i mislio..vjerovatno cu kupiti r7 265 :)

14 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Da čim prebaciš na high texture treba 1,7gb vram, zato i ja držim na normal, za high ti treba minimum gpu s 2gb vrama.

Meni GTA jede stari CPU za doručak sve jezgre vrte na 99% 98%.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Kod mene naokn 10 tak min igranja pocne stekati zvuk i igra, pokusao sve na normal ali i dalje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Evo i ja sam od danas vlasnik igre na Steamu. 

Sve je glatko osim frameratea koji, iako se drži na 60 fps (većinom), djeluje trzavo.

Vsync obavezno uključim, što zbog tearing-a što zbog zagrijavanja kada framerate ode previsoko (inno3d Šrot Edition)
Probao sam defaultni igrin vsync, adaptivni preko nvidia control panela i framelimit putem RivaTunera - ista stvar.

Da napomenem, probao sam stvari navedene u prvom postu, ali nije pomoglo.

Zna netko možda rješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Jesus kaže...

Evo i ja sam od danas vlasnik igre na Steamu. 

Sve je glatko osim frameratea koji, iako se drži na 60 fps (većinom), djeluje trzavo.

Vsync obavezno uključim, što zbog tearing-a što zbog zagrijavanja kada framerate ode previsoko (inno3d Šrot Edition)
Probao sam defaultni igrin vsync, adaptivni preko nvidia control panela i framelimit putem RivaTunera - ista stvar.

Da napomenem, probao sam stvari navedene u prvom postu, ali nije pomoglo.

Zna netko možda rješenje?

 Alt+Tab

Be Water My Friend
12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Kako ide ova fora sa downsamplingom? Nešto sam čitao da je to kao bolje od antialiasinga. Jel bi mi to kidalo više FPS-ova nego MSAA 2x + MFAA ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Sta mislite dali je moj laptop sposoban pokrenut GTA5?

 

Acer V3-772G

 

i5-4200M 2.5GHz/ boost 3.1

GefROCE gt 750m GRAFA

6GB Rama

 

Posto sam vidio ima i slabijih pa pokrenu dosta dobro, a ja sam probao.... i na low cak ne mogu igrat cudno mi je tu nesto :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Našao sam:

 

 

isti procesor i grafa, neznam sada jeli ovo 2gb, u tebe 1 nemam blage veze.  Pokušaj uraditi upgrade drivera i naravno defragmiraj disk ako ti prelazi 10%.

www.mmo-balkan.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 1:25 (TheThing).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
TheThing kaže...

Našao sam:

 

 

isti procesor i grafa, neznam sada jeli ovo 2gb, u tebe 1 nemam blage veze.  Pokušaj uraditi upgrade drivera i naravno defragmiraj disk ako ti prelazi 10%.

 Hvala na odgovoru, ali meni jos uvijek ne radi driveri i sve je uredu... nije mi jasno :D

15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Jel postoji rjesenje da mi ne dolazi error gta v stopped working ako igram na laptopu koji ima INTEL i AMD grafu?

 

Ako disableam amd grafu onda igra radi na 1 fps, neigriva je ide slika po slika, a 99% sam siguran da nije laptop preslab da ne bi bio neki normalan fps.  Ima neko rjesenje za to? 

 

Hvala.

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
DommY kaže...

Jel postoji rjesenje da mi ne dolazi error gta v stopped working ako igram na laptopu koji ima INTEL i AMD grafu?

 

Ako disableam amd grafu onda igra radi na 1 fps, neigriva je ide slika po slika, a 99% sam siguran da nije laptop preslab da ne bi bio neki normalan fps.  Ima neko rjesenje za to? 

 

Hvala.

 Imaš mobilnu notebook graficku karticu, mislim da su one općenito slabo podržane. valjda je do toga.

 

12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Jeli netko možda primjetio u GTA (singleplayer) neke naznake memory leak-a ? Dosta ljudi prijavljuje ovaj problem, meni osobno u igri RAM usage bude na oko 4,5 GB, ali nakon 45 min-sat vremena RAM usage dođe do ravno 6 GB, to mi je čudno...naravno, prije paljenja igre, sve živo zgasim i imam 6,3 GB free u task manageru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ima neko je spomenuo na rocktarovom forumu da je moguč memory leak. Mada ja igram sa 4gb rama i nikad mi nije izbacilo iz igre da nemam dosta memorije... Ali jeb.. igra radi jako dobro kojih sat vremena i ona se osjeti lagani stutering  najviše u voznji.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Moja 7770 sa Gta radi iznenađujuće dobro....ispočetka sam drža vram ispod 1gb radija je s 80-110 FPS na 900p...sad je zakucan na 60(+-2) na 1080 i texturama na high...v-sync,AF x16,FXAA upaljeni u CCC, ostatak otprilike na normal....nisu čak instalirani ni novi beta driveri(zašto minjat nešto šta radi). Dosta je prodisala s FX-om....konta sam je i ja minjat ali nijedan novi naslov je još nije ubija(AC:unity vjerojatno bi..ali nisam ga zaigra), dok su sa starim Phenomom štucali i neki stariji naslovi. Inače i nisam neki "gejmer" pa kod mene valjda još prolazi...

10 godina
online
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
MrSapphire kaže...
TheThing kaže...

Našao sam:

 

 

isti procesor i grafa, neznam sada jeli ovo 2gb, u tebe 1 nemam blage veze.  Pokušaj uraditi upgrade drivera i naravno defragmiraj disk ako ti prelazi 10%.

 Hvala na odgovoru, ali meni jos uvijek ne radi driveri i sve je uredu... nije mi jasno :D

 Žena ima taj Lap.....ona igra na 1600x900 fluidno(sve high ili very high)....na 1080p je imala nekakvi problem s učitavanjem texturama....inače grafa ima 4gb ako se ne varam. 

 

Ja bi reka da ti igra koristi intelovu grafu. Probaj u nvidia control centru to rišit. Ja volim i dodat opciju run with graphics processor u context menu...

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 8:08 (om-prat).
16 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
AngryBird kaže...

Jeli netko možda primjetio u GTA (singleplayer) neke naznake memory leak-a ? Dosta ljudi prijavljuje ovaj problem, meni osobno u igri RAM usage bude na oko 4,5 GB, ali nakon 45 min-sat vremena RAM usage dođe do ravno 6 GB, to mi je čudno...naravno, prije paljenja igre, sve živo zgasim i imam 6,3 GB free u task manageru.

 Jučer mi je curilo na sve strane

Prvi put sam proveo dva sata u šutu bez izlaženja iz igre i nakon tog vremena RAM se je popunio do kraja! Tada je došlo do jako očitog stutteringa. Reset igre i problem rješen

 

Isto tako isključiti Ambient Occlusion!

Krade performanse a opcija NE RADI! Neki bug ili šta već, ali AO u igiri ne postoji...

A to je rečeno i u nvidia guideu!

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 10:32 (doktor1).
10 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ambient Occlusion sa high na off 3mb^^

www.mmo-balkan.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 11:55 (TheThing).
15 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
AngryBird kaže...
DommY kaže...

Jel postoji rjesenje da mi ne dolazi error gta v stopped working ako igram na laptopu koji ima INTEL i AMD grafu?

 

Ako disableam amd grafu onda igra radi na 1 fps, neigriva je ide slika po slika, a 99% sam siguran da nije laptop preslab da ne bi bio neki normalan fps.  Ima neko rjesenje za to? 

 

Hvala.

 Imaš mobilnu notebook graficku karticu, mislim da su one općenito slabo podržane. valjda je do toga.

 

 Imam intel 4000 i amd 8750 grafu. Trebam uspjeti pokrenuti igru dok su obe graficke kartice enablane. Kako mislis "slabo podrzane"?

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
DommY kaže...
AngryBird kaže...
DommY kaže...

Jel postoji rjesenje da mi ne dolazi error gta v stopped working ako igram na laptopu koji ima INTEL i AMD grafu?

 

Ako disableam amd grafu onda igra radi na 1 fps, neigriva je ide slika po slika, a 99% sam siguran da nije laptop preslab da ne bi bio neki normalan fps.  Ima neko rjesenje za to? 

 

Hvala.

 Imaš mobilnu notebook graficku karticu, mislim da su one općenito slabo podržane. valjda je do toga.

 

 Imam intel 4000 i amd 8750 grafu. Trebam uspjeti pokrenuti igru dok su obe graficke kartice enablane. Kako mislis "slabo podrzane"?

 Obično igre više vole desktop grafičke. Uglavno, neka ti netko stručniji pomogne.

15 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Vjerujem da, ali vidio sam na youtubeu da ljudi igraju na hp 4540s koji mi se cini ima slabije komponente od mojeg a mene svejedno zeza. Ako netko ima neku ideju bio bih zahvalan.

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
DommY kaže...

Vjerujem da, ali vidio sam na youtubeu da ljudi igraju na hp 4540s koji mi se cini ima slabije komponente od mojeg a mene svejedno zeza. Ako netko ima neku ideju bio bih zahvalan.

 Evo dva posta s mogućim rješenjima, iako mislim da za to trenutno nema fix-a...bar za kombinaciju Ati-Intel:

 

DID IT! This one will probably work for everyone who hasn't been able to do it with the usual "disable and re-enable" method.
But the thing is, you need THIS error to happen: http://imgur.com/TbYvyTc
With everything enable, change your GTAV.exe on Energy Saving mode. Now, you need na error to appear, saying something about your configs not meeting the minimum requirements. When it happens, switch the GTAV.exe from energy saving to High Performance and click OK.
DONE! The GTA V will open using the dedicated graphics! Wow, I'm so happy.

I hope it works for you too guys. Rockstar needs to fix this thing as fast as possible.

 

 

Wow.. Installing the Leshcat's 13.12 UnifL driver fixed the problem as this driver set lets us choose who mode we want (Dynamic or Fixed).

Steps:

  1. Uninstall both AMD and Intel driver from your system.

  2. Download DDU and install it.

  3. After the drivers have been unninstalled, use DDU to remove the driver's leftovers/garbage files

  4. Now download the Leschat 13.12 UnifL or 14.4UnifL (Don't download anything above 14.4 as latest versions doesn't support Fixed mode)

  5. Install the Leschat's Driver set.

  6. After reboot, go to your BIOS setup, and make the switchable graphics option to Fixed mode.

  7. Now restart and log in to your account.

  8. Rich click and select "Configure Switchable Graphics" and make the system run under "High Performance" mode.

  9. Now, open GTA V.. Voila! There you go!

Installation Manual: http://leshcatlabs.net/manual_chm/
Download the package: http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/

 

13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ne mogu dalje, nakon samo par misija ostala mi je samo Strangers and Freaks misija koju ne mogu skupit. Jel itko zna rjesenje problema?

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

imam problem kad krenem voziti auta padne mi fps..uzasto steka,dok ne vozim nemam problema sa stekanjem ..any solution ?

volim sto vole mladi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

krenuo sam malo igrat ali zna mi brutalno padat FPS ne znam do čega je i koje postavke bi trebao postaviti za moju konfu - piše pod moj pc..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Svi imamo neke probleme, rješenje je samo R* patch da se čeka.
Be Water My Friend
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice