Grand Theft Auto V - Tehnikalije

poruka: 168
|
čitano: 40.197
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
10 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Meni se danas pojavilo na dvojici da su im malo majice razvučene. A igram na 2.4gb / 3

www.mmo-balkan.com
12 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Čini se da je i ingame Anisotropic Filtering zbuggan u igri. Pogledajte usporedbu : http://67.227.255.239/forum/showpost.php?p=160641433&postcount=3999

Uistinu ima razlike, gledo sam kod sebe. Treba ugasiti ingame AF i staviti AF na 16x u Nvidia Control panelu. btw. nema nikakvog performance hit-a,,,

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Na par mjesta sam već pročito da stavljanje svoje muzike može dovesti do stutteringa i pada performansi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
AngryBird kaže...

Čini se da je i ingame Anisotropic Filtering zbuggan u igri. Pogledajte usporedbu : http://67.227.255.239/forum/showpost.php?p=160641433&postcount=3999

Uistinu ima razlike, gledo sam kod sebe. Treba ugasiti ingame AF i staviti AF na 16x u Nvidia Control panelu. btw. nema nikakvog performance hit-a,,,

 Kako me ovo mucilo, cudio sam se kak izgleda tak lose, sram bilo r* kaj im je to promaklo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Zujko008 kaže...
AngryBird kaže...

Čini se da je i ingame Anisotropic Filtering zbuggan u igri. Pogledajte usporedbu : http://67.227.255.239/forum/showpost.php?p=160641433&postcount=3999

Uistinu ima razlike, gledo sam kod sebe. Treba ugasiti ingame AF i staviti AF na 16x u Nvidia Control panelu. btw. nema nikakvog performance hit-a,,,

 Kako me ovo mucilo, cudio sam se kak izgleda tak lose, sram bilo r* kaj im je to promaklo.

 Mozda je takav engine pa zato, uglavnom, dosta stvari radi bolje kada ih se uključi u NCP-u (Vsync, triple buffering, threaded optimization, anisotropic filtering na 16x, MFAA onaj tko može).

 

Jel vam se događa kad letite avion ili helikopter po danu, da ona sjena na tlu bude pikselizirana i čudna ? Evo primjer -- http://gtaforums.com/topic/786003-shadow-pixels/#entry1067334146

Ovo se samo događa ako vam je soft shadows postavljen na : soft, softer, softest i amd CHS. Ja koristim softest trenutno

Sad ne znam da li je to do kartice (GTX 970) ili se to i drugima događa...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

A da upališ Nvidia PCSS? Imaš dovoljno jaku grafu. Možda to popravi sjenu.

16 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
AngryBird kaže...

 Mozda je takav engine pa zato, uglavnom, dosta stvari radi bolje kada ih se uključi u NCP-u (Vsync, triple buffering, threaded optimization, anisotropic filtering na 16x, MFAA onaj tko može).

 

 Triple Buffering u nvidia control panelu radi samo sa openGL igrama, ne i DX...

13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ja isto dobivam stutter, odnosno kao da se igra smrzava na pola sekunde u nekim vremenskim intervalima, nakon 15-ak minuti igranja. Vidim kolega sa GTX 970 ima isti problem, a moja graficka je visestruko slabija pa onda nije do toga. U nekim igrama zna biti do HDD-a pa ako netko ima SSD i ovo mu se dogadja nek javi.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Dok ide onaj početni loading (storyline loading) uradim minimize, čak i kada usred igre pritisnem escape da pauziram pa onda minimize tu mi se nekada događa, uglavom problem je da miš zablesira, ne mičem ga on se sam miće po desktopu kao da šteka, nemogu kliknuti ništa kao neka vrsta freeza, otvorim task manager nekada je free ram na 0 ili 100 ili 1000 uglavom da budem siguran otvorim rammap (microsoft) uradim clean standby memory, memorija skoći na preko 13 000 i dalje radi normalno. Ovo mi se dogodilo 3 puta...

www.mmo-balkan.com
13 godina
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Jonja kaže...

Ja isto dobivam stutter, odnosno kao da se igra smrzava na pola sekunde u nekim vremenskim intervalima, nakon 15-ak minuti igranja. Vidim kolega sa GTX 970 ima isti problem, a moja graficka je visestruko slabija pa onda nije do toga. U nekim igrama zna biti do HDD-a pa ako netko ima SSD i ovo mu se dogadja nek javi.

 Da, meni se to dešava. Mislio sam da sam jedini. Stvarno nezz šta više da učinim, sve živo probao.

Be Water My Friend
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
buljo781 kaže...

A da upališ Nvidia PCSS? Imaš dovoljno jaku grafu. Možda to popravi sjenu.

 Navedeni problem sa sjenama se ne događa kad se stavi Nvidia PCSS, ali to mi dosta pojede performanse, pogotovo izvan grada, šuma i tak.

Valjda će popravit taj bug...

 

 

@doktor1, ovo za tripe buffering i OpenGL igre, to sam pročitao na još par mjesta. Navodno je isti slučaj kad se uključi Threaded Optimization. e sad nezz jel to istina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 7:39 (AngryBird).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
jukiii kaže...

Pozdrav, Jel netko zna do čega bi moglo biti, npr kada vozim velikim brzinama u večini slučajeva.. teksture "kasne" da se učitaju?.. ono npr dođen do nekog objekta i on je ciili zbluran onda se nakon nekoliko sekundi učita?,  tako nekad i sa cestom cila nestane pa se učita , Jel to možda ima veze sa grafičkom karticom?.. Limit sam onaj prešao za 40ak VRAMA...  Advanced grafika cila isključena, a igram na FULL HD, high u večini slučajeva?

 Grafička/ram/procesor,nešto od toga mora bit

11 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

 

Neko imao slican problem, uglavnom kao da je oko mene kutija, i na travi se puno primjecuje, kao da ucitava ili jos izostruje sliku

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Dosta čest problem!

 

Probaj ovo:

 

Ići u X:/Dokumenti/Rockstar Games/GTA V te otovoriti settings.xml datoteku

 

Naći sljedeće linije koje treba editirati da izgledaju ovako:

 

<Shadow_SplitZStart value="1.000000" />
<Shadow_SplitZEnd value="1.000000" />

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Malo sam čačko po sjenama....

Ono iscrtavanja i preobrazba sjena te "kocka" u kojoj se nalazi naš lik jako je očita ako pređem "Soft" opciju u postavkama; najbolje mi radi Soft opcija - sjene rade skoro pa normalno dok na Softest, Softer, PCSS - sjene mjenjaju oblik ispred mene, (iz mutnih u soft itd) a ponekad je i jako očita ta kocka oko našeg lika...

 

Evo video:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Evo da ovdje postam danas sam uradio fresh install windows 10.Prvo sto sam pokusao da vidim jel radi gta 5 i na kraju bum dobijem ovu poruku na slici. Pokusavao sa iz steam folder izbaciti gta5.exe pa uraditi verfikaciju filova i opet nista na kraju mi padne napamet da probam snimiti i poslati pitanje social klubu zasto se ovo dogadja i na kraju pogledaj te ova dva videa evo linkovi https://drive.google.com/file/d/0BxDGQzg85xtJcHl4OV9jX3lIcEU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0BxDGQzg85xtJWHJFRHhhbTB1dG8/view?usp=sharing

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Znaci sto se tice onog stuttera, primjetio sam da CPU usage pada na male postotke, e sad jeli stuttera zbog toga ili to pada zato sto stuttera, neznam, kao ni razlog.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Trebam pomoć u vezi grafike. Komp je na Moj PC, sve je na max stavljeno, no zeza me to što mi rubovi auta, zgrada, raznih objekta itd. izbliza i u daljini titraju dok se krećem, te dok uđem u Rockstar Social Club (HOME tipka) slova su mi mutna. To sam imao i prije na AMD-ovim grafičkama, kak da to riješim? Može i na PM. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Na kojoj rezoluciji igraš?

Ja sam imao stutteirng probleme na AC: Unitiyu i šta god napravio na 1080p bi to štekalo ko ludo...

Staviviši na 900p igra bi radila.

Pa probaj krenut sa smanjivanjem rezolucije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Sad cu probat, igram na fullhd.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ako su mi texture na Normal, da li ima smisla paliti anisotropic filtering, nisam pimijetio nikakvu razliku sa Off na x16, ama baš ništa. Možda nisam najbolje slikao, poziciju koja bi to pokazala, ali na otvorenoj cesti, u veoma kratkom dometu imam donekle jasne teksture, dalje je zamućeno sve.

I da li može biti kakvog belaja ako zauzeće VRAM memorije premaši koliko trenutno imam.

Nije baš neki kvalitet slika dok sam upload, ali opet se vidi ta zamućenost, i nejasnoće..

 

EDIT: ako je ko uspio procitati anti-aliasing, greska je moja, ispravio sam :D

Off Off
On On
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 22:45 (MrRango).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Nemože biti nikakvog belaja..

I stavi si teksture na High! Nisu neki gutač performansi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
MrRango kaže...

Ako su mi texture na Normal, da li ima smisla paliti anisotropic filtering, nisam pimijetio nikakvu razliku sa Off na x16, ama baš ništa. Možda nisam najbolje slikao, poziciju koja bi to pokazala, ali na otvorenoj cesti, u veoma kratkom dometu imam donekle jasne teksture, dalje je zamućeno sve.

I da li može biti kakvog belaja ako zauzeće VRAM memorije premaši koliko trenutno imam.

Nije baš neki kvalitet slika dok sam upload, ali opet se vidi ta zamućenost, i nejasnoće..

 

EDIT: ako je ko uspio procitati anti-aliasing, greska je moja, ispravio sam :D

 Nevalja taj anisotropic u igri ne funkcionira!

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
10 godina
protjeran
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Uplodajte slike na neki sajt i stavite link ovdje jer kada uplodate slike na bug automatski uradi resize sliku i nema šanse da se vidi originalna slika tako da je na kraju slika xy kvalitete.

www.mmo-balkan.com
11 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Jel se dogodio neki problem, jel je i vama dugo to raspakiravao?

 

 

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grand Theft Auto V - Tehnikalije
Kewin kaže...
MrRango kaže...

Ako su mi texture na Normal, da li ima smisla paliti anisotropic filtering, nisam pimijetio nikakvu razliku sa Off na x16, ama baš ništa. Možda nisam najbolje slikao, poziciju koja bi to pokazala, ali na otvorenoj cesti, u veoma kratkom dometu imam donekle jasne teksture, dalje je zamućeno sve.

I da li može biti kakvog belaja ako zauzeće VRAM memorije premaši koliko trenutno imam.

Nije baš neki kvalitet slika dok sam upload, ali opet se vidi ta zamućenost, i nejasnoće..

 

EDIT: ako je ko uspio procitati anti-aliasing, greska je moja, ispravio sam :D

 Nevalja taj anisotropic u igri ne funkcionira!

 Jednostavno se ugasi taj Anisotropic u igri i upali se onaj u Nvidia control panelu (16x) i ko Bog. To je čak i sama nVidia predložila http://www.geforce.com/whats-new/guides/grand-theft-auto-v-pc-graphics-and-performance-guide

16 godina
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Ali stvar je šta igrin anisotropic radi; nekome možda ne radi radi žnj stvari, ali inače radi bez problema...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

http://postimg.org/image/56ih9ij77/

U originalnoj rezoluciji. 1080p je rezolucija igranja.

Situacija je ista i sa Off i x16 anisotropic filtering.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Grand Theft Auto V - Tehnikalije

Što se tiče gore problema o anisotropic filtering, riješen je.

U AMD Catalyst sam ručno postavio anisotropic filtering na x16 i situacija je se popravila.

http://i.imgur.com/9jHIq7n.jpg

Moj PC  
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Grand Theft Auto V PC
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice