Elden Ring

poruka: 1.648
|
čitano: 399.587
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Elden Ring

Vjerujem da ce bit dobro na svim platformama 

jos kad bi bio crossplay nebi bilo straha dugo godina :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 9:56 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Elden Ring

Imam sve Souls igre i to za vise platformi i svaka Souls igra je meni u svoje vrijeme bila preljepa i impresivna.

Pogledao sam gameplay ove bete na PS5 i sa artisticke strane nemam prigovora ali ovo realno nema veze sa PS5 grafikom...krenuvsi ponajprije od tekstura,geometrija okolisa,izgled likova itd itd....sve to mi izgleda kao cista Ps4 igra a radi se o Ps5 verziji...ekipa najavljije raytrace pored takvih tekstura i geometrije.....

Naprimjer Forza5 je open world voznja gdje auti jure i preko 400 na sat kroz taj okolis i enormno je detaljnije sve od Elden Ringsa.

Da igra je kros generacijska ali isto tako je i navedena Forza.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elden Ring
MEGATAMA kaže...

Imam sve Souls igre i to za vise platformi i svaka Souls igra je meni u svoje vrijeme bila preljepa i impresivna.

Pogledao sam gameplay ove bete na PS5 i sa artisticke strane nemam prigovora ali ovo realno nema veze sa PS5 grafikom...krenuvsi ponajprije od tekstura,geometrija okolisa,izgled likova itd itd....sve to mi izgleda kao cista Ps4 igra a radi se o Ps5 verziji...ekipa najavljije raytrace pored takvih tekstura i geometrije.....

Naprimjer Forza5 je open world voznja gdje auti jure i preko 400 na sat kroz taj okolis i enormno je detaljnije sve od Elden Ringsa.

Da igra je kros generacijska ali isto tako je i navedena Forza.....

 Pa kaj se tice tekstura i ostalih tehnickih stvari souls igre nisu nikad bile pri vrhu industrije pa nisu nit sad. Sam FromSoft nije nikad bio bas nesto dobro tehnicki potkovan. FPS dropovi i los framepacing su u skoro svakoj njihovoj igri (sjetimo se blighttown na PS3).

Meni igra izgleda oke. Istina kao PS4 igra, al jos uvijek oke. Njihovu grafiku dize taj njihov art. 

Pogledaj novi video od Vaati-a 



Pretpostavka o tome kolko je igra velika je mindblowing i onda skuzis zasto ima tolko recikliranih stvari u njoj. 

 

 

Bilo bi super da izgleda kao demons souls remake, al ne znam to mi nije realno za ocekivat.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 12:06 (Santana).
11 godina
offline
Elden Ring

Nadajmo se da ce ispeglat performanse na konzolama jer je quality mode unlockan a fps mode ne dostize 60fps sto znaci stutter za 99% vlasnika konzola,mi koji imao VRR televizore mozemo uzet XsX verziju pa ce se fps oscilacije ispeglat pomocu VRR.

 

Ali iskreno mi je nevjerovatno vidjet igru koja ne izgleda tehnicki nista posebno da na XsX radi jedva iznad 30fps na Quality mode....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elden Ring
MEGATAMA kaže...

Nadajmo se da ce ispeglat performanse na konzolama jer je quality mode unlockan a fps mode ne dostize 60fps sto znaci stutter za 99% vlasnika konzola,mi koji imao VRR televizore mozemo uzet XsX verziju pa ce se fps oscilacije ispeglat pomocu VRR.

 

Ali iskreno mi je nevjerovatno vidjet igru koja ne izgleda tehnicki nista posebno da na XsX radi jedva iznad 30fps na Quality mode....

 

 Da to je dosta lose, nadam se da ce to sredit do izlaska igre.. :\  

Pricekat cu sa odlukom koju verziju kupit (ovak i onak nisam planirao radit preorder)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 10:53 (Santana).
11 godina
offline
Elden Ring

Pozitivno je sto bi i Ps5 trebao dobit VRR update do kraja ove godine pa ce tako sve 3 verzije...pritom mislim pc,xsx i ps5 podrzavat variable refresh rate.

Radije bih uzeo Ps5 verziju ako ce podrzavat sennse....

Takodjer se nadam da ce performanse ic bolje...drasticno bolje jer ja osobno za ps4 igru na ps5 ocekujem da bude min 60fps a performance 120fps.

Nesto im ne stima sa tim enginom kad imaju ovoliko lose rezultate...barem na prvi pogled..

 

Demons Souls nije open world ali izgleda citavu generaciju bolje od Eldena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elden Ring
Ja sheram acc s frendom... On ps4, ja ps5... On dobio ključ za ps4, ja skinem tu verziju na ps5 bez problema. Nisu zakrpali
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Elden Ring

Novi trailer prikazan sinoć na TGA, story trailer, koji će vjerojatno biti intro u igri.

 

Također je i igra po drugi put osvojila nagradu najiščekivaniji naslov godine.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Elden Ring

Razmisljao sam dali kupit igru za Pc,XsX ili Ps5....

Definitivno PC verzija ne dolazi u obzir jer se pretpostavlja da je i Elden u Pc verziji zahvacen.

Pc je iz dana u dan sve vece smece za gaming,suludo preskup hardver,losa optimizacija skoro pa svakog novijeg naslova,klasicne windows budalastine itd itd.

 

https://wccftech.com/dark-souls-remote-code-execution-exploit-brings-malware-to-intruder-mechanics-fromsoftware-deactivates-multiplayer-functions-in-entire-series/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Elden Ring
Ja sam vec prednarucio za PS5. Kaj se tice ovog exploita ne znaci mi puno jer ni ne igram pvp skoro nikada
PeTak
11 godina
offline
Re: Elden Ring
IvanDado kaže...
Ja sam vec prednarucio za PS5. Kaj se tice ovog exploita ne znaci mi puno jer ni ne igram pvp skoro nikada

Pa nije to samo pvp nego cjelokupna online komponenta tih igara.

Davno prije sam igrao jedno vrijeme Dark Souls bez interneta i to jednostavno nije ista igra nazalost.

11 godina
offline
Re: Elden Ring
MEGATAMA kaže...

Razmisljao sam dali kupit igru za Pc,XsX ili Ps5....

Definitivno PC verzija ne dolazi u obzir jer se pretpostavlja da je i Elden u Pc verziji zahvacen.

Pc je iz dana u dan sve vece smece za gaming,suludo preskup hardver,losa optimizacija skoro pa svakog novijeg naslova,klasicne windows budalastine itd itd.

 

https://wccftech.com/dark-souls-remote-code-execution-exploit-brings-malware-to-intruder-mechanics-fromsoftware-deactivates-multiplayer-functions-in-entire-series/

 Jel se to samo odnosi na online ili? Sta mi koji igramo offline jorgut

8 godina
offline
Re: Elden Ring
GSP kaže...
MEGATAMA kaže...

Razmisljao sam dali kupit igru za Pc,XsX ili Ps5....

Definitivno PC verzija ne dolazi u obzir jer se pretpostavlja da je i Elden u Pc verziji zahvacen.

Pc je iz dana u dan sve vece smece za gaming,suludo preskup hardver,losa optimizacija skoro pa svakog novijeg naslova,klasicne windows budalastine itd itd.

 

https://wccftech.com/dark-souls-remote-code-execution-exploit-brings-malware-to-intruder-mechanics-fromsoftware-deactivates-multiplayer-functions-in-entire-series/

 Jel se to samo odnosi na online ili? Sta mi koji igramo offline jorgut

 Samo online

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Elden Ring

Pogledajte ovo obavezno.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Elden Ring

jos malo

 

 

"I Played the Final Build of Elden Ring" by VaatiVidya

 

Nema prevelikih spoilera. Vecinom igra po istim lokacijama sa network testa bas zbog toga. 
Drugi YT kanali i stranice sigurno ce pokazat svašta pa se pazite spoilera. 



 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Elden Ring

Broji se sitno!

PeTak
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Elden Ring

Doći će, a ja moram na put, pa na drugi put

Al nema veze, neće pobjeć... ovo je igra koju ću vjv izigrat 2-3 puta u krug odmah na početku, a kasnije vidjet ng++++

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Elden Ring
From Software smanjio tezinu early bosseva a povecao kod onih skrivenih i teze dostupnih (optional bossevi).
https://www.psu.com/news/elden-rings-margit-boss-fight-was-just-a-bit-too-tough-admits-fromsoftware/
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Elden Ring

 

Na jednom forumu je preporučeno da oni koji se baš paze spoilera ne gledaju launch trailer (koji izlazi valjda vrlo uskoro), jer će biti novih stvari koje je bolje otkriti sam. Eto čisto upozorenje, ja ga neću gledati, vidio sam nešto gameplaya, generalno izbjegavam svaku novu info o samoj igri.

Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Elden Ring
Can you run it?
Moj PC  
1 0 hvala 5
9 godina
offline
Re: Elden Ring
Gogy7 kaže...
Can you run it?

  

meni je proc i7-6700k, valjda će mi biti sve ok, trebao bi biti u egalu s ovim pod minimalno. Ne znam zašto su pod minimalno stavili procesor sa 6 jezgri

 

edit: pogotovo što će biti 60 fpsa limit, dakle igrat ću na 1440p i ne preko 60 fpsa, ma mora bit ovaj moj dovoljan

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 15:18 (Cansee).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Elden Ring

Nema više kruha sa quad coreom, dugo i traju. Bar i3 noviji sa 8 threadova ako nista drugo ti treba danas. No definitivno zahtjevnija igra od njihovih ostalih. Mozda je open world presudio.

PeTak
9 godina
offline
Re: Elden Ring
Cansee kaže...
Gogy7 kaže...
Can you run it?

  

meni je proc i7-6700k, valjda će mi biti sve ok, trebao bi biti u egalu s ovim pod minimalno. Ne znam zašto su pod minimalno stavili procesor sa 6 jezgri

 

edit: pogotovo što će biti 60 fpsa limit, dakle igrat ću na 1440p i ne preko 60 fpsa, ma mora bit ovaj moj dovoljan

 Tog procesora je gadno pregazilo vrijeme, mislim logično ima 7 generacija ispred njega. Baš je frend se mučio u novijim igrama sa tim procesorom dok nije zamjenio. Što ne zamjeniš to? Bar to nije preskupo danas kad već imaš tako dobru grafičku. 

9 godina
offline
Re: Elden Ring
BeLLicus kaže...
Cansee kaže...
Gogy7 kaže...
Can you run it?

  

meni je proc i7-6700k, valjda će mi biti sve ok, trebao bi biti u egalu s ovim pod minimalno. Ne znam zašto su pod minimalno stavili procesor sa 6 jezgri

 

edit: pogotovo što će biti 60 fpsa limit, dakle igrat ću na 1440p i ne preko 60 fpsa, ma mora bit ovaj moj dovoljan

 Tog procesora je gadno pregazilo vrijeme, mislim logično ima 7 generacija ispred njega. Baš je frend se mučio u novijim igrama sa tim procesorom dok nije zamjenio. Što ne zamjeniš to? Bar to nije preskupo danas kad već imaš tako dobru grafičku. 

 

Al ja ne mogu reći da se trenutno mučim s nekom od igara. Ide mi glatko sve što igram.

 

tamo u 10. mjesecu prošle godine se našpanovao na zamjenu, pripremio lovu za ovaj najnoviji intel i5 (best buy za gaming, ne znam kak se točno zove) i matičnu i cooler. Baš na dan izlaska mi se oglasi alarm za ugljični monoksid u kupoanici gdje je bojler, i rekao nek ide u pičku mater, kupujem novi bojler a ne da se igram sa životima. I eto, naravno mogao sam komotno zaboraviti na obnovu kompa, izašlo me sve skupa oko 15k kuna, još se oporavljam

8 godina
offline
Re: Elden Ring
Cansee kaže...
BeLLicus kaže...
Cansee kaže...
Gogy7 kaže...
Can you run it?

  

meni je proc i7-6700k, valjda će mi biti sve ok, trebao bi biti u egalu s ovim pod minimalno. Ne znam zašto su pod minimalno stavili procesor sa 6 jezgri

 

edit: pogotovo što će biti 60 fpsa limit, dakle igrat ću na 1440p i ne preko 60 fpsa, ma mora bit ovaj moj dovoljan

 Tog procesora je gadno pregazilo vrijeme, mislim logično ima 7 generacija ispred njega. Baš je frend se mučio u novijim igrama sa tim procesorom dok nije zamjenio. Što ne zamjeniš to? Bar to nije preskupo danas kad već imaš tako dobru grafičku. 

 

Al ja ne mogu reći da se trenutno mučim s nekom od igara. Ide mi glatko sve što igram.

 

tamo u 10. mjesecu prošle godine se našpanovao na zamjenu, pripremio lovu za ovaj najnoviji intel i5 (best buy za gaming, ne znam kak se točno zove) i matičnu i cooler. Baš na dan izlaska mi se oglasi alarm za ugljični monoksid u kupoanici gdje je bojler, i rekao nek ide u pičku mater, kupujem novi bojler a ne da se igram sa životima. I eto, naravno mogao sam komotno zaboraviti na obnovu kompa, izašlo me sve skupa oko 15k kuna, još se oporavljam

 Ma vjerujem da ce bit oke za 60fps-a 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Elden Ring

A i da nije 60fps vecina vas ima freesync ili gsync monitore pa se to ispegla.

 

Na kraju sam odlucio uzet Elden za Ps5 jer peglam Sekiro na XsX i tipke su bas lose naspram ovih sa Sennse gamepada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Elden Ring

ne baš sjajna vijest je da PC ima određenih problema, nekih zaštekavanja i poneki crash, a poludobra je da je to bez day 1 patcha. Malo sam gledao danas stream i djeluje stvarno igrivo, ali može i bolje.

 

A odlična vijest za mene je da sam uletio u novi proc, matičnu i napajanje, pa nek ide život, moram biti maksimalno spreman za Elden Ring.

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Elden Ring

Ma bit ce to dobro nakon prvog patcha. Realno, sa svim njihovim igrama nisam imao problema na PC-u, osim Prepare to Die Editionom, a i to samo zato kaj je ekipa morala napraviti patcheve da sve radi normalno na releasu. Dapace, sve igre su bile smooth 60fps na prosjecnim konfiguracijama, od DS2 do Sekira.

PeTak
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Elden Ring

Pa objektivno, ti zahtjevi (req.) mi izgledaju malo preveliki za ono sto sam danas vidio. Biti ce da nesto debelo steka s optimizacijom. Sa druge strane izgleda zanimljivo. Posebno borba koju su danas prikazali na twitchu kada su se streameri borili protiv bossa i redovno ih je krsio. Sve u svemu, ljubitelji "zanra" se nece razocarati. Sto od borbi pa na dalje... Samo da malo porade na optimizaciji.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elden Ring
SamoPitam3 kaže...

Pa objektivno, ti zahtjevi (req.) mi izgledaju malo preveliki za ono sto sam danas vidio. Biti ce da nesto debelo steka s optimizacijom. Sa druge strane izgleda zanimljivo. Posebno borba koju su danas prikazali na twitchu kada su se streameri borili protiv bossa i redovno ih je krsio. Sve u svemu, ljubitelji "zanra" se nece razocarati. Sto od borbi pa na dalje... Samo da malo porade na optimizaciji.

 A kaj si to vidio ? Dajte link neki ;)

Inace meni se cine oke zahtjevi. Ipak je svijet veci i sa puno vise detalja tipa vegetacija koja je bas gusta u odnosu na DS3. 
Napokon su i likove sredili da im lica ne izgledaju tak lose ko prije

 

 

 evo neki gameplay trailer 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice