Forsiranje GPU takta

poruka: 12
|
čitano: 3.892
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Forsiranje GPU takta - 6850HD

Pozz narode,

 

da puno ne duljim, potrebna mi je pomoc vezana za forsiranje GPU-a da radi na odredjenom taktu koji mu ja odredim.Naime, rijec je o 6850 grafi u Gigabyte-ovoj izvedbi, i zelio bih da fiksno radi na recimo nekih 800 MHz, sto znaci da mi je i u 2D i 3D radu uvijek na istoj frekvenciji.Nesto kratko sam pokusao raditi s Afterburnerom u namjeri da to postignem ali CCC mi je i dalje ocitavao 300 MHz, odnosno automatski postavlja takt na tu frekvenciju s obzirom da nema potrebe da je dize na veci nivo.

 

Moze neki prijedlog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Forsiranje GPU takta - 6850HD

Ja sam to namjestio s RivaTuner-om, meni grafa nešto ne radi dobro kad se u 2D spusti takt pa sam namjestio da mi stalno radi 750 MHz

...I think I've discovered the secret of life - you just hang around until you get used to it...
13 godina
neaktivan
offline
Forsiranje GPU takta

Koju verziju RivaTuner-a koristis?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Forsiranje GPU takta

RivaTuner v2.24

...I think I've discovered the secret of life - you just hang around until you get used to it...
14 godina
neaktivan
offline
Forsiranje GPU takta

Ko prvo mi mozes rec sta ce ti u 2d modu 800mhz.

drugo za ocitavanje treutnog stanja koristi gpu-z

trece koristi msi afterburner i stavi da ti automatski ocitava i pokrece se pri paljenju racunala ... i tmao isot u opcijama imas 2d mode i 3d mode

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Forsiranje GPU takta
bradonja_85 kaže...

RivaTuner v2.24

I ja sam malo petljao s Rivom, pri pokretanju mi prvo izbaci poruku da mi fali neki sys64 file, a potom da mi driveri nisu digitalno potpisani....ovo govorim iz sjecanja od jucer jer sam trenutno na poslu pa nemam pristup racunaru.

Lacko kaže...

Ko prvo mi mozes rec sta ce ti u 2d modu 800mhz.

drugo za ocitavanje treutnog stanja koristi gpu-z

trece koristi msi afterburner i stavi da ti automatski ocitava i pokrece se pri paljenju racunala ... i tmao isot u opcijama imas 2d mode i 3d mode

 

Ovako druze, nije da mi treba 800 MHz u 2D modu vec hocu konstantan takt u igrama prvenstveno jer, koliko mi se cini, dolazi do nekog disbalansa prilikom igranja, kao da osjetim oscilacije.Mozda i grijesim!

 

Afterburner sam podesio tako, snimio postavke pod jedan profil.GPU-Z zaista pokazuje 800 MHz koliko sam i postavio, dok u CCC pod current pokazuje onih 300 MHz. : ) Ne poklapa se ocito.

14 godina
neaktivan
offline
Forsiranje GPU takta

jer ccc zabrijava vjeruj gpu-z ne ccc. jer ccc ocitava neznam sta krakto receno i meni je tako.. a osjeti se boost tako da... ne brini ako gpu-z kaze da je 800mhz onda je

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Forsiranje GPU takta
infeqt0r kaže...
bradonja_85 kaže...

RivaTuner v2.24

I ja sam malo petljao s Rivom, pri pokretanju mi prvo izbaci poruku da mi fali neki sys64 file, a potom da mi driveri nisu digitalno potpisani....ovo govorim iz sjecanja od jucer jer sam trenutno na poslu pa nemam pristup racunaru.

Lacko kaže...

Ko prvo mi mozes rec sta ce ti u 2d modu 800mhz.

drugo za ocitavanje treutnog stanja koristi gpu-z

trece koristi msi afterburner i stavi da ti automatski ocitava i pokrece se pri paljenju racunala ... i tmao isot u opcijama imas 2d mode i 3d mode

 

Ovako druze, nije da mi treba 800 MHz u 2D modu vec hocu konstantan takt u igrama prvenstveno jer, koliko mi se cini, dolazi do nekog disbalansa prilikom igranja, kao da osjetim oscilacije.Mozda i grijesim!

 

Afterburner sam podesio tako, snimio postavke pod jedan profil.GPU-Z zaista pokazuje 800 MHz koliko sam i postavio, dok u CCC pod current pokazuje onih 300 MHz. : ) Ne poklapa se ocito.

Ako  je sve ispravno nesmije ti prilikom igranja padat ispod 800 Mhz GPU. Promjeni drivere !

13 godina
neaktivan
offline
Forsiranje GPU takta

@lacko ty, to sam i pretpostavljao.

 

@itomic - Znam da ne bi trebalo, ali vjerujem da recimo prilikom, lupam, dvominutnog buljenja u jedan zid graficka karta na neki nacin udje u fazu stagniranja jer ne osjeti potrebu da dize takt, a onda prilikom naglog  okreta gdje su nabrijane texture, efekti i ostalo pocne da dize takt na znatno vecu frekvenciju, a kao rezultat toga dobijemo microstuttering, odnosno sjeckanje bez obzira sto mi je jak FPS jer imam prilicno solidnu konfiguraciju.

 

Meni je prvenstveno radi toga bitno da radi ujednaceno, premda se radi samo o pretpostavci jer sumnjam upravo na to.Zna mi se povremeno javiti taj kratkotrajni zastoj dok igram nesto (95 % igara je FPS u mom slucaju), to traje samo djelic sekunde ali me zanima ZASTO se to desava cak i u CoD 2 i CoD 4 nekad gdje imam FPS-a na izvoz.Radio sam neka podesavanja OS-a, tipa gasenje nekih servisa, disable svega nepotrebnog ukratko, ali cini mi se da nisam nesto puno postigao.Da li HDD ima neke veze, da li bih trebao nabaciti jos koju gigu rama na vec postojecih 4.....jednostavno iritantno je znati da se takvo nesto desava a ovamo all maxed out na najvecoj rezi Modern Warfare 2 vrtim na 150 frejmova, da ne govorim neka starija izdanja koja ova konfa jede.Znaci to mi je palo na pamet, vec sam postavljao jednom temu vezano za ovu "problematiku" (jesam sitnicav i to mi je mana, priznajem.....), no svi mi gameri smo manje-vise takvi zar ne? : )

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 15:08 (infeqt0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Forsiranje GPU takta

a da upalis vsnc ako ti se slika kida ... probaj ako ti nisu vazni 200 fps xD

Mislim gle ne vjeruj ccc ako gpu-z kaze 800mhz onda je ali Oc si i memoriju malo ne samo gpu

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Forsiranje GPU takta

Mislim da se ne radi o tearing-u :) Mogu pokusati da stavim VSYNC ON i nekih 75 herca pa da pokusam, mada mi se cini da sam to vec radio i da je ista stvar.Unreal Tournament recimo ne radi ovakve stvari, pomislio sam da bi moglo biti rijec i do piratskih igara ali budimo realni sanse za to su jako jako male.A sto se tice memorije, ona je na nekih 1020 dok je core 800 MHz, ventilatore sam pojacao na 70-80 % :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 15:19 (infeqt0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Forsiranje GPU takta

Danasnji update:

 

Mislim da sam pronasao u cemu je kvaka s stutteringom, barem sto se tice COD MW2 kojeg sam testirao jucer par sati jer njega najvise i igram.

 

Pokusao sam milion varijanti kao sto vec rekoh, razne kombinacije koje u biti i jesu korisne ali nisu otklonile stuttering, tj. kratkotrajno zastajkivanje bez obzira na visok FPS.

Uradio sam jednu jako jednostavnu stvar, dodijelio sam MW2 procesu Real Time prioritet, i gle cuda zastajkivanja nema, ili skoro da nema, mozda samo na nekom kao checkpointu, standardno.Izgleda da je konkretno MW2 dosta CPU oriented, a eto ovom postavkom nisam mogao primjetiti stuttering kad sam sve stavio na max s najvecom rezolucijom i VSYNC ON.

 

Testirau to isto i kod CoD4 i CoD5 gdje mi se isto znalo to desiti na najvecim postavkama, ali jako jako rijetko.

 

I jos jedna stvar, u MW 2 kada bih postavio sve na low ili normal sjeckanje gotovo da nestane, dok se na extra texturama i drugim opterecenjima pocinje javljati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice