Zagonetke

poruka: 637
|
čitano: 259.148
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Logički zadatak
12 godina
neaktivan
offline
Zagonetke

Kada vam tako dobro ide probajte riješiti ovo:

 

 

Šeću četiri dobra kompića po mrkloj noći i po magli negdje po prirodi i naiđu na jedan most iznad velike provalije. Most je nepouzdan, pola dasaka mu nedostaje i veoma je opasan. Na njega mogu stati najviše dvije osobe jer će inače puknuti...

Sada ta četvorica žele prijeći na drugu stranu mosta, no dodatni je problem što imaju samo jednu lampu koja im je presudna pri prelazu mosta jer bi inače netko zakoračio u prazno gdje nedostaje daska.


Ima još jedan problem. Preko mosta se 2 osobe moraju držati skupa, dakle most će prelaziti brzinom sporije osobe.

U koliko minimalno vremena mogu svi prijeći na drugu stranu ako nisu svi jednako brzi?

Prvi čovjek može prijeći most za minutu
Drugi čovjek može prijeći most za 2 minute
Treći čovjek može prijeći most za 5 minuta
Četvrti čovjek može prijeći most za 10 minuta

Kako će to izvesti?

15 godina
neaktivan
offline
Zagonetke
BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
13 godina
offline
Zagonetke

Nemam ju i ne zelim ju imati, a da ju imam ne bih ju dao ni za cijeli svijet. Sto je to? Evo ja sam dobio pitanje i dalje ne znam odgovor na ovu zagonetku.

[ Battle.net: Wrba#2337 ] [ Steam: tw3ez ]
14 godina
offline
Re: Zagonetke
lilwrba kaže...

Nemam ju i ne zelim ju imati, a da ju imam ne bih ju dao ni za cijeli svijet. Sto je to? Evo ja sam dobio pitanje i dalje ne znam odgovor na ovu zagonetku.

Sestru? 

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zagonetke
Galiante kaže...

Kada vam tako dobro ide probajte riješiti ovo:

 

 

Šeću četiri dobra kompića po mrkloj noći i po magli negdje po prirodi i naiđu na jedan most iznad velike provalije. Most je nepouzdan, pola dasaka mu nedostaje i veoma je opasan. Na njega mogu stati najviše dvije osobe jer će inače puknuti...

Sada ta četvorica žele prijeći na drugu stranu mosta, no dodatni je problem što imaju samo jednu lampu koja im je presudna pri prelazu mosta jer bi inače netko zakoračio u prazno gdje nedostaje daska.


Ima još jedan problem. Preko mosta se 2 osobe moraju držati skupa, dakle most će prelaziti brzinom sporije osobe.

U koliko minimalno vremena mogu svi prijeći na drugu stranu ako nisu svi jednako brzi?

Prvi čovjek može prijeći most za minutu
Drugi čovjek može prijeći most za 2 minute
Treći čovjek može prijeći most za 5 minuta
Četvrti čovjek može prijeći most za 10 minuta

Kako će to izvesti?

 Po mom mišljenju jedini način je da sačekaju dok svane i onda da pređu most :D

The Wicker Man
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zagonetke
Galiante kaže...

Kada vam tako dobro ide probajte riješiti ovo:

 

 

Šeću četiri dobra kompića po mrkloj noći i po magli negdje po prirodi i naiđu na jedan most iznad velike provalije. Most je nepouzdan, pola dasaka mu nedostaje i veoma je opasan. Na njega mogu stati najviše dvije osobe jer će inače puknuti...

Sada ta četvorica žele prijeći na drugu stranu mosta, no dodatni je problem što imaju samo jednu lampu koja im je presudna pri prelazu mosta jer bi inače netko zakoračio u prazno gdje nedostaje daska.


Ima još jedan problem. Preko mosta se 2 osobe moraju držati skupa, dakle most će prelaziti brzinom sporije osobe.

U koliko minimalno vremena mogu svi prijeći na drugu stranu ako nisu svi jednako brzi?

Prvi čovjek može prijeći most za minutu
Drugi čovjek može prijeći most za 2 minute
Treći čovjek može prijeći most za 5 minuta
Četvrti čovjek može prijeći most za 10 minuta

Kako će to izvesti?

 Prvo idu 1. i 2. = 2 min
Onda se 1. vrati=1 min
Onda idu 3. i 4.= 10 min
Onda se 2. vrati = 2 min
Onda opet idu 1. i 2. =2 min
ukupno 17 min jel dobro?

11 godina
neaktivan
offline
Zagonetke

@ fcbarca

Svaka čast,da smo se ja i još 3 jarana zadesili tako,koji sam ja hajvan mrzno bi se čitavu noć,a poznavajući i njih nebi ni oni dalje dogurali hahahahaha

The Wicker Man
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Logički zadatak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice