Uplata na tekući račun

poruka: 89
|
čitano: 280.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Uplata na tekući račun
marko35 kaže...

Molim vas pomozite mi, jer nigdje ne uspjevam pronaći odgovor.

Je li moguće ikom anonimno uplatiti novac?

Kad sam pokušao u banci nisu mi dali, rekli su da se moje ime i prezime mora vidjeti od strane primatelja.

Da li netko od vas zna koji je način nekom anonimno uplatiti novce?

Molim vas, pomozite!

Napisi na uplatnicu, kao uplatitelja , ime onoga kome zelis uplatiti ...

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Uplata na tekući račun
marko35 kaže...

Molim vas pomozite mi, jer nigdje ne uspjevam pronaći odgovor.

Je li moguće ikom anonimno uplatiti novac?

Kad sam pokušao u banci nisu mi dali, rekli su da se moje ime i prezime mora vidjeti od strane primatelja.

Da li netko od vas zna koji je način nekom anonimno uplatiti novce?

Molim vas, pomozite!

Banke to odobravaju uglavnom kod donatorskih akcija gdje tvoje ime i prezime nije bitno ako ti to ne želiš, no uplatiti nekom anonimno putem banke je nedozvoljeno zbog mogućih problema koje osoba kojoj novac uplaćuješ može imati.

Porijeklo novca, porezi itd.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun
Jakovp kaže...

Može preko paypala, direktno ne.

Isprobano i može preko Tekučeg računa s time da novci budu poslani u stranoj valuti, a na tekući račun sjedaju u kunama.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Uplata na tekući račun

Otvorila sam jučer tekući i žiro račun,kartice čekam da stignu..Ako meni osoba želi uplatiti na bilokoji od ta dva računa,nebitno na koji,kada to već može učiniti i koje moje podatke treba? Jel moguće da to učini znajući samo moj broj računa,bez imena prezimena adrese i slicno i koliko vremena treba proći?  jučer su otvoreni računi..nemam iskustva s tim pa pitam,moguće da su pitanja i glupa.ahahh pozdrav i hvala :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun

Ovako

 

Reci neka ti uplati na Tekuči račun, razlog, tekuči račun još uvijek nije pod povečalom ekipe iz porezne uprave.

 

Dovoljno je da samo daš svoj IBAN ako osoba uplačuje preko Internet bankarstva, ako uplačuje u banci, onda šalteruše traže sve potrebne podatke (Ime, Prezime, Adresa i td)

 

Uplata ti sjeda istog trenutka ako ti uplatitelj šalje novac iz iste banke, ako šalje iz neke druge, treba proči minimalno 1 dan ako ne uhvati vikend ili neradni dan.

 

Toliko.

11 godina
neaktivan
offline
Uplata na tekući račun

Evo upravo uplatio tipu na tekući u pošti, na ovoj općoj uplatnici što sam dobio piše dobro ime, broj računa, ali kriva banka (PBZ umjesto raiffaisen). Dali su moguće kakve komplikacije? Pročitah na ovoj temi da se iz brojeva tekućeg može vidjeti koja je to banka? Valjda ne postoji tekući s istim brojevima u drugoj banci...

Također piše da treba dan-dva da se proknjiži preko pošte. Jbga...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 20:10 (klapna).
13 godina
offline
Re: Uplata na tekući račun

Sve je moguće.Pbz u ibanu ima ..2340009. a RBA ... 2484008... pa provjeri.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 10:40 (titko).
16 godina
offline
Uplata na tekući račun

Inace PBZ iban je HRxx2340009, evo ti jedan konverter i tamo imas ibanove od svih banaka Link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 10:38 (Patrick_cro).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun
titko kaže...

Sve je moguće.Pbz u ibanu ima ..2340009. a RBA ... 2484008... pa provjeri.

Je, dobro je RBA je, HRxx2484008.... Očito je ženska u lokalnoj pošti samo krivo pbz napisala na ovoj općoj uplatnici što je meni dala. Inače je sklona greškama, a tip ništa ne govori (očito mu nije sjelo), pa sam se bio malo zabrinio. Hvala dečki

14 godina
offline
Uplata na tekući račun

Jel se moze uplacivati novac sa tekuceg racuna na drugi tekuci preko pbz365 internet bankarstva ?

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
9 godina
offline
Uplata na tekući račun

Naravno da može. Moraš samo imat podatke (IBAN i podatke o primatelju) i provizija ti je 1 ili 2 kn, ovisno u koju banku uplaćuješ.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
9 godina
neaktivan
offline
Uplata na tekući račun

Znaci on tvrdi da mi je uplatio lovu ali meni jos uvijek nista nije sjelo. U privitku imate sliku sto mi je on posalo kao dokaz o uplati

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 19:13 (Marions).
12 godina
offline
Uplata na tekući račun

Mogu li na tisku uplatiti novac preko uplatnice na tekući račun?

 

Hvala.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun
Pokrecem temu zbog gluposti valjda ima neka dobra dusa da objasni 😩

1.Na opcoj pod primatelja moze ici samo ime bez adrese?
2. Poziv na broj odobrenja sta tu treba pisat ako saljem poznaniku novac?

Hvala
shadow
14 godina
offline
Re: Uplata na tekući račun
maxi 135 kaže...
Pokrecem temu zbog gluposti valjda ima neka dobra dusa da objasni 😩

1.Na opcoj pod primatelja moze ici samo ime bez adrese?
2. Poziv na broj odobrenja sta tu treba pisat ako saljem poznaniku novac?

Hvala

 1. Može samo ime

2. Ništa

Bitan je iban, tj broj računa na koji se uplaćuje.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
7 godina
protjeran
offline
Re: Uplata na tekući račun
maxi 135 kaže...

1.Na opcoj pod primatelja moze ici samo ime bez adrese?

Ime je dovoljno ako plaćaš ti iz RH uplaćuješ nekom u RH. Inače trebaš još podataka.

My pleasure darlin
6 godina
neaktivan
offline
Uplata na tekući račun

pOZDRAV. Zelio bih znati da li neko moze uplatiti novac na moj tekuci racun samo na osnovu broja racuna, bez imena ili adrese? Ako vec mora ime da li mogu adresu bar da sacuvam? Ako vec mora i ime i adresa, sta mislite mogu li banci dati laznu adresu i tako bar malo sacuvati anonimnost? Pozdrav.

16 godina
online
Re: Uplata na tekući račun
Onog trenutka kad daš račun, za banke ne postoji anonimnost.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uplata na tekući račun

Mislim da on zeli nekom drugom da da samo tekuci a da taj ne zna kome uplacuje tj podatke o primatelju novca....

14 godina
offline
Uplata na tekući račun

Ne može banci dati lažnu adresu, jer treba osobna kod otvaranja računa, a kad se uplaćuje drugoj osobi, isto treba osobna.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
10 godina
offline
Re: Uplata na tekući račun
DZONDZI kaže...

pOZDRAV. Zelio bih znati da li neko moze uplatiti novac na moj tekuci racun samo na osnovu broja racuna, bez imena ili adrese? Ako vec mora ime da li mogu adresu bar da sacuvam? Ako vec mora i ime i adresa, sta mislite mogu li banci dati laznu adresu i tako bar malo sacuvati anonimnost? Pozdrav.

 Može, internet bankarstvom i uplatom u banci ne treba ni ime i prezime ni adresa već samo IBAN osobe kojoj treba sjesti uplata. Sve ostale podatke ima banka ukoliko su potrebni ali ih neće upisivati. Uplatom putem uplatnice obično u pošti znaju zajebavat da mora biti ime i prezime primatelja al adresa ne mora biti(100% sigurna u to plaćala sam milijun puta na taj način). Štoviše kod uplate na tekući malo tko uopće i daje adresu tako da zbilja nema potrebe za lažnom adresom.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
5 godina
neaktivan
offline
Uplata na tekući račun

Moj muz mi je poslao novac iz inozemstva samo na ime prezime i adresu a nije dao niti broj racuna nista niti preko western uniona samo ime prezime i adresa. Rekao je da ga nisu trazili nikakav dokument niti broj apsolutno ništa.... Dali je moguće da mogu poslati na osnovu nicega.🙃🙃🙃🙃

Lamari
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun
Lamari kaže...

Moj muz mi je poslao novac iz inozemstva samo na ime prezime i adresu a nije dao niti broj racuna nista niti preko western uniona samo ime prezime i adresa. Rekao je da ga nisu trazili nikakav dokument niti broj apsolutno ništa.... Dali je moguće da mogu poslati na osnovu nicega.🙃🙃🙃🙃

 Dobar dobar. :D

12 godina
offline
Re: Uplata na tekući račun
Da, tako western union funkcionira. Ali muž ti još mora dati poseban kod (mtcn) koji je dobio prilikom uplate jer bez njega nećeš moći podići novce.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun

Da ali problem je sto nije poslao preko westerna i nisu mu dali nikakav kod samo su rekli da novac sjeda nakon 1mj. Inace mi je slao preko money grama westerna i normalno preko racuna ali ovaj put ga nisu nista trazili osim adrese i imena. Dobio je potvrdu da su poslali ali ni na njoj nista ne pise osim poslanog iznosa. 👌

Lamari
12 godina
offline
Re: Uplata na tekući račun
Sad mi ništa nije jasno. Preko čega, tj preko kojeg servisa ti je muž sada poslao novac?
5 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun

Preko banke u Izraelu tj Palestini. Vjerojatno je on nesto zeznuo pa mora opet natrag u banku jer nikad jos nije slao bez broja racuna. Na papiru koji mi je poslao pise samo ime banke i iznos. 🤔🤔

Lamari
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun
Lamari kaže...

Preko banke u Izraelu tj Palestini. Vjerojatno je on nesto zeznuo pa mora opet natrag u banku jer nikad jos nije slao bez broja racuna. Na papiru koji mi je poslao pise samo ime banke i iznos. 🤔🤔

 Takve stvari sa tom "radnjom" obaviti razgovor,prije cete dobiti odgovor. xd

5 godina
neaktivan
offline
Re: Uplata na tekući račun

Uglavnom darkborg hvala puno sutra ce provjeriti u banci, kolacic idi za političara ili umjetnika vrlo si talentiran 👋👋

Lamari
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice