Ulazak u EU - za ili protiv? zaključana tema

poruka: 1.108
|
čitano: 177.743
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
ihush kaže...

-već nekoliko godina, nema carine na računala i računalne komponente... (potraži ili googlaj)..

na papiru.

probaj prenijeti dvije graficke 7970 pa ces vidjeti kad te opletu s raznim carinskim "dodacima" koji kobajage nisu carina a na kraju te dodje isto kao da je carina 15%.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
crozoki kaže...
skyreeper kaže...
crozoki kaže...

EU EU EU EU EU EU

napokon korak naprijed!

Korak naprid???pa biti ćeš gladan za godinu dana čoviće,što ti misliš da će sad zlato sa neba padati,pa gorivo je prešlo 10 kuna do lita če biti 15 i ti misliš da je to dobro

7 stoljeće: tap,tap,tap,tap  
8 stolje: tap,tap,tap,tap  
9 stolj: tap,tap,tap,tap  
10: sto tap,tap,tap,tap  
11: stolj: tap,tap,tap,tap  
12: tap,tap,tap,tap  
13. tap,tap,tap,tap  
14: tap,tap,tap,tap  
15: tap,tap,tap,tap  
16: tap,tap,tap,tap  
17: tap,tap,tap,tap  
18: tap,tap,tap,tap  
19: tap,tap,tap,tap  
20: tap,tap,tap,tap  
21. pun mi je qurac tapkanja u mjestu,želim korak naprijed ili nazad.  
zato sam glasao ZA

evo pogledaj video od 15:05,ignoriraj prvi dio o kupovini u BiH,pogledaj drugi dio u Trstu,jel vidiš što radi zdrava konkurencija?oni nemaju Todorića koji je kod nas vlasnik svega pa može držati cijene kolike hoće.

jedva ćekam konkurenciju,pa ovdje neću kupiti ni kruh ni mlijeko ako ne budem zadovoljan sa cijenom

http://www.rtl.hr/rtl-sada/rtl-danas/20656/

hoćeš imati love za otići u italiju kupiti to i dali če ti se ispaltiti,pa u bosni je čokolino 30 kuna jeftiniji ali nemam para za otići tamo obaviti spizu

So say We All
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Darky kaže...

11K glasova protiv????

baci pogled ovamo 635K je glasalo protiv ili 33,17%

samo jedna trećina di ti je tvoja većina?

Iran - odaziv 333,33% - ovoga bi se i Putin posramija!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...

Pa ljudi moji vi pričate o 7970 a ljudi su gladni,pa koji vam je kukumar,zar mi hočete reči VI koji ste glasali ZA da možete preživiti od svoje plaće bez pomoći ostalih ajde recite,što mislite da u EU ruže cvitaju pa unija je pred raspadom ............a vi pričate o cijenama tehnike,bože dragi...........

Ne budi takav pesimist. Unija je sigurno financijski i gospodarski stabilnija od ove nase lopovske drzave koja gleda gdje ce pokrasti ljude.

Ofc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
crozoki kaže...

7 stoljeće: tap,tap,tap,tap  
8 stolje: tap,tap,tap,tap  
9 stolj: tap,tap,tap,tap  
10: sto tap,tap,tap,tap  
11: stolj: tap,tap,tap,tap  
12: tap,tap,tap,tap  
13. tap,tap,tap,tap  
14: tap,tap,tap,tap  
15: tap,tap,tap,tap  
16: tap,tap,tap,tap  
17: tap,tap,tap,tap  
18: tap,tap,tap,tap  
19: tap,tap,tap,tap  
20: tap,tap,tap,tap  
21. tap,tap,tap,tap - i dalje tapkamo kroz maglu

  There i fixed it

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Budokai kaže...
ihush kaže...

-već nekoliko godina, nema carine na računala i računalne komponente... (potraži ili googlaj)..

na papiru.

probaj prenijeti dvije graficke 7970 pa ces vidjeti kad te opletu s raznim carinskim "dodacima" koji kobajage nisu carina a na kraju te dodje isto kao da je carina 15%.

Na granici ili poštom?

15 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Ja zivim na granici izmedju BIH i HR, I vidim vise hrvatskih tablica nego bosanskih. Kada udjem u prodavnicu blizu carine, i pitam koliko kosta nesto, kazu mi cijenu u kunama. Vidim mnogo osoba koje cigare trpaju u ogromne vrece koje kasnije stavljaju u neke cudne predjele auta... A posebno da ne pricam o popularnom 'buvljaku'...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
ihush kaže...

-već nekoliko godina, nema carine na računala i računalne komponente... (potraži ili googlaj)..

ali imaš trošak špedicije koj ukalkuliraš u nabavnu cijenu, imaš i do dostavu koja je Non-EU barem 50% veća, i to sve ide u trškak nabave

i BTW, samo msan prodaje robu sa 20% marže, svi ostali životare sa 5-10% marže ako i toliko

13 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Stalno se provlači tema da je EU pred raspadom. Možemo mi dobiti izvor za tu vijest. Koje su to zemlje najavile izlazak iz EU ili barem referendum o navedenom pitanju?

 

U Europi je kriza nastala kao posljedica globalnih problema financijskog sektora. Kriza je udarila i srušila one koji su godinama po0metali stvari pod tepih (nešto slično smo radili i mi). U bilo kojem drugom scenariju (da nema EU) ta kriza bi udarila možda i jače te iste zemlje članice. Nije problem u koceptu i ideji zvanoj EU već je problem u političkom i gospodarskom sustavu koji prevladava u svijetu.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Mate slažem se sa onim što si prije reka,ali problem je u tome što(karikiram) hrvatski radnik sad radi za 20 kuna na sat,ulaskom u uniju se otvara mogućnost jeftinoj radnoj snazi da dođe kod nas raditi što bi značilo da če oni raditi za 15 kuna na sat i automaski ti ruše cjenu rada i samim tim ovi naši lihvari če prije zaposliti tu jeftinu radnu snagu nego nas i samim tim uništiti lagano i ovo malo ekonomije što nam je ostalo,ja nisam rođen u zlatu i srebru,i fala bogu da sam sposoban pa zaradim na crnjaka još para da mogu živiti ali virujem da će se to sve jako brzo prominiti samo če političarima i bogatašima biti dobro............

So say We All
14 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

e sad bi za osvetu trebalo prenjeti poruku nasim hackerima da naprave isto na stranicama vlade RH kao sta su napravili i na stanicam HDZ-a za izbore tek tolko da se zna da je vlada mjenjala ustav da bi mogli uc u tu f {#}g uniju a skoro polovica stanovnistva hrvatske uopce nije ni izaslo na izbore !!!!!{#}{#}

Samobor je lepa varoš :))
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...

Mate slažem se sa onim što si prije reka,ali problem je u tome što(karikiram) hrvatski radnik sad radi za 20 kuna na sat,ulaskom u uniju se otvara mogućnost jeftinoj radnoj snazi da dođe kod nas raditi što bi značilo da če oni raditi za 15 kuna na sat i automaski ti ruše cjenu rada i samim tim ovi naši lihvari če prije zaposliti tu jeftinu radnu snagu nego nas i samim tim uništiti lagano i ovo malo ekonomije što nam je ostalo,ja nisam rođen u zlatu i srebru,i fala bogu da sam sposoban pa zaradim na crnjaka još para da mogu živiti ali virujem da će se to sve jako brzo prominiti samo če političarima i bogatašima biti dobro............

Iz koje EU zemlje će doći ti radnici raditi za nižu cijenu od naših?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...
crozoki kaže...
skyreeper kaže...
crozoki kaže...

EU EU EU EU EU EU

napokon korak naprijed!

Korak naprid???pa biti ćeš gladan za godinu dana čoviće,što ti misliš da će sad zlato sa neba padati,pa gorivo je prešlo 10 kuna do lita če biti 15 i ti misliš da je to dobro

7 stoljeće: tap,tap,tap,tap  

evo pogledaj video od 15:05,ignoriraj prvi dio o kupovini u BiH,pogledaj drugi dio u Trstu,jel vidiš što radi zdrava konkurencija?oni nemaju Todorića koji je kod nas vlasnik svega pa može držati cijene kolike hoće.

jedva ćekam konkurenciju,pa ovdje neću kupiti ni kruh ni mlijeko ako ne budem zadovoljan sa cijenom

http://www.rtl.hr/rtl-sada/rtl-danas/20656/

hoćeš imati love za otići u italiju kupiti to i dali če ti se ispaltiti,pa u bosni je čokolino 30 kuna jeftiniji ali nemam para za otići tamo obaviti spizu

neću ići u Italiju,nego ću pričekati da dodje malo konkurencije i u moju vukojebinu,a elektroniku (tv,hardware,i bilo što drugo) ću kupovati izvana nebudu li naši trgovci došlu pameti.

pa neću ja tv ovdje platiti 1500-2000 kuna skuplje nego vani,NO FUCKING WAY što se mene tiče tko ne bude sposoban da se nosi sa malo zdrave konkurencije PA PA,a ne sto puta rekonstrukturiranje tipa hg-spot.

pa ja sam svoj proc I5 750 kad sam ga kupovo ovdje platio oko 1600 kuna ,a vani sam gledao 199 dolara pa sline su mi na usta išle,što to znać?

to znaći da sam ja sa tim novcima u EU mogao kupiti duplo bolji komp,što znaći da prosječnaHR plaća od 5000 kuna očito u EU vrijedi više,i kako da onda ja budem gladan?

Mrzim cheatere iz dna duše
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
mario.L_hr kaže...
skyreeper kaže...

Mate slažem se sa onim što si prije reka,ali problem je u tome što(karikiram) hrvatski radnik sad radi za 20 kuna na sat,ulaskom u uniju se otvara mogućnost jeftinoj radnoj snazi da dođe kod nas raditi što bi značilo da če oni raditi za 15 kuna na sat i automaski ti ruše cjenu rada i samim tim ovi naši lihvari če prije zaposliti tu jeftinu radnu snagu nego nas i samim tim uništiti lagano i ovo malo ekonomije što nam je ostalo,ja nisam rođen u zlatu i srebru,i fala bogu da sam sposoban pa zaradim na crnjaka još para da mogu živiti ali virujem da će se to sve jako brzo prominiti samo če političarima i bogatašima biti dobro............

Iz koje EU zemlje će doći ti radnici raditi za nižu cijenu od naših?

Mađarska,litva,estonija itd...recimo u prosjeku radimo 12 sati manje od mađara,9 sati od estonaca a imamo istu plaću

So say We All
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 22:05 (skyreeper).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
mario.L_hr kaže...

Stalno se provlači tema da je EU pred raspadom. Možemo mi dobiti izvor za tu vijest. Koje su to zemlje najavile izlazak iz EU ili barem referendum o navedenom pitanju?

 

U Europi je kriza nastala kao posljedica globalnih problema financijskog sektora. Kriza je udarila i srušila one koji su godinama po0metali stvari pod tepih (nešto slično smo radili i mi). U bilo kojem drugom scenariju (da nema EU) ta kriza bi udarila možda i jače te iste zemlje članice. Nije problem u koceptu i ideji zvanoj EU već je problem u političkom i gospodarskom sustavu koji prevladava u svijetu.

EEZ je u "raspadu" od 1957 čim je osnovan, preživjeli su preko 55 godina i svake godine im se predviđa propast koje gle čuda nema

 

Problem u toj EEZ je nastao kad su neke države odlučile uvesti euro sa idejom da će oni trošiti a da će njemci to finacirati

e i tu je nasato problem kad su njemci rekli da ne žele plaćati tuđi nerad

16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...
mario.L_hr kaže...
skyreeper kaže...

Mate slažem se sa onim što si prije reka,ali problem je u tome što(karikiram) hrvatski radnik sad radi za 20 kuna na sat,ulaskom u uniju se otvara mogućnost jeftinoj radnoj snazi da dođe kod nas raditi što bi značilo da če oni raditi za 15 kuna na sat i automaski ti ruše cjenu rada i samim tim ovi naši lihvari če prije zaposliti tu jeftinu radnu snagu nego nas i samim tim uništiti lagano i ovo malo ekonomije što nam je ostalo,ja nisam rođen u zlatu i srebru,i fala bogu da sam sposoban pa zaradim na crnjaka još para da mogu živiti ali virujem da će se to sve jako brzo prominiti samo če političarima i bogatašima biti dobro............

Iz koje EU zemlje će doći ti radnici raditi za nižu cijenu od naših?

Mađarska,litva,estonija itd...recimo u prosjeku radimo 12 sati manje od mađara,9 sati od estonaca a imamo istu plaću

Ajde malo prouci detalje. Od ulaska u EU gadno su nas prešli. Niti jednoj zemlji EU se ovo nije dogodilo.

BTW, nama u mnogim sferama fali ljudi. No teško je očekivati da će brzo moći doći izvana.

13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...

Mađarska,litva,estonija itd...recimo u prosjeku radimo 12 sati manje od mađara,9 sati od estonaca a imamo istu plaću

{#} Sve su ludi dolaziti kod nas raditi za takvu plaću. Pa neće pokriti ni troškove života. Imaju barem 20-tak boljih izbora od nas.{#}

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Volvox kaže...

Nije mi jasno zašto zaokružit da želimo uć? Bit će nam gore, jedino šta će dobro bit je to šta neće više bit carine. Ali unija se raspada, austrija izlazi iz nje, Njemačka počela tiskat marke(a ako njemci izbace euro, nema više eura) isto tako mađari krune, šta je najgore još im budala koji će glasat za. Svaka vam čast, sad ste nas u još veće go*no uvalili nego što jesmo, hvala vam.

Uživam u nezavisnoj Hrvatskoj dok još mogu.

1.bold jesi ti normalan?  da nebude uvredjivo tražim izvor

i informiraj se Velika britanija želi izaci iz unije ne austrija problem je u neinformironasto što nam ovi politicari samo govore bit ce super sve ce biti bolje itd. ja nemogu glasat a i bolje jer nebi znao za što glasati.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 22:08 (zelenbic).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

So say We All
13 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Evo sada je gotovo moze lock, oficijalni rezultati EU smo THE END.

16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

Zašto bi koštalo više?

Odakle vam ljudi te gluposti, da ne kažem nepotrebna plašenja ljudi?

14 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Namješteno ili ne, ušli smo!

 

Sretno RH!

There is a troll in all of us!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Mew kaže...

Evo sada je gotovo moze lock, oficijalni rezultati EU smo THE END.

nek se nastavi još da vidimo u šta smo ušli.

 

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Old Iggy kaže...

Zašto bi koštalo više?

Odakle vam ljudi te gluposti, da ne kažem nepotrebna plašenja ljudi?

Copy/paste s onih njihovih "relavantnih" web stranica.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

Pa mi jedemo najskuplju hranu u Europi.

 

http://www.poduzetnistvo.org/news/cijene-hrane-u-hrvatskoj-medu-najvecima-u-europi

 

EDIT: dva linka, razlicite novine, isti text.  

 

 

Volim te baka ali ne vise od Medvescaka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 22:18 (Tallahasee).
13 godina
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Pa kad su te vijesti više?

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?

GONGova izlazna anketa namještena? Sry, ali ovo moram reći - Ako to vjerujete, onda ste j***no glupi! 

 

EDIT: Krivi forum :-/

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 22:23 (Bukva).
15 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
Old Iggy kaže...
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

Zašto bi koštalo više?

Odakle vam ljudi te gluposti, da ne kažem nepotrebna plašenja ljudi?

 

Evo jedan link komentirajte vi za eu http://www.poslovni-savjetnik.com/racunovodstvo-porezi/nakon-izbora-ceka-nas-poskupljenje-energenata-lijekova-i-hrane
15 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU - za ili protiv?

Ustaj... himne! {#}

 

iddqd
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU - za ili protiv?
lovranac kaže...
Old Iggy kaže...
skyreeper kaže...

Slažem se sa jedim djelom,ali kod nas nije prosjek 5k kuna nego puno manji,a i zdrava konkurencija kod nas neće biti jer mi sami određujemo ekonomsku politiku u državi narednih par godina,što znači da će ti kamate na kredite biti isti a ne kao u uniji i da će ti cijene biti veče nego u uniji,npr,kruh u italiji košta 4 do 5 kuna više nego kod nas ali imaju veće plaće što znaći da smo tu negdi,ali sad če ti kod nas kruh koštati kao u italiji ali plače če ostati iste kao i sad

Zašto bi koštalo više?

Odakle vam ljudi te gluposti, da ne kažem nepotrebna plašenja ljudi?

 

Evo jedan link komentirajte vi za eu http://www.poslovni-savjetnik.com/racunovodstvo-porezi/nakon-izbora-ceka-nas-poskupljenje-energenata-lijekova-i-hrane

I?

To je već jako dugo očekivano. Naravno da će sve poskupiti (najviše radi PDV-a), a i realno je smanjivanje socijalnih opterećenja. Nažalost, trebalo bi puno više od toga.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice