Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

poruka: 312
|
čitano: 96.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

 

Checola kaže...

dobih danas zeleni jalapeno, i neke što su pri dnu kao trokraka ili četverokraka zvijezda, nemam pojma kaj je to.....

jel su smežurane ili ko jalapeno čvrste?

 

narančaste su i onako, grube, smežurane.....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
ddarknessfairyy kaže...
Bastardo kaže...

ddarknessfairyy - SVAKA CAST! Carica si! Cisto reda radi moram pitati ... ti to konzumiras ili uzgajas za nekoga?

{#}

Sve za domaću upotrebu {#} Moj tata i ja obožavamo ljutu hranu,od malena jedem feferone i u sve trpam ljutu papriku u prahu.  {#}

Inače su moja prva strast rajčice. Njih skupljam i uzgajam već godinama(150vrsta za sad). Radim sos, ketchup, razne salse... A pošto kod nas sve mora biti ljuto onda u njih naravno ide i ljuta paprika. Samo nikad nisam bila zadovoljna jer ona ljuta paprika u prahu nije dosta ljuta, ako se stavi previše jelo postane gorko, a feferoni su sami po sebi malo gorkasti i ne daju onu toplu ljutinu. Pa mi dopiydilo i sad uzgajam i papričice.

Ove godine sam radila umak od papričica i kiselila, a kad dođu ove extra ljute(Trinidad moruga...) one će ići na sušenje i onda u prah za kuhanje.

Pakleni ketchup ... mmmmmmm

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Ispravljene su neke slike u onom postu, ostatak će biti danas.

Naručiti ću sjemenke Carolina Reaper za ovu godinu {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
16 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
mind_challenge kaže...

Ispravljene su neke slike u onom postu, ostatak će biti danas.

Naručiti ću sjemenke Carolina Reaper za ovu godinu {#}

jel se to smije jesti uopće, a da ne krepaš? {#}

15 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
lllnuclearlll kaže...
mind_challenge kaže...

Ispravljene su neke slike u onom postu, ostatak će biti danas.

Naručiti ću sjemenke Carolina Reaper za ovu godinu {#}

jel se to smije jesti uopće, a da ne krepaš? {#}

Ako sam Butch-T preživio, preživjet ću i ovo.{#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
11 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Ajme zatisja u temi ... ocito nitko vise ne jede ljuto :(

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
16 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Molim da se ekipa izjasni o izletima u ljuto preko blagdana. Ja sam bio na nekom "light" čobancu a habanero mi nije bio pri ruci pa nemam baš nešto pametno za prijaviti

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...

Molim da se ekipa izjasni o izletima u ljuto preko blagdana. Ja sam bio na nekom "light" čobancu a habanero mi nije bio pri ruci pa nemam baš nešto pametno za prijaviti

 Ma nitko vise ne jede ljuto :(

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
9 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Volim ljuto ali gdje nabaviti nesto ljuce od feferona itd.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Kolacic kaže...

Volim ljuto ali gdje nabaviti nesto ljuce od feferona itd.

 Prelistaj temu ... pocetak je tabasco iz kauflanda

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
15 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

knock your self out VOLIMLJUTO

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
16 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Evo , nabavih si konacno ovih dana malo jacu zalihu zelenog jalapena ( pahuljice ) .

Ako je netko zainteresiran mogu mu dati za probu :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
unimatrix001 kaže...

Evo , nabavih si konacno ovih dana malo jacu zalihu zelenog jalapena ( pahuljice ) .

Ako je netko zainteresiran mogu mu dati za probu :)

 

Madrfakr, jel pakleno?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...
unimatrix001 kaže...

 

 

Madrfakr, jel pakleno?

 Moram prvo uzeti neki bolji mlinac za zacine pa cu tek onda znati kakav je ovaj .

Inace, kad sam ga presipavao u staklenke morao sam imati kirursku masku ...ali svejedno sam i plakao i kihao 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
unimatrix001 kaže...
Friday kaže...
unimatrix001 kaže...

 

 

Madrfakr, jel pakleno?

 Moram prvo uzeti neki bolji mlinac za zacine pa cu tek onda znati kakav je ovaj .

Inace, kad sam ga presipavao u staklenke morao sam imati kirursku masku ...ali svejedno sam i plakao i kihao 

Jalapeno pa ljut? :)

Sinoc sam si stavio tanjur pun nachosa, nribao trapista preko, sve u pecnicu da se fino sir istopi i zapece pa uz to sprasio pola teglice zelenog jalapena :)

Da si rekao pahuljice habanera pa jos nekako ali jalapeno daje onaj fini topal okus, ali od ekstremnog tu nema ni "e" ...

Tebi je to stvarno full ljuto? Moja zena plakala pola sata nakon jednog malog kolutica iz staklenke ali meni je to samo toplina u ustima, ni da zapece ...

Bas bih volio probati te pahuljice da sam blize ali posto mi je Friday kum - vjerovat cu njemu na rijec. Dakle Friday - sempliraj malo pa daj povratnu informaciju.

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...

Dakle Friday - sempliraj malo pa daj povratnu informaciju.

 

Pa ja nemam ništa osima habanera i tabasca

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...

Jalapeno pa ljut? :)

Sinoc sam si stavio tanjur pun nachosa, nribao trapista preko, sve u pecnicu da se fino sir istopi i zapece pa uz to sprasio pola teglice zelenog jalapena :)

Šteta jalapena za nachose. Potrošiš cijelo čudo a ne daju ljutinu.

Jalapenići su baby paprike. Ne znam možda su moji okusni pupoljci oguglali, al meni su čak i one slavonske paradajz-paprike ljuće od jalapena.

Ja jalapeno lijepo uberem, izdubim sredinu i punim nadjevom od sira(friškog), par sati u frižider i drmaj..taman veličina za primit u ruku i pojesti u par zalogaja...milina

 

 

Inače ja sam svojih ovogodišnjih 27 vrsta chili papričica posijala krajem siječnja i sad polako niču(slikice uskoro kad svi niknu). I ljuta sam ko pas. Koje budaletine rade u poljoprivrednim prodavaonicama pa to je strašno. Oni krajem prvog mjeseca još nemaju kvalitetnog supstrata za kupiti. Prošla sam cijeli grad i nisam ga našla. Još me baba uvjerava da je sva zemlja ista i da mi je svejedno.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...
unimatrix001 kaže..
unimatrix001 kaže...

 

 

Madrfakr, jel pakleno?

 Moram prvo uzeti neki bolji mlinac za zacine pa cu tek onda znati kakav je ovaj .

Inace, kad sam ga presipavao u staklenke morao sam imati kirursku masku ...ali svejedno sam i plakao i kihao 

Jalapeno pa ljut? :)

 Ma , koliko god volim ljuto opet ne volim plakati poslije jela ( ili za vrijeme  ) tako da cu se polako navikavati . 

Kvragu , pa nemamo svi odumrla osjetila  .

U svakom slucaju...doci ce i habanero na red 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
ddarknessfairyy kaže...
Bastardo kaže...

 

Šteta jalapena za nachose. Potrošiš cijelo čudo a ne daju ljutinu.

Jalapenići su baby paprike. Ne znam možda su moji okusni pupoljci oguglali, al meni su čak i one slavonske paradajz-paprike ljuće od jalapena.

Ja jalapeno lijepo uberem, izdubim sredinu i punim nadjevom od sira(friškog), par sati u frižider i drmaj..taman veličina za primit u ruku i pojesti u par zalogaja...milina

 

 

Inače ja sam svojih ovogodišnjih 27 vrsta chili papričica posijala krajem siječnja i sad polako niču(slikice uskoro kad svi niknu). I ljuta sam ko pas. Koje budaletine rade u poljoprivrednim prodavaonicama pa to je strašno. Oni krajem prvog mjeseca još nemaju kvalitetnog supstrata za kupiti. Prošla sam cijeli grad i nisam ga našla. Još me baba uvjerava da je sva zemlja ista i da mi je svejedno.

 Bit ce da je ovo o okusnim pupoljcima istina :)

A sto se budaletina tice....hmmmm ..ja bi jedino okrivio osobu koja je zaduzena za nabavu...takvi su obicno totalni krelci ( cast iznimkama )

 

16 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Ja sam imao gripu i nekih desetak dana nisam jeo ništa ljuto. Ajme meni... Sad mi je ljuto ono što prije nije bilo. Izgleda da se stvarno okusni pupoljci "spale"

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

nego jel itko posijao šta?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...

Ja sam imao gripu i nekih desetak dana nisam jeo ništa ljuto. Ajme meni... Sad mi je ljuto ono što prije nije bilo. Izgleda da se stvarno okusni pupoljci "spale"

 Ma to kod onih dvoje vise nisu pupoljci vec korjenje . Bas cu otici do one trgovine sa zacinima u Masarykovoj i uzet nekoliko vrsta  ( Bhut Jolokia , Bird's Eye i Dundicut )  ...pa ako nesto bude gorilo ...to sam ja 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
ddarknessfairyy kaže...

Inače ja sam svojih ovogodišnjih 27 vrsta chili papričica posijala krajem siječnja i sad polako niču(slikice uskoro kad svi niknu). I ljuta sam ko pas. Koje budaletine rade u poljoprivrednim prodavaonicama pa to je strašno. Oni krajem prvog mjeseca još nemaju kvalitetnog supstrata za kupiti. Prošla sam cijeli grad i nisam ga našla. Još me baba uvjerava da je sva zemlja ista i da mi je svejedno.

VEC SI POSADILA?!

Pa moje sjemenke jos stoje u vrecici ... daj govori sta da radim, pliz!

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

na toplo i čekaj dok ne niknu , kad zatopli oko 4 mjeseca presadi i polako izbacuj van po danu... to ti je ukratko

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 9:03 (Checola).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Checola kaže...

na toplo i čekaj dok ne niknu , kad zatopli oko 4 mjeseca presadi i polako izbacuj van po danu... to ti je ukratko

Na toplo? Pa daj detalje. Znam sastaviti racunalo, konfigurrirati BGP na cisco routeru, podesiti clustere na checkpointu i takve stvari ali sadnja i zemlja mi je stran pojam.

Dakle sjemenke idu u zemlju? Koliko njih? Koliko duboko? Koliko razmaknute? U sto ih sadim ... odmah saksija ili casa od jogurta? S cime i kako zaljevati? Trebaju li dnevne svijetlosti? Sto s onim supstratom? Previse mi je tu nepoznanica ...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

odlično, dakle router grije (0-24), staviš plastičnu posudu sa zemljom na router posadiš sjemenke i omotaš onim ljepljivim najlonom. proguglaj malo router i ljute paprike , ima tu previše toga za pisati ali po raznim forumima su dosta dobro odradili to

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 9:19 (Checola).
16 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

http://www.forum.hr/showthread.php?t=697612

 

Pogledaj ovdje, sve je detaljno objašnjeno :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
AlterEgo kaže...

http://www.forum.hr/showthread.php?t=697612

 

Pogledaj ovdje, sve je detaljno objašnjeno :D

 Citam od ranog jutra. Vec sam upogonio zenu da preruje net u potrazi za svime potrebnim!

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
12 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...

 Citam od ranog jutra. Vec sam upogonio zenu da preruje net u potrazi za svime potrebnim!

 Sad ti je valjda jasnije zašto mi se ne tipka o tome, toliko je opširno da se može knjiga napisat , + još svačije metode...

16 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...

Citam od ranog jutra. Vec sam upogonio zenu da preruje net u potrazi za svime potrebnim!

Od ranog jutra, a link postavljen u pol 2.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice