Stripovi - kolekcionarstvo

poruka: 12
|
čitano: 13.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Stripovi - kolekcionarstvo
Naslov govori sve. Pokrećem temu za sve ljubitelje svijeta stripa, sakupljačkog kova (kolekcionarstvo).

Dolje i u postu ispod sličice su nekih poznatijih stripovskih junaka.

Namjena teme je sljedeća:

• skupljanje stripova - rasprava
• skupljanje stripova - razmjena mišljenja
• skupljanje stripova - razmjena iskustava
• razmjena stripova

Uživajmo u kolekcionarstvu!
Zagor Zagor
Blek Blek
Tex Tex
Mark Mark
Kapetan Miki Kapetan Miki
Mali rendžer/Kit Teller Mali rendžer/Kit Teller
Mister No Mister No
Dylan Dog Dylan Dog
Alan Ford Alan Ford
Marti Misterija Marti Misterija
13 godina
offline
Stripovi - kolekcionarstvo

Još malo... Brojni nisu stali, recimo Talični Tom, Tarzan, Johnny Logan, Miki Maus, Tom & Jerry, Džudok, Lobo Kid, Dampyr, Karabina Slim, usw.

Ken Parker Ken Parker
Gordon Link Gordon Link
Lazarus Ledd Lazarus Ledd
Nathan Never Nathan Never
Tim i Dasti Tim i Dasti
Superstrip Superstrip
Stripoteka Stripoteka
Maxmagnus Maxmagnus
Conan Conan
Mirko i Slavko Mirko i Slavko
11 godina
neaktivan
offline
Stripovi - kolekcionarstvo

čini se da više nitko ne čita stripove {#}

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
12 godina
offline
Stripovi - kolekcionarstvo

Izgleda...

Nakad davno sam ih gutao ko munjen, pogotovo Zagora i Dilan Doga!

13 godina
offline
Stripovi - kolekcionarstvo

Ukoliko ima tko na tavanu starih ili novijih, bilo kakvih stripova, doslovce bilo kakvih, stanje nebitno, ne moraju biti ni kompletni, a volio bi ih se riješiti besplatno ili za siću, neka me kontaktira na PP.

 

Inače, ako vas ima Zagorovih stripoljubaca, trenutno me zanima razmjena stripova, a traži se sljedeći brojevi:

 

Extra 83,95,213,225,226,227 (aktualni)

Obični 83,87,200,203,207,208,213,214

Gigant 3,4,5

Specijal: Crna krv, Čovjek iz Mavericka

Klasik 5,22,29,30

 

Imam dosta stripova extra i običnih spremnih za razmjenu (upit o brojevima na PP), klasik 4 i 20 te specijalce Moj prijatelj Jim Gitara, Nulta godina Darkwooda i Dugin most.

 

Zainteresiran sam i za Dylan Dogove, ali njih jedino ako ima netko da mu ne trebaju ili bi ih se također riješio za siću jer nemam duplikata spremnih za razmjenu.

 

Živjeli!

 

 

15 godina
offline
Stripovi - kolekcionarstvo

Mene jako zanima kolekcija stripova (SVIH, KOMPLETNO) Dylan Doga. So, imali netko u nekom kovčegu na tavanu?

13 godina
offline
Stripovi - kolekcionarstvo

Šalu na stranu, ne znam jel kolegin post gore ironičan ili ne, ali ima starijih ljudi koje to ne zanima, a nekada možda je pa ostalo ili mlađih koje je to prošlo pa eto... Ne vidim nikakav razlog ironiji.

A ti ako očekuješ da netko na tavanu ima sve brojeve svih izdanja DD-a, malo je reći da si veliki optimist! Talijanska izdanja...? ;)

15 godina
offline
Re: Stripovi - kolekcionarstvo
Caesar et Brutus kaže...

Šalu na stranu, ne znam jel kolegin post gore ironičan ili ne, ali ima starijih ljudi koje to ne zanima, a nekada možda je pa ostalo ili mlađih koje je to prošlo pa eto... Ne vidim nikakav razlog ironiji.

A ti ako očekuješ da netko na tavanu ima sve brojeve svih izdanja DD-a, malo je reći da si veliki optimist! Talijanska izdanja...? ;)

  Nisam pisao konkretno i navodio izdanja, bilo Dnevnikova, Ludens itd. jer znam da neki imaju, a i ne kuže šta imaju.

 

Nailazio sam na Njuškalu puno ponuda, no to bude oglas tipa "SVI DYLAN DOG BROJEVI (LUDENS / 1-100 PRIMJERICE) ULTRA KOLEKCIJA - FALE SAMO SVI OSIM BROJA 99", facepalm znači.

13 godina
offline
Re: Stripovi - kolekcionarstvo
4ucker kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 

  Nisam pisao konkretno i navodio izdanja, bilo Dnevnikova, Ludens itd. jer znam da neki imaju, a i ne kuže šta imaju.

 

Nailazio sam na Njuškalu puno ponuda, no to bude oglas tipa "SVI DYLAN DOG BROJEVI (LUDENS / 1-100 PRIMJERICE) ULTRA KOLEKCIJA - FALE SAMO SVI OSIM BROJA 99", facepalm znači.

  Da hahaha, a što ćeš.

  Naletio sam dosad na svakakve oglase i prodavače...

 

  Jedno od loših iskustava mi je bilo kada sam s čovjekom dogovorio 10 Zagora za 100 Kn, a naknadno mu rekao da uzimam još jednog te potom i još jednog, na što je on samo šutio, čime mi je davao do znanja da može. Nitko od nas pritom nije spominjao nikakvu cijenu, sve do dogovorenog susreta, gdje čovjek dolazi s 11 stripova, ispričava se da je zaboravio 12. strip, i to najdeblji, Zagor Klasik 22 - Ocean, odnosno d aga nije mogao pronaći, ali da ga ima negdje ako je uslikan na oglasu. Reku, ok možda je čovjek zaboravio, ipak je bio točan na zakazanom mjestu, naći ćemo se opet i dobit ću strip. Ali ne, poslao sam mu već gro mailova, nakon 59. po redu je odgovorio da smo se MI (!) dogovorili po 10 Kn jedan strip, a da jednog može preboljeti, ali...'' WTF.

1.) Mi nismo nikada definirali cijenu po stripu

2.) Njegova je dužnost i obaveza kao prodavača bilo naglasiti da ne želi dati taj 1 ili 2 komada, manje bitno u toj svoti, da se ne slaže s ponudom, ...

3.) Ja sam svoj dio dogovra ispunio sve kako je valjalo.

4.) On je svoj dio dogovora iznevjerio i pogazio svoju riječ

5.) Čovjek je mućki lažov i teški prevarant

6.) Ja sam idiot što sam mu dao novac, a ne ga lijepo poslao kući zajedno s njegovih 11 stripova i 1 zaboravljenim u gaćama.

 

  Njegovi inicijali su Ž.K.; ako netko tko kupuje stripove preko Njuškala želi da ga upozorim, neka me kontaktira na PP i dobit će njegove podatke.

15 godina
offline
Re: Stripovi - kolekcionarstvo
Caesar et Brutus kaže...
4ucker kaže...
Caesar et Brutus kaže...

 

  Nisam pisao konkretno i navodio izdanja, bilo Dnevnikova, Ludens itd. jer znam da neki imaju, a i ne kuže šta imaju.

 

Nailazio sam na Njuškalu puno ponuda, no to bude oglas tipa "SVI DYLAN DOG BROJEVI (LUDENS / 1-100 PRIMJERICE) ULTRA KOLEKCIJA - FALE SAMO SVI OSIM BROJA 99", facepalm znači.

  Da hahaha, a što ćeš.

  Naletio sam dosad na svakakve oglase i prodavače...

...

 

  Njegovi inicijali su Ž.K.; ako netko tko kupuje stripove preko Njuškala želi da ga upozorim, neka me kontaktira na PP i dobit će njegove podatke.

  I šta reći, tipičan primjer jednog glupana. Ali meni su fora oni prodavači, neka novo-nastala vrsta (pogotovo na bosanskom PIK-u) koji idu s namjerom da kupe zapakiran strip i takvog ga prodaju. Logika je tu neprisutna, ako netko hoće takav, u današnje vrijeme, kupit će si ga sam, loool.

 

Ili sto posto čisti stripovi, a unutra nacrtani spolni organi, pogotovo penisi kao produžeci Zagorovu tomahawku i sl.

11 godina
neaktivan
offline
Stripovi - kolekcionarstvo

ja sam nekada davno (1990/91) počeo sa tom i yerri-jem te alanom fordom ...to mi je bio ulaz u svijet stripa a par godina poslije kad sam sam počeo kupovati onda sam krenuo na ostale nam poznate serije pa čak počeo tražiti i stara izdanja raznih stripova te kupovao sve i svašta skoro tamo do pojave landusa-izdavača (tako nešto) i naglog poskupljenja pa neizlaženja i koje kakvog muljanja sa izdavačima u to vrijeme što moj đeparac nije mogao izdržati i malo po malo svelo se da danas kupujem samo IT časopise i alan forda...neznam dal se još prodaju stripovi po 3 kom. pa sam bio imao dosta i duplih samo da dobijem jedan koji nemam ...neke posudio i nikad više vidio, neke bacio...ali još dosta toga imam i volio bi to popuniti

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stripovi - kolekcionarstvo
imam nešto zagora za razmjenu. ja sam iz okolice Osijeka
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice