Što sa tijelom koje tone?

poruka: 56
|
čitano: 32.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

Također, nisam siguran da tone do dna - ljudski organizam nije prilagođen opstanku na tako velikim dubinama. Moje mišljenje je da bi do neke određene dubine postojalo, no da bi ga onda pritisak vode jednostavno izmrvio na sitne komadiće koji bi se rasuli do dna.

Ma kakvo mrvljenje? Potonuo bi do dna nakon određenog vremena. Prvo bi plutao/potonuo na par metara dok ne izađe sav plin (na staničnoj razini). Ovisno o temperaturi, itd. Na kopnu pri 20 stupnjeva je to oko 7-10 dana. Nakon toga može i u Marjansku brazdu. Zar nisi gledao dokumentarac o ribama (tak' su grde) čistačima na dnu koje žive od takvih odpadaka?

13 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
KKristijan kaže...
ATJLučko kaže...
Father_Dougal kaže...

 

Ako su dubine u kojima je ljudsko tijelo potonulo veće od 50 metara, može se desiti da ga silni tlakovi jednostavno malo skrče ali ne i spljošte kao pljeskavicu.

Činjenica je da nakon što onesviješteno ili mrtvo ljudsko tijelo nakon što potone makar samo 5 metara, više se ne može vratiti na površinu, već jednostavno tone, čini mi se uslijed djelovanja zemljine sile teže i specifične gustoće mora i inače.

U plućima UVIJEK imaš oko 5 litara zraka kojeg ne možeš izdahnuti,

  {#}

Čime ti to možeš potkrijepiti i obrazložiti KKristijane, je si možda završio fakultete fizike, kemije ili si ronioc s položenim tečajevima {#}??!!

 

Ili si običan trol kojem se ne spava??!!

ATJ Lučko
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?

Ramislio sam i sasvim jednostavno došao do TOČNOG riješenja.

 

Tijelo koje tone je mrtvo - točno.

Mrtvo tijelo razvija plinove - raspadom - točno.

Tonut će do trenutka kad će ti plinovi biti jači od sile koja ga povlače u dubinu - točno.

Daljnjim raspadam tijelo će razviti još više plinova i gubiti masu - dakle počet će se dizati - točno.

Tijelo će izgubiti veću količinu mase i razviti dovoljnu količinu da ispluta - točno.

Tijelo će valovi ili nasukati na kopno, ili će se raspasti.

 

Točno točno.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Don Kihoty kaže...

Ramislio sam i sasvim jednostavno došao do TOČNOG riješenja.

 

Tijelo koje tone je mrtvo - točno.

Mrtvo tijelo razvija plinove - raspadom - točno.

Tonut će do trenutka kad će ti plinovi biti jači od sile koja ga povlače u dubinu - točno.

Daljnjim raspadam tijelo će razviti još više plinova i gubiti masu - dakle počet će se dizati - točno.

Tijelo će izgubiti veću količinu mase i razviti dovoljnu količinu da ispluta - točno.

Tijelo će valovi ili nasukati na kopno, ili će se raspasti.

 

Točno točno.

 dali ti svi "plinovi" ostaju u čovjeku.I kakve te plinove razvija uopče?

 

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Don Kihoty kaže...

Ramislio sam i sasvim jednostavno došao do TOČNOG riješenja.

 

Tijelo koje tone je mrtvo - točno.

Mrtvo tijelo razvija plinove - raspadom - točno.

Tonut će do trenutka kad će ti plinovi biti jači od sile koja ga povlače u dubinu - točno.

Daljnjim raspadam tijelo će razviti još više plinova i gubiti masu - dakle počet će se dizati - točno.

Tijelo će izgubiti veću količinu mase i razviti dovoljnu količinu da ispluta - točno.

Tijelo će valovi ili nasukati na kopno, ili će se raspasti.

 

Točno točno.

  Hajde sada iznova ali u jednadzbu unesi vrlo hladnu vodu.

 

da li je jos i dalje > TOCNO < tocno?

Relation to the original topic decreases with every single post
16 godina
neaktivan
offline
Što sa tijelom koje tone?

netko mu je stavio cep od voska u dupe pa ce plutat do explozije?

14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Lazarus Long kaže...
Don Kihoty kaže...

Ramislio sam i sasvim jednostavno došao do TOČNOG riješenja.

 

Tijelo koje tone je mrtvo - točno.

Mrtvo tijelo razvija plinove - raspadom - točno.

Tonut će do trenutka kad će ti plinovi biti jači od sile koja ga povlače u dubinu - točno.

Daljnjim raspadam tijelo će razviti još više plinova i gubiti masu - dakle počet će se dizati - točno.

Tijelo će izgubiti veću količinu mase i razviti dovoljnu količinu da ispluta - točno.

Tijelo će valovi ili nasukati na kopno, ili će se raspasti.

 

Točno točno.

  Hajde sada iznova ali u jednadzbu unesi vrlo hladnu vodu.

 

da li je jos i dalje > TOCNO < tocno?

Nemože voda biti toliko hladna a da se bakterije ne razvijaju.

 

I da je +1°C dovoljno je. Zato hrana u fridžu usporenije stari,

a u kištri gotovo da i ne stari (makar stari, gubi aromu, i za to su bakterije krivac).

 

A ako je ispod nule, onda je zaleđeno, koliko god slano bilo.

Zašto čovjek kad se baci s mosta, ispluta nakon par dana sav "naduo"?

Simple

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
offline
Što sa tijelom koje tone?

posto zivim gdje zivim. i tih plutalih je 70% posto, ukljucujuci i malu svima poznatu australku Brit.  a ovdje kod nas doplutaju ili isplivaju cak iz albanije.

da ,izplutaju. a 30% ih izvuku ribarske mreze sa dna...moze sad ekipa pojasnit ove pojave.

14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?

Ribarska mreža ne bere s dna..

 

Osim ako je to dno do 50m.

 

Morske struje anyone?

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Don Kihoty kaže...

Ribarska mreža ne bere s dna..

 

Osim ako je to dno do 50m.

 

Morske struje anyone?

necu ti sad pojasnjavat princip rada kocarice.

16 godina
neaktivan
offline
Što sa tijelom koje tone?

sto? skampi su negdje u sredini izmedju povrsine i dna?  naravno da se struze i unistava dno sa brutalnom vrstom kocarskog izlova...ne sve opcije kocarskog lova.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
torrente kaže...

da ,izplutaju. a 30% ih izvuku ribarske mreze sa dna...moze sad ekipa pojasnit ove pojave.

Ovisi o vremenu koliko su u moru, temperaturi, itd. Pojasnio sam već..

13 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Don Kihoty kaže...
Lazarus Long kaže...
Don Kihoty kaže...

 

 

Nemože voda biti toliko hladna a da se bakterije ne razvijaju.

 

I da je +1°C dovoljno je. Zato hrana u fridžu usporenije stari,

a u kištri gotovo da i ne stari (makar stari, gubi aromu, i za to su bakterije krivac).

 

A ako je ispod nule, onda je zaleđeno, koliko god slano bilo.

Zašto čovjek kad se baci s mosta, ispluta nakon par dana sav "naduo"?

Simple

Za bakterije si u pravu i.

Nije strogo uvijet, nešto je i bolje kada odleži neko vrijeme {#}!

 

Pa kada se čovjek baci s mosta s betonskim cipelama ne ispluta niti da ima tvornicu bakterija i plinova jer raspadom tijela se smanjuje i masa koja bi kao tjerala na uzgon, a ako se je i bacio s mosta, tko garantira da će uopće potonuti, a i dubina ispod mosta nije veća od maksimalno uvrh glave 30 metara, zar ne, pa su tu i jeke riječne struje, ... {#}, puno je tu faktora što bi bilo kada bi ili nebi bilo!  

ATJ Lučko
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Don Kihoty kaže...

I da je +1°C dovoljno je. Zato hrana u fridžu usporenije stari,

a u kištri gotovo da i ne stari (makar stari, gubi aromu, i za to su bakterije krivac).

 

A ako je ispod nule, onda je zaleđeno, koliko god slano bilo.

Zašto čovjek kad se baci s mosta, ispluta nakon par dana sav "naduo"?

Simple

  Temperatura mora na 10.000 feeta je  -4.83 C (23,306 F)

Relation to the original topic decreases with every single post
14 godina
protjeran
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Lazarus Long kaže...
Don Kihoty kaže...

I da je +1°C dovoljno je. Zato hrana u fridžu usporenije stari,

a u kištri gotovo da i ne stari (makar stari, gubi aromu, i za to su bakterije krivac).

 

A ako je ispod nule, onda je zaleđeno, koliko god slano bilo.

Zašto čovjek kad se baci s mosta, ispluta nakon par dana sav "naduo"?

Simple

  Temperatura mora na 10.000 feeta je  -4.83 C (23,306 F)

Koju nikad neće doseći.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
KKristijan kaže...
Don Kihoty kaže...

Ramislio sam i sasvim jednostavno došao do TOČNOG riješenja.

 

Tijelo koje tone je mrtvo - točno.

Mrtvo tijelo razvija plinove - raspadom - točno.

Tonut će do trenutka kad će ti plinovi biti jači od sile koja ga povlače u dubinu - točno.

Daljnjim raspadam tijelo će razviti još više plinova i gubiti masu - dakle počet će se dizati - točno.

Tijelo će izgubiti veću količinu mase i razviti dovoljnu količinu da ispluta - točno.

Tijelo će valovi ili nasukati na kopno, ili će se raspasti.

 

Točno točno.

 dali ti svi "plinovi" ostaju u čovjeku.I kakve te plinove razvija uopče?

 

Radi se o truležnim plinovima koji se vrlo brzo razvijaju nakon smrti većinom u toplijoj klimi, dok kod hladnije dosta sporije. Imam nešto iskustva sa utopljenicima u Savi, svi naduti i nakon određenog vremena isplivaju na površinu. No to su dubine do možda 30 metara. Po utapanju uglavnom završe na dnu ili zapadnu za neko raslinje ili granje pri dnu pa ih potom struja uslijed djelovanja truležnih plinova izbaci dalje na površinu.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Što sa tijelom koje tone?

On the open ocean, however, flies and other insects are largely absent. And if the body is floating in water less than 70 degrees Fahrenheit (21 degrees Celsius) the tissues turn into a soapy fatty acid known as "grave wax" that halts bacterial growth. The skin, however, will still blister and turn greenish black.

 

Zbog ovoga nisam siguran u teorije o brzom raspadu i razvoju bakterija. Oceanska voda možda jest toplija na površini pod suncem, no kako tijelo tone, sve je hladnije i hladnije.

Vidim da vam je interesantno :)

 

Davno sam na youtubeu vidio filmić kako je pritisak sprešao nekakvog raka na ekstremnoj dubini u rupu u cijevi koja su upravo rezali robotskom sondom...

 

Još ideja? :) čitao sam da mrtvi kitovi znaju potonuti do dna, a onda ih ribice i ostala gamad pojedu i ogole kosti za stotinjak godina... :) no kitovi su prilagođeni životu pod morem, mogu razumjeti zašto budu relativno cijeli kad potonu na dno oceana.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

OK, da prvo razriješimo nedoumice - tijelo koje tone. Utopljenik. Neplivač. Udavio se, i sad tone. U plučima nema zraka.

Ribe ga ne žele jesti jer je odvratan zbog nečeg. Dakle, samo tone.

Do koje dubine? Što je sa pritiskom?

Da mozda ne smrdi...{#}

He who dares, wins
16 godina
offline
Što sa tijelom koje tone?
I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

Jedna mala mozgolomka.

 

Kad čovjek umre u oceanu, da li njegovo tijelo potone do samog dna (6000-10000 metara)? Što se dešava sa tijelom obzirom na goleme pritiske na tim dubinama?

Razumijem da ovdje nema puno fizičara i biologa, no zgodna tema za razmisliti malo o tome... :)

Rješavaš se nekoga dok si na moru? {#}

Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kad ju ponovite.
16 godina
offline
Što sa tijelom koje tone?

Dougal se hoce rijesit nekog i sad vas pita hoce li tijelo isplivat na povrsinu ili ce ga pojesti rakovi.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

OK, da prvo razriješimo nedoumice - tijelo koje tone. Utopljenik. Neplivač. Udavio se, i sad tone. U plučima nema zraka.

Ribe ga ne žele jesti jer je odvratan zbog nečeg. Dakle, samo tone.

Do koje dubine? Što je sa pritiskom?

nisam sve procitao pa ne znam da li je netko vec odgovorio:

koliko se ja sjecam gradiva iz osnovne skole, postoji tlak i vlak... vlak u vodi ili u ovom slucaju u moru na nekoj odredjenoj dubini zaustavi tijelo... vlak u tom slucaju gura tijelo prema gore a tlak dole i zato se tijelo negdje u moru zaustavi...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
odjavljen
offline
Što sa tijelom koje tone?

napuni balon vodom i potopi ga u marjansku brazdu i sto mislis, hoce li puknuti? odg   ne

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Father_Dougal kaže...

.. 

Još ideja? :) čitao sam da mrtvi kitovi znaju potonuti do dna, a onda ih ribice i ostala gamad pojedu i ogole kosti za stotinjak godina... :) no kitovi su prilagođeni životu pod morem, mogu razumjeti zašto budu relativno cijeli kad potonu na dno oceana.

- previd, živi organizam mora održavati tlak, mrtav ne. To nema veze s 'čvrstoćom' kita... obična hrenovka bi 'preživjela' pad na tu dubinu. Čak u prirodi vidimo suprotni primjer tj organizmi koji su žiletinasti... jer kosti nisu dovoljne za takav tlak (primjer kitova, koji samo povremeno zarone, poneki i nastrada u tom..).

- mrtav organizam truljenjem oslobađa plinove.. tako utopljenik 'oscilira', prvo potone, pa ispluta, pa opet potone. Ciklus bi se možda ponavljao (dok se plinovi nakupljaju) ali u normalnim uvjetima je to (možda) nemoguće, jer ili je pojeden, raspadnut itd.. upravo zbog raspadnutosti leševi kitova na toj dubini više nikad ne isplutaju..

hint: balon i probušeni balon, tkivo više ne drži oslobođene plinove kao i usporeno truljenje koje ne oslobađa dovoljnu količinu plina dovoljno brzo da bi podiglo kita, odnosno 'mjehurić' u raspadajućem tijelu izađe iz tijela..

Tlakovi nemaju nikakvog utjecaja, jer nema razlike u tlaku. Jednako kao kod bilo koje druge sile, razlika u potenciji je bitna. Gumeni balon napunjen vodom neće implodirati...mada je slab materijal.

 

edit -eto, pretekoše me s balonom...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 9:58 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Što sa tijelom koje tone?

koji je na kraju zaključak???

 

nekak mi se čini da je Father_Dougal otišao sam provijerit {#}

kod mene normalno radi.....
13 godina
offline
Re: Što sa tijelom koje tone?
Don Kihoty kaže...

Ramislio sam i sasvim jed.............

 

boxer kaže...
KKristijan kaže..

 

Radi se o truležnim plinovima .......

 

ihush kaže...
Father_Dougal kaže...

.. 

Još ideja? :).................

Sve je ovo tocno!

Zanimljivo pitanje,ali je u biti i iz iskustva(bavim se ronjenjem),malo nerealno!Zasto?Zato sto je kao prvo uzeto za primjer ljudsko tjelo koje se UVJEK napuse zbog plinova(vjerujte mi to ne zelite vidjeti),time uvjek ispliva na povrsinu,tako da.....!

Naravno sve to pada u vodu ako je tjelo zapetljano algama,zavezano blokom,izgrizeno od strane riba.....

 

E sada,sta bi bilo kada bi bilo?

Usljed extremne dubine,naravno da bi pritisak radio deformacije ali samo u svojih 20-25%(55-60% otpada na vodu u ljudskom tjelu,koja se ne sabija),te na 20-25% krute tvari,kosti,zubi,tkivo,koje se ne bi tako lako dalo sabiti)-dobili bi na kraju smezurano tjelo!

-Ovo ne govorim iz iskustva-onako bubam,jer iskustvo govori da se takva tjela,na tim dubinama, ne nalaze,jer ipak bivaju popapane!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice