Smrtnost od COVID-19 virusa zaključana tema

poruka: 299
|
čitano: 19.864
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Entry Point kaže...

Nemojte pratiti medije. Istina je na internetu. Tamo nitko ne laže.

Ma kakvi, kompa - si lud?

Trust the scientism, trust the MSM!

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
10 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

Ma kakvi, kompa - si lud?

Trust the scientism, trust the MSM!

 

 A istina ti je negdje u sredini, samo su ljudi preokupirani kopanjem virtualnih ideoloških rovova 

Nadglednik dina
6 godina
offline
Smrtnost od COVID-19 virusa

evo i moj mali update: Parcijalni antivaxer here (jebiga, 1. doza - radio sam od doma pa sam bio pre lijen za drugu)

- nakon cijepljena sam dobio takvu gripu kakvu nisam nikada - znaci bio sam slomljen užasno.


Anyway, posto radim od doma bio sam lijen otići uzet drugu dozu (jer lijenost) i u jednom trenutku puknem jer sam dobio 6 kila i kažem sam sebi - dosta - ne mogu više - idem na trening - i naravno kao najveći pacer u tjedan dana poberem covid.

 

Danas sam na danu 5 - mala treskavica (iako nemam temp) miris na 20%, okus za 70%, kašljucam.


E sad sto se tiče covida TO JE TO (za sad - I NEKA TAKO I OSTANE), ali, u jednom trenutku kužim da se tresem - "jer mogu umrijeti" pa onda svakih 15min provjeravam puls "jer mogu umrijeti" pa spo2 pa itd... kašljem i analiziram svaki pokret, kašalj i ostala sranja "jer mogu umrijeti"... Otvaram 24 sata - članak: Dijete 11 - umrlo a zdravo (znači sadržaj doslovno to, ništa drugo)


Pardon na vulgarnosti - ali JEBEM TI SVE MEDIJE U TRI PI**E MATE**NE! eto.



Naravno, bolest je podmukla i realno ne znam što nosi dan 6 - možda me sutra ne bude ,da, ali kad sve ovo prođe treba dignuti planetarnu tužbu protiv svih fearmongering medija i zaradu (svu) doslovno donirati za borbu protiv raka ili tako nešto...


OČAJ!!!

NULL!=NULL
11 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
VladRi kaže...

evo i moj mali update: Parcijalni antivaxer here

 

...malo iskustva s blažom verzijom bolesti...

 

OČAJ!!!

 

 

ovakve imam u firmi, s tim da nisu bili nit parcijalni antivakseri, jer se uopće nisu šteli cijepit

nakon 'malo jačeg' iskustva s bolesti i boravka na svježem zraku iz boce u bolnici, reakcija otprilike ista s velikim preokretom u stavu i jadnim opravdanjima da, jadni, nisu znali kak je to zlo zapraf 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 14:11 (picajzla0707).
13 godina
offline
Smrtnost od COVID-19 virusa

Ja nisam cjepljen,dobio koronu,4 dana bio bolestan i sad imam multipass......L.p.

To Each His Own.
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
lmutak kaže...

Ja nisam cjepljen,dobio koronu,4 dana bio bolestan i sad imam multipass......L.p.

Skoro ista situacija je bila kod mene - otprilike tri dana šmrcanja i lagana temperatura (tipa 37 sa nešto sitno) samo što ja nisam tražio taj famozni papirić, QR kod, votevr... Ne treba mi odnosno BMK.

Al' neka, drago mi je da si ga dobio.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Smrtnost od COVID-19 virusa

Moje iskustvo s Koronom.
U punome jeku,tamo 2-3 vala dobio sam takvu gripetinu da sam bio 100% uvjeren da je Korona.Otišao se testirati,kada ono negativan!Tada samo odmah skužio u tome moru dezinformacija,da ipak ne drži vodu ona "danas je sve Covid".
Kada malo bolje razmislim,mislim da sam ja tada bio jedini Hrvat koji je imao gripu.
Pošto sam ipak stariji,gripe mi padaju sve teže i teže,ova zadnja me je baš pokosila!
Ponukan jednim pametnim postom ovdje na forumu(da,moguće je),odlučio sam se cijepiti!
Primio dvije doze Moderne i to je to!
Nedavno (prije 7 dana),sin je donio iz škole šmrkavac i kašalj.Sutradan i supruga i ja smo osjetili bol u ligamentima,ona temperaturu,ja zimogroznicu i obadvoje kašalj.Testirali se i pozitivni svo troje!
Sin-ne cijepljen,samo kašljuca(mada je prvih dana imao visoku temperaturu),nas je ono pogodilo,mada niti do koljena prošlogodišnjoj gripi-onako,mutavo se osjećaš.Više me pogađa karantena,nego sama bolest!
7 dan,gotovo da više nitko nema nikakve simptome,osim sina,koji još kašljuca.
Eh sada moja priča,može pogodovati i vaxerima i antivaxerima.
-Eto,cijepio sam se i dobio Koronu!
-Eto da se nisam cijepio,simptomi bi bili puno teži,uzevši u obzir prošlogodišnju gripu!


Jako mi je žao što nam se društvo podijelilo,da bude stvar gora,podijelili su nas debili,oni koji nemaju pojma o pojmu,oni čije je životna zadaća samo da dižu ruke kada gazda naredi.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
10 godina
protjeran
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Milka30 kaže...

 


Jako mi je žao što nam se društvo podijelilo,da bude stvar gora,podijelili su nas debili,oni koji nemaju pojma o pojmu,oni čije je životna zadaća samo da dižu ruke kada gazda naredi.

 

Pa ne moraju se cijepiti, ali u tom slučaju morali bi prihvatiti da prenose virus (da i mi cijepljeni isto, ali manje) na osobe koje su iako cijepljene svejedno mogu teže oboljeti. Dakle neka se ne cijepe, ali neka nose ffp2 masku, neka drže distancu i sve pet. Ali ne, njih velika, ogromna većina ne samo da se odbija cijepiti nego odbija prihvatiti apsolutno svaku mjeru, "šta ću ti ja maskicu ovo je demokracija", "meni nitko neće braniti da se grlim s ljudima", pa ljudima pričaju kako je to sve jedna velika izmišljotina, pa lažu kako cjepiva uzrokuju smrt, itd. itd. To mi jako smeta. Već se milion puta reklo kako je ovo bolest starijih i boležljivih ljudi, ne zahvaća toliko mlađu populaciju. Pa onda vele "dobio coronu nije mi bilo ništa, ma to je sve obična plandemija". I baš ih briga što će zaraziti drugu osobu kojoj možda to neće biti "plandemija" nego nešto mnogo teže. Taj nedostatak one najosnovije brige za druge ne razumijem. Nije da moraš iz vlastitog novčanika uzeti 500kn i dati nekome. Neshvatljivo.

 

 

12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Pa ne moraju se cijepiti, ali u tom slučaju morali bi prihvatiti da prenose virus (da i mi cijepljeni isto, ali manje) na osobe koje su iako cijepljene svejedno mogu teže oboljeti.

 

 

Što nije onaj Pfizer-ov crème de la crème CEO Bourla rekao da je cjepivo 99.9% sigurno i učinkovito? Čega se onda točno cijepljeni boje (bili oni metuzalemi ili ne, nebitno)? Omikrona, koji je realno pussy smoke?

 

Safe and effective!

Safe and effective!

Safe and effective!

 

HOLY ELIXIR
 

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 20:22 (pr0n_addict).
10 godina
offline
Smrtnost od COVID-19 virusa

10 godina
protjeran
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

Što nije onaj Pfizer-ov crème de la crème CEO Bourla rekao da je cjepivo 99.9% sigurno i učinkovito? Čega se onda točno cijepljeni boje (bili oni metuzalemi ili ne, nebitno)? Omikrona, koji je realno pussy smoke?

 

Safe and effective!

Safe and effective!

Safe and effective!

 

HOLY ELIXIR
  

 

 

evo, zato ja odbijam imati bilo kakvu diskusiju ili općenito biti u blizini antivaxera. Hvala, uživajte i zbogom.

 

 

 

 

16 godina
protjeran
offline
Smrtnost od COVID-19 virusa

Globalna smrtnost ove pandemije se na današnji dan (5,619,473) izjednačila sa pandemijom virusa gripe iz 1968. kad nismo imali nikakve The Mjere, a zasad je ispod one iz 1957. kad isto nismo imali nikakve The Mjere. Pandemija virusa gripe iz 1918. je samo uzeta da bi vidili razmjere opasnosti i kako izgleda kad dođe vrlo smrtnosna pandemija. Isto bez The Mjera, osim ako naivno ne računate krpe preko lica kao nekakve mjere ili spas od virusa/smrti. Cjepivo za gripu oba tipa je postojalo u zadnje dvije velike pandemije i nije bilo ključno za tijek ili završetak tih pandemija.

 

Dakle iz ogromnog iskustva u zadnjih nekoliko velikih pandemija se sve manje više znalo, pa se tako vrlo dobro znalo i u Nultoj godini (2020.) da nikakve mjere ili cjepiva ne mogu kontrolirati širenje virusa kad uđe u populaciju, a još manje se može utjecati na tijek/smrtnost pandemije. Također se znalo da su razlike u smrtnosti po državama i prije bile velike i nisu imale nikakve veze sa The Mjerama ili cjepivom. Naravno velika većina napaćenog naroda to na početku nije znala (nisu imale te informacije, a koje se još uvijek sustavno cenzuriraju), ali sad se je to nažalost naučilo i u praksi. To znanje će biti potpuno zaboravljeno u slijedećoj pandemiji, pa ćemo ponovno izmišljati toplu vodu i lagati sami sebe da ništa ne znamo.

 

 

 

Trenutni broj umrlih sa/od/možda korone br.19 je uzet kao prosjek, a podatke za prijašnje pandemije sam uzeo odavde i isto je napravljen prosjek.

 

1918. pandemija virusa gripe ... 3,23%

 

1957. pandemija virusa gripe ... 0,09%

1968. pandemija virusa gripe ... 0,07%

 

2020. pandemija koronavirusa ... 0,07%

 

Virus se i dalje potpuno neometano širi kroz populaciju i potpuno neometano ubija najranjiviju skupinu, a to su oni poviše 65 godina starosti.

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
6 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa

https://www.worldometers.info/coronavirus/  -  smrtnost Covida je cca 1,5%. Broj do kojeg si ti dosao je postotak preminule populacije svijeta koji iznosi 721 osobe na 1milijun ljudi u svijetu i to ne racuna jesu li imali covid ili ne.

Jos jednom si uspio dokazati da si intelektualno sposoban kao jedan blago nadprosjecan velebitski kamen.

12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

evo, zato ja odbijam imati bilo kakvu diskusiju ili općenito biti u blizini antivaxera. Hvala, uživajte i zbogom.

 

 

Hm, jesam li zaista antivaxerčina ako sam tijekom svog života uredno cijepljen protiv tuberkuloze, difterije, tetanusa, polia i ne znam više čega već sve ne?

Tu ste vi branch covidiani bitno promijenili definiciju antivaksera. Za mene je to osoba koja kategorički odbija bilo kakvo cjepivo i točka.

 

Ajd' zdravo i tebi

 

P.S. Nikad ne zaboravi: trust the $cience(®), bruh

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
sexytoiletpaper kaže...

https://www.worldometers.info/coronavirus/  -  smrtnost Covida je cca 1,5%.

Omicron to the rescue!

 

Vidi gore, piše da je članak "fact-checked" i ima onu lijepu zelenu kvačicu. To ti znači da je sadržaj istog članka klesan u kamen, što se mene tiče.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 8:38 (pr0n_addict).
6 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
sexytoiletpaper kaže...

https://www.worldometers.info/coronavirus/  -  smrtnost Covida je cca 1,5%.

Omicron to the rescue!

 

Vidi gore, piše da je članak "fact-checked" i ima onu lijepu zelenu kvačicu. To ti znači da je sadržaj istog članka klesan u kamen, što se mene tiče.

 Stoji da je Omicron manje smrtan. Stoji i da je Omicron daleko zarazniji i da ignorira steceni imunitet. I unatoc svemu tome ne razumijem sto taj komentar ima sa prvorazrednom matematikom koja je prikazana na postu koji citiras, ali nije mi problem nastaviti niz - https://www.france24.com/en/europe/20210318-a-year-on-italy-s-bergamo-still-traumatised-by-onslaught-of-covid-19

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 8:44 (sexytoiletpaper).
9 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
memulica kaže...

Globalna smrtnost ove pandemije se na današnji dan (5,619,473) izjednačila sa pandemijom virusa gripe iz 1968. kad nismo imali nikakve The Mjere, a zasad je ispod one iz 1957. kad isto nismo imali nikakve The Mjere. Pandemija virusa gripe iz 1918. je samo uzeta da bi vidili razmjere opasnosti i kako izgleda kad dođe vrlo smrtnosna pandemija. Isto bez The Mjera, osim ako naivno ne računate krpe preko lica kao nekakve mjere ili spas od virusa/smrti. Cjepivo za gripu oba tipa je postojalo u zadnje dvije velike pandemije i nije bilo ključno za tijek ili završetak tih pandemija.

 

Dakle iz ogromnog iskustva u zadnjih nekoliko velikih pandemija se sve manje više znalo, pa se tako vrlo dobro znalo i u Nultoj godini (2020.) da nikakve mjere ili cjepiva ne mogu kontrolirati širenje virusa kad uđe u populaciju, a još manje se može utjecati na tijek/smrtnost pandemije. Također se znalo da su razlike u smrtnosti po državama i prije bile velike i nisu imale nikakve veze sa The Mjerama ili cjepivom. Naravno velika većina napaćenog naroda to na početku nije znala (nisu imale te informacije, a koje se još uvijek sustavno cenzuriraju), ali sad se je to nažalost naučilo i u praksi. To znanje će biti potpuno zaboravljeno u slijedećoj pandemiji, pa ćemo ponovno izmišljati toplu vodu i lagati sami sebe da ništa ne znamo.

 

 

 

Trenutni broj umrlih sa/od/možda korone br.19 je uzet kao prosjek, a podatke za prijašnje pandemije sam uzeo odavde i isto je napravljen prosjek.

 

1918. pandemija virusa gripe ... 3,23%

 

1957. pandemija virusa gripe ... 0,09%

1968. pandemija virusa gripe ... 0,07%

 

2020. pandemija koronavirusa ... 0,07%

 

Virus se i dalje potpuno neometano širi kroz populaciju i potpuno neometano ubija najranjiviju skupinu, a to su oni poviše 65 godina starosti.

 

 

 

 

Nikakve mjere ne mogu utjecati širenje pandemije? Šta je sa karantenom? Jel se možemo međusobno zaraziti ako smo fizički odvojeni? 

 

Uopće ne možeš znati da se virus širi neometano, odnosno možemo pretpostaviti da bi se bez ikakvih mjera širio još brže. 

 

Osim toga nisu problem mjere, već ljudi. Kada bi ljudi ozbiljno nosili maske, bez čeprkanja prljavim rukama oko usta, očiju i nosa, kada bi se uvijek održavala fizička distanca, kada bi se izbjegavalo rukovanje i ljubljenje, kada bi se ruke temeljito prale i dezinficirale, i uz ograničenje kretanja, i kada bi to sve uredno prakticiralo preko 90% ljudi, imali bi sigurno bolju situaciju nego sada, i općenito bolju situaciju tokom cijele pandemije i sigurno bi manje ljudi umiralo.

 

Više puta sam vidio ljude kako guraju prst pod masku, poližu ga i onda okreću papir s tim odvratnim prstom. Dakle to poništava sve moguće mjere koje najstručniji stožer na svijetu može smisliti. Isto tako sam također vidio hrpetinu ljudi kako odlažu naočale na pultove, šaltere, šankove, po pekarama i onda ih nakon nekog vremena vraćaju na oči. Također ti đabe sve mjere.

 

Ja se slažem da ne vidim nešto smisla u ovim mjerama da kafić može raditi do 22h umjesto do 23h, ali ove osnovne mjere su majka i njih se treba pridržavati kad god vlada zaraza.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 8:48 (Cansee).
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
sexytoiletpaper kaže...

 Stoji da je Omicron manje smrtan. Stoji i da je Omicron daleko zarazniji i da ignorira steceni imunitet. I unatoc svemu tome ne razumijem sto taj komentar ima sa prvorazrednom matematikom koja je prikazana na postu koji citiras, ali nije mi problem nastaviti niz - https://www.france24.com/en/europe/20210318-a-year-on-italy-s-bergamo-still-traumatised-by-onslaught-of-covid-19

Kompa, e ajd' vidi datum objave tog tvog članka. WTF?

 

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
6 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Stoji da je Omicron manje smrtan. Stoji i da je Omicron daleko zarazniji i da ignorira steceni imunitet. I unatoc svemu tome ne razumijem sto taj komentar ima sa prvorazrednom matematikom koja je prikazana na postu koji citiras, ali nije mi problem nastaviti niz - https://www.france24.com/en/europe/20210318-a-year-on-italy-s-bergamo-still-traumatised-by-onslaught-of-covid-19

Kompa, e ajd' vidi datum objave tog tvog članka. WTF?

 

 

 Nismo rekli da idemo bacati clanke nerelevantne za komentar koji citiras? Jer jos jednom.

Ne znam kakve veze omicron ima sa dosadasnjom smrtnosti Covid-19 koju Memulica citira. Razumijem ja da ti je mozak sprzen i sve to je lijepo, ali tu i tamo kliknes "minimize" na Miu i Lanu i ukljucis mozak kad si vec odlucio razgovarati s nekime.

12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
sexytoiletpaper kaže...

 Nismo rekli da idemo bacati clanke nerelevantne za komentar koji citiras? Jer jos jednom.

Ne znam kakve veze omicron ima sa dosadasnjom smrtnosti Covid-19 koju Memulica citira. Razumijem ja da ti je mozak sprzen i sve to je lijepo, ali tu i tamo kliknes "minimize" na Miu i Lanu i ukljucis mozak kad si vec odlucio razgovarati s nekime.

Ok, ajmo onda ovako - koliko su više danas (25.1.2022.) relevantni ti izneseni podaci (tvoji, njegovi, čiji god) vezani za smrtnost prethodnih i očito smrtonosnijih varijanti virusa kada je ovaj omikron praktički preko noći postao dominantan?

 

Btw, baš su ti lijepe ove primjedbe sa sprženim mozgom.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
16 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

Ok, ajmo onda ovako - koliko su više danas (25.1.2022.) relevantni ti izneseni podaci (tvoji, njegovi, čiji god) vezani za smrtnost prethodnih i očito smrtonosnijih varijanti virusa kada je ovaj omikron praktički preko noći postao dominantan?

To ćemo znati za par mjeseci.

Za sada se čini da je Omicron "lakši", ali pitanje je koliki će biti izračunati CFR i kolika će biti ukupna smrtnost obzirom na veću zaraznost istog.

Mi od kraja studenog praktički u prosjeku ne padamo ispod 40 mrtvih dnevno. Za par tjedana bi trebalo (ili moglo) ozbiljno pasti, ako Omicron zavlada i pokaže se "znatno lakši".

6 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Nismo rekli da idemo bacati clanke nerelevantne za komentar koji citiras? Jer jos jednom.

Ne znam kakve veze omicron ima sa dosadasnjom smrtnosti Covid-19 koju Memulica citira. Razumijem ja da ti je mozak sprzen i sve to je lijepo, ali tu i tamo kliknes "minimize" na Miu i Lanu i ukljucis mozak kad si vec odlucio razgovarati s nekime.

Ok, ajmo onda ovako - koliko su više danas (25.1.2022.) relevantni ti izneseni podaci (tvoji, njegovi, čiji god) vezani za smrtnost prethodnih i očito smrtonosnijih varijanti virusa kada je ovaj omikron praktički preko noći postao dominantan?

 

Btw, baš su ti lijepe ove primjedbe sa sprženim mozgom.

 Hvala, dao sam si malo truda. :)

Relevantne su jer pricamo o dosadasnjoj smrtnosti Covid19. Ako hoces pricati o buducoj smrtnosti Covid19, moras pricekati da se brojevi stabiliziraju, Omicron mozda je dominantan, mozda nije, da ti budem iskren, nakon dvije godine neuspjesnih pokusaja objasnjavanja velebitskom kamenju da je Covid19 stvaran, da maske pomazu itd., nemam vise snage ni volje, kao ni vecina ovdje objasnjavati i proucavati dalje tako da ti ne mogu iskreno reci da znam ista nova o Omicronu osim ono sto cujem "u prolazu". Ali to je razlika izmedu nas dvojce jelda? Ja sam sposoban priznati nepoznavanje statistike i aktualnih informacija o novoj varijanti bolesti koja je do sada imala smrtnost od cca 1,5% i suludu zaraznost. Jesi li ti sposoban sjesti i reci da nisi sposoban prognozirati kako ce se Omicron odraziti na buducnost pandemije ili ces kao uvazeni Gospodin Doktor Gordan Lauc 5-6 puta prognozirati kraj pandemije da bi na kraju dana dobili samo jos goru zaraznost i smrtnost?

Jos jednom, memulica je po ne-znam-koji put srao o smrtnosti Covid-19, nesto sto je na pocetku pandemije zakljucio da je 0,0004% u 'Rvackoj jer je nakon dva mjeseca pandemije od bolesti preminulo 0,0004% 'rvata, te mu objasnjavam da je jos jednom u krivu. Sa time ti uskaces i kazes "ali sada imamo Omicron!". Potpuno nevezano za dosadasnju situaciju. Potencijalno kraj pandemije, potencijalno jos veci problem, ali sve to ostaje na potencijalno.

Da ti tata ima pi**u, bila bi ti mama.

12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
sexytoiletpaper kaže...

 Hvala, dao sam si malo truda. :)

Relevantne su jer pricamo o dosadasnjoj smrtnosti Covid19. Ako hoces pricati o buducoj smrtnosti Covid19, moras pricekati da se brojevi stabiliziraju, Omicron mozda je dominantan, mozda nije, da ti budem iskren, nakon dvije godine neuspjesnih pokusaja objasnjavanja velebitskom kamenju da je Covid19 stvaran, da maske pomazu itd., nemam vise snage ni volje, kao ni vecina ovdje objasnjavati i proucavati dalje tako da ti ne mogu iskreno reci da znam ista nova o Omicronu osim ono sto cujem "u prolazu". Ali to je razlika izmedu nas dvojce jelda? Ja sam sposoban priznati nepoznavanje statistike i aktualnih informacija o novoj varijanti bolesti koja je do sada imala smrtnost od cca 1,5% i suludu zaraznost. Jesi li ti sposoban sjesti i reci da nisi sposoban prognozirati kako ce se Omicron odraziti na buducnost pandemije ili ces kao uvazeni Gospodin Doktor Gordan Lauc 5-6 puta prognozirati kraj pandemije da bi na kraju dana dobili samo jos goru zaraznost i smrtnost?

Jos jednom, memulica je po ne-znam-koji put srao o smrtnosti Covid-19, nesto sto je na pocetku pandemije zakljucio da je 0,0004% u 'Rvackoj jer je nakon dva mjeseca pandemije od bolesti preminulo 0,0004% 'rvata, te mu objasnjavam da je jos jednom u krivu. Sa time ti uskaces i kazes "ali sada imamo Omicron!". Potpuno nevezano za dosadasnju situaciju. Potencijalno kraj pandemije, potencijalno jos veci problem, ali sve to ostaje na potencijalno.

Da ti tata ima pi**u, bila bi ti mama.

Masku uredno nosim gdje ju traže i odmah skidam gdje ne treba. Nisam debil pa da pljuckam po ljudima u tramvaju, dućanu, ... Ne kopam nos i ne jedem govna iz nosa, perem ruke kao i prije pandemije (no shit), špricnem tu i tamo onaj dezinficijens ako mi fino miriše i tako to.

Lauca, Bakića i slične nisam nikad niti poslušao u životu.

 

Znam da ti je jednostavnije svu ekipu koja se ne želi cijepiti iz kojekakvih razloga fino potrpati u ladicu "velebitskog kamenja", ali daleko od toga da smo nekakav "hive mind".

Dapače, više mi se ovi branch covidiani čine kao agresivni kultisti, zbuksani u svom echo chamberu.

 

Prilično si pogan u izričaju, moram priznati. To je ta agresiva o kojoj ti pričam.

 

Btw, nekako mi se (kako vrijeme prolazi) sve više čini da vi koronaši niti ne želite vidjeti kraj pandemije - kao da vas rajca ova situacija te vaša moralna i etička "superiornost" nad nama necijepljenim štakorima.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 9:37 (pr0n_addict).
6 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

Prilično si pogan u izričaju, moram priznati. To je ta agresiva o kojoj ti pričam.

 Jednostavnije je meni pricati tvojim jezikom nego tebe uciti jezik razuma. 

EDIT - cisto za mene, gdje si pomaknuo vratnice sada? Ne vidim ih s obzirom da nisi u nijednom postu do sada odgovorio na temu nego samo zgrabis i odvuces vratnice, prvo na tribine, onda na parkiraliste iza tribina, a sad ih vise ni ne vidim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 9:39 (sexytoiletpaper).
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
sexytoiletpaper kaže...

 Jednostavnije je meni pricati tvojim jezikom nego tebe uciti jezik razuma. 

EDIT - cisto za mene, gdje si pomaknuo vratnice sada? Ne vidim ih s obzirom da nisi u nijednom postu do sada odgovorio na temu nego samo zgrabis i odvuces vratnice, prvo na tribine, onda na parkiraliste iza tribina, a sad ih vise ni ne vidim.

Sorry, moj jezik nije niti blizu tako prostački poput tvojeg. "Jezik razuma", predobro...

 

Nikakve vratnice nisam micao, nisam se toliko niti dirao u smrtnost ove crne kuge nego samo natuknuo da bi nam vjerojatno dobro došli svježi podaci i statistika uslijed pojave nove varijante koja je praktički istisla deltu te da su stari podaci praktički zastarjeli i danas upitne relevantnosti.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 9:46 (pr0n_addict).
16 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
 

Nikakve vratnice nisam micao, nisam se toliko niti dirao u smrtnost ove crne kuge nego samo natuknuo da bi nam vjerojatno dobro došli svježi podaci i statistika uslijed pojave nove varijante koja je praktički istisla deltu te da su stari podaci praktički zastarjeli i danas upitne relevantnosti.

Neuki kažu da je statistika točan izračun netočnih podataka.

Podataka još ima premalo, no ovo što do sada imamo pokazuje kako je Omicron "lakši", na osnovu čega mnoge zemlje i miču zabrane jer se pokazuje kako cijepljenje + Omicron smanjuju smrtnost.

12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Old Iggy kaže...

Neuki kažu da je statistika točan izračun netočnih podataka.

Podataka još ima premalo, no ovo što do sada imamo pokazuje kako je Omicron "lakši", na osnovu čega mnoge zemlje i miču zabrane jer se pokazuje kako cijepljenje + Omicron smanjuju smrtnost.

Eto, ovo je lijep i razuman odgovor. Onaj drugi odmah krene s batinom .

 

Čekamo svježe podatke i izračune istih, nema se tu više što puno za napisati.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
6 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Jednostavnije je meni pricati tvojim jezikom nego tebe uciti jezik razuma. 

EDIT - cisto za mene, gdje si pomaknuo vratnice sada? Ne vidim ih s obzirom da nisi u nijednom postu do sada odgovorio na temu nego samo zgrabis i odvuces vratnice, prvo na tribine, onda na parkiraliste iza tribina, a sad ih vise ni ne vidim.

Sorry, moj jezik nije niti blizu tako prostački poput tvojeg. "Jezik razuma", predobro...

 

Nikakve vratnice nisam micao, nisam se toliko niti dirao u smrtnost ove crne kuge nego samo natuknuo da bi nam vjerojatno dobro došli svježi podaci i statistika uslijed pojave nove varijante koja je praktički istisla deltu te da su stari podaci praktički zastarjeli i danas upitne relevantnosti.

 Jao micko, nije bilo potrebe da se dokazujes da si istinski velebitski kamen. Kako se zove tema? Smrtnost od Covid-19? Jel ti zellis sugerirati da dosadasnja smrtnost nije relevantna za opceniti broj preminulih? Da li zelis mozda sugerirati da rasizam/antisemetizam/patrijarhija vise ne predstavljaju problem jer unatoc tome sto su tisucama godina utkani u kulturu i stvarnost danasnjice, posto se danas radi na promjenama i odmacima od istih vise ne postoje?

Kao sto sam rekao, i zadnji puta govorim - Omicron moze potencijalno biti pocetak kraja pandemije. Omicron moze potencijalno biti novi val pandemije. Omicron moze potencijalno biti novi, gori stupanj pandemije. Bez da gledamo u salicu kave ili se javimo Vidovitom Milanu, ne mozes znati kakva buducnost ceka Omicron. Mozes eventualno slusati znanstvenike, epidemiologe i infektologe, koji su educirani u toj temi ali ne cini mi se da si njih spreman slusati.

I cak uz sve to. Tema je "Smrtnost od Covid-19 virusa". Smrtnost koja je daleko visa od 0,07%, broja do kojeg je Memulica dosao podjelivsi ukupan broj ljudi u svijetu i ukupan broj preminulih od Covida. To je trenutna smrtnost. To je jedini relevantan broj za ovu temu. Mozda za 6 mjeseci bude drugaciji broj pa ce taj broj biti relevantan za temu. U meduvremenu mozes slusati znanstvenike, epidemiologe i infektologe da bi dosao do svjezih podataka i statistika, sto bi znacilo da poslusas njihov savjet i odes se cjepnuti, sto, jos jednom, snazno sumnjam da si spreman otici odraditi, barem s obzirom na podatke o tvojem stajalistu koje si do sada iznjeo. Veoma svjezi podatci.

Ugodan ostatak dana kolega, ali ti necu lagati, potrgam se od smijeha svaki puta kada vidim da je antivaxer zavrsio na respiratoru. Ima nesto smijesno u tako ironicnoj situaciji. 

12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
sexytoiletpaper kaže...

 Jao micko, nije bilo potrebe da se dokazujes da si istinski velebitski kamen. Kako se zove tema? Smrtnost od Covid-19? Jel ti zellis sugerirati da dosadasnja smrtnost nije relevantna za opceniti broj preminulih? Da li zelis mozda sugerirati da rasizam/antisemetizam/patrijarhija vise ne predstavljaju problem jer unatoc tome sto su tisucama godina utkani u kulturu i stvarnost danasnjice, posto se danas radi na promjenama i odmacima od istih vise ne postoje?

Kao sto sam rekao, i zadnji puta govorim - Omicron moze potencijalno biti pocetak kraja pandemije. Omicron moze potencijalno biti novi val pandemije. Omicron moze potencijalno biti novi, gori stupanj pandemije. Bez da gledamo u salicu kave ili se javimo Vidovitom Milanu, ne mozes znati kakva buducnost ceka Omicron. Mozes eventualno slusati znanstvenike, epidemiologe i infektologe, koji su educirani u toj temi ali ne cini mi se da si njih spreman slusati.

I cak uz sve to. Tema je "Smrtnost od Covid-19 virusa". Smrtnost koja je daleko visa od 0,07%, broja do kojeg je Memulica dosao podjelivsi ukupan broj ljudi u svijetu i ukupan broj preminulih od Covida. To je trenutna smrtnost. To je jedini relevantan broj za ovu temu. Mozda za 6 mjeseci bude drugaciji broj pa ce taj broj biti relevantan za temu. U meduvremenu mozes slusati znanstvenike, epidemiologe i infektologe da bi dosao do svjezih podataka i statistika, sto bi znacilo da poslusas njihov savjet i odes se cjepnuti, sto, jos jednom, snazno sumnjam da si spreman otici odraditi, barem s obzirom na podatke o tvojem stajalistu koje si do sada iznjeo. Veoma svjezi podatci.

Ugodan ostatak dana kolega, ali ti necu lagati, potrgam se od smijeha svaki puta kada vidim da je antivaxer zavrsio na respiratoru. Ima nesto smijesno u tako ironicnoj situaciji. 

Opa - evo sad i rasizma, antisemitizma, patrijarhije. A gdje su ti transfobija, mizoginija, homofobija, white supremacy, ... ? Smanji malo CNN, MSNBC i sličnu žgadiju, odi na zrak...

 

Najviše te pati navodni off-topic? Tko ti je rekao da ne slušam što imaju stručnjaci za reći? Imaš crno-bijeli pogled na stvari - ili bi netko trebao upiti apsolutno sve što isti kažu ili je u suprotnom antivakserski šljam. Svašta. Na stranu to što nerijetko daju kontradiktorne informacije, sami sebi uskaču u usta, mijenjaju mišljenja svako toliko, ... Nema veze, tu si da ih bespogovorno slušaš i šutiš. Hau jes nou...

 

Naravno, šlager je ismijavanje i želja da crknem na respiratoru. Čudan si ti tip.

Ako se i ponovno zarazim (relativno nedavno sam prebolio, da ne kažem prešmrcao) te završim na respiratoru - so be it. Bit ću si sam kriv i ni u koga neću uprijet prstom osim u sebe. Najbitnije je da ti budeš na kraju u pravu.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 10:24 (pr0n_addict).
3 godine
protjeran
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

Opa - evo sad i rasizma, antisemitizma, patrijarhije. A gdje su ti transfobija, mizoginija, homofobija, white supremacy, ... ? Smanji malo CNN, MSNBC i sličnu žgadiju, odi na zrak...

hahah a bas je te najbitnije zaboravio napomenuti... nije mi jasno cega ga je strah, pa cijepljen je, nece mu nista biti.. ajoj da..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice