Ribolov

poruka: 45
|
čitano: 26.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
Godfahter kaže...

Ma moram se pohvaliti!

Sječate li se Krkuše?(postovi gore),gle šta sam isčupao sa wikipedije:

Tijelo je cilindrično s velikim ljuskama. Ima dva mala brčića, koji se nalaze u kutovima usta i mesnate usne. Krkuša u prilično rijetkim slučajevima, dostiže do 20 cm u dužinu i debljinu palca, kao, na primjer, u središnjoj regiji Volge, najvećim dijelom ne više od 13 cm, uz maksimalnu težinu od oko 30 grama. Štapićasto tijelo, bez sluzi s gornje strane zelenkasto‑smeđe i prekriveno plavičastim ili crnkastim mrljama koje se ponekad sa strane spajaju u obliku tamne trake. Trbuh žućkast, srebrnast, leđna i repna peraja pokrivene sa tamno‑smeđim mrljama, koje se obično nalaze u nekoliko pravilnih redova. Sve su peraje sivkaste. Ima žute oči.

 

Eeee ako je tako,onda je ovo kapitalac 18 cm,43 grama i puno deblji od palca{#}

Uhvacen na običnu glistu iz čiste zajebancije,pecanja sa mosta,dok sam sina obučavao ribičiji!

 

 

To ti je potocna mrena:

 

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0

 

Krkusa je manja, a tih sam se riba nalovio kao nijedne druge vrste, zive u pastrmskom regionu i cesto zasmetaju kad se lovi pastrmka ili klijen.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2011 23:06 (Mentalist).
13 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
šiloman kaže...

crna??

koliko velika?

mislim postoje vrane kako ih mi zovemo,al bas crno...neznam

ugl te vrane su oko 2m dubine,relativno plitko i u jatima su

A hebiga onako crnkasto sivkasta,dosta je "savitljiva",poput soma!

Ako se ne varam,mislim da su je zvali morski pauk,crni pauk ili tak nesta!

30 cm otprilike,pecale su se ko lude,logicno onda da je u jatima!

Lokalni ribari su mi naglasili da se one pecaju kada je more nemirno,valovito,sto se pokazalo kao istina,jer sam 10 tak dana pecao na istim mjestima one špariće i ciplove,dok je more bilo mirno,no samo jedan dan je bura derala i te aždaje su krenule!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
13 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov

To ti je potocna mrena:

 

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0

 

Krkusa je manja, a tih sam se riba nalovio kao nijedne druge vrste, zive u pastrmskom regionu i cesto zasmetaju kad se lovi pastrmka ili klijen.

Cekao sam da netko preporuci mrenu,ali znam ju prepoznati i nije mrena.

Mrene pecam na Savi i to poprilicno velike komade,najvise voli sir!

Mozda je ovo nekakav mjesanac potocne mrene i krkusice{#}

 

Gle zanimljive rasprave,sada vise ni ja nisam siguran!{#}

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 13:50 (Godfahter).
15 godina
offline
Re: Ribolov
Godfahter kaže...
šiloman kaže...

crna??

koliko velika?

mislim postoje vrane kako ih mi zovemo,al bas crno...neznam

ugl te vrane su oko 2m dubine,relativno plitko i u jatima su

A hebiga onako crnkasto sivkasta,dosta je "savitljiva",poput soma!

Ako se ne varam,mislim da su je zvali morski pauk,crni pauk ili tak nesta!

30 cm otprilike,pecale su se ko lude,logicno onda da je u jatima!

Lokalni ribari su mi naglasili da se one pecaju kada je more nemirno,valovito,sto se pokazalo kao istina,jer sam 10 tak dana pecao na istim mjestima one špariće i ciplove,dok je more bilo mirno,no samo jedan dan je bura derala i te aždaje su krenule!

kavala?

nemam ideje

jbg stvarno nezz vise :)

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
16 godina
offline
Ribolov

evo malo moga ribolova, Rakitje

šaran oko 9-10kg

14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
Godfahter kaže...

To ti je potocna mrena:

 

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0

 

Krkusa je manja, a tih sam se riba nalovio kao nijedne druge vrste, zive u pastrmskom regionu i cesto zasmetaju kad se lovi pastrmka ili klijen.

Cekao sam da netko preporuci mrenu,ali znam ju prepoznati i nije mrena.

Mrene pecam na Savi i to poprilicno velike komade,najvise voli sir!

Mozda je ovo nekakav mjesanac potocne mrene i krkusice{#}

 

Gle zanimljive rasprave,sada vise ni ja nisam siguran!{#}

 

LOL, oni su tamo stavljali cikove i peseve.

 

Evo ulomak iz jedne knjige:

 

Potocnu mrenu negdje zovu i crna mrena i spada u najbrojnije ciprinide brdsko-planinskih reka, recica i potoka. U krajevima gde potocnu mrenu zovu krkusa pravu krkusu zovu govedarka. Ove dve ribe, medjutim, nemaju nista zajednicko. Pripadaju potpuno razlicitim rodovima.

 

Prva slika je slika sa te vase stranice, druga slika je moja (nekada davno), da pokazem da ne pricam u prazno. To su sve prave potocne mrene.

 

Mrena i potocna mrena pripadaju istom rodu (Barbus), ali su potpuno drugacije vrste (ime se ne odnosi samo na staniste), mrena je, cesto veca i snaznija riba, ne toliko halapljiva kao potocna (potocna se manje-vise sama zakaci na udicu).

 

Krkusa, lat. gobio gobio, moze sliciti potocnoj mreni na slikama. Onaj koji ih je vidio uzivo jednu do druge jasno pravi razliku.

 

 

 


Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
Lord_Marko kaže...

evo malo moga ribolova, Rakitje

šaran oko 9-10kg

Zakaj mi izgleda ko da ima 3-4 kile? U usporedbi s koljenom i rukom lika sa strane. Koji kleči par cm od ribice.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
doxy kaže...
Lord_Marko kaže...

evo malo moga ribolova, Rakitje

šaran oko 9-10kg

Zakaj mi izgleda ko da ima 3-4 kile? U usporedbi s koljenom i rukom lika sa strane. Koji kleči par cm od ribice.

 

Je li ono crnac sa strane?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
Lord_Marko kaže...

evo malo moga ribolova, Rakitje

šaran oko 9-10kg

Meni se cini da ima 5.250 Kg.{#}

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
16 godina
offline
Re: Ribolov
doxy kaže...
Lord_Marko kaže...

evo malo moga ribolova, Rakitje

šaran oko 9-10kg

Zakaj mi izgleda ko da ima 3-4 kile? U usporedbi s koljenom i rukom lika sa strane. Koji kleči par cm od ribice.

cini ti se...

Mentalist kaže...
doxy kaže...
Lord_Marko kaže...

evo malo moga ribolova, Rakitje

šaran oko 9-10kg

Zakaj mi izgleda ko da ima 3-4 kile? U usporedbi s koljenom i rukom lika sa strane. Koji kleči par cm od ribice.

 

Je li ono crnac sa strane?

nije xD.. sused

Godfahter kaže...
Lord_Marko kaže...

evo malo moga ribolova, Rakitje

šaran oko 9-10kg

Meni se cini da ima 5.250 Kg.{#}

ipak je malo vise

pronaci cu novije slike pa cu staviti navecer

EDIT: evo jednog kapitalca

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 18:59 (Lord_Marko).
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
Lord_Marko kaže...

ipak je malo vise

pronaci cu novije slike pa cu staviti navecer

EDIT: evo jednog kapitalca

 

 

Osoba sam koja nije ulovila ribe duze od 35 cm, ali ni ne osjecam potrebu da ulovim nesto toliko.

 

Kad bih lovio, vise bih volio amura nego sarana.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
offline
Ribolov

evo da vam se javim {#}

bio sam na meduopcinskom natjecanju u udičarenju 

dobro je zavrsilo imao sam najveci ulov,modraka od 20dag

nisu se bas lovili kapitalci al je bilo puno ribe

naposljetku sam bio 8. od 43. sto i nije tako lose kada uzmemo u obzir poziciju na kojoj sam lovio 

i opremu koja je bila puno losija od ostalih natjecatelja

prolazim dalje te idem u lovran na zupanijsko pa cu vam javit kako je i tamo bilo :D

 

 

edit: moze mi neko nac cijenu triana adriatica stapa ?

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 20:12 (šiloman).
12 godina
neaktivan
offline
Ribolov
moze li mi neko dati savjet kako da uhvatim klijena....ja zivim na selu i ima rijeka odma do moje kuce,nije nesto velika ali ima klijenova do pola kilograma,cijelo ljeto pokusavam da ga uhvatim ali nista,moze kada hvatam sa mrezom,ali na udicu nista..znal ko na sta klijenovi idu.... ja sam probo mnosto nekih mamaca....
14 godina
protjeran
offline
Re: Ribolov
bacija kaže...
moze li mi neko dati savjet kako da uhvatim klijena....ja zivim na selu i ima rijeka odma do moje kuce,nije nesto velika ali ima klijenova do pola kilograma,cijelo ljeto pokusavam da ga uhvatim ali nista,moze kada hvatam sa mrezom,ali na udicu nista..znal ko na sta klijenovi idu.... ja sam probo mnosto nekih mamaca....

  Ako ces nelegalno mrežom, glistom, salamom (Poli), pužem, trešnjom, skakavcem. Klijen je svejed.

 

Ako hoćeš legalno, koriste se vobleri, kraći, ali deblji, sa zvečkom. Veće mušice, kao što su 12 za mutnije i 14 za bistrije vode, s debljim predvezima 0.18. Sad, u zimski period probaj zečje uvo kao univerzalnu nimfu ili slične.

 

Manje-više, riba je neaktivna u ovaj period, a i, NAJVAŽNIJE: LOVOSTAJ JE, ČEKAJ MART... 

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
12 godina
online
Ribolov

Pozdrav ribolovci, planiram uzet potponu zelenu LED za noćni ribolov, da li je netko isprobao i jel to privlači plankton/sitniš ?

Snage je 15w i radi na 12v.

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice